Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Matrica pénzért? Mi ezzel a gond? fórum

Matrica pénzért? Mi ezzel a gond? (beszélgetős fórum)


1 2
2013. jún. 4. 10:55
Szerintem nincs azzal semmi baj,ha valaki pénzért árulja.10-20 Ft-ért szokták adni darabját.A boltban viszont lutri,hogy mire ad ki 100 Ft-ot az ember.Nekünk volt olyan,hogy 6 zacskónyi (30 db) matricából egyet tudott beragasztani a kisfiam.Tök csalódott volt.Viszont ilyenkor már a vevő konkrétan tudja,hogy mi hiányzik neki és csak azért ad pénzt.Ilyenkor már nem az a pár forint számít,hanem az,hogy meglegyen az összes matrica.Mi a Spar-ban vásárolunk sokat,meg az egész család a kisfiamnak adja az összes matricát (egyetlen gyerek lévén),így irdatlan mennyiség összegyűlt.Mondjuk én nem pénzért árulom,hanem némi édességért szoktam odaadni őket,ki mit gondol alapon.Lehet ez se túl helyes,de így a kisfiam is örül,meg azok is,akiknek már épp csak pár darab hiányzott.Nyilván ezzel a matricás mizériával inkább a gyerekeket akarják "megfogni",és az ember a gyerekéért mindent megtesz.Magam miatt én se gyűjtögettem volna...
32. derintini (válaszként erre: 31. - Michelle.r)
2013. máj. 31. 23:47

Nálam is itt van egy rakat matrica...álljak ki vele a sarokra piros lámpával? :)

Hátha jön egy kis mellékes :)

31. michelle.r (válaszként erre: 1. - Trapiti)
2013. máj. 31. 21:30

Bakker, én meg kidobtam a múltkor vagy öt tucatot, ma meg már el sem kértem :o)) Micsoda felelőtlen gazdálkodás ez ;)


Szerintem ez semmiben nem különbözik a bélyeggyűjtéstől, talán annyiban, hogy egy igazi ritkaság milliókért cserél gazdát. Vannak emberek, akik szeretnek felháborodni, legyen bármi is az oka.

30. galanika (válaszként erre: 29. - Trapiti)
2013. máj. 31. 14:20
próbálkozni lehet, de ha már kiadsz egy nagy összeget, ha én az eladó helyiben lettem volna simán feladtam volna ingyen!!!! nem vagyunk egyformák
29. trapiti (válaszként erre: 28. - Galanika)
2013. máj. 31. 14:07
ha akar enged, ha nem, akkor nem :-) én biztos nem kértem volna 110 ft engedményt....
28. galanika (válaszként erre: 25. - Trapiti)
2013. máj. 31. 14:01

hát volt már példa arra is, hogy annyit engedett az eladó, mint a postaköltség, tehát az eladó állta.


a leírtakban pedig azt akartam, hogy átjöjjön, hogy még a postaköltséget sem volt képes engedni ingyen matricákért (számára).


szerintem nem én voltam a piti

27. trapiti (válaszként erre: 24. - Youlcsi)
2013. máj. 31. 13:54
szerintem egyébként legtöbbször nem olyanok árulják, akik vásárláskor kapták... hanem pl. a pénztáros hozza el azokat amiket a vevők nem kértek.
26. youlcsi (válaszként erre: 23. - Inta)
2013. máj. 31. 13:50

a spárosba ugyanúgy meg lehet venni is a matricát, mint régen akármelyik albumba... ezt megléphette volna a penny is, de nem tette.


aki meg amúgy sem jár oda vásárolni, az csak ezért pláne nem fog, hiszen el sem kezdi gyűjteni.

25. trapiti (válaszként erre: 21. - Galanika)
2013. máj. 31. 13:49
a postát a vevő állja általában. főleg ha ilyen szánalmas összegről van szó ;-)
2013. máj. 31. 13:49

tényleg érdekes ez a matrica-eladás.


nálunk most már úgy mennek a cserék, hogy ki mit tud adni a másiknak, darabszámtól függetlenül mindet adja. cseréltem már 3 matricát 8-ra... de 24-et 5-re is :D


a maradékot meg nem hiszem, hogy áruba bocsájtanám... egy bölcsis korú olyan boldogan elragasztgatja bármely felületre, hogy csak győzzek szaladni utána, hogy hova lehet, hova nem :D


(azt meg már csak halkan mondom, ha véletlen az a hiányzó kb 10 matricánk nem lesz meg sosem, különösebben az sem fog érdekelni :))

23. inta (válaszként erre: 22. - Trapiti)
2013. máj. 31. 13:49
Ez igaz. Ezért volt régen jó a Lutra album :)
22. trapiti (válaszként erre: 19. - Inta)
2013. máj. 31. 13:47
Megmondom őszintének, nekem meg az lenne fura, hogy azért kellene a sparba járni, hogy kapjon matricát... mert azért az világos, hogy az egész a reklámról szól. Aki elkezdi gyűjteni, azt ezáltal próbálják rávenni hogy ott vásároljon. És persze a gyerek is nyúzza érte anyut, vagy ha épp nincs meg kereken a 2000 ft, még vesz ezt-azt hogy legyen matrica...
21. galanika (válaszként erre: 1. - Trapiti)
2013. máj. 31. 13:44

ja egy tatabányai Kriszta nevű lánytól próbáltam megvenni 100 db matricát, megkérdezte hogy hol lakom, mert kértem hogy ő állja a postaköltséget ami 110Ft (szánalmas) és közölte, hogy tárgytalan.


nos hát igen, ha már amúgy is vásárol valaki és ingyen jut a matricákért akkor miért kér érte pénzt.

20. trapiti (válaszként erre: 17. - Youlcsi)
2013. máj. 31. 13:42
én nem beragasztva vettem, a lányom ragaszthatja meg olvassa... órákat elvan vele, jobban mint egy sima albummal.
19. inta (válaszként erre: 16. - Trapiti)
2013. máj. 31. 13:41

Bár általában veled értek egyet... de ez nekem is fura :). Én imádtam gyűjtögetni a Lutra albumos matricákat, emlékszem.

Persze ragasztgatni és nézegetni gyűjtögetés nélkül is lehet móka.

2013. máj. 31. 13:40
mi a bölcsiben megoldottuk a cserét. anyukával lebeszéltem, betette a kislánya szekrényébe, mentem a Mukimért. szekrényből ki a boríték, csereboríték be :) tisztára mint vmi díler :D
17. youlcsi (válaszként erre: 16. - Trapiti)
2013. máj. 31. 13:38
igen, mi is nézegetjük... de azért készen minden matricával megvenni? anyiért veszek 2 db az albumnál 100x különb természetkönyvet a gyereknek :D
16. trapiti (válaszként erre: 14. - Youlcsi)
2013. máj. 31. 13:37
nálunk a beragasztás és az album nézegetése és olvasgatása a lényeg. bálunk pl az oviban nem is engedik a cserélgetést... jobb is, egy csomó vitátok megkímélik magukat :-)
2013. máj. 31. 13:33
nekem fura volt a felháborodás... mi mind a négy albumot aukciós oldalról vettük, az összes matricával együtt. örültem hogy van aki árulja, mert egyik üzletbe sem járunk. ráadásul a 2-3 évvel ezelőttit máshogy már meg sem lehet szerezni...
2013. máj. 31. 13:28

na, most rákattantam... annak mi értelme van, hogy teli albumot vagy teljes hiánytalan készlet matricát árul valaki?

ebbennem pont az a lényeg, hogy gyűjtögeti az ember (gyereke... :))

13. youlcsi (válaszként erre: 12. - Bowie)
2013. máj. 31. 13:25

mondjuk én azon kevésbé akadok fenn... ha el tudja adni ennyiért, akkor tegye!

van, aki 1-1 ritkább matricát ad drága pénzért...

12. bowie (válaszként erre: 11. - Youlcsi)
2013. máj. 31. 13:22

Hát mondjuk azt megértem, mert a nyomtatása színesben olyan 4-6 ezer, helytől függően, míg maga a bolti album 500 ft volt...


Az a durva, amikor a bolti albumot árulják többezerért..:))

2013. máj. 31. 13:20
atyaég! most a topic miatt rákerestem... van aki a kinyomtatott albumot több ezerért árulja!!!
10. c6973617d3 (válaszként erre: 8. - Csengu)
2013. máj. 31. 12:59
Bocsánat, azt nem tudtam! :D
2013. máj. 31. 12:59
Jah és én válaszborítékért ingyen továbbadtam a matricáinkat, amik feleslegesek voltak...most mennyit kértem volna értük? 10 ft/db vagy hogy?:D Lehet ezér nem vagyok milliomos...:D
8. csengu (válaszként erre: 6. - C6973617d3)
2013. máj. 31. 12:58
De a spárosba venni is lehetett 100 forintért....
2013. máj. 31. 12:58

Hát a pennys albumokon sokan felháborodtak például, mert keveset gyártottak belőle, és aki élelmes volt az többet vett (darabja 500 ft volt asszem), aztán aukciós oldalakon most 3500-10000 ft között árulják őket.:)


Mondjuk én csakazértis inkább kinyomtattam és lamináltattam, mintsem, hogy valaki másnak fizessek. De nem háborgok rajta..

6. c6973617d3 (válaszként erre: 4. - Csengu)
2013. máj. 31. 12:56
Azt kapjuk, ha meghaladja a vásárolt összeg a hírdetett határt, de mindenképp a te pénzedet költöd, így valahol érthető, ha pénzért adod tovább.
5. bd55e3f068 (válaszként erre: 1. - Trapiti)
2013. máj. 31. 12:51

Talán az a baj, hogy reggel belerúgott az ágyba, és azóta ideges.

Amúgy semmi kifogásolható nincs benne.

4. csengu (válaszként erre: 1. - Trapiti)
2013. máj. 31. 12:49
Miért lenne az? ők is pénzért vették nem? a matricát nem is szokták drágábban adni mint amennyiért venni lehetett, sőt még olcsóbban is.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook