Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Fizikailag vajon erezheto e egy "osszetort" sziv? fórum

Fizikailag vajon erezheto e egy "osszetort" sziv? (beszélgetős fórum)


26. grizus
2013. júl. 17. 06:43
Pardon, nyugis életet élek, most, jelenleg.
25. grizus
2013. júl. 17. 06:43
Igen. Nálam is kimutatták a szívstresszt, pedig elég nyugis életet éltem. Régebben viszont voltam pánikbeteg a szívemmel is. Mindennek nyoma marad.
24. vacsa
2013. júl. 13. 10:25
igen
23. JanaW (válaszként erre: 1. - Sunshine76)
2013. júl. 13. 10:23

Jaj, szegenykem. Nagyon vacak lehet.


Amugy pont most olvastam errol egy cikket a neten, hogy erezheto.

22. 9b68993820 (válaszként erre: 1. - Sunshine76)
2013. jún. 2. 19:41
De most arra vagy kíváncsi, a lelki stressz okozhat-e fizikai tüneteket, vagy hogy a párod észreveszi-e, mekkora fájdalmat okozott?
2013. jún. 2. 19:30
igen
20. Maócska1981 (válaszként erre: 1. - Sunshine76)
2013. jún. 2. 19:04

Szia! Először:

Ha lelkileg összetörtél az igenis hatással lehet fizikailag is a szervezetedre.

Másodszor: Vannak férfiak, akik akkor kezdenek el félni a babától, mikor ő már megszületett. Félti a ti közös, illetve saját függetlenségét is. -Ritkábban tudtok elmenni szórakozni, sörözni a haverokkal- Fél a felelősségtől, a gondoskodástól, a babával járó félelmektől. Gondolj csak bele: ha éhes vagy, eszel,ha te lázas vagy, vagy fáj a fejed, szólsz, és veszel be egy gyógyszert, a baba még egy darabig nem szól ezekért. A férfi pszichét tekintve pedig, túlnyomó részük nem fogja elmondani ezen félelmeit, mert úgy érzik, nem elég férfias.Próbálj ennek utána olvasgatni, és aszerint változtatni az életeteken. Sok sikert!

19. Sunshine76 (válaszként erre: 16. - Fa96ed4cf8)
2013. jún. 2. 18:08
Azt hiszem,felreertettel.Nincs mas noje,legalabbis tudtommal.Hagyom elni az eletet,azt ertem,hogy menjen a haverokhoz,edzeni,tanulni stb..Mert o nem nott fel.Ugy viselkedik mint egy fuggetlen fiatal,akinek nincs mas gondja,mint edzeni menni,haveroknal logni stb..nem iszik,nem dohanyzik,csak eretlen a fejeben,es nem fogja fel,hogy milyen sertoket mond es milyen rossz nekem,hogy en vagyok az utolso ember aki az eszebe jut neki.De akkor minek feltekenykedik es szinte megfojt a telefonhivasaival?Bennem akkor abban a pillanatban osszetort minden...
18. kszb
2013. jún. 2. 17:55
igen
2013. jún. 2. 17:05

[link]


Összetört szív szindróma

16. fa96ed4cf8 (válaszként erre: 1. - Sunshine76)
2013. jún. 2. 16:29

" a feladathoz nem nol fel"... de ahhoz, hogy lefeküdjön egy nôvel, ahhoz igen??

Felelôsségvállalás már nem megy neki???

Akkor csinálja egyedül! Legalább összecsomagoltad a homiját??

15. moonlight13 (válaszként erre: 13. - Sunshine76)
2013. jún. 2. 13:34
Egy hosszú ideig tartó kapcsolatban biztos vannak bántó beszólások néha, amit azt ember utólag megbán. Ha szeretitek még egymást, fogadd el a bocsánatkérését!
14. csutkamano (válaszként erre: 13. - Sunshine76)
2013. jún. 2. 13:34

Fiatal vagy még ahhoz, hogy csak a gyermeked töltse ki az életed. Minden anya vágyik a gyengédségre is, amit Te nem kapsz meg a párodtól.

Nem akarok vészmadár lenni, de úgy látom, előbb-utóbb válásra kerül sor. Ő a szabad életet helyezi előtérbe, Te pedig feláldozod magad a fiadért.

Megkérdezted már a párodat, mióta tart a másik nővel a kapcsolata, és mik az elképzelései a továbbiakra?

Öntsetek tiszta vizet a pohárba, mindenki mondja el, mi a baja a másikkal. Ha ezt kulturáltan teszitek, mindenki megkönnyebbül majd, és tovább tud lépni.

13. Sunshine76 (válaszként erre: 10. - Csutkamano)
2013. jún. 2. 13:24
A fiaval torodik,bar picikent nem tudott vele mit kezdeni,mert ugy gondolta,az az en dolgom...hm?!Figyel a gyerekere,viszi ide oda,de mindig idosebbkent kezeli,mint ami.(most 4.5 eves)Velem?Kozos program nincs mar,hagyom elje az eletet egy ideje.Nem ez volt az elso banto beszolasa.Utanna probal kedveskedni,de oszinten megmondom,elutasitom.Tul sokszor mondott olyat,mit ugy hiszem egy kapcsolatban nem szabadna.De hej,van egy gyonyoru,okos fiam,akit imadok.
12. moonlight13 (válaszként erre: 1. - Sunshine76)
2013. jún. 2. 13:11
Nekem volt olyan férfi ismerősöm, aki soha nem akart gyereket, aztán a párja mégis szült. Utólag azt mondta a férfi, hogy ha ő hamarabb tudta volna, hogy ez ilyen klassz dolog, már sokkal régebben támogatta volna a párját, hogy legyen baba!
11. moonlight13 (válaszként erre: 1. - Sunshine76)
2013. jún. 2. 13:09

Lehet, hogy tényleg így volt, megijedt a későbbi felelősségtől. Utólag viszont, amikor meglett a baba hogy viselkedett? Törődött Veletek? Mert akkor ne vedd olyan tragikusan!

Egy későbbi veszekedéskor pedig intelligencia kérdése, hogy ki mennyire bántja meg a másikat. Ezek szerint sikerült belegázolni utólag a lelkedbe... Ha viszont azt mondja, hogy nem úg gondolta, és már megbánta, szerintem fogadd el!!!

10. csutkamano (válaszként erre: 8. - Sunshine76)
2013. jún. 2. 13:01

A háttérben valami más húzódhat meg, amiért nemrég ilyen fájdalmat akart okozni Neked. Hogy miért akart most megbántani a szavaival, az előbb-utóbb úgyis kiderül.

Törődik egyébként a gyerekkel? Vannak vele közös programjai? Milyen az apa/fia(lánya) kapcsolat közöttük, változott az utóbbi hónapokban?

9. bd55e3f068 (válaszként erre: 6. - Andi6020)
2013. jún. 2. 12:54

Fizikailag nem törhet össze a szív, bár a stressz visszafordítható, rosszabb esetben irreverzibilis károsodást a szívben, fő artériában okozhat.


Én itt nem így értelmezném az összetört szivet, hanem inkább csak stresz hatására átmenetielváltozott szervműködést, vagy az észlelésben történ változást. A szívet képletesen lehet összetörni, ami pszichoszomatikus fizikai tüneteket okozhat.

8. Sunshine76 (válaszként erre: 7. - Csutkamano)
2013. jún. 2. 12:51
Mindketten akartuk,boldog volt,igert mindent,jo lesz,vigyazok ratok,csaladunk lesz...es most ezt kaptam.Hat a szememben nagyot sullyedt.Kesobb azt mondta,csak en ertelmeztem felre a szavait.Nem lehet felreertelmezni semmit,ha szo szerint azt mondta otthagytalak mar volna terhesen..
7. csutkamano (válaszként erre: 1. - Sunshine76)
2013. jún. 2. 12:48

Ő is akarta a gyereket, vagy ez csak a Te döntésed volt? Amikor megtudta, hogy babát vártok, hogy reagált a hírre?


Ha akkor elfogadta a helyzetet, akkor kissé fura, hogy most hozakodik elő ezzel a véleményével. Ha viszont le akart beszélni a terhesség megtartásáról, akkor érthető az egy hónappal ezelőtti megnyilvánulása.

2013. jún. 2. 12:43
Konkrétan mit értünk "fizikailag összetört szív" alatt?
2013. jún. 2. 12:42
Szerintem nem.
4. Sunshine76 (válaszként erre: 2. - 807202845b)
2013. jún. 2. 12:42
Meg kell mondjam,azota latni sem akarom..
2013. jún. 2. 12:42
Érezhető. Minden érzelem lehet érezhető. Pontosabban minden érzelemben van hatása a testünkre, de nem mindent érezzük.
2013. jún. 2. 12:41
sajnos ez elképzelhető
2013. jún. 2. 12:36
Egy honapja a fiam apja(most mashogyan nem akarom hivni) egy osszezordules alkalmaval azt mondta nekem,hogy mar terhesen el akart hagyni,mert a szabadsagat feltette tolem/tolunk,fel hogy a feladathoz nem nol fel,es ugy gondolta,nem kesz arra,hogy felelosseget vallaljon.Megjegyzem,5 eve voltunk mar kapcsolatban es eltunk egyutt.O 39 eves,en 33 voltammikor meglett a gyerek.Akkor,ott,abban a pillanatban fizikailag ereztem,hogy osszetort a szivem!Megmagyarazhatatlan,szornyu,facsaro erzes,soha nem ereztem ilyet...es olyan mely szomorusag szallt meg,hogy potyogtak a konnyeim...Azota valami megszakadt bennem..

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook