Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Babát várok vagy csak a PMS kínoz? fórum

Babát várok vagy csak a PMS kínoz? (tudásbázis kérdés)


2013. máj. 31. 13:37

Ajaj..

Hat igen ha ugy veszed 3hetes a tenyleges eletkora, de nögyogyaszati szamitasok szerint 5hetes lenne ( az ztolso mensid elso napjahoz kepest -apr 20- ota tobb mint 5het telt el. Ilyenkor szoktak kb dokihoz menni, 6 hetesen mar szivhang is akad... Nem akarlak elkeseriteni, de sztem ez nem baba, reges regen ki kellene mutatnia a tesztnek. (Kiveve ha a peteeresed nem 2hettel a mensi utan van, hanem mondjuk 3 v tobb, mert akkor kesobb termekenyultel meg.)

Sztem menj el dokihoz, vagy legalabbis hivd fel es kerdezd meg, mert az nem jo ha orlodsz, es teszteled a negativakat...

Ha babat nem is lat, legalabb mondjuk azt latna ha megvastagodott volna ameh ny.hartyad, stb, beagyazodast is ki tud tapintani..

Mi itt okoskodhatunk, de sajna nyilvan biztosat nem tudunk mondani, mindenki a sajat tapasztalatabol, es max az itt olvasottakbol tud kiindulni, es azok alapjan szerintem nem valoszinu h baba : s

De ne legyen igazam, legyel te a kivetel!! :)

Majd szolj ha van biztos...

12. Syl1
2013. máj. 31. 12:50
Pfff, ma megnéztem még egyszer a kis adminisztrációmat. Max. 3 hetes lehet bennem a kis jövevény, ha van egyáltalán. Reggel csináltam megint tesztet, ismét negatív. Tüneteim még mindig aktívak... Totál káosz!!!
2013. máj. 30. 12:24

Haaaat figyu, ha apr 20 kornyeken volt az utso mensid, akkor mar hivatalos szamitasok szerint egy 5 hetes baba lenne benned. Azt mar majdhogynem az UH is latja, nemhogy a teszt... Varhatsz meg, hatha, de lehet inkabb hivd fel a dokid h mit mondd, vagy nezzen meg... A pcos nyilvan bezavarhat, de ciklushossz ide v oda, a peteeresed ota eltelt mar egy honap.. A tesztek 2-3 hetes terhesseget elvileg kimutatnak..

De szurkolok, ettol fuggetlenul lehet h vmi csuszas van a dologban, megis kesobb fogant, vagy sz@r volt a teszt amit csinaltal.. Barmi lehet..

Szerintem vegyel egy clear bluet, pisild le reggel, mostmar ha ott a baba, fix h ki kene mutassa...

Nekem (a szamitasaim szerint) majus 7.en fogant, es 19.en egesz hatarozott pozitivam lett...

Sok sikert!!

10. Syl1 (válaszként erre: 8. - Nikimiki01)
2013. máj. 29. 20:57
like :)Mindenképp be fogok számolni, amikor biztos lesz.
9. Syl1 (válaszként erre: 7. - Tücsimücsi)
2013. máj. 29. 20:56
Nahát ez a bajom nekem is. Minden tünetet produkálok , amit csak lehet. 23-án csináltam tesztet, negatív lett. Szerintetek mikor vegyek még egyet? Érdemes lehet már péntek reggel csinálni? Vagy várjak inkább türelmetlenül még egy hetet?
8. Nikimiki01 (válaszként erre: 6. - Syl1)
2013. máj. 29. 20:51

Hat akkor szurkolok neked!!

Az meg h beképzeled meg magadba beszeled... En is ettöl feltemaz első hónapos probalkozas soran en mar a fogantatas masnapjan "ereztem" hogy itt baba lesz, nyilvan az meg csak a 6. erzek volt, aztan szepen lassan erezgettem ezt azt, a beagyazodasnal mar szinte egyertelmu volt, de annyira hihetetlennek tünt hogy elsore osszejott, hogy azt hittem csak bemagyarazom a tüneteket.. Aztan kiderült hogy nem :)

Szoval en azt mondom bizz a meg(erzeseidben), szerintem az osztonok nem csalnak :) tesztelj egy het mulva is, vagy vegyel egy erzekenyebb tesztet, haaatha..

Majd meselj hogy mizu :)

2013. máj. 29. 20:35
Hát a PMS elég érdekes tüneteket produkál, én pl. mensi előtt 1-2 héttel különböző szagokat érzek...kb. 2 éve...de nem minden hónapban.
6. Syl1 (válaszként erre: 5. - Nikimiki01)
2013. máj. 29. 20:28
Kedves Nikimiki01! Nagyon köszönöm a hozzászólásodat. Valójában tényleg amolyan közvélemény kutatásszerűnek tettem fel a kérdést. :) Az eredményt még nem tudom, de a számolásod helyes. Hasszurkálás pipa. Pont úgy érzem magam mint első babámnál, de ez lehet már képzelt is, azért nem merem bizton állítani. A PCO miatt nem tudom milyen hosszú a ciklusom, de a peteérést figyeltem mikroszkóppal... Ezért lehet talán igen, talán nem. ;)
2013. máj. 29. 17:13

Szioo, hat igy nehez megmondani..

Mult honap, azaz apr 18an hagytad abba? Az azt jelenti hogy utanapar napig volt mensid? vagy mikor volt az utolso? Peteeresedet figyelted? Vagy eszrevetted amikor volt? Ha ugy szamoljuk h mondjuk optimalis esetben az utolso menstruaciodhoz kepest 2hetre van, az utso mensidnek meg mondjuk veszem a majus 22.t (18.-a + 4nap), akkor kb majus 6 kornyeken lehetett a peteeresed. Ha akkor megfogant, az ugye meg 7-10 nap mig beagyazodik, azt lehet erezni (marmint en egyertelmuen ereztem), es a clear blue tesztek beagyazodas utan 3-4 napra kimutatjak ( nalam kimutatta).

Ha a napokat osszeadom, akkor majus 19-20 korul az erzekeny tesztek kimutattak volna.

De most a datumokkal lehet hulyeseget mondtam, mert nem tudom mikor volt az utso mensid, es h mikor van peteeresed (nekem pl nem 14 hanem 8 napra volt).. De kb ezalapjan erdemes szamolgatni...

Az emelyges meg hanyinger meg ilyesmi sztem meg nagyon korai, az kb 6. Hettol szokott beindulni, bar embere valogatja.. A gyomor se jellemző, inkabb olyan hasszurkalas odalent.. Olyasmi mintha meg akarna jonni, de megis kicsit mas..


De ha mar van egy kislanyod, akkor azert van viszonyitasi alapod, ha akkor is hasonloan erezted magad, siman lehet hogy osszejott....

A Pcos se tudom hogy mikent befolyasolja adolgokat.....


Huu sorry h ilyen hosszu lett :)

4. Syl1
2013. máj. 29. 14:52
Gyorsabban írtál, mint ahogy a lényeget leírhattam volna... zebracsikó :)
3. Syl1
2013. máj. 29. 14:49

Sziasztok! Nyilván ezt a kérdést ténylegesen csak orvos, vagyis a testem fogja megválaszolni, de kíváncsi lennék a véleményetekre. Röviden a történetem. PCO-s vagyok mióta az eszemet tudom. 16 év alatt kb 2× jött meg magától a mensim. Múlt hónap 18-án abbahagytam a fogamzásgátlót, mert minden bajom volt tőle. Helyette elkezdtem szedni a barátcserje kapszulát lesz, ami lesz alapon. Ha baba lesz jó, ha nem úgyis jó. Szóval a tüneteim a következők: szédülés, émelygés, időnként hányinger, néha-néha beszúr a gyomrom, feszül a mellem, feszül a hasam, mocsok fáradt vagyok és (megint) olyan kívülről szemlélem a világot. Tesztet csináltam múlt héten, negatív lett, amit tudom, hogy nem jelent semmit, mert a kislányommal is negatív lett elsőre.... :)

Szóval érdekelne, mire szavaztok.

2013. máj. 29. 14:47
tesztből hamarabb kiderülne, mint itt :)
1. Syl1
2013. máj. 29. 14:43
Babát várok vagy csak a PMS kínoz?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook