Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Blogomba betehetek máshol talált érdekes dolgokat? Pl sakkos blogomba betehetek másik blogon lévő írásokat stb, ha megjelölöm a forrást? fórum

Blogomba betehetek máshol talált érdekes dolgokat? Pl sakkos blogomba betehetek másik blogon lévő írásokat stb, ha megjelölöm a forrást? (tudásbázis kérdés)

14. 807202845b (válaszként erre: 12. - Hoxa)
2013. máj. 30. 11:12
köszi
13. Hoxa
2013. máj. 30. 08:44

Nálunk:

"8. / A Weblap szolgáltatása szerzői jogi védelem alatt áll. A szerzői jogok összessége és az adatbázis előállítójának védelmét szolgáló jogok Weblap működtetőjét illetik meg, és a szolgáltatás rendeltetésszerű igénybe vételével járó olvasáson, képernyőn történő megjelenítésen és az ehhez szükséges ideiglenes többszörözésen, továbbá a személyes, nem-kereskedelmi célból történő merevlemezre történő lementésen és kinyomtatáson túl semmilyen egyéb formában nem használható fel vagy hasznosítható Weblap előzetes írásbeli engedélye nélkül."

12. Hoxa
2013. máj. 30. 08:41

Nem feltétlenül.

Vannak weboldalak, amelyek kizárják a másolás lehetőségét, hacsak nem adnak rá írásos engedélyt. Például a nálunk megjelent dolgokat is szerzői jogok védik, a másolásuk tilos, hacsak engedélyt nem adunk rá. A forrás feltüntetése még nem elég, ha az eredeti jogtulajdonos nem járult hozzá...


Tanulmányozd át a forrás oldal jogi nyilatkozatát, szabályait, az a mérvadó, mert ebben a témában az általánosítás meg a közhiedelem egyáltalán nem állja meg a helyét!

2013. máj. 30. 07:59
Szia! Szerintem igen, de meg kell jelölni a forrást:)
10. MMVZ
2013. máj. 30. 01:44

Szia!


Mindegy hogy hol vagy miként találod, a lényeg, hogy jelöld meg a forrást! :)

Ez a legkorrektebb, és semmibe nem is kerül.


Ne aggódj, semmilyen "jogi izé" nem történhet...! :)

2013. máj. 29. 20:27
kössy
2013. máj. 29. 20:24
Igen, úgy teljesen jó.:)
7. 807202845b (válaszként erre: 6. - Bowie)
2013. máj. 29. 20:09

ezt mondjuk nem blogon találtam, de megjelöltem. De ez lett volna a másik kérdésem :) hogyha másik blogba találok írást elvihetem e.



De akkor megelőztél köszi :)

2013. máj. 29. 20:05
jah, és általában ott is van a blogokon, hogy a tartalmat pontos forrás megjelöléssel, és rámutató linkkel lehet csak elvinni.:)
5. 807202845b (válaszként erre: 4. - Bowie)
2013. máj. 29. 20:04
igen olyan akartam is írni hogy ne keresse senki a hoxán :) köszi kiprobálom
2013. máj. 29. 20:02
ha blogspotos, ott a bejegyzés írásakor fölül az ikonoknál ott van a "link" ikon..arra rákatt, oda bemásolod a linket, és helyettesíted bármilyen más szóval..pl Forrás, vagy "itt" találtam..
2013. máj. 29. 20:01
lehet.:)
2013. máj. 29. 19:45

[link]



például a linkelt mesét betettem a saját blogomba megjelöltem, hogy nem saját és hogy honnan van stb, ezt lehet?



ez az első blogom, semmi jogi izébe nem szeretnék keveredni, ezért kérdem :)

2013. máj. 29. 19:43
Blogomba betehetek máshol talált érdekes dolgokat? Pl sakkos blogomba betehetek másik blogon lévő írásokat stb, ha megjelölöm a forrást?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook