Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Természetes olajokat használtok külsőleg és/vagy belsőleg? fórum

Természetes olajokat használtok külsőleg és/vagy belsőleg? (beszélgetős fórum)


1 2
47. *bakancslista* (válaszként erre: 46. - Zizisicc)
2014. márc. 7. 18:28
Előtte kentem arcra is, nagyon higan, bő tenyérnyi krémbe 1 csepp. Aztán kevertem testre valót kb.2 dl-be 5-7 csepp, nem emlékszem pontosan. Kicsit csipett és piros volt, de mindez kellemesen. Aztán bevadultam és legutóbb 6 csepp ment egy tenyernyibe és attól lett ragyás, vörös dudoros. Pedig felkenve csak a szokásos melegérzet volt. Talán nem keveredett el rendesen a kezemben és tömenyen húztam a kezemmel, mert szinte látszik a vízszintes elhúzás vagy ezt a testapolot nem bírom így együtt. Erre mondtam, hogy még jó, hogy ezt nem kentem az arcomra. Maradok az Ilcsi esemény előttijénél.
46. Zizisicc (válaszként erre: 44. - *bakancslista*)
2014. márc. 6. 21:07

Most akkor kentél belőle az arcodra, vagy sem? :oS

Amúgy meg butaságot csináltál. A fahéjolajnak is megvannak a kedvező élettani hatásai, de nem csak néhány csepp hordozóolajba kell tenni, hanem kb. 20 ml-be 1-2 cseppet. Túl töményen használtad, azért váltott ki allergiás reakciót, ez nem az illóolaj hibája volt, hanem a Tiéd.

Töményen vagy kis hígítással egyedül a levendulaolajat ill. a teafaolajat lehet használni, de ezeket sem nagy testfelületen.

2014. márc. 6. 20:59
Argánolaj arcra. Olíva belsőleg+hajra
44. *bakancslista* (válaszként erre: 43. - Honeywald)
2014. márc. 6. 20:53
Igazad van. Még jó, hogy nem kentem az arcomra, csak hasra és popsira. A bőrgyógyászaton kötöttem ki allergiás tünetekkel, duzzadt és vörös ocsmányság keletkezett rajtam és viszket is. Ne kenjetek fahéjolajat sehová! Képzeld,ha arcra kenem......
43. honeywald (válaszként erre: 42. - *bakancslista*)
2014. márc. 5. 14:32

minek akarsz kenni vérbőséget okozó olajt az arcodra?? ez butaság! nem tesz neki jót!

szőlőmagolaj csodákat tesz ha rendszeresen használod, heti 1x max 2x... hidd el!

2014. febr. 12. 21:39

Hellóka!

Most rákattantam a testre a paprikaolaj + tekercselésre. Olvasgattam, hogy a fahéjolaj is vérbőséget okoz.

Tegnap teszteltem néhány csepp szőlőmagolajba 2 csepp fahéjolajat és az arcomra kentem. Csípett rendesen. Szerintetek szabad oda kenni, csinálhatok ezzel bajt az arcbőrömmel?

Köszi!

2013. jún. 10. 14:49
Én testradírnak a citromot és barnacukrot használom, nagyon bársonyos lesz utána a bőr, arcra pedig szőlő vagy oliva olaj cukorral. A só és citrom szárítja a bőrt, így azt arcra nem használom. Minden nap szőlőmagolajjal kenem a mellem, dekoltázst és arcot, feszesít is. Ki fogok próbálni pár dolgot innen, amiket ajánlottatok.
40. Bársony (válaszként erre: 38. - *bakancslista*)
2013. jún. 6. 22:04
Köszi. :)
2013. jún. 6. 12:31
belsőleg: szőlőmagolaj, mákolaj, máriatövis-olaj, főzésnél olívaolaj
38. *bakancslista* (válaszként erre: 37. - Bársony)
2013. jún. 6. 11:47

Megettem a kenyerem javàt, az öregedéssel és a foltokkal küzdök. Mimikai ràncocskàim vannak, fõleg ajak környéken.

Olajból az argànolajat, mandula- ill.szölömag olajat vàltogatom. Néhàny csepp, kb 10-15 bõven elég, nyakra és lejjebb is picit.

Puhànak, hidratàltnak érzem, kellemes és lelkesít, hogy természetes.

Testre a só+oliva keverék nagyon szuper, szinte újàszületik az ember lànya. Es a rozm.+citom is mennyei. Még kisérletezgetek, legközelebb a sós testradírba cseppentek valami aromàt. Csak el szoktam felejteni..

Tervezek még több fajtàt beszerezni, amik Nektek bevàlt, pl. Barackmag, màriatövis + amik bevàltak.

37. Bársony (válaszként erre: 36. - *bakancslista*)
2013. jún. 6. 11:33
Milyen típusú a bőröd? Hogyan használod és milyen mennyiséget?
36. *bakancslista* (válaszként erre: 3. - Aquatica)
2013. jún. 6. 11:31

Tegnap beszereztem a citrom-rozmaring olajat. Csodàlatos, a bõrnek-orrnak egyarànt. Làttam még mellette a polcon két félét, azok is szimpik voltak. Köszi a tippet mégegyszer.

Napok óta csak olajat hasznàlok arcra és testre és kortyolgatom is, nagyon tetszik!

Màs fórumokon nagyon dícsérik az alverde màrkàt, ha lesz idõm egyszer végigbogaràszom az összes terméküket.

35. Bársony (válaszként erre: 34. - Reva81)
2013. jún. 6. 10:25
Köszi szépen, ki fogom próbálni! :)
34. reva81 (válaszként erre: 33. - Bársony)
2013. jún. 4. 12:58

Nekem ami bevált , hogy csak sima , langyos-meleg vízzel mosom az arcom, semmi kence-fice, se krém, se alapozó... Sminklemosónak is olivaolaj , meg hetentes 1x átolajozom a testem, az arcomat télen többször ,ha kell. Ja , és kb havonta 1x kb 30 dkg finom szemcsés sót kikeverek annyi o.olajjal, hogy olyan jó kis masszát kapját, azzal átdörzsölöm magam , arcomat is! Utána jól lemosom, bekenem magam oliva olajjal és belebújok a pizsibe !!

És aznap még sok-sok-sok víz belsőleg! Nekem gyönyörű a bőröm mióta ezt csinálom!

33. Bársony (válaszként erre: 32. - Reva81)
2013. jún. 4. 12:01

Köszi szépen! :)


Mit használsz még a szép bőrért? Én kézzel sajtolt szappant (többek közt), jelenleg éppen olivaolajas van, de azt vettem észre, hogy most több pattanás lett a bőrömön. Szerintem azért, mert ez inkább szárazabb bőrre való.


Venni fogok citromfüves szappant, az jó a zsíros bőrre.

32. reva81 (válaszként erre: 31. - Bársony)
2013. jún. 4. 11:52
Nekem is zsíros a bőröm, de valahogy mégis jó, sőt imádom!...az arcom, meg szebb,mint valaha, pedig féltem tőle,hogy tele leszek pattanással.Mennyiségre meg pici kell belőle ,szerintem 2 ek.az egész testre,és én kb 1 héten 1x kenem magam, nem is igényel többet a bőröm.
31. Bársony (válaszként erre: 28. - Reva81)
2013. jún. 4. 11:41
Mennyit használsz belőle? Nekem inkább zsíros a bőröm, nem tudom, hogy nekem jó lenne-e a bőrömre.
2013. jún. 4. 11:40

Sziasztok!


Olivaolajból mennyit kell tenni a hajra, hogy szép legyen? És mennyi ideig kell rajtahagyni? Le kell mosni?

29. locsi
2013. jún. 4. 11:37
Honnan szerzitek be,ezeket az olajakat?Nálunk nincs DM.Ezek illó olajak,amiket párologtatóba is lehet tenni?Dióolaj,sárgabarack olaj,jó lehet,nem is hallotam még róla.Gondolom nem illó olajak,az azért nem ehető dolog.
28. reva81
2013. jún. 4. 10:46

Én a bőrömet csak olívaolajjal kenem ( testápoló helyett ), arcomat is! Néha ha extra kényeztetésre vágyom sárgabarackolajjal.

Szemfestéklemosónak: 3/4 rész ásványvíz + 1/4 olívaolaj .

Lenmagolajat használtam sokáig belsőleg 1 ek,éhgyomorra, tökéletes emésztés javításra, +koleszterint helyre rakja.

Dióolaj salátákba isteni! :)

2013. jún. 3. 23:55
lenmagolaj az zsírégető asszem :P kiskanállal kell enni mindennap
26. grizus
2013. jún. 3. 20:48
Sárgabarackmagolaj, olivaolaj, avokádóolaj bőrre. Meg kókuszolaj. Alváshoz a csuklóra kell cseppenteni jázminolajat, segíti az elalvást. Fürdéshez muskotályzsályát vízbe cseppenteni. Ezenkívül enni jó még a lenolaj.
2013. jún. 3. 08:58

Hajra: ricinusolaj, de szempillára is teszem. Fél deci ricinus fél deci oliva olaj, így keverem.

bőrre: szőlőmagolaj 1000rel annál nincs jobb.

Főzéshez kokuszolaj

Kiskanállal lehet enni Dióolajat, mákolajat stb

2013. jún. 3. 00:38
Belsoleg kokusz es ev.oliva olajat, kulsoleg tobbfelet probaltam mar (rozsafa, granatalmamag, malnamag olaj stb.), arcra a sargabarackmag olaj a kedvencem.
2013. jún. 2. 23:19
Kipróbàltam a ma beszerzett argànolajat. Radír utàn a kis cseppentõvel nêhàny csepp, különösen szem és ajakkörnyékre + nyakra is. Csodàsan pihe-puha bõröcske az eredmény, egy cseppet a hajvégekre is tettem. Megyek még iszok szezàmmagolajat és alszom. Úgy tünik bevàlik. Jó éjt mindenkinek.
2013. jún. 2. 20:44

Minden olaj nagyon jó. Én csak ajánlani tudom őket. :)

Mi főzni is kókuszolajjal szoktunk. :)

21. laprincipessa (válaszként erre: 20. - Aquatica)
2013. jún. 2. 19:34
Hát igen, gondolom ezért kell valami kondícionáló utána...
20. Aquatica (válaszként erre: 14. - Laprincipessa)
2013. jún. 2. 19:29
festett a hajam. kipróbáltam.szétszárította, törte. 2x próbáltam utána soha.
19. *bakancslista* (válaszként erre: 17. - Noozimanoo)
2013. jún. 2. 19:26
Jó lehet. Olvastam szempillàra is. Vajon szemöldökre jó? Úgy làtom ritkàbb, mint volt, (vagy vilàgosabb), a tetovàlttól rémesebbet el sem tudok képzelni. Egy hete vettem Orifl... szemillaerõsítõt, de lehet inkàbb ezzel kellett volna próbàlkozni.
2013. jún. 2. 19:23

Akkor sajnos pont almaecet nem ajánlott, helyette csalános öblítést javasoltak ott ahol olvastam, de erről nem tudok tapasztalatot mondani.

A szódabikarbónás dolog pedig úgy működik, hogy fél liter langyos vízbe (flakonban) teszel egy evőkanál szódabikarbónát, jól felrázod és ezzel jó alaposan átöblíted/átmasszírozod a hajad. Ha nagyon hosszú, akkor duplázd meg az adagot. Ezután következett volna az almaecetes víz ugyanilyen adagolásban majd öblítés, szárítás. Nekem nagyon bevált.

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook