Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » 1 pofon fórum

1 pofon (beszélgetős fórum)


1 2 3 4
2013. máj. 29. 10:19

Ettől a fórumtól konkrétan hányok...

Persze vannak nagy ritkán szélsőséges esetek amikor a nő kattan be és nekiesik a ffinak stb, de a nagy magyar valóság az ( nem csak magyar ) hogy vannak ffiak akik szemrebbenés nélkül verik a nőket , gyerekeket mindenféle előzmény nélkül csak mert megtehetik. Nem kell ehhez semmi bemagyarázás...

Felsőbb körökben is vannak ilyenek ( jó pár set ki is derült már )ezért is döcögnek a családon belüli erőszak körében annyira a jogszabályok

101. cicakaktusz (válaszként erre: 8. - Nőnő)
2013. máj. 28. 21:22

Eddig olvastam a hsz-eket. Akár volt oka rá, akár nem, egy pasi soha nem élhet vissza a fizikai erőfölényével! Azt írtad, nem is rád volt mérges. Ha az első pofont más helyett, miatt kaptad, akkor mit tenne veled, ha rád lenne mérges?? A harag, az egész napos feszültség vagy bármi más nem lehet indok egy férfinak arra, hogy megüssön egy nőt!

Nem mondhatom, hogy hagyd el, épp csak azt mondom, én elhagynám, pedig nálunk két gyerek is van! De soha nem hagynám, hogy úgy nőjenek fel, hogy lássák, az apjuk hogy püföli az anyjukat!

100. nőnő
2013. máj. 28. 20:48
Mindenkinek köszönöm ,sajna számomra is érthetetlen ez a pofon ,mivel nem történt szóváltás , előtte még hülyéskedtünk is.Ma rákérdeztem és azt a választ kaptam,hogy ideges lett ....persze a miértet már nem tudta meg magyarázni!Nem félek tőle a továbbiakban sem ,de félek ,hogy máskor is megteszi ,,,most- már nem ismerem ,mert eddig még a feltételezés is elkerült !szép estét mindenkinek
99. tixtina (válaszként erre: 97. - Krisz42)
2013. máj. 28. 16:47
Egyetértek.
98. f1ed0b587a (válaszként erre: 1. - Nőnő)
2013. máj. 28. 16:45
Igen, általában egy pofonnal, majd fokozódik.
2013. máj. 28. 16:41
Rossz olvasni,h valaki kiprovokálja.Ja értem,ha az erősebb piszkálja a gyengébbet,akkoraz elfogadhatò,mert a gyengébbet hiába cukkolja,az nem mer ütni,de ha a gyengébb provokâlja,akkor azt megüthetik.Szerintem semmilyen helyzetben nem megengedett egy párkapcsolatban az erőszak.Ha provokálják,szóljon vissza,ne az erejével kerekedjen felül.
96. one euro (válaszként erre: 93. - Bd55e3f068)
2013. máj. 28. 14:04
Válni vagy nem válni? Ez az a kérdés, ami az ő döntése. Kb.nem az én dolgom.
95. gkreka
2013. máj. 28. 13:54
Egy pofonra - ha "indokolt, ha nem" - nincs mentség. Ha ezt beismeri és bocsánatot kér, akkor van esélyetek, átbeszélve a valós problémáitokat, továbbélni a közös életeteket.
2013. máj. 28. 13:36

Visszakérdezek: Meddig lennél képes elmenni ilyen alkamakkor? A 8 napon túl gyógyuló sérülés egy ilyen "egyszeri, meglepő eset" után már elég ahhoz, hogy szerinted az embernek lépnie kellejen?


Én a No tolerance elvén vagyok: aki képes egyszer megütni egy nőt, az másodjára is képes lesz, aki képes megütni, annak az sem okoz majd gondot, hogy beléd rúgjon és így tovább. Minden egyéb meg csak sallang és felesleges magyarázkodás, kifogáskeresés, amibe az emberek menekülnek, hogy elbújjanak a saját gyengeségük elől.

93. bd55e3f068 (válaszként erre: 92. - One euro)
2013. máj. 28. 13:33
Dönteni nem kell, de véleményezésre, beszélgetés indítóra született a fórum, nem? Vagy csak csendes elolvasásra? Mert erre a kommentelhetelen cikk való :P
92. one euro (válaszként erre: 91. - Bd55e3f068)
2013. máj. 28. 13:25
Nem hiszem, hogy mi dolgunk dönteni ebben a kérdésben. Bár erősen gondolkodjon el azon, hogy ilyen egyoldalú parviadalon rész szeretne venni.
91. bd55e3f068 (válaszként erre: 89. - Piszkepapir)
2013. máj. 28. 13:14

Ha egyszeri, és meglepő eset, akkor válni kell gondolkodás nélkül? Vagy szerinted ilyenkor mi a megoldás?


Ha rendszeres verésről lenne szó teljesen más válaszok érkeznének. Sok ilyen topik van, lapozz vele.

Itt egy pofonról van szó. Ha ennél több lenne, megint más lenne a vélemény. Én játram-keltem belilult fejjel (mert nem tehettem meg, hogy otthon maradok hetekig). Nem önként végeztem felmérést, de kb. 5% nem kérdez semmit, a 95%-ból pedig 2-3%, aki valahogy "elfogadja". A messze túlnyomó többség előtt a nő megütése menthetetlen bűn. Nem szar a mentaláitás, csak vagy nem tudnak róla, vagy képtelenség segíteni (erőszakkal nem lehet elhurcolni valakit).

2013. máj. 28. 13:09
Én is nő vagyok és soha senki nem emelt még rám kezet,és remélem nem is fog.13 év hosszú idő és igen vannak olyan nők akik valamilyen módon kiprovokálják,de mégis azt mondom akkor se üssön egy férfi,ne így mutassa meg hogy ő férfi.De azért ennyi év után egy esélyt azért megérdemel.emberek vagyunk,hibázhatunk...egyszer.Másrészt ott vannak azok az emberek akik bántalmazzák a családjukat és ez mélységesen elítélendő.Ezt annak kell tudni aki benne van és senki másnak!Ő él vele,és talán ismeri annyira hogy lesz e folytatása.Ha igen akkor agyő!
2013. máj. 28. 12:57
Na ezért lehet ma Magyarországon ennyi családon belüli erőszak, mert a fél bagázs rögtön azt kezdi el kérdezgetni, hogy de mivel érdemelte ki az illető... Nem a pasi a hibás, amiért kezet emel a másikra, hanem a nő, mert biztos felingerelte. Teljesen meg vagyok döbbenve rajtatok.
88. one euro (válaszként erre: 86. - Bd55e3f068)
2013. máj. 28. 12:40

A tény ,

a pofon .A többi érzelem , talán ezt kellene kezelni.

87. bd55e3f068 (válaszként erre: 84. - Liliomszál33)
2013. máj. 28. 12:24
Ha tényleg ok nélküli (adott okot rám kivetítve) érne a sérelem, azért ülnék le, és nem lelépnék, mert szerencsétlen csak begőzölt valamitől, kifordult magából. Hogy lehet ilyenkor magára hagyni? :P
86. bd55e3f068 (válaszként erre: 79. - Kódok)
2013. máj. 28. 12:19

Előfordul, hogy olyan emberből sikerül pofont vagy sokak számára megbocsáthatatlan szavakat kicsikarni, amit senki, se a kimonója, se a környezet soha nem hitt volna.

A fizikai erőszakot azért könnyű minden formában, körülményekre tekintet nélkül elítélni, mert könnyű meghúzni a határt. Megtörtént vagy nem. Szerintem szavakkal sokkal mélyebb sebeket lehet ejteni (most csak egyszeri esetekre gondolok), mint egy pofonnal, mivel az érlelt, maró gondolatok savasabbak, mint a pilanat hevében előtört együgyü állat.

85. kódok
2013. máj. 28. 12:08
A gondolkodásmód ami meglepő ,vannak furcsa napok és sportszerű vagy sem ?Az egyetlen amivel törődött ,hogy nyomatékosan /erővel / kezelje a helyzetet. Én erősen elgondolkoznék a viselkedésén ,bármi is legyen az :)) Nem állnék az erőszak oldalára soha .
2013. máj. 28. 11:56

Hát nem tudom..Én is meglepődnék,ha ennyi idő után "ok nélkül" kapnék egy pofont..Mindennek oka van csak az a kérdés,hogy mi az,egyáltalán érdekel e mint ahogyan a munkahelyéről sem nagyon beszél,talán ha néha megkérdeznéd,és nem csak azt látnád,hogy anyagi gondjaitok nincsenek..de valyon miért nincsenek?

De egy pofon nem megoldás semmire,és nincs rá magyarázat,de ne hamarkodd el!nem mondom,hogy hibás vagy hiszen semmit nem tudunk az egészről,de szerintem nem ártana átgondolni sokmindent!

83. Valakivagyok1984 (válaszként erre: 81. - Kódok)
2013. máj. 28. 11:54
Nem hétköznapi,de 13évet 1 pofon miatt és 3gyerekkel nem dobnék ki az ablakon.Mindenki hibázhat,ha még egyszer előfordulna arra nincs mentség,de nem 1-2hónapos kapcsolatról beszélünk.
82. Tavirózsa :) (válaszként erre: 81. - Kódok)
2013. máj. 28. 11:49

Ezt írta?

Én sehol nem látom benne ezt.

81. kódok (válaszként erre: 80. - Valakivagyok1984)
2013. máj. 28. 11:43
pff, mert a pofon ,olyan hétköznapi dolog?:))Ez a viselkedés férfias?:(
2013. máj. 28. 11:31

Én ezt nem értem.Ideges volt a párod,de nem rád..erre oda ment és adott neked egy pofont?Ez olyan életszerűtlen..Nem mondtál neki valamit amitől még jobban ideges lett?Valamit csak mondtál amiért megütött..

3gyerekkel megy egy pofon miatt én ennyire nem ugrándoznék a helyedbe..Valami más oka is lehet annak,hogy ennyi miatt lépni akarsz.13év alatt kaptál 1 pofont,nem hinném,hogy ez megbocsájthatatlan.Ha szereted őt én kizavarnám 1hónapra a hálóból meg büntetném őt máshogy egy ideig,amennyiben egyébként működik a kapcsolat,ha nem akkor pofon ide vagy oda úgy is leakartál már lépni,ez csak megerősített benne..én így látom a dolgot

79. kódok (válaszként erre: 78. - 1fbc7619c9)
2013. máj. 28. 11:18
Ez egy nagyon irracionális félelem ,nem hiszem ,hogy meglehet valaha is magyarázni az erőszakos viselkedést. Aki azért üt ,mert provokálják ,induljon edzőterembe ott lehet osztani a pofonokat,oda direkt azért mennek :))
78. 1fbc7619c9 (válaszként erre: 10. - De Luca)
2013. máj. 28. 11:07
Pontosan,nagyon sokszor a nő provokál,nem is akárhogyan.
77. Mézes-Krémes (válaszként erre: 75. - 130454e42d)
2013. máj. 28. 10:58
Valójában igen, igazad van, hiszen mást sem ütünk meg, ez nem csak a kapcsolatokra vonatkozik.
2013. máj. 28. 10:56
Véleményem szerint nem fordulhat elő olyan szituáció egy párkapcsolatban,hogy a férfi megüsse a nőt,és persze forditva sem. Nálam ez a kapcsolat végét jelenti. Amikor egy pofon elcsattan,ott már komolyabb gondok vannak. Természetesen nem kell velem egyetérteni,mindenki úgy él,ahogy akar.
75. 130454e42d (válaszként erre: 73. - Mézes-Krémes)
2013. máj. 28. 10:55
Akkor egyről beszélünk, csak szerintem emberként kell a másikat tisztelni. Semmi köze a nőiséghez.
74. 1fbc7619c9 (válaszként erre: 45. - De Luca)
2013. máj. 28. 10:49
Ott már baj van ,nem kicsi ha egy gyerek rugdossa az anyját..Mondjuk simán elpicsáznám..Néha nem árt az,sőt.
73. Mézes-Krémes (válaszként erre: 69. - 130454e42d)
2013. máj. 28. 10:48

Azt hiszem, hogy ez ideális esetben automatikusan jön...

Ha azt akarom, hogy engem egy férfi nőként tiszteljen és kezeljen, ahhoz én is kellek. Nem beszélhetek vele úgy, mint egy kocsis, nem törölhetem bele a lábamat. Nekem is tisztelnem kell őt, mint férfit, és felnéznem rá. Ha valami nem tetszik, akkor felnőtt ember módjára kell leülni, és közösen megbeszélni, és megoldani a dolgot.

Ez egy oda-vissza játék, és szerintem ha elcsattan egy pofon, akkor bizony a nőnek is szükséges saját magát megvizsgálnia. Nem mondom, hogy ez így helyes, mert nem az, sőt! Viszont lehet, hogy a tisztelet megszűnésének az okában ő is keményen benne van.

1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook