Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Vannak itt olyanok, hogy mások nem hittek bennetek, nem is becsültek, mégis megmutattátok, hogy igenis értek valamit, értékesek vagytok? fórum

Vannak itt olyanok, hogy mások nem hittek bennetek, nem is becsültek, mégis megmutattátok, hogy igenis értek valamit, értékesek vagytok? (beszélgetős fórum)


1 2
2013. jún. 12. 12:46
Igen. Jó érzés, hogy megcsináltad! :)
30. grizus
2013. máj. 30. 03:28
Én vagyok ebben a helyzetben. Anyám nem sokra tart, mert nincs munkahelyem. De hinni szeretnék benne, hogy ez rövidesen megváltozik, és olyan helyem lesz, ami jó lesz, menni fog a meló.
29. b4d40997c0 (válaszként erre: 28. - Chalesii)
2013. máj. 29. 20:28
Köszönöm, tudat alatt ma ezt kezdtem el alkalmazni, valahogy úgy, hogy nem követelek tőle, hanem korrektül közlöm, vagy belefolyok abba, ami zavar, hogy megértsem. Nem ellenkezem többet azzal, ami nem tetszik. Sem másban, sem magamban. És hiszem, hogy pozitívan alakul minden, ha hiszek magamban, és teszek a céljaimért.
2013. máj. 29. 10:06
Először is te legyél az, aki megtanulja becsülni és szeretni önmagát. Amíg ez nem megy, mindig lesznek ilyen emberek körülötted, mert ezeket a körülményeket vonzod. Miért várod el másoktól, hogy megbecsüljenek, ha te nem tudod magadat, ha te sem hiszel magadban? Ülj le és írd össze egy papírra az összes tulajdonságodat, amit nagyra értékelsz magadban. Majd ha már magadat szereted, akkor ugyanezt játszd el azokkal az emberekkel is, akikkel gondod van. Írd le a jó dolgokat a kapcsolatotokból, a jó tulajdonságaikat, és koncentrálj ezekre. Az elején nehéz, de egyre jobban fog menni, és amikor elérsz arra a biztos pontra, amikor hiszel magadban és nekik is a jó tulajdonságaikra figyelsz, meglátod, 180 fokos fordulatot vesz a kapcsolatotok. Ajánlom erre Esther és Jerry Hicks: A kapcsolatok törvénye című könyvet.
27. ittmost (válaszként erre: 22. - B4d40997c0)
2013. máj. 27. 14:49
Nem fog tisztelni,mert a kapcarongyaként viselkedsz.Mint egy anya,aki mindent elnéz a kis h.lye,elkényeztetett fiacskájának.
26. ittmost (válaszként erre: 8. - B4d40997c0)
2013. máj. 27. 14:48

Édes jóistenem! Néha gyanakszom,hogy te egy elég okos nő vagy,de azt biztos,hogy az agyadnak az a része,ahol az a srác lakik,sorvadásnak indult.


Én nem vagyok egy oylan ember,aki szeret másnak fájdalmat okozni,de ha rajtam vki így lógna,mint te a srácon,én már kirúgtam volna,de konkrétan.

Mért nem érted már meg,h nem kellesz neki??Hány jelet vársz még?nem azért nem kellesz,mert nem vagy elég jó,és ő meg a tökéletes fehérlovas királyfi,hanem csak egyszerűen nem.

25. ittmost (válaszként erre: 1. - B4d40997c0)
2013. máj. 27. 14:43

Én lábtörlő sose voltam,mert bőven elég volt,hogy a rokonság megtette velem,hogy lenéz,meg leszól

.A választott barátaim,és a párkapcsolataimban már értékelték a jó tulajdonságaimat. Olyanokkal nem is kezdenék semmit,akik nem értékelnek reálisan,akik letojják a törekvéseimet.Ezt te is megteheted,hogy a választott kapcsolataid jó minőségűek,erőt adóak legyenek.Ebben te döntesz.

24. air (válaszként erre: 23. - B4d40997c0)
2013. máj. 26. 10:09
Hagyd a fenébe , keress valami szabadidős tevékenységet és használd azt a részét a kapcsolataidnak ,amik működőképesek:) A többiért nem érdemes ,nem lehet egy életet leélni fegyveresen ,békére is szükség van. XD Majd rájönnek ,ha nem az legyen az ő gondjuk.:)))
2013. máj. 26. 00:49

Köszönöm a válaszokat, a sok-sok bíztatást, részben ennek köszönhetően 98%ban befejeztem a hétfőig határos munkámat, a következőt lehet hamarabb el is tudom kezdeni :)

Igyekszem hinni magamban, ami azért megy nehezen, mert a rossz periódus már lassan 5 éve tart, várom mikor nem eshetek már mélyebbre, ahonnan tényleg felfelé lehet már jönni. Bár lehet én kaparom a fejemre a homokot, és nem tudok rálépni, hogy feljebb jussak...

22. b4d40997c0 (válaszként erre: 17. - Acuko)
2013. máj. 26. 00:46

Az a fiú a lakótársam... legalábbis jelenleg ez a legjobb szó rá, mert eléggé ingadozó a baráti kapcsolat.

Elég sokat számít így is, mivel pár napja a takarításon veszekedtünk. Én takarítok, tettem a hosszú hétvégén is, és mivel én itthon melózom (webfejlesztés) így akkor is dolgoznom kellett volna. Ő meg játszott. Amikor mondtam, hogy porszívózzon ki, akkor füle botját se mozdította, majd amikor hozzákezdtem, elvitte, kitakarította a szobáját, és vitte a helyére. Hozzáteszem, hogy enyém volt a wc-konyha-fürdő. Általában az enyém. Ami nem lenne gond, ha tisztelve lennék.

21. michelle.r (válaszként erre: 8. - B4d40997c0)
2013. máj. 25. 23:00

Azt hogy döntöd el, hogy ki a nálad hülyébb? Ha sikeres akarsz lenni az ingatlan szakmában, egy picit lejjebb kéne csavarni az egódat, nagyon sok olyan emberrel fogsz találkozni akit valószínűleg hülyébbnek tartasz magadnál, de a pénz az ő zsebében csörög. A szakmai alázat nem megalázkodást jelent, azt igyekezz kifejleszteni magadban.


Ha még mindig arról a pasiról van szó, akirő hónapok óta, nem tudom mit vársz. Minden módon igyekezett már a tudomásodra hozni, hogy nem vagy senkije.


Azért nem támogat senki és nem hisznek benned, mert te sem hiszel magadba. Csapongsz, mindenkinek meg akarsz felelni, közben szétesel.

20. 9678a02221 (válaszként erre: 10. - Forrest2010)
2013. máj. 25. 22:07
Nem egeszen:D Aposombak es a felesegenek koszonhetem-a ferjem szerint is:D Egyebkent oket rajongasig szeretem.
19. Taste (válaszként erre: 1. - B4d40997c0)
2013. máj. 25. 21:48

Nem mondanám magam különösebben sikeresnek, de gyengének sem.

Vannak nagyon sz*r napjaim, olyankor úgy érzem, hogy ennél rosszabb már nem jöhet, de mégis jön és én a romjaimban bőgök otthon esténként. Aztán valahogy a fene nagy önsajnálatban rájövök arra, hogy, ha a fejem tetejére állok is, vannak olyan problémák, amik tőlem függetlenek okokból megoldhatatlanok, vagy pedig idő kell ahhoz, hogy megoldódjanak.

Vannak nagyon jó periódusok is az életemben, ezeket megtanultam megbecsülni és örülni neki.

Egyszer egy nálam sokkal idősebb és tapasztaltabb nő azt mondta, hogy minden rossz után jön valami jó, de ez fordítva is igaz.

Szerintem nem lehet általánosítani és azt mondani, hogy valaki mindig sikeres, vagy mindig rossz passzban van és sohasem jönnek össze a dolgai. Mindenkinek vannak hullámvölgyei, de ( és most nagyon uncsi leszek) egyszer fent, máskor lent.

Senki sem jelentéktelen, te sem vagy az, csak most rossz időszakod van. Ha teszel azért, hogy jobb legyen (márpedig rajta vagy az ügyön), akkor jobb lesz.

A pasi pedig ... nem tudom, milyen szerepet tölt be az életedben, de nem tűnik olyannak, aki után bánkódnod kéne.

Fel a fejjel :)

2013. máj. 25. 21:11
Egyetlen ember van a világon,akinek meg akarok felelni,saját magamnak. Nem érdekel,mások mit gondolnak rólam,az a fontos,én mit gondolok magamról. Azt gondolom,nem kell megmutatnod sem a világnak,sem senkinek semmit. Csak tedd a dolgod,bizz magadban,menj előre,és ne engedd,hogy visszahúzzanak. Nem derül ki,kicsoda neked ez a srác,de sürgősen koptasd le,vegyél magadnak néhány tábla csokit,vagy süss magadnak palacsintát,és örülj a hamarosan bekövetkező sikereidnek..
17. acuko (válaszként erre: 15. - B4d40997c0)
2013. máj. 25. 20:46
A "fiú", az ki? Párod? barátod? Vagy ki? Ki ő, aki téged semmibe vesz? Mert ha a párod, akkor nagyon gyorsan meg kell tőle szabadulnod és egy rendes hozzád való embert kell keresned, aki megbecsül. Szóval??
2013. máj. 25. 20:23
Felejtsd el az önsajnálatot, az sem segít. Én is azt mondom mint itt páran előttem, azokat akik lehúznak Téged, kerüld el, különben soha nem tudsz kijönni abból a helyzetből, amiben most vagy. Sok sikert kívánok neked! Ja, és mindig csak előre nézni, soha nem vissza! ;)
2013. máj. 25. 18:37
Valójában ez a fú rajong körül mindenkit, kivéve engem... és én vagyok emiatt a hisztis... de lényegtelen is... Köszönöm amit írtok, szeretném hinni, de nem nagyon akar összejönni... vagy lehetséges, hogy túl gyorsan várom?
14. forrest2010 (válaszként erre: 13. - B4d40997c0)
2013. máj. 25. 18:30
Nem kéne anyukádnak ledorongolni , az ilyen megjegyzések csak rombolják az önbizalmat , viszont Te erős vagy ! nem vagy rászorulva arra , h úgy ajnározzanak , mint azt a fiút . Tedd a dolgod , tőled telve legjobban , ne nyafizz !! ha nem kapsz csokit , egyszer-egyszer vegyél magadnak , lepd meg magad , majd jönnek ők még a te utcádba .
13. b4d40997c0 (válaszként erre: 12. - Forrest2010)
2013. máj. 25. 18:21

Anyum miatt kis bűntudatot érzek, mert szeret engem, de ha kételkedik is, ne mondja... most ne...


Az a baj, hogy látom ahogy mások sajnáltatják magukat kisebb gond miatt, és ők vigasztalva, támogatva vannak, tőlem kunyerálnak pénzt, miközben a hátam mögött kibeszélnek és kihasználnak. És ezt nem tudom szó nélkül elviselni, pedig muszáj. A legrosszabb, hogy a fiúval is eljátsszák, és nekik szó nélkül tűri. Én nem érdemlek annyit... és itt jelenleg senkim nincs magamon kívül :( Nagyon nehéz.

12. forrest2010 (válaszként erre: 8. - B4d40997c0)
2013. máj. 25. 18:14
Mondjuk , helytelen ha anyud úgy áll hozzád , ahogy ! de h a vállakozásban kételkedik , azon ne csodálkozz , hiszen döglődik itt szinte minden , az ingatlanpiac is ! Légy kitartó és következetes és ne nyafogj ,ne sajnáltasd magad ! mert az inkább vált ki belőlük ellenszenvet , mint elismerést !
2013. máj. 25. 18:08

Engem is lenéztek sokáig,a családom még most sem néz semmibe,pedig 18 éves korom óta nem szorulok külső segítségre,a tesómmal ellentétben aki kis édes..gondolom ez is ismerős sok embernek...én voltam elnyomva mindig,de ha valaki segítségre szorult jöttek....akkor léteztem...az esküvőmre készülök,kizárva mindenkit,ahogyan ők is kizártak engem...felépítettem az életem...nevelek 2 gyermeket,megtaláltam azt az embert aki mellett önmagam vagyok,aki megbecsül és tisztel..és igenis értékes vagyok,mert felnyitotta párom a szemem,és rávilágított arra,hogy a környezetem ha átment volna azokon amiken én,már a negyedénél feladták volna..

Most irigyek rám és féltékenyek sokan,mert sínre került az életem hitel nélkül...megoldottam a legnagyobb gondokat is,van munkahelyem,családom,szeret és béke van,nyugalom és egyenrangúság...



Nem szabad elhinni amit mások mondanak rosszat,mert szerintem azért mondják,mert már akkor is többek vagyunk mint ők..:)

10. forrest2010 (válaszként erre: 9. - 9678a02221)
2013. máj. 25. 18:07
Na látod ! milyen jót kaptál a kedves anyósodtól , jó férjet nevelt számodra !
9. 9678a02221 (válaszként erre: 1. - B4d40997c0)
2013. máj. 25. 17:59
Az egesz eletem errol szolt egeszen addig amig nem talalkoztam a ferjemmel,aki megmutatta,megtanitott arra hogy en vagyok a legdragabb kincs a vilagon.Anyosomnak nem egyezik a ferjemmel a velemenye de kit erdekel?
8. b4d40997c0 (válaszként erre: 6. - Hurry)
2013. máj. 25. 17:53

Én már kezdem elhinni. Mer tudom, hogy van egy természetem, nem tűröm, ha nálam h.ülyébbek akarnak parancsolni nekem, épp ezért tartom ideálisnak ezt az állást. Csak mivel itt egy része értékesítői munka, eléggé nagy erőfeszítés kell ahhoz, hogy végig tudjam csinálni.


Itthon én mosok-főzök-takarítok, mert én vagyok itthon, csak azt nem veszi figyelembe a fiú, hogy én többet dolgozom, mint ő, jelenleg kétséges fizetésért, hisz itthonról csinálom, igyekszem minél jobb teljesítményt elérni. Ő meg mindenki másnak ajándékoz, de amikor én szóvá teszem közli, hogy nem vagyok én neki senkije... de én vettem a nutellát is neki, amivel a titkárnője palacsintáját megkeni... pedig szerdáig utálta azt a nőt. Utána megtudta hogy kirúgják, és máris palacsintát kap... a nővére is... összevesztek, az szakított a pasijával, kisírt a sráctól két tábla csokit, és megkapta... én meg semmit nem kapok... elegem van, és tudom hogy többet érek.


De erőm sincs tovább csinálni, hisz ahhoz, hogy értékesebbnek érezzem magam siker kellene, ami nincs... se pénzem... hónapról hónapra élek... anyum se támogat, mert kételkedik a vállalkozásban...

7. simple (válaszként erre: 1. - B4d40997c0)
2013. máj. 25. 17:43
Persze, folyamatosan ez megy, amióta élek. :)
6. Hurry (válaszként erre: 1. - B4d40997c0)
2013. máj. 25. 17:28
Mindenki értékes. Az a fontos, hogy TE elhidd magadról, hogy az vagy, a többi nem számít. Ha kitartó és szorgalmas vagy, akkor bármit meg tudsz csinálni.
5. 08f14c3a49 (válaszként erre: 4. - B4d40997c0)
2013. máj. 25. 17:28

ezen túl vagyok. sose legyél depis azért, mert nem hiszel magadban

csak úgy tudod megmutatni, ki is vagy, ha hiszel magadban. Nehéz, de nem lehetetlen!

Olyannak meg aki arra rendezkedett be, hogy érzelmileg lehúzzon, sose higgy, és ha lehet, határolódj el tőle.

2013. máj. 25. 17:25
És hogy tudod kezelni? Mert én baromi nagy depivel, és tudom, hogy értékesebb vagyok, és többre vagyok hivatott, mint hogy a pénzt számolgassam... de ez a két ember annyi negatívumot és pofont ad (anyum csak néhanapján, a srác állandóan) hogy jelenleg elhiszem, hogy egy senki vagyok, aki egy darab csokit se érdemel.
3. gerlemama (válaszként erre: 1. - B4d40997c0)
2013. máj. 25. 17:24

Ne másoknak akarj megfelelni, mindenkinek úgy sem tudsz.

Kizárólag magadnak, a saját elvárásaidnak felelj meg.

Ha kitűzöl egy célt, saját magadért érd el. Soha ne azért h másnak megfelelj.

Így leszel sikeres. A másoknak való megfelelni vágyás lehetetlen küldetés.

2013. máj. 25. 17:19
Erról szól az életem
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook