Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Ha semmi nem segít a koszmó eltávolításában... mit tehetek még? Segítséget várok!!! fórum

Ha semmi nem segít a koszmó eltávolításában... mit tehetek még? Segítséget várok!!! (tudásbázis kérdés)


1 2
2013. nov. 6. 19:24
Egyszerű,olcsó megoldás:kend be étolajjal,másnap könnyen eltávolítható a koszmó!Nekem ez vált be,amikor még nem volt ennyi féle"kozmetikai". szer
56. bibity
2013. nov. 6. 17:39
Fürdetés után este bekenem Vastagon!! a gyógyszertári fürdetővel. Reggel egy tiszta textilpelussal Finoman!! dörzsölve áttörlöm, nyoma sem marad. Ha visszajönne, megismétlem.
2013. okt. 19. 16:01
Mi Frezydermet használtunk ...4 nap alatt eltűnt a koszmó...igaz horror ára van...mi 3500ft-ért vettünk 60ml-t..
54. klenca
2013. okt. 19. 03:45
Nisoral.gyógyszertár
2013. okt. 19. 02:23
Az en kisebbik fiam feje is koszmos volt.A vedono,a kovetkezot ajanlotta.Vattat boven bekell itatni babaolajjal.A baba fejere ra tenni,es sapkat a fejere.Gyonyoruen felazott a koszmo,es le lehetett mosni.
2013. okt. 18. 22:10
Babé koszmósodás elleni samponja nagyon szuper:-)
2013. okt. 18. 22:05
Nekem még anno a fodrász a disznózsírt javasolta.A makacs koszmó is lejön vele.Nekünk más nem vált be.
50. d71ef05a8e (válaszként erre: 44. - 538cb6f4e7)
2013. okt. 18. 22:00
A paraffinmentes (!) babaolajat legalább fél óráig rajta kell hagyni a fejbőrén (lefedni, nehogy megfázzon), és sima műanyag babafésűvel nagyon finoman fel lehet szedni a lerakódást. Utána kell hajat mosni, és hajmosás után babahajkefével még kifésülgetni. Ha elsőre nem jön le mind, az nem baj, a harmadik-negyedik ilyen kezelés után túl lesztek rajta. nem kell változtatni sem a hajmosások rendjén, mindig akkor kezeld, amikor amúgy is hajat mosnál neki.
2013. okt. 18. 21:58
Ha durvább az eset, a doki ír rá gyógyszertári kenőcsöt, azzal a makacs cucc is könnyen lejön.
48. Annie1130 (válaszként erre: 44. - 538cb6f4e7)
2013. okt. 18. 21:57
Shea vajjal kend be. A babolaj is tele van kőolaj származékkal, én természetes vajakat, olajakat használnék a helyedben. Jojobaolaj, barackmagolaj, mangóvaj, kakaóvaj és társai is szuperhatékonyak.
47. annadi
2013. okt. 18. 21:54
Bár a védőnő fogkefét mondott, hogy azzal fésüljem, de azt durvának tartottam, így is lejött gyorsan :)
46. annadi
2013. okt. 18. 21:53
Babaolajjal kell bekenni fürdés előtt kb egy órával és a fejére sapit tenni. Majd baba hajkefével megfésülgetni és a koszmó elleni samponok is nagyon jók később megelőzésképpen is.
2013. okt. 18. 21:52
Én sima babaolajjal bekentem, rajta hagytam pár percig, majd óvatosan ledörzsöltem egy már használaton kívüli, puha fejű fogkefével. De tényleg nem erősen, csak óvatosan!
2013. okt. 18. 21:48

Koszmós a kisfiam feje hogyan kezeljem?

A hajmosást nagyon nem szereti!

2013. aug. 6. 16:25
nekem a baba olaj segített. Esténként lekentem neki fürdés elött pár órával. Fürcsinél lemostam. Amúgy mikor nagyon durva volt a védőm javasolta, hogy nem használt fogkefével lazítsam fel. És igaza volt. Letakarította szépen, és mára már nyoma sincs.
42. wanda8
2013. júl. 8. 13:25

sziasztok!!!Jövök a tapasztalatokkal...a krém és a fürdető amit kaptunk a fején szuperül használt...gyakorlatilag már az első használat után látható eredménye volt...

De szegénykémnek a karjai tele vannak foltokkal...és két napig szebb majd újra vörösödik neki...és viszket szegényemnek...most ezzel kínlódunk...de most szerdán elviszem ide a magán bőrdokihoz hátha...

41. wanda8 (válaszként erre: 40. - Egypt)
2013. jún. 4. 21:52
köszi ezt jó tudni!!!!!!!!!!!
40. egypt (válaszként erre: 39. - Wanda8)
2013. jún. 3. 21:51
A legjobb, ahová mehettek! Az ország legjobb gyerekbőrgyógyászai vannak ott, bennük megbízhatsz. Mi elég gyakran jártunk oda egy időben.
39. wanda8
2013. jún. 3. 19:23
pénteken megyünk a Heim Pál Gyerekkórház gyerek bőrgyógyászatára....már teljesen kész vagyok,így a Drnő mondta ezt tudja ajánlani,mert ott biztosan tudnak ajánlani olyat ami tuti jó és hosszabb távon hat...
38. wanda8 (válaszként erre: 37. - Csilluskam)
2013. máj. 29. 21:16

köszi a segítséget...most kaptam egy édesgyökér-t tartalmazó krémet,már szépen javul neki...

remélem hosszú távú lesz a javulás és végre meggyógyul!!!

2013. máj. 28. 07:11

wanda, a hidrofiles fürdető kuka...

a csecsemőkori atopias dermatitis 90%-áért az a felelős.

Sebamed vagy Bioderma atoderm fürdető vált be nekünk.


Az elocom hígítva van neogranormonos kenőccsel(kimonottan ilyet kérj) nem egy erős,de hatékony szteroid ebben a formában.

2013. máj. 27. 00:16
Meg ha van anyatejed lefagyasztva, azt onts a furdovizehez pl.
35. Cucicsillag (válaszként erre: 26. - Wanda8)
2013. máj. 27. 00:15
Haaat, anno nekunk is volt az elejen es ha osszeall daabokban, azis okozhat irritaciot. Sztem erdemes lenne megprobalni a Gabit, az pl.a Heim Pal gyermekkorhaz ajanlasaval van es sokkal homogenebb cucc. Par nap alatt el is mulna.
34. egypt (válaszként erre: 33. - Wanda8)
2013. máj. 26. 20:24

Orvos nélkül Elocomot semmiképp se! Főleg ne pici babának... Nem véletlenül vényköteles. Az én kisfiam egy gyerekbőrgyógyász által felírt szteroidos krém miatt kapott olyan durva bőrgyulladást, hogy négy hónapig hordtam a Heim Pál bőrgyógyászatára, míg rendbe jött az arca.

Szerintem előbb próbáld ki az olajozást vagy fürdetőkrémezést vastagon+ sapi fél órán át, és utána dörzsölgetni és lemosni, próbálhatod a Babét használni folyamatosan. Szteroidos kenőcsöt csak bőrgyógyász kifejezett javaslatára legvégső esetben, nagyon kell vele vigyázni.

33. wanda8 (válaszként erre: 32. - Klauka_)
2013. máj. 26. 18:57
Holnap megkérdezem a gyógyszerészt és ha Ő nem ad akkor beszélek a gyerekorvossal Ő mit tanácsol...bár nem sokat segített az elmúlt hónapban... :(
32. Klauka_ (válaszként erre: 31. - Wanda8)
2013. máj. 26. 18:51
Igen, nekünk gyerekorvos írta fel. Egyébként ez egy kenőcs.
31. wanda8 (válaszként erre: 29. - Klauka_)
2013. máj. 26. 18:42
ez az oldat vényköteles?
2013. máj. 26. 18:41
Ricinusolajjal kenni, és akár csak sima meleg vízben fürdetni, nem kell bele semmi.
2013. máj. 26. 18:29

Szintén elocomos krémet javaslom. Helyzet ugyanaz volt, mint nálatok... olajozás, kapirgálás, Babe... minden megvolt, nem múlt el mégsem. Ekkor kaptunk másra elocomos krémet, doktornő mondta, hogy a fejét is kenjem be azzal. Egy kenés megoldotta.

Viszont az elocommal óvatosan, csak minimálisan, csak oda, ahol kell, nem menni napra...

Sok szerencsét!

28. c9f9b53798 (válaszként erre: 8. - Bowie)
2013. máj. 26. 18:03
csatlakozom, ha van hajlam rá, akkor bizony később is kijön, a Kislányomnak is volt a múltkoriban is (kettő már elmúlt), én is ilyen voltam... sajnos kamaszkoromtól sebborheás a fejbőröm (ha belángol a szemöldököm, orrom környéke is)... valószínű örökölte tőlem
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook