Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » 90 napos diétát kezdek 2013. június 01-től. Gyertek ti is, ha csatlakozni szeretnétek... fórum

90 napos diétát kezdek 2013. június 01-től. Gyertek ti is, ha csatlakozni szeretnétek... (beszélgetős fórum)


2013. aug. 1. 22:34

Sziasztok!


Hétfőn kezdem. Remélem lesz kitarásom, még sosem próbáltam ilyesmit.

2013. aug. 1. 17:19
Szia mindenki, en 11. napja csinalom, es mar 5 kilo ment le, ugyhogy csak biztatni tudok mindenkit, hogy folytassa. Reszemrol egyszeru, es nagyszeru, bar en mar vegigcsinaltam 2 eve es sikerult 30 kilot leadnom, de utana nagyon elengedtem magam, es visszajott 15 kilo, amit most szeretnek leadni, ill.mar lement 5 kilo, de meg tobbet is sxzeretnek leadni. Sok sikert mindenkinek, es kitartas.
2013. júl. 19. 10:17
szia 10 napja kezdtem a 90 napos diétát már 2 kg-ot fogytam, ma keményítő nap van. most 32 éves vagyok ,egyszer már sikerült vele lefogynom 24 évesen. úgyhogy bízom.
25. Vivienke30 (válaszként erre: 24. - Nívea)
2013. jún. 5. 18:10
én is nagyon szeretném ha már 69kilo lehetnék.ugy látszik senki nincsen itt rajtunk kivül.
24. Nívea
2013. jún. 2. 17:39
Olyan lassan megy lefelé :( Én már megőrülök. Most ingadozik a súlyom 71 és 70 kiló között. Szörnyű. Bárcsak már 6-al kezdődne a súlyom :(
2013. jún. 1. 20:30
én is elsöre annyit szeretnék majd még 5 kilot
22. Nívea (válaszként erre: 19. - Vivienke30)
2013. jún. 1. 17:35
15 kilót.
21. Nívea (válaszként erre: 18. - Picur763)
2013. jún. 1. 17:35

Figyelj csak! Ehetnek a gyerekek fehérjenapon rántottát. Ehetnek húst salátával. Ha nem megy nekik így, akkor nekik csinálsz krumplipürét, magadnak meg salátát, savanyúságot raksz a püré helyett.

A keményítőnapon is tudsz csinálni zöldséges rizst. Én fagyasztott franciasaláta zöldségalapot szoktam vele egybefőzni. Ezt is ehetik, ha kevés nekik, akkor sütsz mellé fasírtot. Én imádom a tepsis krumplit. Azt szerintem a gyerkőcök is :) Vagy hasábkrumplit veszek és nem olajban, hanem tepsiben sütöm zsírpapíron. Akkor chillis bab mehet a krumplihoz, sőt a rizshez is. Akár magában is. Ha nem túl csípős a gyerekeknek. Lehet kukoricát enni. Ezt tehetsz a rizsbe, vagy akár egy picike olajon párolhatod is (én fagyasztott, morzsoltat szoktam venni).

A szénhidrátnapon csinálhatsz bolognai spagettit. Én csak gombával szoktam, de a gyerekeknek rakhatsz külön húst is bele, de szerintem a sima hagymás-gombás is finom. Paradicsomszószos tészta. Én szokta csinálni sima liszt-édesítő-víz keverékéből palacsintát. Megmondom őszintén, mi észre sem vesszük nagyon a különbséget a tejes-tojásos palacsinta és e között. Ezt is szívesen ennék :)

Akkor van egy jó pizzatészta receptem, ha kéritek beírom. Erre kensz paradicsomos-fokhagymás-fűszeres alapot, vagy pizzakrémet, hagymát és gombát szoktam pirítani, azt teszek rá. De tehetsz rá paradicsomot, paprikát is (ezeket bármelyik napon eszem, a gombát is, kivéve a gyümölcsnapot). A felét megcsinálod így, a másik felére pedig tehetsz sonkát, kukoricát, kolbász, amit csak akarsz és sajtot. Amit te fogsz enni, arra a részre ilyet nem teszel. Én szoktam pizzás csigát is, vagy kakaósat készíteni.

Szerintem tökéletesen kombinálható a családdal, de csak akkor, ha te főzöl :)))

A gyümölcsnapot is meg lehet csinálni. Gyümölcsleves, gyümölcssaláta, gyümölcslével turmixolt gyümölcsök. Most jön az eperszezon, finomakat lehet csinálni. Nekik meg marad a szénhidrátnapról palacsinta mondjuk.


Remélem, hogy tudtam segíteni!

2013. jún. 1. 16:28
haliho nincsen senki itt?
19. Vivienke30 (válaszként erre: 17. - Nívea)
2013. jún. 1. 15:25
tök jo erre még nem is gondoltam.hány klot adtál le eddig?
2013. jún. 1. 15:22
Sziasztok! Én is szeretnék megszabadulni pár kilótól (kb. 5-6). Nagyon szimpatikus a 90 napos de nekem az a bajom minden diétával hogy nem tudom hogyan rakjam bele a mindennapjaimba.Két gyerekre is főznöm kell. Olyan receptekben tudnátok segíteni ami kombinálható vagyis ehetik a gyerekek valami kibővitett formában én meg csak mondjuk az alapot. Nem tudom mennyire voltam érthető :)
17. Nívea (válaszként erre: 16. - Vivienke30)
2013. jún. 1. 15:21

Ezekből meg tudsz gyümölcssalátát csinálni :)

Ha van kérdésed írj nyugodtan privit, ha tudok, akkor válaszolok.

Sok sikert!

2013. jún. 1. 15:16
értem köszike szépen.de én csak az almát banant meg ilyesmiket szeretem
15. Nívea (válaszként erre: 12. - Katuska82)
2013. jún. 1. 15:11
Csak ne túl későn :) Mondjuk olyan 7 körül szoktam enni, ritkán eszek később.
14. Nívea (válaszként erre: 11. - Vivienke30)
2013. jún. 1. 15:11

Ügyes vagy nagyon! Le fog az menni, csak ki kell tartani. Én nem bízom abban, hogy ezzel a diétával leadom a maradékot, de ha befejeztük, akkor mással fogok próbálkozni tovább.


A gyümölcsnapon szoktam enni magokat is. Sótlan mogyorót, pisztáciát, mandulát (pénzemtől függően:D), tökmagot is. Nem sokat, de egy-két marékkal szabad. Sőt, ritkán aszalt gyümölcsöt is. Szoktam almát szeletelni (vékonyan), azt zsírpapíros tepsire teszem és légkeverésen megszárítom a sütőben. Finom.

Szoktam gyümölcslevest is készíteni. Igaz nem habarom be, csak ízesítem, de így is jó. Nem marja a gyomromat a gyümölcssav. Ha kell bele egy kis tej, akkor kókusztejet lehet tenni bele. Egy ismerősöm ajánlotta a házilag készített tejet. Egy csomag kókuszreszeléket leforrázok dupla annyi vízzel, mint a kókusz, aztán hagyom állni egy éjszakát. Másnap leturmixolom, leszűröm és kész is a kókusztej. Lehet használni gyümölcsnapon, vagy bármelyik másikon is.

2013. jún. 1. 15:05
igen persze hogy lehet csak a reggeli mindig gyümi legyen
2013. jún. 1. 15:04
Vacsorázni lehet ebben a fogyókúrában? ? Köszönöm
2013. jún. 1. 15:03
nekem a gyümi nap a legnehezebb.most feherje napom van.eddig 8 kilo ment le de szeretnék még 15kilot leadni.
10. Nívea
2013. jún. 1. 14:59

Fehérjenapon húsokat eszünk. Én zöld salátát szoktam engedélyezni. Uborka, paradicsom, hagyma, saláta, feta sajt. Jó kis görögsaláta a hús mellé. Van, hogy csak tojásrántottát eszünk, de akkor azt jó szalonnával, sonkával.

Csináltam már olyat is, hogy a virslit hosszában bemetszettem a közepén, beletömtem zúzott fokhagymát elkeverve reszelt sajttal. Betettem a sütőbe és megsütöttem.

9. Nívea (válaszként erre: 8. - Nívea)
2013. jún. 1. 14:56

Holnap szénhidrátnap:

lecsós tarhonya, tésztasaláta, palacsinta (tej és tojás nélkül), lángos (tej és tojásmentes), paradicsomos-gombás tészta, lekváros/nutellás piskóta (tej és tojásmentes), pirítós, pizza házilag.

És még lehetne sorolni. A lényeg, hogy majdnem mindent házilag készítek, tejtermék és tojás nélkül. A pizzára sem teszek sajtot.

8. Nívea (válaszként erre: 7. - Vivienke30)
2013. jún. 1. 14:53

Melyik napra vagy kíváncsi? :)

Ma keményítő napunk van. Gombával töltött krumplit sütöttem. Félbevágtam hosszában a krumplit, kiszedtem kanállal a belsejét (ami jó lesz majd vacsorára), félpuhára főztem, majd egy zsírpapírral bélelt tepsibe raktam őket. Amíg főtt a krumpli, addig elkészítettem a gombás tölteléket. A hagymát aprítóval megzúztam, olajon megpirítottam. A gombát is aprítottam, rátettem a hagymára, lepirítottam. Aprítottam petrezselymet, fokhagymát hozzá, belekevertem a hagymás gombába. Sóztam, borsoztam. Ezt a gombás cuccot beletöltöttem a krumplicsónakokba és betettem a sütőbe. Mikor már megpirult a teteje, akkor jó. Jól is laktunk.

7. Vivienke30 (válaszként erre: 6. - Nívea)
2013. jún. 1. 14:49
szioka!!!!te miket ettél bizonyos napokon mert már kezdek kifogyni az ötletekböl
2013. jún. 1. 14:48

Sziasztok! Én csak biztatni szeretnélek Titeket! Én július 8-án fogom befejezni a 90 napos diétámat. A Férjemmel közösen diétázunk, így mondhatom, sikeresen olvad a zsírom. :) Már 15 kilót leadtam, még 5-8 kilótól szeretnék megszabadulni (lehet 10 is) :D

Hajrá!

2013. jún. 1. 14:42
van fehétje nap keményitö nap szénhidrát és gyümölcsnap.olvass utánna a neten
2013. jún. 1. 14:40
nem
2013. jún. 1. 14:35
szioka!!!!én már egyszer ladatam 30kilot de ahogy öregszem ugy hagy el az akarateröm kitartásom.ezért keresek itt társakat.tudod mi a lényege a 90 naposnak?
2013. jún. 1. 14:32
szia.én is szeretnék leadni legalább 20 kgt.4 hónapja szültem és elég sok jött fel.jelenleg 80 kg vagyok és a terhességet 60al kezdtem.de nincs kitartásom...pedig egyszer már régebben 20 kgtől simán megszabadultam
2013. jún. 1. 14:11
sziasztok!!!!eddig bkilo ment le a 90napos diéta során most kicsit bepánikoltam társakra van szükségem.gyere várlak

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook