Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Könyv, Könyv, és mégtöbb Könyv! fórum

Könyv, Könyv, és mégtöbb Könyv! (beszélgetős fórum)


18. Bársony (válaszként erre: 17. - Living Dead)
2013. jún. 9. 09:02

Én be vagyok íratkozva könyvtárba. De valahogy jobban szeretem az új könyveket, azt nem fogdsoták össze előttem. :)))


Persze, nem tudok annyi könyvet megvenni, amennyit szeretnék. :(


De nagyon jó akciókat ki lehet fogni az interneten, nagy könyváruházaknál. Pl.: 3000-es könyvek 1000 Ft-ra leértékelve és persze vadiújak.


Ha ott veszed át, akkor még szállítási költség sincs.

2013. jún. 7. 10:53

Ha már könyvek téma: a könyvtárakkal hogy álltok? Luxuscikk lett mára az új könyv (holott annak az illata semmihez sem hasonlítható), meg ha valamire kíváncsi vagyok, pl. egy-egy felkapottabb bestsellerre, ami ugyan ne biztos, hogy tetszene, inkább kt-ban olvasok bele.


De hogy ajánljak is: George R. R. Martin: Tűz és Jég dala. Roppant monumentális sorozat, egyelőre öt kötet jelent meg, még kettőre lehet számítani. Habár fantasy-ként emlegetik, nem az a fő szál, inkább egy középkorihoz hasonlatos világot ábrázol a szerző, eszméletlenül jól kidolgozott karakterekkel, cselekménnyel.

2013. jún. 7. 10:52

Sziasztok!

Tegnap kezdődött és hétfő estig tart a 84. Ünnepi Könyvhét, Budapesten a Vörösmarty téren, országosan sok városban.

:)

2013. jún. 7. 10:37

Én is imádok olvasni.:)


Amit nektek ajánlanék most: Juliette Benzoni: Államtitok.


A francia középkorban játszódik: történelem, romantika, izgalom, feszültség keveredik...Nagyon jó.


Az írónőnek több könyve is megjelent már magyarul, azokat is meg fogom szerezni, mert egyszerűen annyira bele élheti magát az ember a történeteibe.

14. Vikyci
2013. jún. 7. 10:33

Régebben volt nekünk egy picike antikváriumunk, akkor rengeteget olvastam.

Sajnos rá kellett jönnöm, hogy az emberek nagy többsége nem olvas, így be kellett zárni a boltot. :-( A sok könyv meg a nyakamon maradt.

2013. jún. 7. 10:20

èn is imàdok olvasni!!!

Tobb,min 1000 konyvem van :-)

A facebookon is csinàlok egy oldalt,ami a konyvekkel kapcsolatos.

Ha tetszik csatlakozzatok:

[link]

12. Vikyci (válaszként erre: 11. - Csurmi)
2013. jún. 2. 12:46
Én pedig a Sors kerekét. Még csak az elején járok.
11. Csurmi (válaszként erre: 8. - Vikyci)
2013. jún. 2. 10:00

Nora Roberts nem annyira romantikus, általában gyilkosság van benne (mármint azokba amiket eddig tőle olvastam, egybekötve szerelmi szállal) nagyon jók. AJánlom.


Én most Danielle Steel: szerelmes agglegyények könyvét bújom. :)

10. Vikyci
2013. jún. 1. 21:35

Többször is elolvastam, nagy hatással volt rám.


Most látom, hogy van belőle film is.

2013. jún. 1. 21:34

Egyik nagy kedvencem volt régen Nevil Shute Az utolsó part c. könyve.


- Ez disznóság - csattant fel szenvedélyesen a lány. - A déli féltekén senki nem dobott le semmiféle bombát, se hidrogénbombát, se kobaltbombát, se bármilyen más bombát. Semmi közünk az egészhez. Miért kell meghalnunk azért, mert tőlünk kilenc-tízezer mérföldre egyesek háborúzni akarnak? Mocskos disznóság!

AZ UTOLSÓ PART

Nevil Shute klasszikusnak számító regénye megrendítő történet öt emberről, akik olyan világban élnek, amelyet pusztulásra ítélt a radioaktív sugárzás. A szerző felejthetetlenül ábrázolja azoknak az egyszerű embereknek az érzéseit és csöndes hősiességét, akik rendkívüli körülmények közé kerülnek - az emberiség teljes pusztulásával kell szembenézniük.

8. Vikyci (válaszként erre: 2. - Csurmi)
2013. jún. 1. 21:27

Én is Danielle Steel-t olvasok :-D Anyunak vettem már jó párat, ő nagyon szereti, de most én is rákaptam, már a harmadikat olvasom egymás után.

Nora Roberts is hasonló?

2013. jún. 1. 19:04

Eszembe jutott egy krimi...

Bár az írás műfaja krimi, a regény szépirodalm.


Karin Fossum: Az Ördög tartja a gyertyát


"Látta valaki Andreast?" - a jóképű fiú eltűnése misztikus mindenki számára, még elválaszthatatlan haverja, Zipp sem érti, mi történhetett vele. Hiába keresi a rendőrség, hiába adnak fel újsághirdetést, senki sem tudja, hol lehet. Sejer felügyelő kérdései felzaklatják Zippet, és örökösen felidézik benne a barátjával töltött utolsó közös este megrázó emlékeit - amikor a könnyű és gyors pénzszerzés reményében árnyként követtek egy idős nőt, majd Andreas késsel a kezében belopakodott az asszony házába, és a következő pillanatban már el is tűnt. Zipp idegesen várakozott az udvaron a barátjára, aki soha többé nem bukkant fel...

A norvég "krimikirálynő" a Stephen King thrillerjeinek hagyományaira épülő cselekményben felvonultatja a jellegzetes "fossumos" jegyeket, a bűnös és az áldozat gondolkodásmódjának dermesztően valósághű ábrázolását. Fossum e krimijében elsőrendűen világítja meg a bűn hatalmába került gondolkodás mibenlétét.

Vigyázat! - sohasem szabad hinni a látszatnak: az emberek nem mindig olyanok, amilyennek gondoljuk őket...

2013. jún. 1. 18:34

Valamikor nagyon régen, mikor még nem tudtam olvasni, és tévé is ritkás volt, nem értettem, hogy a szüleim miért olvasnak majdnem minden este. Megnézték a híradót, hetente egyszer volt a Kojak, Columbo, Derick, de sokszor ahelyett is olvastak. Főleg hétfőn, mikor nem volt adás.

Az iskolában megtanultam olvasni, nem szerettem. Jó voltam benne, de nem szerettem.

Első osztály után a nyári szünetben valahogy a kezembe került egy mese. Petőfi: János Vitéz. Egyik oldalon a mese, másikon rajz. Tetszett a rajz, így elkezdtem olvasni. Akkor ért az első döbbenet, láttam a történetet magam előtt! Láttam Kukoricza Jancsit, Iluskát, a boszorkányt, a csatát, mindent. És sírtam, mikor Jancsival megtudtuk, hogy Iluska meghalt...

Onnantól kezdve elkezdtem olvasni. Azóta sem hagytam abba.

Ha ajánlanom kéne, akkor gondban vagyok, nem tudok dönteni.

A legutóbb Vidor Miklós: Szökőár regényét olvastam. Sokadjára. Egy csapat csellengő pesti fiú bandába tömörül, több bűntényt is elkövetnek, ezek miatt Aszódra a javítóba kerülnek. Habár a legtöbbnek megjön az esze, rájönnek, hogy rossz utat választottak, a főkolompos nem változik, még gonoszabb lesz. Kapnak esélyt egy jobb életre, de addig kemény próbákat kell kiálniuk, amiket a sorsuk állít eléjük.

5. hottie (válaszként erre: 2. - Csurmi)
2013. jún. 1. 18:16
Az összes A. Christie könyvet olvstam, nagyon jók.:)
4. hottie (válaszként erre: 1. - Lini2203)
2013. jún. 1. 18:11

Szia!:)


Két könyvet szeretnék ajánlani, egy régebben olvasott könyvet, és egy egészen friss élményt, most olvasom.


Boris Vian: Tajtékos napok

Íme egy könyv az élet kegyetlen varázslatáról, melyet már több évtizede olvasunk újra és újra, titkon azt remélve, hogy e történetben minden baj csak átmeneti.A szemérmesen félszeg, szerelemre éhes Colin és a kedvesen egyszerű Chloé gátak nélkül beteljesülő kapcsolatának története Boris Vian tollából meghökkentő stílusban, üde frissességgel, pergő ritmusban születik meg. A világot önfeledten habzsoló pár szerelmi történetében az abszurditás humorával, kiapadhatatlanul változatos őrültségeivel támadja a hamis értékek, a pózokkal teli sznobizmus konzerválóit, úgy, hogy a meglepő szófordulatok, szinesztéziák és szürrealista helyzetek mögött azért mégiscsak az alapvető emberi érzések görgetik a szerelmi történet cselekményét.Az olvasó csodálkozó mosolya hamar lesz harsány nevetéssé, ami hirtelen az arcra fagy, mert a szerelmesek szertelen boldogságára váratlanul iszonyú csapást mér az ostoba végzet: a kivédhetetlen tragédia...

Idézet:"…a történet teljes egészében igaz, mert elejétől végig én találtam ki."



Oscar Wilde: Dorian Gray arcképe

Oscar Wilde e regényével vált ismertté és elismertté, egyesek szemében a kor botrányírójává. A címszereplő Dorian Gray: ártatlan, irigyelt szépségű fiatalember, akit újdonsült barátja eltéríti addigi életétől, bevezeti a társasági élet önző, élvhajhász világába.A szépségére ráébredő Dorian az örök fiatalságért a lelkét is eladná. Vágy teljesül, s félelmetes átalakulás kezdődik, melyben a vonzó fiatalemberről készült portré lesz a lélek változásának tükörképe.

Idézet a könyvből: "Ma az emberek tudják mindennek az árát, de nem tudják semminek az értékét."

3. Katinkaboszi (válaszként erre: 1. - Lini2203)
2013. jún. 1. 18:01

Hm, érdekes fórum, remélem beszélgetni is lehet a könyvekről, nem csak ajánlani :D

Mert én már megértem ennyiésennyi évet, de szinte azt mondanám, változik az ember ízlése, és amit fiatalon imádattal olvas, később már nem szívesen veszi a kezébe.


Annak idején, ha ideges, vagy éppen beteg voltam, mindig szívesen olvastam az


Egri Csillagokat,

Gárdonyi Géza írta


és aki nem tudná, Eger várának hős védőiről szól, még a török időkben :)


Aztán született egy fiunk, sok könyve volt első perctől, mert a férjemmel imádtunk olvasni mindig.

Majd eljöttek az iskolás évek és mint amolyan fiúgyerek, szerette a könyveket, de hosszú nem kötötte még le.

Olyan 9 éves lehetett, amikor beteg lett. Télen, mit csinál egy gyerek, tv még szerencsére csak esti órákban volt, elővettem a kedvenc könyvemet.

Olvastam neki, de rájöttem, már egyedül is menne neki, csak lusta.

Eljutottam Buda bevételéig, akkor leraktam, hogy de nekem most dolgom van és kimentem.

Pár perc után visszalestem, az én gyerekem bőszen olvas, azóta is rengeteg könyve van, már lassan nem fér el, így is a mesekönyvei egy részét levittük a pincébe, majdani használatra :)

2013. jún. 1. 17:53

Szia!


Én is imádok olvasni. Jelenleg Agatha Christie könyveket olvasok, szeretném az összes könyvét elolvasni. Fordulatos, izgalmas, szuper jó könyvek.

Illetve ezen kívül egy Danielle Steel könyvet is olvasok most. Imádom. + még egy kedvenc nálam Nora Roberts könyvek.

Ezek mind letehetetlenek.

2013. jún. 1. 17:49

Sziasztok!

Azért csináltam ezt a fórumot, mert szerintem a világ legjobb dolga az olvasás, és remélem velem együtt sokan így gondolják. Itt lehet kérni ilyen-olyan könyvet illetve lehet ajánlani amit én fogok most. Íme a köny amit ajánlani szeretnék:

Név: A két Lotti

Író: Erich Kastner

Történet:

Az mégiscsak furcsa, ha egy kislányról kiderül, hogy nem egy van belőle, hanem kettő!

Luise egy tóparti üdölőben találkozik Lottéval, aki jobban hasonlít rá minnt a saját tükörképe. Egy kis nyomozás után megoldódik a rejtély: a lányok ikrek, és csak azért nem ismerik egymást, mert egyiküket az apa, másikukat az anya neveli. Hasonlóságuk sok bonyodalomhoz vezet: olyan egyformák, hogy talán még a szüleik sem tudnák megkülönböztetni őket. Vagy mégis?

A történet végére ez is kiderül, ugyanis a testvérek szerepet cserélnek, és így próbálják kibékíteni egymással a szülőket. Vajon helyrehozhatja a gyerek, amit a felnőtt elrontott? Erről szól ez a mulatságos, de egyben megható regény, mely meghódította a világot, és több sikeres film is készült róla.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook