Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Milyen a jó babysitter? fórum

Milyen a jó babysitter? (beszélgetős fórum)


2014. júl. 3. 16:32
Rám is vigyázhatna egy csinos babysitter :P
2014. júl. 3. 16:30
Van érzéke a gyerekekhez, türelmes de kellően következetes és képes együttműködni a szülőkkel is, emellett kreatív. A kreativitás csak azért fontos, hogy ha a gyerekeknek nem tanulniuk kell vagy ilyesmi, akkor ne a TV előtt üljön velük, hanem csináljanak valami jópofát. TV előtt a gyerekek maguktól is képesek órákat eltölteni, abból nincs baj... :D Aztán hogy nő/férfi az illető, az mindegy. Csak legyen nektek is szimpatikus, bízzatok benne!
18. Noracsky (válaszként erre: 17. - Bazsóné)
2014. jún. 17. 00:22

Szia!


A jó babysitter nem feltétlen az, aki több éves tapasztalattal rendelkezik, de ez persze mindenképpen előny és jó referencia. Azonban sok olyan van, akit alkalmaznak csak azért, mert nincs más lehetőségük hirtelen, de a gyerekekhez nem értenek. Mindenképpen azt javaslom, ha babysittert keresel, hogy nézd meg a képe(ke)t ami(ke)t küld és amiket ír magáról, majd aki(k) számodra a legszimpatikusabbak, hívd fel őket és az ezáltal szerzett benyomásaid alapján hívd el őket magatokhoz. Azért fontos, hogy ott találkozzatok a jelöltekkel, feltétlen úgy, hogy a gyerek(ek) is ott legyen(ek), mert abból nagyon sok mindent fel tudsz mérni, hogy miképp viszonyul ő a kicsikhez és persze fordítva. A gyerekek pedig a legjobb "formájukat", az érdeklődésük kifejeződését leginkább a biztonságos környezetben fejtik ki a korai években. Az pedig ugye általában az otthonuk. Amit kerülj, hogy az alapján választasz csak, hogy milyen képzettségű, mekkora tapasztalattal rendelkezik az egyén, mert ez csalóka lehet!

10 éve evvel foglalkozom és most diplomáztam óvodapedagógus szakon ;)

Remélem segítettem!

üdv:

Nóra

2013. jún. 14. 23:13
Pontosabban:Milyen emberre bíznátok gyermeketeket?Ki az akire rá mernétek bízni,mi alpján választanátok ki a jelentkezők közül?
16. Ede71
2013. jún. 6. 23:24

sziasztok, jó a kérdés amit feltettetek.

én a 90-es évek közepén 2 évet töltöttem au-pairként Londonban, nem volt végzettségem (mármint gyerekneveléssel kapcsolatos, közgazdászként végeztem), egy 5 gyerekes családból származom. családokkal laktam, háztartást vezettem és a gyerekekkel is foglalkoztam nem volt egyszerű, nagyon sok türelem és tolerancia kellett hozzá. (már az elején tudtam, hogy nekem soha nem kellene bentlakásos babasitter)

kérdés hogy milyen babysitterre van szükséged, aki nap mint nap foglalkozik a gyerekeddel vagy aki csak alkalmanként fog vigyázni rá.

talán meg lehet fogalmazni az elvárásokat, de legyen szimpatikus, a gyereknek is, szerintem az első pillanatban le lehet mérni, hogy ért a gyerek nyelvén, taplraesett, megbízható.

az iskolák ontják a babysitter képzésekben a bizonyítványokat, nem garancia hogy az ott végzett nebuló éppen megfelel a te elvárásaidnak, egyáltalán valaha is foglalkozott gyerekekkel.

fontos hogy hallgassa meg a te elvárásaidat is és azokat maximálisan betartsa.

15. Bazsóné (válaszként erre: 11. - Sweetie-pie)
2013. jún. 2. 19:56
Nekem is ugyanez a szituáció volt kislányom 3 évesen nem beszélt semmit,nem kommunikált az óvodában,még gyerekekkel sem,csak én 2 hónap után elvittem óvodapszihológushoz,és ő segített.Pár alkalommal kelett csak elmenni,és mintha kicserélték volna,utánna elkezdett beszélni,az óvónőkkel,dajkákkal,egyre jobban egyre többet.Előtte csak hozzánk beszélt.
14. Bazsóné (válaszként erre: 13. - VendrinerPiroska)
2013. jún. 2. 19:50
Ebben teljesen igazad van,de azért nem mindegy ki,milyen ember foglalkozik gyermekünkkel.
13. VendrinerPiroska (válaszként erre: 9. - Sweetie-pie)
2013. jún. 2. 10:55

Nos, én gimi után au pairkedtem egy ideig Angliában, de nekem kellett beszélnem angolul. Persze, nyilván jobban beszéltem, mikor hazamentem, mint mikor jöttem. Részint pont a gyerekek miatt, mert egy 4 évesnél muszáj gyorsan lereagálni helyzeteket és nem ülhetsz kukán.


Szerintem, hogy ki a jó babysitter, az lelki beállítottság kérdése, mert a gyerekszeretetet nem lehet tanfolyamon megtanulni. Érzék kell hozzá. Van, akinek van, bár formális tapasztalata nincs, csak a rokonságon gyakorolt pld., képes megbírkózni a feladattal akár 18 évesen is, más meg tanárképző ellenére is nevelési analfabéta. Ld némely pedagógus.

Bár mondjuk az igazi nevelés mindig a szülő feladata, kötelessége és felelőssége, nem lőcsölhető át arra, aki alkalomszerűen vigyáz a gyerekre.

12. gerlemama (válaszként erre: 10. - Bazsóné)
2013. jún. 2. 10:39

Én fontosnak tartanám a képzettséget, vagy tanfolyamon szerzettet, vagy saját gyerek által szerzett gyakorlatot.

A képesített gyermekfelügyelő sokat tanul mielőtt megszerzi az oklevelét, és véleményem szerint elhivatottsága is van ha már vállalkozott ilyenre.

Hamarosan lesz szükségem bebyszitterre, de egész biztos szakképzett gyermekfelügyelőt fogok keresni.

Mivel nekem is van ilyen végzettségem, tudom mit kell tudnia ennek megszerzéséhez.

2013. jún. 2. 10:04
Nevelessel kapcs.: azert sok fugg a gyerek eletkoratol, szemelyisegetol is. En babysitterkedtem egy idoben, nem is olyan reg, es a 4-5 ev kozti kislany olyan idoszakat elte, hogy nem allt szoba "idegenekkel", koztuk velem sem. Beszelt anyuhoz, apuhoz, batyushoz, masoknak meg koszonni se akart. Igy telt el jo par honap, hogy nap kozben semmi beszelgetes, de akkor se nagyon szolt, ha ehes vagy szomjas volt.... nekem kellett csak ele tenni a dolgokat. Ebben az idoszakban meg beszelgetesrol sem lehetett szo (en hiaba beszeltem hozza, ez csak egyoldalu volt), nemhogy nevelesrol. Aztan kinotte a kislany ezt az idoszakot, eleinte is cserfes volt, azota is az, de az a par honap.... hat nem mondom, hogy konnyu volt vele. Se az anyukajanak, se nekem. Mert ugye az anyuka meg nem tudta eltalalni mi utott az egyebkent jolnevelt kislanyaba, es borzasztoan szegyellte neha, hogy hogy viselkedik a kislany, de aztan szerencsere minden helyrejott. Teny, hogy volt valtozas az eleteben, akkoriban kezdte ugyanis az ovit, nem ment minden nap, de ugy tunik, valami ott megkavarta egy kicsit. Megfordult az is a fejemben, hogy nehogy valami trauma legyen a hatterben...... mert ugye ilyenkor is van, hogy bezarkozik a gyerek, megvaltozik a viselkedese.... de ilyesmire utalo jelek nem voltak, azota meg minden oke szerencsere.
2013. jún. 2. 09:20
Köszönöm az eddigi hozzászólásokat,és még várok vélményeket,hozzászólásokat.De egyébként a végzettség és a kedvesség nem minden,én is úgy gondolom hogy egy babysitternek nevelni is kell a gyermeket,kell hogy értsen hozzá.És főként nagyon fontos némi pszihológiai,tanulmány,tapasztalat,pld pedagógusok némiképp rendelkeznek velel,hogy tudja a gyermek lelkivilágát kezelni,tudtátok, hogy egy-egy szó milyen hatással lehet a kisgyermekekre,Mármint lelkileg.És tudjon határokat szabni,alkalmazza a következetesség elvét is.És igen némi egészségügyi tapasztalat is jó ha van.Nekem már nem egyszer voltak babysittereim,és bizony eleinte mellényúltam,de szerencsére hamar kiderült.
2013. jún. 2. 06:45
Beszelje az en es a gyerekem anyanyelvet, ne csak aktivityzzen. Nekem ez lenne az alapok alapja. Nem is tudom hogy tudnak mas orszagbol jott babysittert alkalmazni oly sokan (nem M.o-rol beszelek). Ugye sokan ugy mennek kulfoldre, hogy majd ott megtanulom a nyelvet, addig is babysitterkedni tudok. De hiszen annyi olyan szitu, meg veszhelyzet felmerulhet, ahogy a yes, meg a no-n kivul mast is kellene tudni beszelni...
2013. jún. 2. 06:24
Ja és még egy fontos, hogy ha netán baj történik tudja mit kell csinálni nem pánikoljon be.
2013. jún. 2. 03:21
Szerintem a végzettség nem olyan fontos. Legyen türelmes, ha kell, erélyes, de játszon is a gyerekkel, alapból jöjjön ki velük, ez a lényeg.
6. Bcicus (válaszként erre: 1. - Bazsóné)
2013. jún. 1. 23:54
Legyen tapasztalata gyerekekkel, imádja a gyereket, de ne csak kényeztesse nevelje is.
5. bazuki (válaszként erre: 4. - Bazuki)
2013. jún. 1. 20:57
Én bébiszitterként dolgozom és igen van ahol erkölcsi bizonyitványt és referenciát kérnek! Szerintem elengedhetetlen a mai világban! És az hogy hogyan bánik a gyerekkel szeresse őt! A végzetség a kreativitás az empátia
2013. jún. 1. 20:55

Tapasztalat referencia szakképesítés erkölcsi bizonyítvány az nagyon fontos és hogy szeresse a gyerekeket!


A fiatalok lelkesek csak nem biztos hogy van gyakorlata megfelelő végzettsége és csak nyári munka és jövedelem kiegészítésként gondol rá


Az idősebbeknek van végzettségük és tapasztalatuk de már nem biztos hogy olyan lelkesek mint egy fiatal



Ettől függetlenül nem mindenki ilyen nem gondolom hogy be kéne skatulyázni őket


Az én véleményem hogy mindkét estben lehet jó bébiszitter valaki.

2013. jún. 1. 20:47
Kedves, empatikus. Elsősegély nyújtásban jártas
2013. jún. 1. 20:37

Egy általános műveltséggel rendelkezzen, de erről végzettségének nem kell, hogy legyen.

Lehet megszerezte a végzettséget, de valamiért nincs érzéke a gyermekekhez.

Tiszta legyen, a kiejtése legyen helyes és szeresse nagyon a gyerekeket.

2013. jún. 1. 20:32
Szerintetek milyen egy jó babysitter?Milyen tulajdonságokkal rendelkezzen,hogyan bánjon a gyermekkel,legyen végzettsége?Kíváncsi vagyok a véleményekre.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook