Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » A megvásárolt lakásomban feltöltős villanyóra van, ezt simán átírják a nevemre, mint a nem feltöltőst? fórum

A megvásárolt lakásomban feltöltős villanyóra van, ezt simán átírják a nevemre, mint a nem feltöltőst? (tudásbázis kérdés)


2013. jún. 3. 10:42
Szerintem is rendes villanyt kérj, sajnos nekünk is ez lett olyan fél éve és egy nagy *** Mert ugye ha fizetsz akkor van villanyod. amúgy is sztem sokkal többet fizetsz mintha rendes villanyod lenne. De érdekes, hogy egy idő után tartozást mutat így ha van pl. 2000 ft tartozásod ( ami hogy van ha akkor van villanyod ha fizetsz rá?) Veszel pl. 3000 ft-ér áramot akkor levonnak ezer vagy többet így csak azt az áram mennyiséget kapod amit már levontak 3000-1000 Ft csak 2000 ért vettél áramot. Szóval nem értem mire van a tartozás ha előrefizeted a villanyt. Az, hogy vissza kössék a rendes áramot az felén 10.000, de sztem jobban megérné.
2013. jún. 3. 09:51
irasd át a nevedre mindenképp! de szerintem megkérdezheted, hogy normál órát kaphatnál-e, elvégre nem a te hibádból (gondolom az előző lakónak sok tartozása volt és emiatt kapott előrefizetős mérőt)van ott olyan mérő. nem tudom hogy ennek van e költsége... mármint a cserének, ha esetleg gondoltál már rá.
2013. jún. 2. 22:38

Ezt találtam róla, tehát hivatalosan ezt is be kellene jelenteni, de belinkelem a talált információt róla.

Ezt az órát kóddal lehet tölteni amiért kreditek járnak. Ha elfogy a kredit, a villanyóra kikapcsolja az áramot.


Az órát személyesen ügyfélszolgálati pontokon lehet feltölteni. Csak az töltheti fel ily módon, akinek a nevére szól az elmű-s szerződés. Egyéb esetben meghatalmazást kell vinni. A kódot ott helyben kapjuk meg, amit hazaértve fel is használhatunk azonnal.


A következő lehetőség, hogy átutalunk az elmű számlaszámára egy bizonyos összeget és a megjegyzésben feltüntetjük a vevőkódot, de ez napokig eltarthat.. mert csak akkor adják ki a kódot az ügyfélszolgálaton telefonon, ha náluk az összeg könyvelésre került.


A legegyszerűbb mód az, ha elmegyünk egy újságárushoz és igénylünk egy mágneskártyát. Ezt a kártyát a vevőkódhoz rendelik és élesítik. A kártya az ügyfél azonosítására szolgál. A kártyát az eladó lehúzza, és a kívánt összeggel feltölti. A terminál ezután egy számlát nyomtat, amin rajta van a feltöltőkód. Ez egy nagyon új dolog, január 16.-tól működik. Relay újságárusoknál és a magyar hírlapterjesztőknél lehet ilyen kártyát beszerezni.

3. murva (válaszként erre: 2. - 9b10f3d7ff)
2013. jún. 2. 22:34
Mit jelent az,hogy bárki vehet áramkártyát,hol és ,hogy történik a feltöltés?
2. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 1. - Murva)
2013. jún. 2. 22:14

Az Elektromos Művek biztos ad felvilágosítást, de én a helyedben elmennék és átíratnám, mert nem tudhatod, nem "buherálták-e meg a vezetéket, hogy ne a kártyától függően kapják az áramot. Az ördög nem alszik.

Egyébként meg szerintem bárki vehet áramkártyát.

2013. jún. 2. 22:03
A megvásárolt lakásomban feltöltős villanyóra van,szerintetek ezt is simán átírják a nevemre mint a nem feltöltőst?Feltölteni csak akkor tudom ha a nevemen van,vagy a nélkül is?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook