Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Van különbség aszkorbinsav és aszkorbinsav között? fórum

Van különbség aszkorbinsav és aszkorbinsav között? (tudásbázis kérdés)

1 2
41. kszb (válaszként erre: 40. - Vberni01)
2013. jún. 4. 17:46
helyes! :) azért az ára nagyon nem mindegy! :) Ügyes vagy! :)
2013. jún. 4. 15:57
megérkezett a c-vitamin. Állagra ugyanolyan mint amit anno a 6-szorosáért rendeltem, és gyógyszertárban is azt mondták lehet nyugodtan szedni.. :D
39. eva7171 (válaszként erre: 10. - Vberni01)
2013. jún. 1. 23:26

Szia!

Hiszek a c-vitamin fontosságában és szedem is mindennap.Por alakban ha szeded, azért figyeld meg a gyomrod nem-e fáj tőle,én nem próbáltam még.

:)

38. kszb (válaszként erre: 37. - Anthico)
2013. jún. 1. 20:47
azon nme lepődök meg! 2,6-os ph-val... meg hát a nevében is benne van: aszkorbinSAV!!!! Tömény savas oldat lesz belőle, ha nincs eléggé kihígítva!
37. Anthico (válaszként erre: 36. - Kszb)
2013. jún. 1. 20:37
Alaposan...mint írtam, nekem a torkom-mandulámat marta meg rendesen. :S
36. kszb (válaszként erre: 35. - Anthico)
2013. jún. 1. 20:36
sztem elég öblögetni utána...
35. Anthico (válaszként erre: 34. - Kszb)
2013. jún. 1. 20:17

Én, ha nem mostam meg, akkor pár perc múlva már a hideg levegő beszívása is fájt. :S

De leszoktam már a szintetikus vitaminokról, szerencsére.

34. kszb (válaszként erre: 28. - Anthico)
2013. jún. 1. 20:15
hát, az azonnali fogmosás nem igazán javasolt. Pont amiatt, mert megmarja a fogzománcot, vagyis fellágyítja, ha pedig azonnal fogat mosol, akkor le is csiszolod azt! Várni kell 1/2 órát kb, h a nyálad semlegesítse, és vissza szilárduljon a zománc.
33. Anthico (válaszként erre: 32. - 5bcf1b7c01)
2013. jún. 1. 20:07

Kicsit keveslem az 1 mg-ot ennyi teához, de ha így van, akkor napi 150000 liternyi teát, folyadékot kell majd elosztaniuk hármójuk között. Az napi 50000 liter ilyen arányokkal számolva.


A testépítők is előszeretettel igencsak emelt adagban szedik a szintetikus c-vitamint (támadják és őket érte), de nem találkoztam olyannal, aki napi szinten 1-2 grammnál (1-2 db 1000 mg-os kapszulánál) többet vett volna be hosszú távon. Párom szokott betegség kezdetén napi 6x 1000 mg-os kapszulát bekapdosni, de ilyen is évente 1x van Nála.

32. 5bcf1b7c01 (válaszként erre: 28. - Anthico)
2013. jún. 1. 20:01
1 mg. ascorbinsav 1,5 liter tea ízesítésére ideális.
31. Anthico (válaszként erre: 30. - Vberni01)
2013. jún. 1. 19:53

Hivatalosan 1 cég gyártja, és aki onnan szerzi, az biztosan jó. De ettől függetlenül lehetne kis buzgó, nem hivatalos gyárak is, és akik onnan szerzik...


Most kíváncsiságból rákerestem, de itt 1 kg-os kiszerelés 1330 Ft-ba kerül. (cukrászdiszkontban élelmiszer alapanyagként)

2013. jún. 1. 19:50
ha megjön, majd megmondom, hogy állagra ugyanolyan-e, mint a biotech-ben vásárolt. De ha valóban csak egy cég gyártja, más nem is lehetne...
29. Anthico (válaszként erre: 26. - Kszb)
2013. jún. 1. 19:48

Azt is végülis megissza az, aki bort iszik, annyira nem lehet gáz. :D

De én úgy tudtam, hogy a világon csakis egy cég gyárt hivatalosan aszkorbinsavat, és onnan viszik jobbra-balra feldolgozni, átcímkézni, felhasználni. Szóval elvileg mindegyik ugyanolyan minőségűnek kéne lennie...már ha ellenőrzött forrásból származik.

28. Anthico (válaszként erre: 25. - Kszb)
2013. jún. 1. 19:46

Nekem 1 gramm aszkorbinsavtól is csomó kötődik a nyelvemre, olyan savanyú :D 33x ennyire nem is tudom, mennyi vizet kéne inni, hogy magamhoz térjek.


Amúgy pont én jártam anno úgy, hogy por formájában megragadt a mandulám zugaiban. 1-2 óra múlva már nagyon fájt, de ittam rá a sok vizet, hátha lemossa, de sikerült kimarnia a torkomat ott. Napokig fájt utána és piros volt. :|


De aszkorbinsav lenyelése után alap a fogmosás, és a torok alapos leöblítése is.

27. vberni01 (válaszként erre: 23. - Anthico)
2013. jún. 1. 19:45
nyáron limonádéba, télen teába citromlé helyett egy evőkanállal. ;)
26. kszb (válaszként erre: 24. - Anthico)
2013. jún. 1. 19:45
de ő nme gyógyszertárit nézett a testépítős mellé, hanem borászati áruházban talált olcsóbbat, uolyan kiszerelésben.
25. kszb (válaszként erre: 23. - Anthico)
2013. jún. 1. 19:43
amit belinkelt, ott fel van tüntetve minden. 2,6-os ph-val nme gondolnám, h nincs maró hatása. Kérdés, h mekkora mennyiséget, mennyire hígít ki fogyasztás előtt.
24. Anthico (válaszként erre: 19. - Kszb)
2013. jún. 1. 19:42
Nem tudom, én ahogy láttam, a BioTech és Scitec Nutrition (2 legelterjedtebb testépítők által kedvelt gyártó cég) készítményei messze olcsóbbak, mint a hasonló (vagy rosszabb) összetételű gyógyszertári társaik.
23. Anthico (válaszként erre: 18. - Vberni01)
2013. jún. 1. 19:41

Hogy szándékozol bejuttatni az aszkorbinsavat? Gondolom, lenyeled. Ittál már tömény citromlevet? Na, ez annál is maróbb, ha jól tudom. Ha pedig a szájba kerülés után nem mos alaposan az ember fogat, és nem öblíti le rettentően alaposan (főleg ekkora mennyiségnél), bizony marni fog.


Gondolj bele, hogy ha napi 3 dkg poros aszkorbinsavat fogsz inni, annak majdnem a teljes mennyisége át fog haladni a veséden is. A vesédet napi szinten ennyi szintetikus vitaminnal fogod átmosatni, terhelni.

22. vberni01 (válaszként erre: 19. - Kszb)
2013. jún. 1. 19:40
köszönöm a válaszod.
2013. jún. 1. 19:40
még hogy nálunk válság van??? :D aki meg tudja fizetni, hogy havonta 10 000 Ft-ot költsön vitamin készítményekre, annak minden elismerésem, én nem tartozom közéjük.
20. kszb (válaszként erre: 18. - Vberni01)
2013. jún. 1. 19:40
na jó... a kevés folyadék csak 1(!) lehetséges tényező..... ezen túl van még egy pár... de sztem hagyjuk.... nem sok értelmét látom....
19. kszb (válaszként erre: 16. - Vberni01)
2013. jún. 1. 19:39

erre pontosan sztem egy gyógyszerész tudna válaszolni, vagy egy vegyész.

Sztem mindkettő alkalmas, amit írtál, h láttál. A testépítősnél gondolom a márkát, és társait kell nagyrészt megfizetni, ezért drágább jóval.

De mielőtt bmelyiket is megveszed, kérdezz meg egy gyógyszerészt!

2013. jún. 1. 19:38

ami a vesekövet illeti: kevés folyadéktól alakul ki, amikor is a méreganyag- ami nem vitamin- felhalmozódik e kiválasztó szervben.


A fogzománcot savas anyagok rongálják, de mivel C vitaminnal nem szoktam fogat mosni, szerencsére ez a veszély sem fenyeget. :D

17. Anthico (válaszként erre: 15. - Kszb)
2013. jún. 1. 19:38

No, igen.

Mikor megláttam, hogy 10 dkg-ot (= 100 000 mg) 1 napra terveznek beosztani, azt hittem, én látom vagy váltom rosszul. :O


Nem mellesleg a szintetikus c-vitaminból (aszkorbinsav) sokkal többet ürítünk, mintha azt táplálékhoz közeli formában (pl.: fermentált készítményben) juttatnánk be. És utóbbi még a veséket se terheli.

2013. jún. 1. 19:36
a kérdésre visszatérve: aszkorbinsav és aszkorbinsav között van különbség, vagy mindkettő alkalmas fogyasztásra, és minimális vagy semmi különbség nincs a kettő között?
15. kszb (válaszként erre: 13. - Anthico)
2013. jún. 1. 19:34

és az arra hajlamosaknál vesekövet is okoz....

a mindennapi faxságot (normális táplálkozás, egészséges testmozgás, stb hiánya), hogy miért akarja bki is egyszerre nagy adag vitaminnal elmismásolni... ettől nyugodt a lelke, és folytatja tovább a dolgokat, mintha mi sem történne....

14. Anthico (válaszként erre: 13. - Anthico)
2013. jún. 1. 19:31
Végén az 33000 mg akart lenni, nem gramm.
13. Anthico (válaszként erre: 10. - Vberni01)
2013. jún. 1. 19:30

10000 mg = 10 gramm!

Ti ennek a 3,3x-osát akarjátok napi szinten elfogyasztani.

Arra vigyázzatok, hogy rendkívül jól képes oldani a fogzománcot.


Ha emelt adagban szedi valaki, márpedig a napi 33 gramm (=33000 mg) bőven annak számít, bizonyítottan károsítja a vesét. Mert az egy dolog, hogy kipisiled, de ez mind át is megy a vesén, ami nem feltétlen tesz jót.


Szent-Györgyi Albert is kifejtette anno, hogy a szintetikus vitaminnál sokkalta hatásosabb volt skorbut ellen a paprika meg lime kivonata.


Ha már egészségese szeretnél sok C-vitamint bevinni, akkor fermentált formában szerezd be, mert az jobban hasznosul, hiszen természetesebb formában van.


Ha napi szinten egyszerre nyomatjátok a 33000 grammot, az brutálisan megterhelő a szervezetnek, de még kb 99,9%-át ki is fogjátok pisilni (ezzel terhelve a veséket).

12. vberni01 (válaszként erre: 11. - Kszb)
2013. jún. 1. 19:28

hát ez nekem elég tisztának tűnik...


[link]

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook