Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » "Gyakori" orrverzes gyerekeknel fórum

"Gyakori" orrverzes gyerekeknel (beszélgetős fórum)


2013. máj. 30. 16:23

Sziasztok!

Voltunk a gegeszeten a Vandaval. Semmit nem talalt. Meg csak egy duzzadt er sincs. Azt mondta, a nathaval osszefuggo nyalkahartya szarazasaga okozza, ajanlott egy jo draga kremet, azzal kell kennem neki. Azt mondta, a mentolos krem, amit a patikaban erre ajanlanak nem jo, mert a mentol meg jobban kiszaritja... Legalabb megnyugodtam, h nem rendellenesseg okozza a verzest!!! Koszonom mindenkinek!

2013. máj. 30. 12:42

Szia!

Én kiskoromban iszonyat orrvérzős voltam. Többször vittek be ügyeletre elégetni az eret vagy hívtak orvost hozzám miatta. Nem csak megfázáskor hanem akkor is előfordult ha nem voltam beteg. Azt mondák kinövöm, így is lett, manapság már egyáltalán nem fordul elő, kb. olyan 15-16 éveskorom körül kezdett csökkeni a gyakorisága. Van olyan kisgyerek aki érzékenyebb ilyen szempontból, persze jobb utána járni.

8. Bagira 2011 (válaszként erre: 1. - Cooltim)
2013. máj. 30. 09:16

Szia!


Az én fiam is sajnos orrvérzős.


Általában éjszaka álmában vérzik az orra,olyan lesz a lepedője,pizsamája ,mindene.


Ha felkel a taposó is.


Voltunk mi is fül-orr-gégészeten egy játszótéri baleset után,ami jelentős orrvérzéssel járt,de nem találtak semmit.


Neki a háziorvos azt mondta,hogy addig szedje a Rutascorbint (asszem 3*1)amíg el nem fogy egy dobozzal+orrkenőcs.


Nekünk a Rutascorbin segített,még előfordul orrvérzés,de ritkán,és nem éjszaka

2013. máj. 29. 22:40
Én most nem foglak megnyugtatni. A fiamnak (akkor volt 2 és fél éves), pár nap alatt többször is vérzett az orra. Hülye szülőként az első gondolatom az volt, hogy esetleg magas a vérnyomása a gyereknek. Valóban magasabb várnyomást mért a védőnő, majd a gyermekorvos is. A doki nem aggódott, mivel éppen mandulagyulladása volt a kicsinek, de azért hetente-kéthetente mérni kellett a vérnyomást. Amint rendeződött a gyulladás, a vérnyomása helyreállt és megszűnt az orrvérzés is. Majd két hónappal később viszont nyaralni voltunk, ahol az első éjszaka után úgy ébredt, hogy ömlött a vér az orrából. Ez aznap még ötször előfordult, teljesen váratlanul, orrfújás, nátha nélkül. Végül ügyeletre mentünk, mert így nem mertem az éjszakát bevállalni vele. Az ügyeleten azt mondták, hogy megnézik, ha éppen vérzik, akkor el tudják égetni az eret, ha nem, akkor semmit nem tudnak csinálni. Vérzett neki, így elégették. (Fájdalmas nagyon, de hatásos.) Utána a doki javaslatára még egy darabig a Rutascorbint szedte. Mindez tavaly augusztusban történt, azóta egyszer sem vérzett az orra.
6. cooltim (válaszként erre: 5. - F3000dc5ef)
2013. máj. 29. 22:25

Hat, nem nyugtattal meg...

Figyelem! Ma is egesz du. figyeltem. Raadasul ilyenkor ejjel is jarkalok figyelni, mert felek, hogy elindul az orra vere... :-(

5. f3000dc5ef (válaszként erre: 4. - Cooltim)
2013. máj. 29. 22:18

Én is ilyen voltam, majd a fiam is.

A Rutascorbin jó.

Azért figyelj rá,mert nagyon beindulhat. Hozzám egyszer már a mentőt hívták.

De nem ijesztgetni akarlak :D

Szippantson be vizet, szépen lezárja az ereket, könnyebben tapadnak hozzá a lemezkék :D

2013. máj. 29. 22:15

Koszonom! Megnyugtattatok! Sajnos eleg parazos vagyok!!!

Ma az oviban pl. nem tamponaltak neki ki es ijeszto latvany volt, ahogy az orra kinezett... :-(

En is kenem neki egy patikai mentolos kremmel (gyerekorvos ajanlotta), de sajnos csak orrverzes utan jut eszembe. Illetve nem gobdoltam eddig, h ez nalunk gyakori lesz. Most par napig kenem akkor.

A doki azt mondta, ha esetleg van egy rendellenesebb er az orraban, akkor ecsetelessel megoldjak...

2013. máj. 29. 22:09
Vékony az orrban az ér és könnyen elpattan főleg ha száraz. Az én lányom is orrvérzős.
2. HnéViktória (válaszként erre: 1. - Cooltim)
2013. máj. 29. 21:58

Az én kisfiam ételallergiás gyakran jár felső légúti huruttal...Minden hurut szinte orrvérzéssel jár...Van hogy naponta többször van hogy csak egyszer.Amikor náthás érzékeny száradt az orrnyálkahártya ezért könnyebben elpattannak az erek.A vizsgálat rövid és nem fáj...megtekintik az orrot,és a fület és a torkot...


Van egy orrkrém ami nagyon jó ...naturlandos,ugmentum nasale....

És vannak különböző orrspray-k...de vigyázni kell mert van amelyik szárit ..és szintén orrvérzést produkál...nekünk pl.a nasivin.


Szóval ne izgulj biztosan minden rendben lesz.

2013. máj. 29. 21:52

4 eves kislanyomnak kb. 4-5 alkalommal verzett eddig az orra. Mindig olyankor jelentkezett ez, amikor nathas volt. Hamar elall a verzes. Ilyenkor par napig Rutascorbint adok neki a gyerekorvos javaslatara. Ma az oviban is verzett neki, ezzel fogadtak du. Holnap megyunk gegeszetre, mert szeretnek utanajarni, mi okozza.

Aki volt gyermekvel ilyen vizsgalaton, leirna hogyan zajlik?!

Koszonom!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook