Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Mivel tudnám a leghatékonyabban tisztítani a vágódeszkát? fórum

Mivel tudnám a leghatékonyabban tisztítani a vágódeszkát? (tudásbázis kérdés)


2009. nov. 3. 20:29
Én dolgoztam hentesboltban,ahol ugye illik adni a higiéniára.A vágódeszkákat sok sóval szórták be este a hentesek,majd reggel gyökérkefével alaposan lekefélték.Szépen tisztít,fertőtlenít és szagtalanít.
2009. nov. 3. 20:25
A fa vagodeszkat dorzsivel sikalom es gyonyoru tiszta lesz utana./a fakanalak es mas konyhai eszkozoket aminek a nyele fabol van ugyan dorzsivel tisztitom/
2009. nov. 2. 18:46
vágódeszka tisztítószerrel :)) De leginkább a kezeddel...
2008. nov. 13. 18:49

nekem is a só meg ecet vált be anno.

de mióta van mosogatógépem ez a gondom megszűnt.

mert olyanok a deszkák mintha újak lennének.

mondjuk a műanyag deszkáról beszélek.

a fát nem lehet gépbe rakni.

2008. okt. 20. 09:25

Először hideg vízzel öblítsd le, hogy a maradék hús ne égjen rá a forró víztől. Aztán mosd el szokásosan, és végül sózd le. Azt a bacik nem szeretik.

Ha kellemetlen szaga van, segít az igazi citromlé is.

2008. okt. 20. 09:00

Húshoz külön kést és fa deszkát használok!Leöblítem meleg vízzel,majd Bref Power fertőtlenítővel jól bekenem,hagyom kb.5 percig rajta.A mosogató tálcát is ezzel fertőtlenítem,főleg a húsok után.Öt perc után meleg vízzel leöblítem,majd hagyományos Cif-el elmosom.Egy a lényeg ne maradjon a deszkán és a kés nyele és a penge között, semmi olyan ami fertőzést

okozhat.

13. s.irma
2008. okt. 19. 21:11
Én kb évente van amikor félévente kicserélem.
2008. okt. 19. 21:07
először elmosni, majd után sót kell rászórni. A só fertőtleniti.
11. supin (válaszként erre: 10. - Smudlaagi54)
2008. aug. 17. 07:22
Szia! Megírhatnád a fertőtlenítő nevét!! Kösz...
2008. aug. 17. 06:09
Én elöször mósogatós vizben elmosom,aztán van egy zselés fertötlenitő tisztitószer azzal.2 müanyag lapom van,az egyik húshoz,a másik a többihez.
2008. jún. 24. 17:31
Én LDC-vel.
2008. ápr. 5. 21:50
Rögtön lemosod hideg vízzel, utánna szokás szerint elmosogatod.
2008. ápr. 5. 21:00

KÉT dologgal:

-az egyiket CSAK a húsos dolgokra használod

- a másikat pedig minden egyébre

Mindkettőre pedig forró, mosogatószeres elmosást ajánlok.

(a citromkarika a nem kívánatos szagokra jó, a mikró pedig nagyjából semmire, a drótmosó pedig a "lelkiismeretfurdalásra", hogy tettünk valamit az "ügy érdekében)

2008. márc. 4. 22:57
En drotmosoval dorzsolom es gyonyoru tiszta,ugyancsak drotmosoval dorzsolom a fakalanakat es a fanyelu keseket.
2008. márc. 3. 13:24
Néhány perc a micróban...
2008. márc. 3. 13:19
gőzzel!!! van ilyen kicsi háztartási gőzpisztoly nem tudom mi a neve de nagyon jó!!!ilyen kis pingvin alakú kaptam !! naon jól működik!!! szépen le lehet vele takarítani a vágódeszkát és még fertőtleníti is! mert hát nagyon forró a gőz!meg volt hozzá egy ablakmosó szett is de azt nem csípem!!meg a kis réseket , a fugát, a wc-t ....
2008. márc. 3. 13:16

fa esetében: húsok után só


műanyag talán praktikusabb, mert jobban tisztán lehet tartani

2008. márc. 3. 13:15
citromkarikával,nálam bevált..
1. 4020
2008. márc. 3. 13:14
Mivel tudnám a leghatékonyabban tisztítani a vágódeszkát?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook