Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Vállalni egyedül? fórum

Vállalni egyedül? (beszélgetős fórum)


1 2
35. moonlight13 (válaszként erre: 32. - Buboka85)
2013. máj. 31. 12:38

Igen.

Ezt a döntést mindenkinek saját magának kell meghoznia, annál is inkább, mert mint itt is kiderült, nem vagyunk egyformák, és mindenki a saját lelkiismeretével fog utólag együtt élni! Mindenkinek más a háttere, a neveltetése, az elvei, tehát mi csak a saját nevünkben tudunk bármit is mondani.

34. csengu
2013. máj. 31. 11:56

Azért meg főleg nem, hogy a párom nem akarja! és ha te elveteted csak azért mert ő úgy kívánja, mondjuk rá 1 hónapra meg elhagy??

Én inkább megtartanám, a kedves meg menjen a ....ba ha nem bírja vállalni a gyereket ha már megcsinálta, főleg ha még szeret is téged. Már ha egyáltalán szeret! ilyenkor örülni kellene, hogy lesz egy picike, nem pedig azt mondani a másiknak, hogy vetesse el, mert ő nem akarja

33. csengu (válaszként erre: 11. - Denti)
2013. máj. 31. 11:47
Én nem adnám örökbe, ha semmi anyagi gondm nincs... mondjuk ha lenne sem adnám, de mindenki máshogy gondolja
2013. máj. 31. 11:45
Akkor ezek szerint már nagyfiad van és nem kicsi. Visszatérve akérdező helyzetére, én kívánom, hogy olyan döntést hozzon, amit ő szeretne és ne olyat, amit más miatt, esetleg a párja vagy volt párja miatt hoz meg. Mert ezek után nem nagyon érdemel az az ember semmit.
2013. máj. 31. 11:44
Nézd, ha anyagilag bármilyen nehezen is, de meg tudod oldani, akkor vállald, természetesen!
30. Buboka85 (válaszként erre: 26. - Moonlight13)
2013. máj. 31. 11:41

Tudod, amikor az anyukámtól megkérdeztem az apukám halála után, hogy miért nem próbál meg ismerkedni, ő ezt mondta: nincs az az ember, akinek ő elnézné, hogy velünk esetleg nem úgy bánna, ahogy az elvárható, s a boldogsága nem egy új párban, hanem bennünk rejlik (pedig soha nem vetettük volna meg érte, ha lett volna neki új párja). S amúgy nekem számtalan ismerősöm van, aki talált párt magának, többek között sógornőmnek is van egy előző házasságából született nagyfia. A mai világban már sokan el fogadják más gyermekét is, sokszor akár magukénak, de ettől még persze, az lenne a legjobb, ha édesanya és -apa nevelhetné a gyereket.

Az, hogy a nehéz helyzetekben egyedül kell esetleg helytállni, nagyon rossz lehet, de arra, nincs biztosíték, hogy az ember párja minden nehéz helyzetben mellette lehet.

29. moonlight13 (válaszként erre: 27. - Buboka85)
2013. máj. 31. 11:36
A "normális családon" nemcsak azt értettem, hogy apa és anya is legyen a családban, hanem azt is, hogy ők együtt szeretetben, békésen éljenek.
28. moonlight13 (válaszként erre: 27. - Buboka85)
2013. máj. 31. 11:34

Megkönnyeztem, amit írtál. Az én gyerekem pont így érezhet,ahogy Te írtad!

Válaszom: házasságon, tartós párkapcsolaton kívül nem szültem volna, és nagyon vigyáztam, hogy ez ne következzen be, és ne kelljen ilyen kérdésben döntenem. Az, hogy később egy házasságban másképp alakult, az már más kérdés...

27. Buboka85 (válaszként erre: 24. - Moonlight13)
2013. máj. 31. 11:27
A kérdésem nem is arra vonatkozott, hogy akkor abban a helyzetben felmerült -e, hogy megtartod, hanem arra, ha tudod, hogy évek múltán lehet egyedül kell felnevelned, akkor, hogy döntöttél volna. De mindegy, lényegében nem lehetünk egy véleményen. Sajnálom, hogy így alakult nálatok. S kívánom, hogy ennek ellenére a gyerkőcnek legyen meg mindene és itt nem tárgyi dolgokra gondolok elsősorban. Bár, ahogy fogalmaztál, sajnos gyermekkorom egy részét "nem normális" családban töltöttem, s bár mai napig 15 év után sincs olyan nap, hogy édesapám ne jutna eszembe, mindig itt van velem, de ennek ellenére sok "normális" családban nevelkedett gyereknek nem volt meg annyi mindene, s fele annyi szeretetet, törődést sem kapott mint mi az anyukámtól, aki anya és apa is volt évekig egy személyben, s bár ma már felnőttek vagyunk, de állandóan segítségünkre van, amiben csak tud. Az, hogy egy gyerekből milyen ember lesz nem attól függ, hogy anya+apa vagy csak egyik neveli, de abban egyetértünk az lenne a legjobb, ha minden gyermek igazi családba nőhetne fel.
26. moonlight13 (válaszként erre: 23. - Buboka85)
2013. máj. 31. 11:22

Én örülök neki, hogy ő van! És annak ellenére, hogy egyedül neveltem fel, egy nagyon férfias férfi lett belőle. :) Mindenhez ért, amihez egy férfinak érteni kell!

Azért írtam, amit írtam, mert egy kisgyerekes anyuka nehezen fog magának párt találni (tapasztalat). Amúgy meg azokat a pillanatokat sem kívánom senkinek, amikor a gyereked kórházban van, és Te egyedül tördeled a kezed a kórház folyosóján...

25. 9b68993820 (válaszként erre: 1. - Denti)
2013. máj. 31. 11:17

Ha eldöntötted, hogy mindenképpen megtartod, anyagilag is vállalni tudod, csak amiatt, mert az apja örökbe adná, ne dönts e mellett. Ettől nem fog szeretni téged. :(

Sosem tudnám örökbe adni a gyerekemet. Inkább azt próbáld eldönteni, hogy te vállalod-e, akarod-e most.

24. moonlight13 (válaszként erre: 23. - Buboka85)
2013. máj. 31. 11:17
Nézd, én házasságban szültem, tehát ez fel sem merült, hogy nem tartom meg. De én sem egyedül akartam volna felnevelni.
23. Buboka85 (válaszként erre: 21. - Moonlight13)
2013. máj. 31. 11:14

S ha tudtad volna, hogy egyedül kell felnevelned a gyermekedet, akkor Te sem tartottad volna meg, ugye ha ma rá nézel, ezt már nem így gondolod... az élet bármit hozhat fiatalon, idősen, s aki mellett ma még ott áll a párja, lehet, hogy holnap már nem, ezt nem tudjuk előre. Én amikor eldöntöttük, hogy szeretnénk kisbabát (5 éve vagyunk együtt és már házasok avgyunk, nem csak azért vállaltam, mert a párom mellettem áll, hanem úgy vállaltam, hogy része lesz az életemnek, s ha netán úgy hozza a sors egyedül is vállalni fogom, de persze pozitívan állok az élet elébe.

Nekem egyébként van egy távoli ismerősöm, aki már majdnem 5 hónapos terhes volt, amikor észrevette, hogy terhes,addig megjött neki ugyan úgy, csak a mozgások lettek furcsák és hogy nő a hasa, máshol meg nem hízik. A párjával kb. akkor szakítottak, hogy 2 hónapos lehetett a baba a pocakba. S most mégis boldog párkapcsolatban élnek.

2013. máj. 31. 11:03

Hová fajulna a világ, ha az anyák megölnék vagy lepasszolnák a saját gyereküket csak azért, mert a párjuk lelépett. Nem volna ma gyerek az országban.

Ha csak ez az indok, hogy lelépett az apa, akkor nincs mit gondolkodni. Azért mert nem született még meg, attól még él.

16 évesen lehet, hogy korai szülni és egyedül felnevelni, de nem is olyan régen 24 évesen már a többség túl volt 2 szülésen.

21. moonlight13 (válaszként erre: 6. - Denti)
2013. máj. 31. 10:46
Tudom, kisebb vihart fog kavarni amit írok, de én 24 évesen inkább elvetetném, nem szülném meg, ha tudom, hogy a párom nem áll mellettem. Fiatal vagy még, és bármikor találhatsz olyan párt, aki szívesen vállal Veled együtt egy kerek egész családban gyereket! Ezt most úgy írom Neked, hogy én nem egyedül akartam az enyémet felnevelni, mégis így hozta az élet! Egy gyermeknek azért mégiscsak úgy jobb felnőni, ha a családban mindkét szülő rendelkezésre áll. (most normális családról beszélek) Nagyon nehéz egyedül felnevelni egy gyereket, és Te még nagyon fiatal vagy ahhoz, hogy tudatosan vállald így! Más kérdés, hogy utólag bármit is hozhat az élet...
2013. máj. 31. 10:30
Nekem ilyenkor mindig az jut az eszembe, hogy Te jó ég! hány pár van, aki mindent megadna egy csöppségért, s van, aki meg így viselkedik, mint aTe párod. Nagyon nehéz helyzetben vagy. El sem tudom képzelni mekkora lelkitörés lehet egy nőnek, hogy elveszítheti a babáját, főleg így. S te feltetted már magadnak a kérdést, hogy Szeretnéd ezt a babát? -mert ha igen, akkor nincs miről beszélni. Tesómat és engem anyukám évekig egyedül nevelet egy fizetésből (sajnos az apukám nagyon fiatalon halt meg), soha nem volt hiányunk semmiből, de legfőképpen szeretetből. Hidd az az aprócska kis lélek, aki a szíved alatt már most fejlődik, nagyon fog szeretni. A párodat meg nem igazán tudom jelzővel illetni, ha szeretne nem hagyna cserbe...
19. Cippora (válaszként erre: 1. - Denti)
2013. máj. 31. 10:20
Vállalnám ha kell egyedül.Sosem tudnám örökbe adni a saját véremet...
18. Aquatica (válaszként erre: 1. - Denti)
2013. máj. 30. 22:08

megcsinálni könnyű....

eszembe se jutna örökbe adni, sem elvetetni ha gyerekem lenne.

ez nem egy áru, amit leveszel a polcról, és töprengsz, hogy vegyem meg vagy ne vegyem meg...

17. moonlight13 (válaszként erre: 1. - Denti)
2013. máj. 30. 21:47
Ha ennyire nem akarod vállalni, inkább vetesd el! Én soha nem adnék örökbe gyereket!!!
2013. máj. 30. 21:18
A te szüleid ismerik öt? Tudják,hogy te áldott állapotban vagy?
15. denti
2013. máj. 30. 21:10
én ugy érzem a családja miatt nem akarja , mert nekik nem vagyok szimpi , vagyis , nem is az a baj , hanem mert anyuci pici fia saját életet akar
2013. máj. 30. 20:57
Ha nem vállalod a kis gyermeket,akkor egy örökké tartó lelkiismeret fog veled lenni! Gondolj bele,ha te megtudnád,hogy nem az igazi szüleid neveltek,akkor mit éreznél,miért dobtak el?Azért,mert vonzódtál valakihez. Nem világos,hogy a párod miért nem akarja.
13. Marika nagyi (válaszként erre: 11. - Denti)
2013. máj. 30. 19:59
Az ő érzelmi kötődése feléd nem igazi,/ha egyáltalán van/,mert az örökbeadás a véleménye. Ha vállalod egyedül kell,mert nem számíthatsz rá! Nehéz döntés,mert egyedül nehéz,de viszont ő már létezik! Ő nem tehet arról,hogy ti elszúrtátok,és nem akarjátok. Sajnálom az összes megnemszületett gyermeket!
12. de Luca (válaszként erre: 11. - Denti)
2013. máj. 30. 19:58
Valóban nem láncolhatod magadhoz, ezért apuka menjen, amerre lát, de csak ezért beáldozni egy emberéletet, elég nagy... balgaság lenne.
11. denti
2013. máj. 30. 19:34
Még mindig érzelmi kötödés van az apukához , nagyon szeretem , és hiányzik , a gyerekkel nem láncolhatom magamhoz , ő örökbeadná
10. de Luca (válaszként erre: 6. - Denti)
2013. máj. 30. 19:33
Azt hiszem, én így mindenképpen bevállalnám. De ahogy mondani szokták, ilyen helyzetben neked kell dönteni.
2013. máj. 30. 19:32
Vállald!
8. 342402de6d (válaszként erre: 6. - Denti)
2013. máj. 30. 19:32
vállalni
2013. máj. 30. 19:31
Vállalni.
6. denti (válaszként erre: 3. - De Luca)
2013. máj. 30. 19:26
mondjuk 24 évesen , egyenlőre anyagi gondok nélkül ...
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook