Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Jó lehet a Spiropent és Ventolin felszakadozó köhögésre és orrfolyásra? fórum

Jó lehet a Spiropent és Ventolin felszakadozó köhögésre és orrfolyásra? (tudásbázis kérdés)


2013. máj. 29. 10:46
A spiropent hörgő tágító, és akkor adják, ha az elhúzódó köhögést esetleg bronchitis okozza. Sok asztmás gyerek anyukája szólt itt hozzá a témához, Nektek azért már illene valamennyit tudnotok a betegség hátteréről... A spiropentet nem csak asztmás gyerekek használják, de bronchitisnél könnyen előfordul, hogy a tüdő felfúlódik => befelé a levegő áramlik, kifelé azonban nem tud, mert a hörgők gyulladásban nyákot termelnek, amelyek a hörgőt szűkítik, és ez a gyógyszer próbálja tágítani a hörgőt. Ventolin: ezt valóban az asztmás gyerekek használják, a fenteikben leírt -hörgőben lerakódott nyák- oldására. Tehát a két gyógyszer nem ugyanaz, butaságot ne írjatok már senkinek! Lórúgásnak sem nevezném... Ugyanis azt is tudnotok kellene, hogy a Ventolin lokálisan, azaz helyileg hat! A gyermekedek valószínűleg bronchitise (légcsőhurut) van, azért kapta ezeket a gyógyszereket. Ne aggódj, nyugodtan add neki, könnyebben meg fog gyógyulni. Fulladásra ez önmagában kevés, akkor már kell a Rectodelt/Medrol kúp. A tipikus megfázásos tünetei hamarabb el fog múlni, mint a bronchitise. Hja, és még egy dolog: bronchitisre Ambroxol és egyéb köptetők nem jók, a hörgőig nem jut el... Remélem segíthettem, ha nem Neked, más fórumozónak, aki majd egyszer ide téved!
2013. máj. 28. 08:25

hugom ezt az asztmás fulladására szedte.


sztem sima megfázásra nem való.

2013. máj. 28. 08:10
Köszi a hozzászólásokat maradok a recept nélkül kapható szereknél meg a kamillateánál mézzel.
2013. máj. 27. 15:38

Ambroxol rendesen tud köhögtetni. Jó hurutoldó, de este nem is szabad bevenni, mert akkor nincs alvás. Ha ambroxolt szedek mindig kell köhögéscsillapító este. De mindenkire máshogy hat.

Ventolin és spiropent elég erős.

2013. máj. 27. 11:37
nagyon mérges vagyok magamra, hogy még nem váltottam orvost...
2013. máj. 27. 11:36
Köszönöm, hogy megerősítettek abbab amit én is gondoltam... a doki 70-en felül van és mindíg lórugást akar adni mindenre.
5. Kati1977 (válaszként erre: 4. - 7ff5dc369b)
2013. máj. 27. 11:32
Ventolin spray-t írtak fel nekünk és kúpot (rectodelt) de szigorúan csak ha fulladt és sípolt.
2013. máj. 27. 11:28

ventolin????


hu sztem ezt nem kéne azért ilyenkor ilyen tünetekre.

2013. máj. 27. 11:28

Szia! A kisfiam szokott kapni spiropent oldatot, ha sok a váladék köhögésnél. 3-5 éves kora közt többször is szedte már, nekünk jó volt.


Viszont a ventolin a nagyfiamnak asthmára van, viszont ha meg van fázva akkor fújja a ventolint is.


A kettő együtt, hát nem tudom nem vagyok orvos. De mindkettő hörgőtágító.


Jobbulást a kislányodnak!

2013. máj. 27. 11:27

Szia!

Mi hasznltuk sajnos sokszor, mert a lányom kruppos, de nem általános megfázásra kaptuk. Nehéz légzés, sípoló köhögés és légzés és fulladásra.

Nem akarom az orvost felülírni, de egy sima megfázásra nem túl jók ezek.

2013. máj. 27. 11:22
Sziasztok!Kislányom egy hete köhög és folyik az orra itta a lándzsás utifüvet, ambroxolt használtuk a nasivint.Mivel túl sok javulást nem mutatott ma elvittem dokihoz, meghallgatta a tüdejét és ezeket írta fel, de a betegtájékoztatót olvasva nagyon furcsának találom, mert abszolut nem fullad... ti használtátok már, ha igen sima megfázásra is?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook