Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Ihat-e a csecsemő csapvizet? fórum

Ihat-e a csecsemő csapvizet? (tudásbázis kérdés)


1 2 3
2013. aug. 6. 16:12
én csak forralva adom neki
2013. júl. 30. 02:30
Nemcsak hogy ihat-e, hanem kotelezoen kell adni neki. A gyermekeim (3 van) mindig vizet kernek, meg vendegsegben is, mert ez az elteto folyadek.
71. aeb0378846 (válaszként erre: 49. - 52d3e0b8a8)
2012. jún. 20. 13:38
így szoktatták rá a víz forralására a nőket, úgy40 éve. Sajnálatos ha még tartja magát, víz kell a babócának fekete tea meg méreg a picinek. Gyógynövénytea sem jobb, ha csak nem valami céllal kapja( édeskömény, fájós pocira stb..) de nem szabad viz helyett adni.
70. lehoagi (válaszként erre: 69. - Zebracsikó)
2010. aug. 2. 21:40
igen, pl. Fót, pedig milyen drága telkek vannak!!!!!!
2010. aug. 2. 21:39
ahol anyuék laknak, tilos a csapvizet adni csecsemőknek, olyan magas a nitráttartalma.
2010. aug. 2. 21:38
melyik ásványvizet vették mostanában le a polcokról!?!? egyre inkább terjedőben van a különböző tisztitott viz (csapraszerelt v. kannás változat). Ezek is jók lehetnek, nem!?!? erről mi a szakma véleménye!??! kiváncsi lennék őszintén!!!!
2010. aug. 2. 20:58
nem
2010. jan. 21. 09:53

Csak forralva, majd lehűtve.

Vagy van bébivíz.


Én bébivizet csak az első 2 hónapban vettem, biztos ami biztos alapon, meg praktikus volt, hogy mindig kéznél volt, ha kellett.

65. titta
2010. jan. 20. 22:03

Nem kell túlzásokba esni kedves hölgyek...

Való igaz, hogy vannak az országban olyan helyek, ahol a csapvíz és a kútvíz minősége nem megfelelő a babáknak. DE!!! Minden ilyen helyen a VÉDŐNŐ ERRŐL KÖTELES INFORMÁLNI AZ ANYUKÁT! Szóval ha a valakinek lakóhelyén nem adható a csapvíz/kútvíz felforralás után, arról tud a kedves anyuka.

Biztosan emlékeztek a szomorú esetre, a tv híradóban is szerepelt kb egy éve. Egy kisbaba meghalt a magas nátrium tartalmú kútvíztől (bizony hiába forralta fel az anyuka)... pedig a VÉDŐNŐTŐL megkapta a TILOS információt...

Szóval ha a védőnő nem szólt....vagy ha igen, és felfogtuk, akkor a gereknek semmi baja nem lesz a felforralt csapvíztől.


A tiszta kútvízzel vitatkoznék (maradjunk annyiban, hogy nem tudták mi minden van a vízben). Most meg az a baj, hogy sajnos tudjuk...


Mivel a csapvíznek ihatónak kell lennie (nem mindenki csak a wc-t húzza le vele)... ezért muszáj beletenni azt a sok hipermangánt, klórt, stb-t....

Az viszont TÉNY, hogy szerencsére vannak olyan települések, ahol a csapvíz JOBB minőségű mint akármelyik ásványvíz. És SAJNOS fordítva is igaz. Van ahol ihatatlan a víz, az embernek már akkor kifordul a gyomra amikor még csak a víz szagát érzi... A rengeteg vegyszer szagát... Brrr...

64. kingi7 (válaszként erre: 55. - Bishop81)
2010. jan. 20. 21:39

Vízügyi szakember! :))))


Csak Pesten nem próbáld meginni a vizet!

Arra kiváncsi lennék, hogy a sok hormont hogyan szedik ki a vízből? No és azzal mi van, amikor fürdővizet engedek, olyan,mintha hypós vízben ülnék, arról nem is beszélve, hogy a klór úgy szétmarja a gyerek bőrét, hogy babaolajjal kell fürdedtni... EZT ITASSAM VELE???

Ja, igen szüleink a tiszta kútvizet adták, és a kerti pottyantósba jártak!

63. kingi7
2010. jan. 20. 21:34
Hát ha ki akarod nyírni, nyugodtan!!!!!
62. supin
2009. jan. 28. 07:20
Csak forralt és utána lehűtve.
61. Yulcsy
2009. jan. 28. 07:06

Ha lesz gyermekem akkor csapvizet fog kapni.Ezek szerint ha valamilyen ételt készítettetek, akkor az ásványvízből történt?Miért Ti nem azt isszátok?Akkor adnék neki babavizet, ha nem lenne vezetékes vizünk.

Bishop81-el egyetértek.Azért mert márkaneve van az ásványvíznek, nem biztos hogy annyival jobb is.Az egyik ásványvizet Budán a Duna mellett palackoznak.Na köszi abból nem kérek, inkább iszom a csapvizet.

2009. jan. 28. 00:19
Csak forralva,de lehet kapni az uzletekben baba vizet.
59. hajnyi
2009. jan. 27. 16:57
Csah 1 évesen és forralva!Addig bébivíz az egészséges!!
2009. jan. 8. 18:29
Nem. Csak forralva.
2009. jan. 7. 20:13
Forralva és lehűtve igen
2009. jan. 7. 19:54
Nitrát nem tűnik el forralással, én úgy tudom az veszélyes a csecsemőkre.
2009. jan. 7. 19:49

Hölgyeim! Én a vízügyben jártas szakember vagyok. Sokan elcsodálkoznának azon hogy egyes városokban, településeken mennyire jó a vízminősége. Most a szó pozitív értelmében persze !!! Debrecenben magasan szinte az összes palackozott ásványvíz és néhány bébivíz tisztasági értéke felett áll a VEZETÉKES víz minőségi szintje. Nemrég volt egy ÁNTSZ vízbevizsgálás 20 üveg víz ebből 19 boltban kapható ásványvíz és egy üveg db-i vezetékes víz. A bevizsgáló csak kódokat tudott azt nem hogy honnan származik és milyen víz-e (egyáltalán hogy emberi fogyasztásra alkalmas-e?) Nos a teszt végén a vezetékes győzött. Elgondolkodtató, nemde ?

Ebben a túlfejlett világban sokan a rossz minőségű vizet is megveszik azért mert be van csomagolva szép műanyagpalackba, pedig a csapból jobb folyik :) A szüleink, nagyszüleink is biztosan mindenkinek bébivizet adtak - meg lehet kérdezni. És láss csodát felnőttünk, hiszen most itt beszélgetünk.

2008. dec. 1. 20:02
Nem, én legalábbis 1 éves koráig vettük a Jana bébivízet vagy forraltuk...de jobb a bébivíz....de mindenki maga tudja...én jobban szerettem.
2008. nov. 30. 09:10
Nekunk kut vizunk van, igy inkabb uveges vizet iszunk. A gyerekeknek kb. 8 honapos korukig forraltam, utana siman adtam nekik.
2008. nov. 30. 00:15
Csak felforralva és lehűtve,de jobb a babavíz.
2008. nov. 29. 21:01

Forralva és visszahűtve.

A gyerekeim 1 éves korukig így kapták.

50. moncsi39 (válaszként erre: 49. - 52d3e0b8a8)
2008. nov. 29. 20:52
Születésük után még a kórházban. Sajnos!
49. 52d3e0b8a8 (válaszként erre: 48. - Madul)
2008. okt. 22. 17:18
Hol adnak ilyen kicsiknek teát éjszaka?
48. madul
2008. okt. 22. 13:36
Forralva, lehűtve igen. Érdekes h az 1-3 napos csecsemőknek éjszaka teát adnak ha éhesek. Biztosan nem Humana babavízből készítik.
2008. okt. 21. 11:40
csak FORRALVA 1 éves koráig
2008. okt. 21. 10:13
Én forralva-lehűtve adtam neki, ha szükséges volt.
2008. okt. 20. 23:41
NEM.
2008. ápr. 25. 12:41

Én még forralva sem adtam neki, mert a nitrát a hő hatására sem tűnik el a csapvízből (ha van benne). Vannak az országban helyek, ahol a nitrát kifejezetten nagy arányban van benne a vízben. Nézz utána! Ha pici a baba, érdemes a vizet bevizsgáltatni, az önkormányzat ingyenesen köteles ezt megcsináltatni. Csak azt nem tudom, hogy a baba hány hónapos koráig.

Inkább babavizeket itass vele.

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook