Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Ti mit tennétek ha a kapcsolatotok egyre csak romlanna a férjetekkel? fórum

Ti mit tennétek ha a kapcsolatotok egyre csak romlanna a férjetekkel? (beszélgetős fórum)


2008. aug. 8. 11:29
Megpróbálnám megtudni, hogy mi lehet ennek az oka, biztosan elmondja és akkor te ennek fényében tudnál változtatni a helyzeten!
2008. márc. 18. 15:54
Megpróbálnék változtatni valamin,esetleg leülnénk megbeszélni:)
2008. márc. 18. 15:16
A kérdésre válaszolva ez attól függ, hogy szeretem-e még vagy sem, illetve fordított esetben ugyanez. Mert ha a dolog egyoldalú... de mindenképp meg kell/ki kell beszélni magatokból a dolgot, hogy mit tegyetek és azután dönteni - írom ezt úgy, hogy a bevezető kérdésre válaszoltam és még nem olvastam vissza, hogy mit írtak a többiek (mert az lehet, hogy befolyásolna:)
2008. márc. 14. 17:51
Köszönöm mindenkinek a segítséget már kezd javulni a dolog kettőnk közt.
17. 0260f21e84 (válaszként erre: 16. - 0c97fbb607)
2008. márc. 11. 13:26

Igazad van, utolso probakepp megeri, de sokan inkabb elfutnak, es ujabb alanyt keresnek, azt hiszik, vele az a problema nem jon majd elo. Pedig igen, s lehet, kemenyebb is lesz a proba.

Erre irtam, hogy erettseg is kell az oszinteseghez, meg sok egyeb mas kepesseg

16. 0c97fbb607 (válaszként erre: 15. - 0260f21e84)
2008. márc. 11. 13:23
Ha elromlik egy kapcsolat ,vagy egyre rosszabb ,akkor már "nincs mit veszíteni" alapon lehet gyakorolni,elvégre gyakorlat teszi a mestert:)))
15. 0260f21e84 (válaszként erre: 14. - 0c97fbb607)
2008. márc. 11. 13:19

Na, igen.

Csak ez feltetelez bizonyos onismeretet, onbizalmat, problemamegoldo-, konfliktuskezelo-, kommunikacios kepesseget. Ezt is gyakorolni kell

2008. márc. 11. 12:56
Őszinte lennék végre,mindenben,és ezt várnám el tőle is.
13. gyerekeim (válaszként erre: 12. - Ijudit)
2008. márc. 11. 12:50

Szia!

Köszi szépen,elküldheted a címet.Andy

12. ijudit
2008. márc. 4. 19:29

Szia !

Én nem léptem időben és sajnos nagyon megromlott a helyzet.Most kezdtünk párkapcsolati terápiát, eddig egy alkalommal voltunk, és nagyon jó volt.Ha gondolod priviben küldök elérhetőséget, (budai cím)

Én az első alkalom után szidtam magam, hogy 3 éve nem mentünk el, sajnáltam az időt és a pénzt, pedig akkor most nem itt tartanánk.

Üdvözlettel:Judit

11. 0260f21e84 (válaszként erre: 8. - Gyerekeim)
2008. márc. 3. 18:29

Azert igy nem jo elni. Megis mit mond, mi baja? Van konkret oka az elegedetlenkedeseinek (hinnye, micsoda szo)? Anyagi, vagy munkahelyi gond? Mert akkor ez a konnyebb eset.

Ha nincs ilyen, szerintem az a nehezebb. Megprobalhatjatok kideriteni egyutt, mi az oka, hogy veszekszik, vagy te miert veszed ennyire magadra. Es kulso szemely segitsege sem rossz. Latom, Budan vagytok. Ott meg eselyed is van talalni valakit.

Kivanom, hogy megoldodjon :)

10. living-fan (válaszként erre: 9. - Gyerekeim)
2008. márc. 3. 16:23

Annak, hogy nem ültök le beszélgetni nyilván jó oka van.

Ha szeretnéd megmenteni ezt a házasságot, ahhoz viszont muszály kommunikálni.

Ezt többféleképpen is kezdeményezheted. Pl. írhatsz neki levelet, és akkor nem tud a szavadba vágni, végig tudod neki "mondani" mennyire szereted, mi az ami bánt, stb. Vigyázz, ne boríts rá egyszerre mindent, és legalább annyi pozitiv legyen a levélben, mint negatív. Gondold végig, mi számodra a legfájóbb pont, és először csak abban kérj tőle segítséget. Fontos, hogy ne egyszerűen kijelentsd, mit szeretnél, hanem segítséget kérj. Hidd el, így sokkal kisebb ellenállásba ütközöl. A bevezetőben írd le, hogy azért írod ezt a levelet, mert így könnyebb neked. A végén pedig emlísd meg neki, hogy ő is leírhatna mindent ami bántja.

Persze nem tudom, ő hogy viszonyul az íráshoz, mert ha nem szeret írni, akkor nem kellene nyaggatni érte.

Haggyál neki egy kis időt, hogy nyugodt körülmények között elolvashassa a levelet, és gondolkozhasson róla. És utána se sürgesd a válaszért, de legyen rá lehetősége, hogy beszéljen róla, ha felkészült rá.


Aztán lehetőség még egy közös barát segítségével kommunikálni, ha van ilyen.

Vagy elmehettek szakemberhez, mediátorhoz is, ha hajlandó rá. De kombinálni is lehet természetesen mindezt.

Mindenesetre az nagyon fontos, hogy először legalább te magad tisztába jöjj vele, igazán mit szeretnél. Mert nem érdemes elindulni egy irányba, ha a végcél egészen másfelé van.

Talán érdemesa lenne egy listát készíteni MAGADNAK! a jó és rossz dolgokról, milyen volt eddig, mi változott, és miért változhatott, te mit csinálsz másképp, és mióta. Hátha rálelsz egy-két kulcspontra, ami segíthet visszahozni a szép időket. Mert biztos voltak. :)

Most hirtelen ennyi jutott eszembe.

2008. márc. 3. 15:03
Azért nagyon köszönöm a biztatást mindenkitől.
8. gyerekeim (válaszként erre: 5. - 0260f21e84)
2008. márc. 3. 15:02
Igen szeretem csak sokszor már nem bírom az állandó veszekedéseit.Soha semmi nem jó neki.
7. gyerekeim (válaszként erre: 6. - Living-fan)
2008. márc. 3. 15:00
Hát ő ezt a lakást a cégétől kapta.
6. living-fan (válaszként erre: 1. - Gyerekeim)
2008. márc. 3. 14:31

Hogy érted azt, hogy övé a lakás?

A különvagyonát képezi?

2008. márc. 3. 13:55
szereted meg? Nelkule akarsz elni vagy vele?
2008. márc. 3. 13:51
le kéne ülni megbeszélni... ez a legnagyobb baj.. az emberek nem tudnak / akarnak/ mernek kommunikálni egymással..
2008. márc. 3. 12:55
Szerintem is le kellene ülnötök kettesben megbeszélni a dolgokat.Ki-ki elmondaná a maga kis bánatát,problémáját és közösen megoldanátok.
2008. márc. 3. 12:53
Kideríteném mi az oka. Beszélnék vele.
2008. márc. 3. 12:17
Mert én mostanábam már ott tartok csak nem tudom,hogy mitévő legyek.Mert hát 3 gyerekkel nehéz a döntés és hát a lakás is az övé.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook