Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Növényevő állatok miért "ölnek" embert? fórum

Növényevő állatok miért "ölnek" embert? (beszélgetős fórum)

16. 4705d7a6b8 (válaszként erre: 15. - Loch ness)
2016. szept. 25. 15:01
a lóval nagyon vigyázni kell. nagyon jóindulatú állat de pld. nagy tévhít, hogy vigyáz az emberre. nem akarja bántani, de ha a patája alá kerül a lábad pld. itatáskor bármi őt nem érdekli, rálép. vagy ha vágtat és lefékez bármiért átrepülsz a fején, így jártál. nem akaratból teszi de nem különösebben érdekli őt az ember, hogy hová repül éppen vagy milyére lép rá
2016. szept. 25. 14:57

Már régi a fórum, de most került a szemem elé. A nyakon harapásos esetre emlékszem: akkoriban írták a hírekben, hogy a ló gondozója részeg volt, és a ló a párját meg a kicsinyét védte.


Az állat valóban testbeszéddel közli, mire készül, és azt érteni kell, ha meg nem értjük, nagyon óvatosnak kell lenni. Én azért tartok pl. a lovaktól, mert nem ismerem a testbeszédüket, a kutyáét viszont igen, ezért egy idegen kutyán is jobban látom, éppen tartanom kell-e tőle vagy nem.


Ritkán szerintem előfordulhat azért, hogy egy állat csak úgy bekattan és azért támad. De szerintem ez is az embernek köszönhető, a tenyésztés során a legtöbb állat degenerálódik, azért fordulhat elő ilyen.

14. cicakaktusz (válaszként erre: 8. - Elbb)
2013. jún. 2. 15:43
Pedig mennyire nem így van! Ha egyszer bekattan ahogy írtad, annak van valami oka. Csak azzal egyöütt már nem igazi hír, mert kit érdekel, hogy védte az akármilyét, vagy megilyesztették, sokkal eladhatóbb, hogy "hirtelen emberre támadt, és megölte".
13. cicakaktusz (válaszként erre: 1. - Fcd94cc8c4)
2013. jún. 2. 15:40

A szamárcsődörtámadott először, a kanca csak követte. Ebben az esetben területfétésről volt szó.

A növényevő állatok félelemből, utódaik védése miatt, és területük védelme miatt támadnak az emberre. Ha háziállat, akkor az ösztöneik nem feltétlenül működnek úgy, mint a vadon élőknél, nagy mértékben befolyásolja a neveltetésük. Azért ez fajfüggő is. Na meg az adott állat vérmérsékletétől is függ.

És igen, igazad van, egymás közötti harcban foggal nyakra támadnak, és hátrafurdulva rúgnak. Egy fajtárs ezeket kibírja, kivédi, ha egyenlőek az erőegyensúlyok, de az ember lényegesen gyengébb fizikumú, ezért lehet halálos a támadás. Háziállatoknál nagyon fontos a nevelés, az ember-állat, állat-állat közötti szocializáció.

Meg kell tanulni az állatok testbeszédét. Mindig, minden egyes támadás előtt szólnak az állatok, hogy támadni fogok. Csak az ember nem érti meg.

Kérdezed, mit ne tegyünk. A közelükben ne kiabáljunk, ne tegyünk hirtelen ideges, kapkodó mozdulatot, ne ijesszük meg az állatokat, és mindig úgy helyezkedjünk, hogy menekülési utat hagyjunk neki, lássa, hogy nincs sarokba zárva. Ha utódja van, ne akarjuk mindenáron megsimogatni, ha bármi jelét adná az anya annak, hogy nem díjjazza az ötletet.

Minden állatnak megvan a saját testbeszéde, olvasgass utána, ha van lehetőséged, akkor nézd az állatokat, és rájössz, hogy azok szinte folyamatosan dumálnak egymással, na meg az emberrel.

12. fcd94cc8c4 (válaszként erre: 11. - Andi6020)
2013. jún. 2. 13:26
Nem is az a lényeg, hogy meg akarnák-e enni, hanem az hogy ők gondolom nem ölési szándékkal bántják a másik állatot sem. És az alábbi esetekben még védekezésről sem volt szó nagy valószínűséggel.
11. andi6020 (válaszként erre: 1. - Fcd94cc8c4)
2013. jún. 2. 12:03
Az, hogy növényevő, ez esetben teljesen mindegy, hisz nem táplálékként tekintett az emberre.
2013. jún. 2. 10:16

Soha nem lehet tudni egy állatnál, hogy mire hogy reagál, ösztönlények, nem is lehet őket hibáztatni amiért bántják az embert, szó sincs szándékos támadásról, direkt "ölésről".

Hogyan viselkedjünk? Természetesen.

9. fcd94cc8c4 (válaszként erre: 8. - Elbb)
2013. jún. 2. 08:36
Nagy méretük és erejük lehet a balesetek oka szerintem is.Egymást is harapdálják, csak ők nem szereznek súlyos sérüléseket és nem halnak bele. Engem egyszer a hasával a karámhoz nyomott egy ló, hát csak az volt a szerencsém hogy rövid idő múlva odébb akart állni.
8. elbb
2013. jún. 2. 08:31

Édesapámnak éveken keresztül voltak szamarai. Elég agresszív állatok, főleg ha a területüket vagy az élelmüket vélik veszélyben. Anyut egyszer az egyik megharapta, mert a bedobott szénát ahogy felölelte, nem vette észre, hogy benne van valami kóró. Azt akarta megigazítani a karámon kívül és akkor történt a baj. Vagy fél évig megvolt a nyoma, utána még mammográfiára is kellett mennie. Az állatok ösztönösen védik a területüket és az élelmüket.

A médiában megjelenő esetek meg feltehetőleg pont a lényeget nem mondják el, hanem úgy állítják be, mintha egyszer csak hopp, az állat bekattan és már öli sorba az embereket.

7. fcd94cc8c4 (válaszként erre: 5. - Grizus)
2013. jún. 2. 08:26
Hát igen, a növényevő állatok zsákmányállatok és ha támadják őket védekeznek. De az itteni két esetből szerintem hiányzik a sarokba szorítás (legalábbis a szamarak esetében). A póninál nem tudom pontosan mi volt a helyzet.
2013. jún. 2. 08:23
Olyat is hallottam, hogy szarvas ölt meg menstruáló nőt, mert a szag felizgatta és párosodni akart vele.
2013. jún. 2. 08:14
Tény, hogy Afrikában a legveszedelmesebb állatok közé tartozik a kafferbivaly, a viziló és az elefánt.
2013. jún. 2. 07:58
Véletlenek mindig voltak,vannak és lesznek.
2013. jún. 2. 07:56

Ha sarokba szorítják, ijedtségből, félelemből bármely állat (bárki) támad.

Egyébb esetben a jelzések nem értése/félreértése/nem ismerete az ok - szerintem...

2. Guruljka (válaszként erre: 1. - Fcd94cc8c4)
2013. jún. 2. 07:55
A növényevőknek nincs meg az a gátlásuk, ami a ragadozóknak megvan. Nem tudják, hogy képesek ölni. És nem ismernek olyan testtartást (az áldozattól), ami arra késztetné őket, hogy felhagyjanak a támadással.
2013. jún. 2. 07:47
Elgondolkodtató a két eset ,amikor egy póni harapott nyakon valakit, aki belehalt, most nemrég pedig szamarak okozták egy férfi halálát azzal, hogy a földön húzgálták a hátizsákjánál fogva. Csak a fajtársaiknál alkalmazott fogásokról van szó, csak ezt egy ember nem bírja ki (pl. ló nyakon harapja) vagy teljesen másról, direkt ölési szándékról? A szamarak csak ételt kereshettek a hátizsákban, mert talán máskor is adott nekik belőle, vagy pl. egy alma lehetett benne, aminek az illata miatt történt a tragédia? Jó lenne , ha hozzáértők is válaszolnának, mert megtudhatnánk ,mit ne tegyünk vagy ne tegyünk lovak, szamarak, tehenek, sertések stb.. közelében? Vagy hogy mit tehetünk, ha támadnak ránk?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook