Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Számítógépes grafika, rajzolás a számítógépen (gimp, photoshop, stb.) fórum

Számítógépes grafika, rajzolás a számítógépen (gimp, photoshop, stb.) (beszélgetős fórum)


2010. jún. 19. 21:27
Megnezem,hatha valami ram ragad.
2010. máj. 25. 17:14
Gimpes oldal, igaz még fiatal, de csak ajánlani tudom, kezdéshez jó : [link]
2010. jan. 3. 12:07

Találtam egy hasznos videót a youtube-on először azt hittem. hogy semmire nem jó de tényleg hasznos ezzel a módszerrel nem szöszösödik annyira a kép

[link]

2009. júl. 25. 10:59

Én Corel Paint shop pro photo x2 ultimate-t használok, és a legjobban a glass meg a glow tetszik. Lány vagyok, tavaly kezdtem :) Akkor még csak paint-et és i-photo plus-t használtam XD, na meg photofiltre-t.

Igaz hogy csak a hobby-m, de nagyon beleszerettem, apukám (aki programozó és ő is ért a grafikához), azt mondta, hogy majd fogunk csinálni valamit együtt, mondjuk egy programot és én leszek a grafikus.

Persze nem tudok olyan nagyon jókat csinálni, mert nincsenek jó brush-aim.


Legtöbbször a forumjaimhoz szoktam logókat, képeket, háttereket csinálni.

2009. jan. 29. 10:57

Sziasztok,


Korsós András vagyok, grafikus.


Olvastam a fórumot és örömmel látom, hogy a lányokat is érdekli a grafika.


Jelenleg nagyon sok olyan oldal van, ahol segédletek, úgynevezett tutorialok vannak. Onnan lépésről lépésre el lehet lesni a műveleteket.

Utána nem marad más, mint gyakorolni-gyakorolni.


Hellsinki üzenetére válaszolva. a photoshop az adobe cég terméke. ebből egy fajta van, ám az idő múlásával a frissebb bővítettebb verziókat kiadják. jelenleg a cs4 a legfrissebb, kb 1 hónapja jött ki. le lehet ezeket tölteni próbaverzión, amik kb 30 napig jók, utána meg kell őket vásárolni.


Sziasztok

2008. júl. 16. 22:23
Szeretnék én is photoshoppot. Melyik programot érdemes letöltenem?
4. a74de3d08a (válaszként erre: 3. - KisCsillag001)
2008. júl. 10. 12:30

ezek szerint te akkor nem vagy profi, ismered a Gimpet és rosszabnak tartod a Photoshopnál.... :-(

Mégis mi az funkció, amit nem tudsz megcsinálni Gimppel?

Az utolsó mondatodhoz meg csak annyit fűznék, hozzá, hogy nyilván te is tudod, hogy illegális a fizetős szoftvert "ingyen megszerezni"....

Később elég drágává válhat az ilymódon "megszerzett" szoftver. :-(

3. KisCsillag001 (válaszként erre: 2. - Nagisa)
2008. júl. 1. 00:29

hát, azért nem csak a profik tudják kihasználni, én is nagyon sok mindent csak photoshopon csinálok. össze lehet hasonlítani egy sima "ingyenes képszerkesztő"által csinált képet, és egy photoshopos képet.

amúgy a photoshopot az emberek 90%-a ingyen szerzi meg, nem fizetősen de mind1:)

2008. márc. 3. 09:48

én gimppel szoktam rajzolni... csak mostanában kezdtem el, de már egész jó rajzokat tudok vele csinálni... bár biztos vok benne, h még rengeteg olyan dolog van amit nem tudok... :)

(ez egy ingyenes program a pfotoshoppal szemben... "amennyivel a photoshop tud többet, azt már tényleg csak a profik tudják kihasználni...! az apám szerint :) )

egyébként papíron is szoktam rajzolni, pláne mivel majd rajzból akarok érettségizni, de a távoli terveim úgy szolnak, h lekberendező leszek, és ehhez nem árt tudni használni a gépen fellelhető rajzprogikat sem... bár ha jól tudom a lakberendezők autocad-et használnak... nah mindegy :)

2008. márc. 3. 09:39
arra, gondoltam, meglehetne beszélni a rajzolóprogrammal készült rajzokat, technikákat... h ki, mivel, hogyan, miért, hányszor, merre, mit szokott csinálni! :)

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook