Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Óvodai, iskolai téritési díj (étkezés) fórum

Óvodai, iskolai téritési díj (étkezés) (beszélgetős fórum)


29. f6390e6b9b (válaszként erre: 27. - Zebracsikó)
2013. dec. 11. 18:38
Köteles odaadni,azt is fizeted!Nálunk ebéd után a szülőknek adják oda,aztán mehetünk haza.
28. trapiti (válaszként erre: 26. - Iwettke)
2013. dec. 11. 18:36
Ha teljes napra fizetsz, akkor a gyereké az uzsonna. Az ANTSZ-t meg nem az érdekli, hogy mi kerül ki az oviból, hanem hogy mit viszel be... Attól fogva, hogy odaadják az uzsit, a te felelősséged hogy pl. ne romoljon meg elfogyasztásig.
27. zebracsikó (válaszként erre: 26. - Iwettke)
2013. dec. 11. 18:29

szerintem köteles, mert befizetted


az ÁNTSZre való hivatkozás meg kissé billeg...szerintem szeretik ők hazavinni inkább

2013. dec. 11. 18:09

Sziasztok!

Azt szeretném kérdezni (hátha valaki tudja, ért hozzá), hogy az óvoda köteles-e odaadni az uzsonnát annak, aki ebéd után hazamegy? Mert a mi ovinkban azt mondták az óvónénik, hogy valamilyen ÁNTSZ szabály szerint nem szabad kiadni az uzsit. De én nem találtam semmit a neten erről...

Köszi :)

25. trapiti (válaszként erre: 24. - Szafaripók)
2013. máj. 28. 12:55
Nem ez ugyanaz.
24. szafaripók (válaszként erre: 18. - Trapiti)
2013. máj. 28. 12:37
Ez már másik, mint ahonnan "megszökött" a gyerek?
2013. máj. 28. 12:14
Egyébként meg KÖZTERÜLET FELÜGYELET???? Mégis mi a jó fenét keres az étkeztetés területén a közterület felügyelet??
2013. máj. 28. 12:12
Nos ezeken a mennyiségi és minőségi dolgok tekintetében sok múlik a személyzeten, mondhatni minden.
21. trapiti (válaszként erre: 19. - Kisgynevtanonc)
2013. máj. 28. 12:10
Ami a durva, hogy mi jártunk ugyanebbe a kerültebe egy másik oviba is, ott egy csomó ételt "megspóroltak " a gyerekeken... pedig ugyanonnét viszik minden oviba. Akkor derült ki amikor szeptermberben váltottunk, a gyerekem áradozott, hogy milyen jól főznek, pl. hogy van hús a főzelékhez... aztán kiderült hogy az uzsonnára kapott péksütit a másik oviban négy részre vágják, és ha a gyerek kéri esetleg kap egy második negyedet is... itt meg odaadják minden gyereknek az egész péksüteményt, ahogy jár. Oda állandóan lekvárt kellett vinnem, mert azt mondták, annyira kevés az uzsonna, hogy lekvároskenyérrel pótoljákj ki hogy ne maradjanak éhesek a gyerekek. Itt mindig jóllakik a lányom... Sőt, az óvónéni mesélte, hogy ha valamelyik csoportban nem fogy el valami, az mindig a mi csoportunkhoz kerül, mert itt esznek legjobban a gyerekek, náluk minden elfogy :) Vagyis ami nem fogy el, azt nem az óvónők meg a dajkák viszik haza, hanem a gyerekeknek adják...
20. kisgynevtanonc (válaszként erre: 18. - Trapiti)
2013. máj. 28. 12:06
Jó! Keresek valami munkát, albérletet, meg egy pasit is : És megyünk :)
2013. máj. 28. 12:05
Az oviba van gyümölcspénz, abból fedezik a gyümölcsöt. A suliba már nincs ilyen. Aki kap otthon az kap, aki nem az nem!!!!
18. trapiti (válaszként erre: 16. - Kisgynevtanonc)
2013. máj. 28. 12:04

Rózsák terei Brunszvik Teréz Óvoda, amúgy is szuper, gyertek! ;)

(Pedig nekünk már van tapasztalatunk, ez a 3. óvoda ahová járunk... de az utolsó is egyben, az tuti...) :)

17. trapiti (válaszként erre: 14. - Trapiti)
2013. máj. 28. 12:03
Gyümölcs viszont nálunk nem nagyon van benne, ezt a szülők oldják meg, minden napra van gyümölcsfelelős, mivel 23-an vannak, kb. havi egyszer kerül sorra mindenki.
16. kisgynevtanonc (válaszként erre: 15. - Trapiti)
2013. máj. 28. 12:02
Hova költözzek? :)
15. trapiti (válaszként erre: 12. - Kisgynevtanonc)
2013. máj. 28. 12:01
Nálunk sávos rendszer van, nemcsak az kap kedvezményt akinek rendszeres gyerekvédelmi jár, hanem 20-40-60-80-100%-os kedvezmény van jövedelemtől függően. A határokat nem tudom, mert nem érint, de az biztos hogy alig van aki teljes árat fizet.
2013. máj. 28. 11:59
Bp. VII. kerület, 340 Ft körül van a napi térítési díj, általában 7000.- alatt jön ki egy hónapra.Az étel jó minőségű, ízletes és bőségesen elég az én jó étvágyú gyerekemnek is. Az önkormányzat idén növelte azt az összeget amit hozzátesz, így a tavalyi 370.- körüli napi összegről csökkent idén a térítés díja.
2013. máj. 28. 11:58
Egyébként háromszor étkeznek a gyerek egy nap. A fiam nem panaszkodik hogy nem jó az étel, de azt tudom hogy nem elég neki.
2013. máj. 28. 11:56

Ez sodexos Tehát véleményem szerint nem egy nagy durranás. Előző fizetésnél kaptunk egy értesítést, hogy átvette az étkeztetést


"Az étkeztetés megszervezése az átszervezés következtében a Debreceni Közterület Felügyelet feladata lett."


Közterület Felügyelet!!!!!!! Na értitek??!!!!


Ezek szerint én jó sokat fizetek! Nos ez van. Sajnos nem vagyok kedvezményre jogosult. Bár egyedül nevelem őket, de a havi fizum, meg a csp meghaladja az egy főre jutó 39 900 -at, ami a max ahhoz, hogy igénybe vegyük a rendszeres gyermekvédelmit. Az iskolában, óvodában nem tudom adnak e segítséget, de jelezni fogom, hogy én nem tudom fizetni.

11. Vikó 26 (válaszként erre: 9. - Vikó 26)
2013. máj. 28. 11:55

...és jó a szállító cég is.

Minden nap hoz gyümit a reggelik elég változatosak,gabonapehely,főtt virsli,sok zöldséget és teljes kiörlésű péksűteményt kapnak,heti egy nap mindíg valami különleges ebéd van!

2013. máj. 28. 11:49

Nálunk 5000 ezer körül van a havi étkezési díj suliban 2. osztályban. De ebben csak ebéd van benne.

Az oviban 8000-t fizettünk háromszori étkezésre


Pár hónapja bevezették az uzsonnát is, a suliból 65 gyerekből 5-en fizetünk, a többi mind ingyenes, mert rendszeres gyermekvédelmis. Én is fel vagyok háborodva. Az uzsonna 70 Ft-ra jön ki. Úgy döntöttem hogy nem kérem, hanem a gyereknek pakolok plusz almát vagy ilyesmit. Ugyanis 3-kor uzsonnáznak és fél 4-kor már úgyis éhes és eszik othon.

Sajnos nem jött be a számításom, mert a sok "hátrányos helyzetű" a gyerekem előtt ette az uzsonnát és naná hoyg a gyereknek is az kellett.


De az felháborító, hogy 70 Ft egy vajas zsemle vagy egy alma. ugyanis ez az uzsonna. Akárhogy számolom, ebből a pénzből minimum 2 vajas zsemlének kéne kijönnie.

2013. máj. 28. 11:49

Atya isten az tényleg sok!

Mi budapestiek,zuglóiak vagyunk,a kislányom kiscsoportos,a fiam jövőre kezdi az ovit!

Nálunk 359ft/nap tehát átlag húsz nappal számolva olyan 7200 ft-ot fizetek egy gyerekre ez normál ár nem kapunk semmilyen támogatást!

Nekünk pár hónapja emeltek 320ft-ról!

2013. máj. 28. 11:48

Én is Hajdú-bihar...az ovibvan 8-9000 ft-ra jön ki egy hónap..és van minden héten gyümölcsnap 3, amikor egy egy szülő gondoskodik pluszban a csoportnak gyümölcsről....az sem olcsó, mondjuk 30 banánt megvenni..vagy mandarint. Mikor mi ugye...

A különbség annyi, hogy a kenyér tönkölybúza lisztből van. Jah, a gyerekem mindent megeszik, repetázik is, amiből lehet, és éhesen jön haza. Pedig nem nagy darab gyerekről beszélünk..:)

2013. máj. 28. 11:46
Veszprém megye és mi az oviban 8 ezret fizetünk...
2013. máj. 28. 11:44

Nálunk (Pest megye) a napi térítési díj 445 Ft, erre jön még rá, amit az önkorm. ad.

Nekem átlagban így olyan 9000 Ft körül van a havi étkezés 1 gyerek után az oviban.


De nálunk olyan is van, hogy szociális alapon lehet kérni az önkormányzattól, vagy az óvodai alapítványtól kedvezményt is - mi erre nem vagyunk jogosultak, de van a csoportunkban, aki igen...

5. noozimanoo (válaszként erre: 3. - Noozimanoo)
2013. máj. 28. 11:43

Szerintem nem mindegy az sem, hogy az a kaja, amit kapnak, milyen minőségű.

Esetleg valami kedvezményt nem kaphattok majd?

4. titati (válaszként erre: 1. - Kisgynevtanonc)
2013. máj. 28. 11:43
Nálunk 7-8 ezer között van a suliban és oviban is.
3. noozimanoo (válaszként erre: 1. - Kisgynevtanonc)
2013. máj. 28. 11:41
Pesten az egyik oviban tavaly napi 3x étkezés volt havi 9500 körül.
2013. máj. 28. 11:40
Mégis miből fizetem ki??? Ez így elmaradt :)
2013. máj. 28. 11:39

Sziasztok. Én kissé felháborodva olvasom, hogy Debrecenben, azaz Hajdú Bihar megyében emelkednek az étkezés térítési díjai a közoktatási intézményekben. Merthogy itt kevesebbet fizetnek , fizetünk mint máshol.


Azt szeretném kérdezni, hogy ki, hol, mennyit fizet?


Én a fiamnak egy debreceni iskolában havi 10-12 ezer forintot fizetek. Nincs most nálam a papír, hogy mennyibe kerül egy nap, de megnézem ha hazamegyek (dolgozom)


Persze a gyerektől nem sajnálom, meg szereti is a kosztot, de könyörgöm. Szeptembertől a kicsi is megy oviba. Havi 25 ezer forint lesz csak az étkezés nekik. Minimum! És még ezt emelik??? Hova már?


Mégis miből??????????


Ti hogy vagytok ezzel, mi a véleményetek?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook