Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Mi a véleményed a gyermekvállalásról a mai bizonytalan, válságos helyzetben? fórum

Mi a véleményed a gyermekvállalásról a mai bizonytalan, válságos helyzetben? (beszélgetős fórum)


1 2
50. berni142 (válaszként erre: 49. - A81a1b9451)
2013. jún. 1. 09:51
Szia! Jogos, hogy csak az vállaljon gyerek aki biztosítani tudja a jövőjét. De ki az aki biztosan meg tudja azt mondani, hogy hogyan fogok élni 10 év múlva? Senki! Az idő meg csak telik. ..és hopp elmúltam 30-35. vajon akkor tuti, hogy az első alkalommal sikerül teherbe esnem? Vagy egy életen keresztül azért fogok bánkódni, hogy mit bnem tettem meg amíg lehetett volna? Ez az , amit mindenkinek saját magának kell eldönteni, hogy melyik " terhet " viseli el jobbanE! Ebben viszont nem tud senki segíteni. Sokan írják, hogy a gyerek megélhetést jelent. Tényleg? Én most 48.000 Ft családit kapok , ja és nem fizetek adót, de ez is csak egy nagy humbuk, mivel alig tudom kihasználni a családi adókedvezményemet. Merem állítani, hogy havonta minimum még ennyit hozzá kell tenni a családihoz, hogy normálisan éljünk. Nincs új autó, nincs szín a házon , na és? van kajánk, gyönyörű családunk és sok-sok élmény, esemény!Igaz, több szorongás, aggódás. De megéri!
49. a81a1b9451 (válaszként erre: 46. - Berni142)
2013. máj. 31. 20:32

Közel sem szültem olyan korán mint te, de azt tudtam, hogy legalább két gyereket szeretnék. Én egyke vagyok és a mai napig vágynék egy testvérre. A második terhességemnél kiderült, hogy ikreket várok. Egy kicsit megilletődve mondtam el a férjemnek, kíváncsi voltam a reakciójára. Az volt az első reakciója, hogy ne izguljak, meg fogjuk oldani az anyagi oldalát is.

Abban is igazad van, hogy bizony az, hogy most valaki jól él, nem biztos, hogy 5 vagy 10 év múlva is ugyanazon a szinvonalon tud élni. Jó és rossz irányba is tudnak a dolgok változni.

Persze azért azt gondolom, hogy akinek teljesen bizonytalan anyagilag a helyzete ne vállaljon még egy vagy több gyereket.

48. pzm3 (válaszként erre: 46. - Berni142)
2013. máj. 31. 20:25
:)
47. NataliaWeiss (válaszként erre: 34. - Lavanda)
2013. máj. 31. 20:24
Szia Lavanda, hát itt is talizunk:)) Igen, tudod a betegség miatt sem mertem, mert túl akartam lenni az ablation meg a többi kellemetlenségen. De most szeretnék...
46. berni142 (válaszként erre: 41. - Pzm3)
2013. máj. 31. 20:14
Köszi, erre voltam kiváncsi. Ugyanis sok ismerősöm azért nem vállal gyereket(még egyet sem)mert fél attól, hogy nem tud neki mindent megadni. Mikor rákérdezek, hogy mit jelent a minden, akkor olyan dolgokat mondanak, ami nálam kiveri a biztosítékot: márkás ruha, külföldi nyaralás, magánórák és amin a legjobban felkaptam a fejem: repülni!Nem, amit te felsoroltál az alap. Viszont attól, hogy valamit éppen nem tudok megadni a gyereknek, nem okozok törést benne. Egyrészt azért mert abban nőttek fel, hogy vannak fontossági sorrendek, másrészt ők maguk mondják, hogy mennyivel jobb volt várni valamire, mint most amikor (nem mondom, hogy mindent de...)szinte "mindent" megkapnak. A legnagyobb egyetemista(semmiféle ösztöndíjat nem kap)a három kicsi pedig középiskolás. Falun lakunk, 4-5 éves koruk óta jártak velünk fát szedni az erdőbe. Most, amikor már meg tudnánk venni a tüzifát, most is inkább úgy szedjük, mert ez egy hatalmas családi buli rengeteg emlékkel és sztorival. És hozzáteszem úgy kezdtük az életünket, hogy amikor férjhez mentem a férjem még 1,5 évig kapta utánnam a családi pótlékot, mert nappali tagozaton tanultam.Amikor meglett az első baba, nem kaptam semmit, mert akkor még 180 naphoz volt kötve a Gyes én pedig gimiben tanultam. Nagy ügy! Megoldottuk!Sok szarságon mentünk keresztül (rengeteg negatív dolgon, sok mutogatás, megszólás mellett) , de aki mindezt megpróbálja az előtt emelem a kalapom. Köszi, hogy válaszoltál. Kapsz egy big like-T.ja! És nem mondom, hogy követendő példa vagyok, de ez is egy élet. Lehet tanulni belőle, nekem is és másnak is!
45. 1fbc7619c9 (válaszként erre: 40. - Berni142)
2013. máj. 31. 20:09
Ez jó!:))
44. 1fbc7619c9 (válaszként erre: 35. - Lavanda)
2013. máj. 31. 20:08
Legközelebb mond azt,hogy csak az anya biztos,bár már az se:))
43. andi6020 (válaszként erre: 2. - NataliaWeiss)
2013. máj. 31. 20:01
De meg ám!
2013. máj. 31. 20:01
inkább nem is gondolok rá.
41. pzm3 (válaszként erre: 37. - Berni142)
2013. máj. 31. 19:29
Rendes étel,ruha,cipő,megfelelő óvodai,iskolai felszerelés,ha szeretne sportolni fizetni a költsègeket,tábor, csalàdi programok,kiràndulàsok,időnkènt jàtékok.Azt hiszem ez az alap,ha ez neked segg alà rakásnak számít az baj. Nem ezzel akarok jobb szülő lenni,csak ha ezeket nem tudnànk a gyerekeinknek megadni,akkor felelőtlen szülők lennènk.
40. berni142 (válaszként erre: 38. - Lavanda)
2013. máj. 31. 17:46
Gondoltam, hogy nekem írtad!Egyébként erre van egy jó sztorim. minden este úgy fekszünk le aludni, hogy a férjem így köszön el tőlem: Jó éjszakát négy gyerek anyja. Egyszer szarabb kedvem volt és így válaszoltam neki: Jó éjszakát két gyerek apja. Na, azt a döbbenetet, ami akkor kiült az arcára! Persze elkezdtünk hangosan nevetni!
39. lavanda (válaszként erre: 38. - Lavanda)
2013. máj. 31. 17:31
Berninek írtam a 36.hozzászólásra
2013. máj. 31. 17:27
Eddig még csak olyankor kaptam ezt a kérdést, ha nem volt ott a férjem:) De ha jól belegondolok, kínos lehet a kérdezőnek is ilyet firtatni egy férfi jelenlétében...
37. berni142 (válaszként erre: 32. - Pzm3)
2013. máj. 31. 17:26

Kedves pzm3!


Egy dolgozt szeretnék kérni tőled: megfogalmaznád nekem a MINDEN fogalmát?? mindenkinek más a minden. Attól, hogy a gyerek segge alá teszed a MINDEN-t, még nem leszel jobb szülő!Szerintem!

36. berni142 (válaszként erre: 35. - Lavanda)
2013. máj. 31. 17:23
He-he4 Ez jó! A probléma csak az, hogy akkor lehet a férjem is gondolkodóba esik. :)
35. lavanda (válaszként erre: 24. - Berni142)
2013. máj. 31. 17:04

Szia!

Bennem is felmegy olyankor a pumpa, amikor megkérdezik, hogy: egy apától? De megfogadtam, legközelebb azt válaszolom, hogy nem tudom.Hadd gondolkodjon!

34. lavanda (válaszként erre: 27. - NataliaWeiss)
2013. máj. 31. 17:01

Szia Nati! Mi egy másik fórumról már "ismerjük" egymást:)

Tudod, nálunk három gyerek van, de én néhány évvel ezelőtt nagyon-nagyon, még annál is jobban vágytam egy kisbabára, de az anyagiak miatt nem mertük bevállalni.Sokszor eszembe jut azóta is, hogy ez a hajó már elment...

2013. máj. 31. 16:19

Vannak kiknek a gyerek bevételi forrás.

Vannak párok kinek születik gyermekük, de nem becsülik sem egymást, sem gyermeküket, és veszekedések eszközeként a gyermeküket használva "elválnak".

Ezért inkább a párválasztás, és a család fogalmát, mirevalóságát kellene tisztázni a fejekben!

32. pzm3 (válaszként erre: 2. - NataliaWeiss)
2013. máj. 31. 16:17
Ilyen helyzetben örülni kell az egy gyereknek,neki megadni amit tudnak,és nem is gondolni másodikra.Esetleg csak akkor ha a későbbiekben biztosabbá válik a család anyagi helyzete.
2013. máj. 31. 16:09

Az anyagi helyzettel kapcsolatban az az érdekes mondjuk, hogy az embereknek mennyire más az ehhez való hozzáállásuk, 2 különböző embert meghallgatsz, mindkettő azt mondja, nincs elég pénzük gyereket vállalni, de az egyik keres x összeget a másik meg kétszer annyit. Csak mások az igények, szükségletek a két személy számára.

De ha megvan az anyagi biztonság, sajnos akkor is történhet tragédia, egészség, állás elvesztése és akkor mit csinál az ember? Hogy fizeti a rezsit, számlákat, meg a gyerekek taníttatását. Nagyon nehéz ha ilyesmi történik, pláne ha nincs segítsége az embernek. De úgy meg leélni egy életet, hogy mi lesz ha? ezt nem lehet. Bizony nehéz döntés sokak számára a gyermekvállalás.

2013. máj. 31. 16:00
Én már nemigen variálhatok, úgyhogy az anyagiaktól függetlenül is vállalnék, ha az egészségem egyébként engedné.
2013. máj. 31. 15:58

Így van!

Én nagyon örülök, hogy nem most vagyok 30 éves, és nem most kell erről döntenem, hanem 17 évvel ezelőtt.

Ha most lennék fiatal, most ezer százalék, hogy nem szülnék. (Még így sem, hogy mindkettőnknek van munkája.)

Messzemenőkig megértem azokat a fiatal párokat, akik eleve gyermek nélkül tervezik az életüket (mondom ezt úgy, hogy a lányom egy tündér.)

28. 1fbc7619c9 (válaszként erre: 2. - NataliaWeiss)
2013. máj. 31. 15:55
Csak azt mondhatom,a mai helyzetben én a bizonytalanságra nem szülnék..
27. NataliaWeiss (válaszként erre: 25. - Berni142)
2013. máj. 31. 15:47
Ha nem volnának anyagi problémák minden további nélkül máris belevágnék, még ha ikrek lennének sem lenne gond:))
26. NataliaWeiss (válaszként erre: 24. - Berni142)
2013. máj. 31. 15:45
Kedves Berni! Én ennek nagyon örülök, hogy ilyet is lehet hallani és gratulálok nektek. Igen, valóban én félek az anyagiaktól, mert így sem tudunk kijönni és mindig aggódni kell, hogy minden csekket be tudunk-e fizetni. Nekem csupán csak ezért vannak gátlásaim, de mint ugyanakkor alább írtam, én sem fiatalodom már és hiába várok a nagy csodára, hogy majd egyszer pénzeső hullik rám, megöregszem és már nem szülhetek. Szóval itt mérlegelni kell és még egyelőre nem tudtam a mérleget igazságosra beállítani.Lehet, ha lenne még egy gyerek, akkor felkopna az állunk, viszont ott a gondolat, hogyha nem próbálom meg, akkor meg nem lesz már lehetőség. Bárcsak jobb körülmények lennének ebben az országban. Én ugyanannyit keresek, mint kábé 7-8 évvel ezelőtt, a megélhetés pedig egyre romlik. Lehet, hogy egynek meg tudom adni, de kettőnek már nem.
25. berni142 (válaszként erre: 8. - NataliaWeiss)
2013. máj. 31. 15:45
Szia Nati!Tőlem *5-öst kapsz a hozzászólásodra. Ugyanis: szeretnél gyereket, de nem mersz a pénz miatt vállani mégegyet. Közben múlik az idő.... sajna öregszünk. kérdem én: ha most jól élnél, nem lenne anyagi problémád , igazán szeretnél másodikat, vagy akkor valami más indok lenne az , amiért nem vállalnál? Honnan tudod azt, hogy ha most van x mennyiségű pénz a számládon, az 5 év múlva is ott lesz-e vagy sem?Kicsit zavarosan írok, de arra akarnék csak kilyukadni, hogy attól, hogy valaki most jól él, az nem biztos, hogy 5 év múlva is így fog élni.Ezzel a halogatással pedig csak az idő kereke forog...és megöregszünk. Egyébként belegondoltatok már abba, hogy most miért van ennyi nő, akik nem esnek teherbe? Átlagban 18 év körül elkezdik szedni a tablettát, hogy ne essenek teherbe, majd csak akkor, ha már minden adott lesz egy gyerekhez. Eltelik sok-sok év, elmúlnak 30 vagy még több is és ...hopp, nem tudnak teherbe esni. Biztosra veszem, hogy akkor már elgondolkodnak azon, hogy a pénz hajszolása megért -e egy terméketlenséget, És a vele együtt járó sokszor fájdalmas procedúrát. Egyet ne felejtsetek el: egy gyerek mindig áldás!(igaz, hogy amikor tinik lettek , ezt én is megkérdőjeleztem magamban)
24. berni142 (válaszként erre: 7. - C6973617d3)
2013. máj. 31. 15:13

Kedves Hold Viola! Engem nem motivált semmi, mégis mindig nagy családról álmodtam. Gimis voltam amikor az elsővel véletlenül terhes lettem, férjhez mentem, sajnos két nap múlva elvetéltem. Aférjem mindig azt mondta, hogy ne búsuljak, lehet még akár 5 gyerekünk is. A gyerek utáni vágy valakiben vagy van, vagy nincs. Ezt nem lehet befolyásolni. 21 évesen 4 gyerek anyukája voltam, csak a férjem keresett, anyóséknál laktunk , de imádtuk-imádjuk egymást. Sosem voltunk tele pénzzel, de mikor a legkisebb is elment oviba, egymás után 4 tanfolyamon is szereztem képesítést. Közben építkeztünk, neveltük a lányokat. Igaz, hogy mi nem jártunk nyaralni, wellneselni..stb, de ami fontos volt, az mindenkinek meg volt. Sőt! Merem mondani, hogy jobban odafigyeltünk a ruhákra, tisztaságra mint akinél csak egy gyerek volt.Most vezető beosztásban dolgozom, a nagylányom jövő nyáron megy férjhez(22 éves lesz akkor) , és amit igazán bánok az életben az az, hogy nem vállaltunk még egy gyereket. Úgy érzem, hogy Ő még nagyon kellett volna nekünk. Hiába nőttek meg a sajátjaim, a szomszédok gyerekei, unokái szinte minden este nálunk vannak " csak egy kicsit hadd mehessünk át"! Sajnos a legnagyobb probléma az, hogy nagyon elanyagiasodott a világ. Mindent csak pénzben lehet mérni. A legjobban kiakasztó dolog számomra az, amikor megtudják, hogy ennyi gyerekem van a következő képpen reagálnak:

1. Hülye vagy, a mai világban?Normális vagy?

2. Egy az apjuk?

Sajnos itt tartunk!Üdv nektek! Egy boldog nagycsaládos!

23. NataliaWeiss (válaszként erre: 22. - Nikletty)
2013. máj. 31. 14:59
Eddig is az anyagiak miatt nem mertem, meg beteg voltam sokáig sajnos.
22. nikletty (válaszként erre: 15. - NataliaWeiss)
2013. máj. 31. 14:02

oh hát már jó nagy

s eddig nem volt soha olyan az anyagi helyzetetek (Mindkettőtöknek volt viszonylag elfogadható melója), hogy jöhetett volna a kistesó?

2013. máj. 31. 14:01

tudjátok az a baj valahogy, azok szülnek sokat akiknek nem kéne, mert ők nem gondolkoznak

akiknek meg kéne, hogy szüljön, mert pl megtehetné, fel tudná nevelni a gyermeket, az meg túl sokat gondolkozik és egyet sem szül!!!


ez elég nagy baj

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook