Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Milyen jó zsúrtorta recepteket ismertek? fórum

Milyen jó zsúrtorta recepteket ismertek? (tudásbázis kérdés)


10. bb439e0ca9 (válaszként erre: 9. - Salabakter)
2013. jún. 1. 11:56
Köszi! Erre voltam kíváncsi, kb.én is így számoltam. :)
9. salabakter (válaszként erre: 8. - Bb439e0ca9)
2013. jún. 1. 07:44
Csak attól függ,mekkora formád van.Én 3 tojásból szoktam csinálni,de nem vizes piskótát!
8. bb439e0ca9 (válaszként erre: 6. - Salabakter)
2013. jún. 1. 06:44
Igen, ez szerintem is normál méretű tortához való mennyiség.Én pont azt szeretném megtudni, mennyi anyag kell a kicsihez.
7. Moncsi0101 (válaszként erre: 4. - A0c1361e44)
2013. jún. 1. 06:20
Szia!Próbáld ki a krémet liszt helyett rétes liszttel sokkal jobb és finomabb lesz a krém :)
2013. jún. 1. 03:54
Szerintem zsúrtortának nagyon sok 6 tojás!Főleg vizespiskótából!
5. dubadri (válaszként erre: 4. - A0c1361e44)
2013. máj. 31. 23:26

ez jól hangzik! :)

mekkora tortaformába szoktad ezt sütni,hogy 3ba fel tudod vágni???

2013. máj. 31. 22:26

Én mindig 6 tojásos vizes piskótát sütök tortaformába. 6 tojás 30 dkg porcukor, 30 dkg liszt, 1/2 csomag sütőpor és 9 evőkanál víz.

Tojás+Víz+cukor összekeverni, majd belekeverni a sütőporos lisztet. Ha akarsz kakaót is tehetsz a tésztába.

A krémet pedig a következők szerint készítem:

1/2 L tejbe csomómentesre elkeverek 5 púpozott evőkanál lisztet és sűrűre főzöm. Ehhez a masszához bármit keverhetsz (kakaót, gesztenyemasszát, gyümölcsöt, stb.) és persze cukrot ízlés szerint, valamint 1 kocka rámát. Ha kihűlt, akkor a habtejszínt felverem. Teszek bele habfixálót vagy tortazselét a tartása miatt, és apránként fakanállal belekeverem a tejszínhabba a masszát.

A piskótát elvágom három felé, beletöltöm a krémet, majd kívülről díszítem.

Ja, még annyit, hogy a masszához 500 ml habtejszín kell. Jó sok krém lesz. Kívülre is elég, illetve én poharakba is szoktam tenni, bele gyümölcsöt, tetejére tejszínhab.



Figyelni kell, hogy a tejszínhabba a masszát úgy keverd, hogy ne törjön össze a hab

2013. máj. 31. 21:55
Szia, attol is függ, hogy milyen kremet szeretnel? Mert ebböl a 3 dologbol, lehet csokis, lehet tejszines, vagy sajtkremes, vagy csokis sajtkremes, vagy tejszin sajtkrem együtt csokis tesztäval, vagy olvaszd meg a csokit keverd össze a macarponeval es a felvert tejszinnel. Eleg sok lehetöseg van! :D
2013. máj. 31. 21:31
Sziasztok! Szeretnék egy zsúrtortát sütni, csak a szűk családnak. Mennyi tojással süssem az alapot? Ezen kívül még egy kérdés: van habtejszín, Mascarpone, és étcsoki. Valamilyen krémet ezekből szeretnék rá csinálni. Tapasztalt tortasütők, kérlek, segítsetek!
2013. máj. 31. 21:29
Zsúrtorta recepteket kérek!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook