Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » A babák látják a szellemeket? fórum

A babák látják a szellemeket? (beszélgetős fórum)


2013. dec. 29. 06:37
... én is kb. kisiskolás koromig láttam... nem szellemeket, talán inkább lelkek lehettek... mindenféle színes mozgó áttetsző foltokat, talán a szín a későbbi aura... nem tudom. Felnőttként úgy gondoltam, hogy látáshiba volt vagy csak a fény játéka. A napokban beszélgettem három kisleánykával egy kórházi szobában, "ügyeletben" voltam rokonkislány mellett, és valahogy szóba került... és nagy mosollyal mesélte mindegyik,hogy igen, látnak olyant.. nem tudom, miben higgyek.
23. grizus
2013. dec. 29. 04:37
Asszem három vagy hat éves korukig igen. De ne nevezzük szellemeknek, inkább túlvilági lényeknek.
2013. dec. 27. 23:02
Nekem a kis keresztfiamnál tapasztaltuk, hogy észlel valamit. Ahányszor temető mellett mentünk el, ő mindig manókat látott.
21. Csipkerózsika (válaszként erre: 18. - 569a7df0cf)
2013. dec. 27. 21:58
Tapasztalat, kíséreletek útján.
20. 569a7df0cf (válaszként erre: 19. - Ede71)
2013. jún. 6. 00:10

Ugy, hogy az emberek hinni akarnak, foleg valami dramai szituacioban.

Valakik meg pofatlanul kihasznaljak az emberi hiszekenyseget.

19. Ede71 (válaszként erre: 18. - 569a7df0cf)
2013. jún. 6. 00:01
mégis vannak tudományos magyarázatok. vannak ltók és mentalisták stb, ezt hogyan lehet megmagyarázni?
18. 569a7df0cf (válaszként erre: 14. - Csipkerózsika)
2013. jún. 5. 23:57
Hogyan tudjak valami letezeset tudomanyos kiserletekkel bizonyitani, ha nincs alkalmas meromuszer?
17. Ede71 (válaszként erre: 1. - Nadry)
2013. jún. 5. 23:46

szia, a fiam 4,5 hónapos és ő is a plafont nézi, gyügyög, vagy mosolyog. néha az ablakot bámulja, de ott sincs semmi, szerintem ahogy az előttem hozzászólók is írták, ők látnak és éreznek olyan dolgokat, amit mi nem, nagyon kevés emberben marad meg ez a képesség felnőtt korra.

Halász Judit is megénekelte:)

2013. jún. 5. 11:28
Hmmm...érdekes dolgok ezek,nekem három gyermekem van és mindháromnál észrevettem mikor picik voltak,hogy követnek a szemükkel valamit,ami nekünk láthatatlan és még mosolyogtak is.:)...anya ki az a bácsi?..hol kisfiam?...hát ott a sarokban?...megyek megnézem..nah anya,elment,megijedt tőled! :) Kisfiam kettő éves volt ekkor!:)
2013. jún. 4. 09:47
A kislányom még 1,5 éves sem volt, amikor meghalt a bátyám. A halála után 6 hónappal viháncolt a szobában, benéztem az ajtóból, nézett valamit, gügyügött, halandzsázott és kacagott. Kérdeztem tőle, hogy kinek beszélsz? Mutatott be a szobába és azt mondta: cibi. A bátyámat Tibinek hívták...
2013. máj. 31. 14:11

Bizony, a kisgyerekek még nagyon fogékonyak és sok dolgot látnak, éreznek, amit a felnőttek már nem.


Tudományos kísérletekkel bizonyították, hogy létezik olyan energia, amely fizikálisan nem érzékelhető számunkra (legalábbis az átlagember számára). A szemlélet valóban azért nem változik, mert nincs még mérőműszer rá...

13. nadry (válaszként erre: 11. - Lara anyuja)
2013. máj. 31. 14:08
nem semmi!
12. de Luca (válaszként erre: 7. - 9b10f3d7ff)
2013. máj. 31. 14:03

Én még nem döntöttem el, hogy hiszek-e bennük, de én amúgyis tudományosan közelítem, tehát létezik-e a megszokottól eltérő energia, ami a jelenleg ismert műszerekkel nem mérhető.

Egyébként azért maradt meg bennem a sztori, mert az ismerősöm meglett férfi létére majdnem összecsinálta magát, azt mondta, meghűlt benne a vér, mikor a lánya odamutatott és ezt mondta :-)

11. Lara anyuja (válaszként erre: 1. - Nadry)
2013. máj. 31. 14:02

Hiszem, hogy igen. Talán 4 éves korukig, aztán akik nem nagyon fogékonyak rá, vagy a szülők kinevelik belőlük azzal, hogy nem hiszik el "elfelejtik" ezen képességüket.

Az én nagyapám halála után történt pár hónappal.Nagymamám az unokatesómmal kiment a sírt gondozni. Az unokabátyám meredten nézett a sír fölötti fán egy pontot, mintha valaki beszélt volna hozzá és mosolygott közben. Nagymamám megkérdezte, hogy mit néz. Ő - 3 éves volt akkor -, mondta, hogy: A papa ott ül a fán! Nagymamám mosolygott, de megkérdezte, hogy: És milyen ruha van papán? Erre az unokatesóm elmondta, hogy miben látja. Ekkor jött a döbbenet, ugyanis azokat a ruhadarabokat írta le, amiben nagyapámat eltemették!

Az én kislányom is szokta mondani, hogy látok egy nénit vagy bácsit. pl. Fagyiztunk, és elmondta, hogy a néni banános fagyit választ. Nem volt rajtunk kívül senki a fagyizóban! Kérdeztem : Milyen néni, kincsem? Hát az anya, aki melletted áll!

10. bowie (válaszként erre: 3. - De Luca)
2013. máj. 31. 13:59
Mondjuk ezt a nagyfiam alvajárás közben is csinálja...:)))
9. galanika (válaszként erre: 3. - De Luca)
2013. máj. 31. 13:57
igen, az én kislányom is kb ennyi idős lehetett és az ablak felé nézett, majdnem minden nap és hajtogatta, hogy bácsi. aztán egy idő után már nem mondogatta. mondjuk mi is kérdezgettük hogy látja-e még a bácsit, de már nem mondja, hogy látja
2013. máj. 31. 13:57

Nekem a nagyobbik fiam pici korában mindig gügyögött éjjel valakihez...tudni kell, hogy apukám meghalt, mikor kicsi voltam. Aztán a nagyszüleimnél az egyik szobában ki van téve a fotója, és a gyerekem, amikor először meglátta a képet, egyből mondta kacagva, hogy:papa


Továbbá 4 éves volt, mikor meghalt a nevelőapám, akkor az egyik reggel közölte, hogy itt volt papa és csuromvíz volt a ruhája, de azt mondta, nem fázik, és azt üzeni boldog karácsonyt...(vízben halt meg, persze ezt a fiam nem tudja)


A pici, most 4 hós, ő is kacag a vállam fölé sokszor, de ő nappal..hát én úgy gondolom, hogy eljönnek a nagypapák megnézni őt is..:)

7. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 3. - De Luca)
2013. máj. 31. 13:56

Nem akarok senkit cáfolni, de van amikor a saját gyerekeim nevét hirtelen felcserélem, a kicsik meg még inkább mondanak olyan dolgokat ami nem takarja a valóságot.

De én nem hiszek a szellemekben, tehát ezért nem is rontom tovább a fórumon a levegőt. :)

2013. máj. 31. 13:55
Persze lehet, hogy én képzelem be..
5. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 1. - Nadry)
2013. máj. 31. 13:53
Gondolom, ha hiszel a szellemekben,akkor úgy érzed azért mosolyog, aki meg nem hisz ilyenekben az meg arra gondolhat valami árnyat látott, vagy csupán jól érzi magát a baba.
4. nadry (válaszként erre: 3. - De Luca)
2013. máj. 31. 13:52
na most engem is
2013. máj. 31. 13:51

Egy ismerősöm mesélte, hogy az épp csak pár szót tudó közel 15-16 hónapos gyereke a saját szobájában a sarok felé nézve azt mondta az apjának mosolyogva és kézzel a sarok felé mutatva, hogy "bácsi".

A hideg futkározott a hátamon, mikor ezt mesélte :-D

2. 26e3472408 (válaszként erre: 1. - Nadry)
2013. máj. 31. 13:50
szerintem igen!
2013. máj. 31. 13:47
Kislányom két hónapos, és néha furcsán nézi a plafont és elkezd mosolyogni és mintha a szemével figyelne valamit. Olyan furcsa. Mitől lehet?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook