Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Ha a szomszéd felújít, kit vagyok köteles beengedni? fórum

Ha a szomszéd felújít, kit vagyok köteles beengedni? (tudásbázis kérdés)


1 2
39. libikóka (válaszként erre: 38. - Jószomszéd)
2022. jún. 13. 18:04

Ez nem így megy,,,,még akkor sem ha a szándék jó.

Valahogy nekem is fura lenne.

38. Jószomszéd (válaszként erre: 37. - Libikóka)
2022. jún. 13. 18:01
Nem is az a célunk, hogy ő csinálja meg, mi megcsináltatnánk saját költségen, szakemberekkel. Ezt nem akarja megengedni, csak nem értem, hogy miért...
37. libikóka (válaszként erre: 36. - Jószomszéd)
2022. jún. 13. 17:58
Szerintem sok mindent nem tehetsz,max ha balestveszélyes,,szólhatsz először neki ,,talán jobb a békesség,,ha nem cselekszik, a jegyzőnél próbálkoznék.
36. Jószomszéd (válaszként erre: 35. - Birebora)
2022. jún. 13. 17:41
Nem, a kerítés az ő telkén van (a támfal van csak a miénken), ezért egyértelműen az övé - a kerítés is, a karbantartási kötelezettség is. Ennek ellenére vállalnánk mi, hogy saját költségen megcsináltatjuk, de nem akarja megengedni...
2022. jún. 13. 14:11
Nem értek hozzá, de szerintem is örülnie kellene, hogy a ti oldalatokról megerősititek a keritést. Egyébként meg a te oldaladon lévő kerités a te telkeden van, nem? Ezzel az ő keritésének az értékét és az állagát óvod.
2022. jún. 13. 13:13
Sorry, most nézem, elírtam: 2,5 m magas téglakerítést húzott a szomszéd az 1,6 méter magas támfal fölé. Vagyis a mi udvarunkról nézve 4,1 m magas az a téglafal.
2022. jún. 13. 13:10

Sziasztok!

Látom, hogy régi már a fórum, de hátha olvassa valaki...

Hét éve vásároltunk egy 60-as években épült családi házat. Zártsoros beépítésű ház, apró telken, három oldalról körülvéve telkekkel.

A hátsó telekszomszéd telke 1,6 m-rel magasabban van, mint a mienk. A mi oldalunkról támfal található azon az 1,6 m-en, efölé húzott ő a saját telkén egy k,5 m magas téglakerítést. Azt nem tudjuk, mikor épült az a kerítés, de borzalmas állapotban van, a téglák közül kimosta a víz a ragasztóanyagot, félő, hogy bármikor ledőlhet - a támfallal együtt több, mint 4 méter magas, így az udvarunkat egyáltalán nem merjük használni (alig 70 nm az egész udvar). Arról nem is beszélve, hogy mindenféle hulladék téglából építette, úgy, hogy a saját oldalán síkban legyen, így felőlünk 5-10 centis kilógások vannak.

A házunk előző tulajdonosa fölcsapkodott a falra valami beltéri vakolatot, ami persze semmit nem ér, nagy darabokban potyog le a legkisebb széltől is.

Szeretnénk felújíttatni a kerítést a saját oldalunkon, ma el is kezdték leszedni a potyogó vakolatot. Erre a szomszéd átkiabált, hogy senki nem nyúlhat a kerítéséhez, mert az az övé, a saját telkén van.

Megpróbálunk beszélni majd vele, csak addigra szeretnék képben lenni azzal, hogy kinek milyen joga és kötelezettsége van a kerítéssel kapcsolatban? Mert egyelőre annyit találtam, hogy mivel az ő telkén van, az ő költsége lenne a felújítás, de arra vonatkozóan nem találtam semmit, hogy mi van, ha nem akarja megcsináltatni? Mi bevállalnánk a teljes költséget (kb. egymilliós tételről van szó, úgyhogy inkább hálásnak kéne lennie, hogy megcsináljuk), csak legyen biztonságos a fal. Tud valaki erre vonatkozó jogszabályt, vagy hogy kihez lehet fordulni ilyen problémákkal, és milyen lehetőségeim vannak?

32. Mezei Virág (válaszként erre: 31. - Sylvia 3)
2017. szept. 26. 16:38
Sikerült megoldani?
31. Sylvia 3 (válaszként erre: 30. - Mezei Virág)
2017. szept. 20. 21:30
Köszönöm. Remélem meg lehet oldani békésen.
30. Mezei Virág (válaszként erre: 29. - Sylvia 3)
2017. szept. 20. 16:14
Szívesen, és sok szerencsét a békés megoldáshoz!
2017. szept. 20. 15:47
Köszönöm szépen a segítséget. Holnap első dolgom lesz intézni az ügyet.
28. Mezei Virág (válaszként erre: 26. - Sylvia 3)
2017. szept. 20. 14:51

Ebben a formában egészen biztosan nincs joguk az udvarodba menni. Ez birtokháborítás.

Kormányablak, jegyző az illetékes.

27. fehérke111 (válaszként erre: 26. - Sylvia 3)
2017. szept. 20. 14:46

Önkormányzat? Azért ez már birtokháborítás, akárhonnan nézem.

A "hézagos" kerítésnek meg mi értelme lenne?

Ha a jegyző elég karakán és topon is van, akkor tudni fogja, hogy mi a teendő.

Az ilyen munkálatokat még a legjobb viszonyban lévő szomszédok is egyeztetik, ez a minimum.

2017. szept. 20. 13:13

Sziasztok!

A segítségetekre lenne szükségem, hátha járt már valaki ugyanígy vagy hasonló szituban.

Kertes házban lakunk. Nemrég költöztek a szomszédunkba új tulajdonosok. Az előző tulajdonos áthelyezte a kerítést, beljebb tette a telkén. Szóltunk neki, hogy nem ott van a telekhatár, hanem ott ahol előzőleg volt a kerítése. Azt mondta neki így felel meg. Nem volt belőle semmi probléma, természetesen azt a részt ami az övé ez után sem használtuk, nem a mienk. Kitakarítottuk ha füvesedett, egyébként nem csináltunk vele semmit. Az új szomszédnak is lett szólva amikor beköltözött, hogy a telekhatár nem ott van, azt mondta tudja és ha alkalma lesz rá visszaállítja a kerítést az eredeti állapotra. Azóta már eltelt 1 év, semmi nem történt. A nyáron el kezdtek tatarozni. Természetesen mondtuk nekik, semmi akadálya, szólnak mikor akarnak át jönni és beengedjük őket. Na de ez nem igazán így történt. Kétszer szóltak,hogy jönnének át, mert csinálnák a tetőt, be kellene állványozni. Utána azt vettük észre, hogy megbontották a fészerük felénk eső oldalát és onnan járkálnak át hozzánk mégpedig úgy, hogy nem is szólnak, amikor idejük, kedvük van kibontják és már az udvarunkban is vannak. Tegnap is azt vettem észre amikor mentem ki, hogy ott vannak és tevékenykednek. Megkérdeztem, hogy mit csinálnak, azt mondták, hogy ajtót készítenek. Kérdeztem,hogy az én portámra? Mondták, hogy igen, különben hogyan tudnak át jönni azt a részt kitakarítani ami az övék? Mondtam nekik, hogy hát a kapunk keresztül. Becsengetnek és mondják, hogy jönnének és ha otthon vagyunk természetesen bejöhetnek. De azt nem akarom,hogy a tudtom nélkül be jöjjenek kényükre-kedvükre akkor amikor akarnak a tudtom nélkül vagy ha nem vagyunk otthon. Ebből veszekedés kerekedett. Azt mondták ha nem engedem meg az ajtót akkor lebontsák a kerítés egyik elemét és ott fognak átjönni. Van ehhez joguk? Ha nem engednénk be őket akkor még megérteném. De szerintem ahhoz nincs joguk, hogy ajtót építsenek egy fészerre amin keresztül bármikor át tudnak jönni a portámra és azt csinálnak amit akarnak. A szomszédaim már mondták, hogy már többször is voltak az udvaromban amikor éppen senki sem volt otthon, de azt hitték mi engedtük be őket és a tudtunkkal voltak ott. Tudtok segíteni mi ilyenkor a teendő? Hova lehet ezzel a problémával fordulni?

Köszönöm.

25. Sylvia 3 (válaszként erre: 24. - Forrest2010)
2017. szept. 20. 12:52
Akkor megpróbálom felrázni. :)
24. forrest2010 (válaszként erre: 23. - Sylvia 3)
2017. szept. 20. 11:51
ha felrázzuk :)))))
2017. szept. 20. 10:55

Sziasztok!


Él még ez a fórum?

2013. máj. 29. 16:19

Hú... Nagyon nehéz sajnos, és tudom hogy be kell engednem. A max ember, 1 fő az már veszekedés kategória lesz. Szerinte ő a főnök. Jegyzőt hiába kérdezem, mellettük van. A max 1 ember meg állna egész nap, és bámulna. És mondhatom, hogy csak 1, úgyis jön a pereputty, hol érdekli őket, mit mondok.:((


Mikor tető csinálás volt is beugrottak, csak utólag tudtuk meg

21. forrest2010 (válaszként erre: 19. - Lisy50)
2013. máj. 29. 15:56
Hát ahhoz azért pofa kellett a szomszédod részéről , nálunk tavalyelőtt szigetelt a szomszéd kb 12 cm vastag bugyit húztak a házra , biztosan rengeteget számított a téli fűtésnél , eszembe se jutott volna nem engedni , azon a 10 méteren 12 centivel kisebb lett az udvar , na és ? az nudli ! a fal mellett közvetlenül nem közlekedik a kutya se ! Megfordítani se lehet egy házat ,h elvégezzen az ember egy munkát , ha már annakidején telekhatárra kellett építeni .
20. era06 (válaszként erre: 19. - Lisy50)
2013. máj. 29. 14:33

ezt meg nem teheti(tehetné) meg, törvény van erre.


csak az a nem mindegy, hogy milyen vastag a szigetelés, hogy a fal vagy az alap is szigetelve lesz, a telekhatár miatt, de ehhez nem értek.

19. Lisy50 (válaszként erre: 14. - Felhőjáró)
2013. máj. 29. 14:28
Minket nem engedett be a szomszéd, ezért lemondtuk a szigetelést:((
18. Sirga (válaszként erre: 15. - Papp Szilvia)
2013. máj. 29. 13:18

Épp ebben gondolkodtam: beengedném a kőművest, és felajánlanám neki(!), hogy ha esetleg segítségre van szüksége, azt a - max. 1 - főt is beengeded.

Egyébként részvétem, kitartást! :)

17. kristo_f (válaszként erre: 16. - Papp Szilvia)
2013. máj. 29. 13:07

jav: drótháló kerítéSt

:))

16. Papp Szilvia (válaszként erre: 15. - Papp Szilvia)
2013. máj. 29. 12:52
jav.drótháló kerítét:)
2013. máj. 29. 12:51

nálunkmagyara szomszéd,a házuk falát kell javítani,mert életveszély..8éve könyörgünk,desemmi,persze 3 hétgörögo.ban nyáron muszáj...az h a két gyerekem veszélyben asaját udvarunkon,így jártunk...


szvl idén rávették magukat,hívtak kőművest(nem magyar,sörös doboz a kzében,mondván nem dolgozik épp,csak felmér...)...ha ő jön,akkor férjem kihúz dróthűló kerítést a faltól 1 méterre oszt oldja meg!!! homokozó,udvari játékok,sok minden van a kertben,nincs köze hozzá!!!


sajnos,muszáj lesz beengedni,mert nekünk érdekünk h kész legyen:(

-------

enged be a munkást,plusz egy embert,ha nem tetszik,fel is út,le is út...

2013. máj. 29. 12:46

Sajnos köteles vagy beengedni egy meghatározott sávon mert biztosítani kell hogy a ház hátulját rendbe tudja tartani.De az önkormányzatnál pontosan meg tudják mondani mekkora az a sáv amit biztosítanod kell.Ha jól emlékszem 1 méter.

Természetesen csak akkor tartózkodhat ott ha otthon vagy.

13. 8967aa9679 (válaszként erre: 12. - R-iett)
2013. máj. 29. 12:43

Szomorú, hogy bármitmegtehetnek, mivel, mint írod nemtehet semmit a bosszú miatt. Sajna még ők csodálkoznak, ha nemszeretik őket.

Én kihuznék egy madzagot ráirva idegeneknek átlépni tilos!

Ha nemtartják be, birtokháborítást követnek el.Fénykép. Irány a jegyző!

12. r-iett (válaszként erre: 3. - Gabi0630)
2013. máj. 29. 12:20

Ha össze akarnák szedni az értékeket akkor azt már rég megtették volna és ha akarják meg is teszik..teljesen mind1,hogy előtte beengedted oda őket vagy sem.

Ha most senkit se akarsz oda beengedni akkor nem velük hanem saját magaddal fogsz kiszúrni, jobban megtudják keseríteni az életed mint te azt gondolnád.

Noh ez a nagy helyzet....

11. gabi0630 (válaszként erre: 10. - A81a1b9451)
2013. máj. 29. 11:34

Csak egy lottó 5-ös kell:))


Köszi amúgy!

10. a81a1b9451 (válaszként erre: 1. - Gabi0630)
2013. máj. 29. 11:23

Az önkormányzat építási osztályán adnak neked felvilágosítást, hogy mi az amire ilyen esetben kötelezhető vagy és mi az amit már nem kell eltűrnöd.

Egyébként pedig nagyon sajnállak az adott helyzet miatt és nagyon vigyázz magatokra!

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook