Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Meditáció megtanulása fórum

Meditáció megtanulása (tudásbázis kérdés)


2008. márc. 10. 12:05
Szia Lívi:)mi a különbség a meditálás, és a relaxálás között? a meditálás és az önhipnózis közt nagyjából sejtem, de az előbbit nem. köszi előre is a választ:)
7. Livia38 (válaszként erre: 6. - Csingi-lingi)
2008. márc. 5. 20:30

Szia! : )

Várom, tapasztalatod, ha van kérdésed még vagy valami nem megy csak szól, segitek amiben tudok.

Sok sikert a meditáláshoz!

Üdv L.

6. csingi-lingi (válaszként erre: 5. - Livia38)
2008. márc. 5. 11:10
Nagyon köszönöm ezt a részletes körülírást. Ma este ki is fogom próbálni. Egyébként minden ilyesfajta dolog érdekel, szívesen olvasom írásaidat!! Majd beszámolok, hogy milyen sikerélményem volt.
5. Livia38 (válaszként erre: 4. - Csingi-lingi)
2008. márc. 4. 19:39

A gondolataidat tereld rá a lélegzesedre ki és be légzés irányába, vagyis figyeld ahogy ki és belégzzel.

Kilégzés belégzés és egyre mélyebben még mindig ki és belégzés....... És ez még mindig nem egy koncentrációs megközelités, hanem a figyelmed fokuszálása, ha ezt igy sikerül elsajátitani, amit többmint valoszinü gyakorolnod kell, egy idö után jönni fog az ismeret.

Mindez összeköthetö egy légzés gyakorlattal is, ettöl az energia szinted meg fog növekedni, úgyhogy jót teszel vele nem csak a szellemednek lelkednek, hanem a testednek is. : )

Akkor ott tartottam: egy idö után, ha a szellemi szinted eléri azokat a rezgésminöségeket ami ezen az univerzális szintel összekapcsol, autonatikussan megszünik a számolás a fejedben, talán észre sem veszed csak a meditáció végén, hogy már nem is figyeltél a légzésedre,(de, ne csüggedj, ha elöszöre nem fog sikerülni).

Elöször probáld csak 3-5´perc között, ha igy megy akkor szépen lassan 10´percet is eltudsz érni, ugy, hogy nem gondolsz semmire. Egy meditációs zenei aláfestés is jót tesz a ráhangolódásra. Èn aktivan 4 éve meditálok, de én sem tudok 20-30´percnél többet még, de ennél többre valolyában nincs is szükségem. Ugyhogy legyél elégedet még akkor is, ha csak 5´percet tudsz elöszörre.

Ha ez megy akkor elmesélem a többit is, nem akarlak egyböl összezavarni.

Sokan összekeverik a meditálást a relaxálással és az önhipnozissal. Erröl a késöbbiekben, ha kiváncsi vagy. : )))

4. csingi-lingi (válaszként erre: 3. - Livia38)
2008. márc. 4. 18:41

Szia Lívia! Örülök, hogy írtál! Sajnos nálam az a gond, hogy amikor nem akarok gondolni semmire, akkor arra gondolok, hogy most nehogy gondoljak valamire:) Remélem, érted, hogy ezzel mit akarok mondani. Azért gondoltam, hogy itt érdeklődöm, hogy hátha van valami olyan módszer, amivel TELJESEN ki tudnám kapcsolni az agyamat.

Szeretnék mindent megtudni.

2008. márc. 4. 17:02

Szia Csingi-lingi!


Szerintem meg lehet, de nem tanulni, megérteni átérezni a meditácio élményét. Ez nem egy koncentráció amit tanulni kellene ez egy müvészet amivel érzeinket, intuiciónkat,szellemünket fejleszthetjük.

Az elsö dolog amivel probálkozhatsz, hogy egyszerüen nem gondolsz semmire, de semmire a szó-szoros érelemben. Ha ez már megy, akkor már meditálsz is!!!! : )))

Ha valami kérésed van szivesen segitek, sok sikert és kellemes meditálást.


Üdv Livia

2008. márc. 3. 11:03
Segítségeteket szeretném kérni, hogy magán úton meg lehet-e tanulni a meditálást, és ha igen, hogyan. Ha nem, akkor Kecskeméten tud-e valaki olyan helyet, ahol el lehet sajátítani?
2008. márc. 3. 11:02
Meditáció megtanulása

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook