Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Játszótéri terror? fórum

Játszótéri terror? (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Játszótéri terror?

1 2 3
2015. aug. 25. 15:03
Az élet pedig sajnos pont ilyen. Ez a nő megtanított a gyerekeidert,magadért szóban is kiállni.
62. 96e4cb8ca7 (válaszként erre: 58. - Bazuki)
2015. aug. 25. 14:41
Egyeseknek a menekültek szúrják a szemét, hogy jönnek ide és nem tudnak alkalmazkodni, közben ezek a személyek 900 akárhány év alatt nem bírtak beilleszkedni a társadalomba...
61. Anika70 (válaszként erre: 59. - 2dc2fea84b)
2013. jún. 27. 18:49

Felénk is sokszor kiül a kisebbség a játszótérre. Miközben a gyerekek játszanak,a szülők és még ki tudja milyen rokonságuk üldögélnek egy padon.

Ha a gyerekeiket nagy ívben kikerüli az ember (mert ugye ők simán fellökik a két éves gyerekemet - akkor nincs velük gond.

60. 5e0c262058 (válaszként erre: 55. - A0c1361e44)
2013. jún. 22. 00:03
A skarlátnak súlyos szövődményei lehetnek, így nagyon veszélyes elkapni.
2013. jún. 14. 16:19

Sziasztok!

Elszornyedve olvastam vissza mindent, eszerint nekem nagyon meg kell becsulnom ahol elek, mert -bar hulyek mindenhol vannak, nalunk is-, de hasonlo esetekrol meg csak nem is hallottam eddig jatszoteren.

Viszont a nem iden barnultakat (ahogy itt toben fogalmaztak) nagyon jol ismerem, es ateltem mire kepesek:(

Ugyhogy en mindenkinek azt javaslom, hogy felejtse el a bosszut es nagyot nyelve alljon odebb, vagy ne csodalkozzon ha csapatostul elkapjak es jol megverik : anya, gyerek, mindegy, nekik semmi sem szamit. :(

58. bazuki
2013. jún. 1. 21:03

Bár előző írásomat kitörölték én halkan megkérdezem vajon miért kötelező a az óvoda három évesen? A választ úgy is tudjátok! Nagyjábol!

Ezek nem tudtak tudnak és fognak beilleszkedni a normális társadalomba lsd Kanada ( csak ennyit írok mert még megint törölnek)

Ha megfutamodunk akkor örökké lovat adunk alájuk! ha pedig szembeszállunk velük akkor meg megtorolják ezért primitívek

2013. jún. 1. 18:12
Költői kérdés: Miért kell a játszótéren cigarettára gyújtani?
2013. jún. 1. 13:02

Az eset 3 hete történt, most láttam, hogy megjelent a cikk róla. Egyesével nem tudok mindenkinek válaszolni, DE nyilvánvalóan azért mentem oda, mert ez a legfelszereltebb játszótér elérhető közelségben. Azóta kutatóexpedíciót indítottam, hogy másikat találjak, de még nem jártam sikerrel. Az idő ilyen szempontból mellettünk áll, hiszen most ha akarnánk sem tudnánk játszótérre menni.

Sokat agyaltam ezen a dolgon, és még napokkal a történtek után is értetlenül álltam válaszokat keresve. Végül bementem a körzeti védőnőhöz. tulajdonképpen csak azt szerettem volna tudni, hogy kijönnek-e, ha bejelentem a dohányzást, de másra is kaptam választ. A másik védőnő ismerte a családot és hát valóban, nem az idén barnultak... de ez alapjában véve nem lenne probléma. Azt javasolták semmit ne tegyek, mert csak nekem, és a gyerekeimnek lesz baja. Az ilyen embernek nincs lelkiismerete, nem fogja fel mit tett akkor sem, ha bűntetést kap. Csak a bosszú fogja éltetni, és az sem zavarja, hogy "hány babakocsit tolsz, meg fog tépni, vagy a gyerekeidet vereti meg, és azt a sebet nem fogod tudni begyógyítani soha".

Ez a magyar valóság, amit nehéz volt felfogni, megemészteni. De ahogy látom ez nem igazán egyedi probléma....:(

55. a0c1361e44 (válaszként erre: 51. - 5e0c262058)
2013. máj. 31. 06:46

A fertőző betegségekről csak annyit, hogy amikor én gyerek voltam és megkaptam az egyik ilyen betegséget és az anyukám elvitt orvoshoz, a rendes bejáraton sem mehettünk be, ahnem volt egy külön bejárat az elkülönítőbe és ott kellett várni a dokit, amíg megvizsgált és megmondta, hogy mi bajom van.

Amikor a fiam volt szintén bárányhimlős, kint hagytam az apjával és megkérdeztem, hogy működik mostanság ez? A doki közölte, hogy menjünk be nyugodtan a váróba, legalább megkapják a többiek is és túl lesznek rajta.

És ugye hallottunk már az ilyen bulikról is mostanság....

2013. máj. 30. 22:21
Kezdjük ott,hogy játszótéren dohányozni tilos.Én pl kedvesen előkaparnék egy közterület felügyelőt,és szép csendben megbírságoltatnám.Persze ne legyél akkor szem előtt,hogy később ne vegyenek elő e miatt.És keress másik helyet,mert az ilyen primitív embereket nagy ívben el kell kerülni! Napjainkban sajnos 2-3-4 gyereket nevelőre már rá akasztják,hogy: biztos a családi pótlék miatt és a segélyek miatt szült,vagy bűzlik neki a munka,esetleg felelőtlennek titulálják.Nekem 3 gyerekem van,a legkisebb most 8 hónapos.Ne vedd magadra,idegenek rosszindulatát pláne ne!Ebben a társadalomban,tök mindegy,hogy van-e rajtad sapka,avagy nincsen.Ha szülsz az a baj,ha nem akkor az! Légy boldog,és büszke a gyerekeidre a többi nem számít! :)
2013. máj. 30. 22:00
Na ezért tehetnek meg bármit. Nem ujjat húzni kell velük... Csak egy kis aikido filozófia
52. anig82
2013. máj. 30. 21:37

Ezekkel a "kedves" emberekkel nem érdemes ujjat húzni. Engem egyszer a buszon nyomtak le, mert egy kapaszkodó pasi keze alatt próbáltam átbújni. Még az üdítős dobozt is meg akarta etetni velem...

Ezek azt hiszik, minden nekik jár!

Nem álltak sorba, amikor az észt osztották! Sajnos.. :(

51. 5e0c262058 (válaszként erre: 48. - Greeny85)
2013. máj. 30. 18:28
Igen, ez előfordul, skarlátos gyereket is vitt ki egy nagyi játszani. Mert hogy nem bír vele a lakásban... De hát észt nem osztanak sehol... Persze minderről a többi anyuka mit sem tudott.
2013. máj. 30. 15:15
dohányzásra hatásos megoldásom:Nesze kicsi egyél egy kis csikket anyuci dobta neked...és odapöcköltem a gyerkőcnek a csikket amit a homokba találtam...anyuka villámsebességgel távozott a barátnőjével.:)
2013. máj. 30. 07:35

Akár 50 ezer is lehet a büntetés-vki kérderzte:-)


Talán jobb is h nincs közelben játszó nalunk! Férjem mondja mindig,minek akarom vinni őkez,itt az udvar,minden megvan....ja de nem olyan mint ott,másokkal van,szabadabbnak érzi magát a gyerek:-) :-) :-)


Szerencse ha eljutunk vhova játszani rendesek,előzékenyek,segítőkészek errefelé:-) még a 8-10 évesek is imâdják babusgatni a 3 évesemet:-) jó környék:-)

2013. máj. 30. 07:04

Nekem is van hasonló élményem: a közelünkben van egy gyönyörű bekerített játszótér, mellette egy tér padokkal. A térre szoktak járni a fiatalok, fiatal felnőtt férfiak bandázni, ahol isznak, cigiznek, fogdossák egymást... ami még csak csak előfordul... de a legmegdöbbentőbb az volt, amikor egyszer odanéztem és egy hiperpigmentált felnőtt férfi a játszótér melletti fárra ráállt és elvégezte, amit kellett... mindezt a gyerekek szeme láttára. És ne mondjuk már, hogy kulturálatlan, hisz a baráti társaságának hátat fordított. :) Mondanom sem kell, hogy az egész játszótér és a tér egy szoborral uniós pénzből épülhetett meg. Kár volt.

Gondoltam a fenti egyedi eset, elmentünk a mellettünk levő faluba a játszótérre: ott megismétlődött a fenti eset, csak ezúttal egy pár éves kölyök focizás közben megállt a kapuban és telenyomta pisivel azt.

Jártunk játszóházba rendes helyre. Ott a kínaiakon akadtam ki: a játékokba eldugdosták a kaja maradványaikat(amit szabály szerint a játszóház területére sem hozhattak volna) és a taknyos zsebkendőiket.

Most találtunk egy visszonylag kulturált játszóteret, frissen felújítva gyönyörű parkos környezetben modern játékokkal... de már ott is látom, hogy a tényleg kulturált emberek (is) milyen gyerekeket bírnak nevelni: "nem adom", "tűnj el", "itt én vagyok a király"... ami még betudható az agresszív társadalmi konvekcióknak... de azt nem vagyok képes megérteni, hogy BETEGEN MIÉRT HOZZÁK KI A SZÜLŐK A GYEREKEIKET A TÖBBI KÖZÉ?

2013. máj. 30. 06:55

Ilyet még nem hallottam:(


Én biztosan tennék lépéseket ez ügyben. Talán az Önkormányzat foglalkozna ezzel.....

2013. máj. 30. 06:24
Szia! Előttem is írták énis csak azt tudom neked javasloni, hogy ne menj oda hanem keress másik helyet! Jobban jársz ha igen is teszel pár lépést ez ügyben! Szép napot neked!
45. 5e0c262058 (válaszként erre: 43. - Banyaci)
2013. máj. 29. 20:54
A dohányzó anyukákat az életben nem fogom tudni megérteni!
44. cicakaktusz (válaszként erre: 43. - Banyaci)
2013. máj. 29. 20:54

Na, ahol én élek, az elvileg város. Gyakorlatilag nagyobb falu. És nincs egyetlen játszótér!

Na, akörnyékünkön élők döntő többsége nem napon barnult. És hol fociznak? A házam előtt, mert pont itt van a közkút. Nem beszélek arról, hogy a víz a virágoskertbe folyik, nem beszélek arról, ha a kút környékét időnként nem takarítom, az önkormányzat engem büntetne meg, hagyjuk az örökös kiabálást, miegymást..., elég az, hogy be kellett fogni a számat akkor is, mikor a berúgott focilabda összetört egy liliomot, amiből volt összesen öt darab, darabja ezer(!) forint. Ha szólok, akkor jobb, ha költözöm, de a városból is el! Az önkormányzat tehetne valamit, de ahhoz az kéne, hogy a polgármesterünk minden szombaton ne jöjjön a szemben lakóhoz pókerezni, a kisebbségi önkormányzat vezetőjének pereputtya is itt focizik, hiszen itt laknak, három házzal arrébb, szintén jóban a polgármesterrel, a rendőrök tennének valamit, de a kisebbséggel szembeni túlkapásaik miatt már csak a tettenérés segítene, vagy én szolgáltassak bizonyítékot...

Inkább nyelek egy nagyot, és nem veszek különleges virágot sok pénzért addig, míg ebben a házban lakunk. És vigyázok a fajgyűlölő kutyámra.

2013. máj. 29. 20:33
Írtam, hogy nálunk a játszón jó a helyzet, csak játszótér hiány van. Közben meg elfelejtkeztem az ovi udvarról. Évek óta probléma, hogy rongálják a játékokat és nyáron bejárnak a suhancok. Így a vezetés és a szülők kitalálták, hogy nyitva hagyják a kaput és a szülők a gyerekekkel ovi után, vagy nyári szünetben bemehetnek játszani. Hiszen szép új játékok vannak, ne csak álljon ott hónapokig. Aztán a napokban újra zárni kezdték. Miért? Mert a kedves szülő bevitte a gyerekét, akire nem nzett és az rongált nyugodtan, míg anyuka egyik kezével a babakocsit riszálta másik kezében meg a bagó füstölgött és beszélgetett a barinőkkel. Hétfőnként az ovi tele volt cigicsikkel, csokipapírral. Pedig jó volt egy plusz játszási lehetőség. Csak sajnos sokan nem éltek, hanem visszaéltek az óvoda bizalmával. Ráadásul olyanok is, akiknek a gyereke ide jár, vagy járt.
2013. máj. 29. 20:27
szerintem 1szer menjen veled a férjed... vagy akár többször biztos oda vágna az anyukáknak.A másik a játszótéren mindenhol tilos a dohányzás..!! akár rendőrt is lehetne hívni!! Igen is van jogód oda menni a gyerekeiddel,és menj is csak ne egyedül..Biztos én ezt nem hagynám ennyibe!!
2013. máj. 29. 19:27
Megáll az eszem! Én sajnos nem állnék meg itt és kitalálnék nekik egy kis kellemetlenséget. Biztos van olyan, hogy ők nincsenek a játszótéren... A kedvenc padjuk alján végighúznék egy telibeszart pelenkát, had kapjanak egy kis illataromát. Szívjátok csajok! :D
2013. máj. 29. 19:24

nem igazán értek egy dolgot: ha mások nem járnak arra a játszóra, akkor miért játszol a tűzzel???

Miért mész oda??

ne menj, legyen ennyi eszed bakker!!!

vagy még sose hallottál semmi rossz dolgot az országunkban??!!

Egyedül kevés vagy több ellen ez nyilvánvaló,

sajnos.

Jah és inkább örülhetsz annak, hogy nem kaptál nehány pofont.

Soha többet ne menj ilyen helyre!!!!

2013. máj. 29. 17:32
A játszótéren dohányozni, és szemetelni tilos! Euért ha ilyet tapasztal valaki, ki lehet hívni akár a rendőröket, akár a köztereseket! Nem kell éppen ott ülni a játszón, hogy tudják ki telefonál. Elég, ha 2*-3* kimennek, megbüntetik őket, aztán hidd el, leszoknak róla!
2013. máj. 29. 15:49
Nagyon sajnálom hogy át kellett élned ilyesmit :( Szerintem a hasonló helyzetek általánosak. Nekem a cigiző szülők mellett megakad a szemem a fényes nappal suli helyett a játszótereken lógó, illetve a padon csókolózó 15-16 éveseken is. szerintem ez nagyon gáz:( és igen, ha több gyermekeddel mész, megszólnak, én 2vel megyek, a kicsit fogva rohanok a nagy után, és utánam szólnak hogy figyeljen már a kölykére!!!! bunkó, hangos, udvariatlan emberek mindenhol vannak sajnos.
37. pzm3 (válaszként erre: 1. - F880737a86)
2013. máj. 29. 15:00
Totál mintha a mi játszónkról irtál vola.Itt is van egy társaság,kb du 4kor levonulnak,és este 8ig megy a bagózás,szotyizás,mindenki kibeszélése.
36. a0c1361e44 (válaszként erre: 34. - Papp Szilvia)
2013. máj. 29. 13:48
Na, igen törvény van és persze lehet hívni a rendőröket is, stb., de ettől még nem lesz nyugodt játszózás a gyerekekkel, hiszen, akik ilyen primitívek, azok rögtön tudni fogják és kicsinálják az embert.
35. sweetie-pie (válaszként erre: 34. - Papp Szilvia)
2013. máj. 29. 13:43
Na ez jo hir :) de hogy lehet rabizonyitani a cigizest valakire? Lekamerazod vagy gyorsan rendort hivsz? Es milyen buntetes jar erte, ezt nem tudod veletlen?
2013. máj. 29. 13:14

de ha annyira jó a játszó,akkor tessék:

trv h NEM lehet játszón dohányozni..nem tetszik nekik?112...egy életre megtanulják:)


1999.évi XLII.trv 2.paragrafus d)a.rész:

"d) közterületnek minősülő

da) a gyalogosforgalom számára nyitva álló aluljárókban és egyéb, zárt légterű közforgalmú közlekedő összekötő terekben, valamint közterületi játszótereken, továbbá a játszóterek külső határvonalától számított 5 méteres távolságon belül,..."

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook