Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Te jó ég! Terhes vagyok. :) 2. rész fórum

Te jó ég! Terhes vagyok. :) 2. rész (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Te jó ég! Terhes vagyok. :) 2. rész

1 2
2013. máj. 28. 12:59

Nagyon jó volt, de egyet értek Szindurkával! Az első jobb volt! :)

Amúgy én is jártam úgy, hogy a mosdó kagylóba hánytam, mert nem jutottam el a WC-ig. A konyha? Istenem, de utáltam! Nóri lányommal a 20. hétig minden reggel, -akármit csináltam- rohantam ölelgetni a klotyót, valahogy az olyan bensőséges! :D Kamillámmal,..... na ő aztán igazán meggyötört! Csak ránéztem a kajára, és ismét ölelgettem a WC-t. Szegény biztos már kész volt tőlem, hogy mit ölelgetem!? :D Azt sosem felejtem el, készítettem a férjemnek az ebédet, persze öklendezés, hányás, minden volt közben, aztán, mikor kész lett, férjem hazarohant a kajáért, ahogy kiadagoltam neki, abban a pillanatban már rohantam, de csak a mosdóig jutottam, párom pedig végig nézte! Olyan ideges voltam! Mi a fene olyan érdekes azon, hogy hányok? Elzavartam, ne nézegesse, ahogy éppen kidobom a taccsot! Én is fogytam az első 3 hónapban, majd 10 kg-t. De ezt hamar vissza is szedtem, mert ahogy megszűnt a rosszullét, zabálni kezdtem.

Zolkó fiam egy áldott magzat volt! Ha nem produkáltam volna + tesztet, észre se vettem volna, hogy várandós vagyok.

32. Szindurka (válaszként erre: 11. - Arzo)
2013. máj. 27. 21:32
Az a baj, hogy vizuális típus vagyok....így hát a sálashányósröhögőgörcsös sztorin hangosan felnyerítettem. :D:D:D
31. Szindurka (válaszként erre: 1. - Ayna)
2013. máj. 27. 21:29

Navééégrehogy! :):):) Tök jó volt ez is, bár az első nekem jobban tetszett - azon tényleg besírtam :D, azért sztem is gondolkozz el a könyvíráson. ;)

Megkukkantom a többi cikkedet is.

Gratulálok, szép napokat! :)

30. M0ncsa (válaszként erre: 16. - Ayna)
2013. máj. 27. 19:27
Kozben megtalaltam a cikkeidet, csak elobb jart a szam, mint az eszem ;) (megesik az ilyen :p)
2013. máj. 26. 23:27
A barátnőm is ugyanilyen mértékben volt refluxos, végig a 9 hónapon át, de egyáltalán nem rettentette el, hogy újra belevágjon.
2013. máj. 26. 19:24
Úgy látom én rettentő szerencsés voltam, mert 9 hónap alatt 1x volt hányingerem:-)
2013. máj. 26. 14:46

Ismerős terhesség, csak nálam a rosszullét végig kitartott (még a szülőszobát is összehánytam) :(

Én a deadalon gyártóját támogattam anyagilag :D

26. Ayna (válaszként erre: 22. - Aville)
2013. máj. 26. 14:29
Te leányzó, arról, hogy görcsölgetsz, tud a dokid?
2013. máj. 26. 11:43

én is hasonlóképpen "vészeltem túl" a 6-10 hétig...

és nem csak konyhaszag van, hanem mindennek SZAGA van! :D és én is ültem bőgve az ágy szélén, hogy én ezt már nem bírom! aztán rájöttem, hogy igazából mit is tudnék csinálni?? :D semmit... :D

irtó jók az írásaid! :)

2013. máj. 26. 10:19

Nagyon jó cikk! :) Annyira ismerős minden szava!

Én a 9 hónapot szinte végighánytam... Kb a 6. héttől a 20. hétig az egész napokat. 6 kilót fogytam az első időben (pedig nem voltam kövér), de szerencsére kórházba nem kerültem, mert déltől kb este 4-ig vmi maradt is bennem. Mindentől émelyegtem, pedig kiiktattam az összes létező illatosítót itthon. Emeletes házban lakunk, még a két szint között is más "szagok" vannak. A konyhát meg sem mertem közelíteni. Iszonyatos volt!

Most fél éves a fiam, és úgy érzem minden percet újraélnék érte. Tényleg elmondhatatlan érzés a létezése. :)

2013. máj. 26. 02:45
Grat a cikkhez, szuper a humorod. :)
22. Aville
2013. máj. 25. 22:29
Jó, h leírtad, h ilyen is van. Nevettem, és hálát adok a jóistennek, h nekem teljesen simán telnek az első hetek. Holnap leszek 7. hetes. Egy kis émelygésen és semmitsekívánoknéha érzésen kívül semmi bajom. Enyhe mensiszerű görcs, és kész. Mióta rájöttem, h a reggeli kávém nem jó 2 cukorral (15 évig úgy ittam), csak 1-gyel, reggeli émelygés sincs. Mivel próbaidős vagyok a munkahelyemen, hálás vagyok a jó génekért. :) Anyai örökség - neki sem volt semmi baja velünk, húgomnak se...
21. Ede71
2013. máj. 25. 21:55

Nagyon jó az írás, csatlakozva az előttem szólókhoz tényleg írhatnál.

Nekem a terhességeimnél szerencsére hányás nem igen volt, de két hétig nyálzottam mint valami csecsemő, egész nap ennem vagy rágcsálnom kellett valamit, és csak a jég hideg tejet bírtam meginni, de aztán elmúlt. Egyszer hánytam, a cégbuszt félre kellett állítatnom (persze mondták hazavisznek), kiszálltam, rókázta egyet, hazasétáltam , még jól is esett a friss levegő.

Az első terhességem nagyon jó volt, a terhességi cukrot leszámítva. A második már "terhes volt", alig vártam hogy vége legyen, májusba estem teherbe, nagyon nagy hasam volt, sokáig tartott a tél, alig bírtam mozogni a sok ruhában és akárhova mentem, mindig leizzadtam, a kisfiam biztos érezte a dolgot a 36+4 hétre született 3450 gr idén janurában, minden oké vele.

2013. máj. 25. 17:44
Örülök,hogy boldogan írtok,szinte sugárzik a boldogság a babavárók írásaiból.Egy valamit kéne szerintem változtazni,nem "terhesség" !Ez egy áldott állapot! Üdv Marika.
2013. máj. 25. 17:12
Jajj, a lánnyal még a mosdókagylóba i belehánytam.... :-D
18. gabis
2013. máj. 25. 16:44

Nagyon jó cikk , gratulálok ! És minden szava szent igaz . Nem kell a terhességet túlmisztifikálni, úgyis csak 9 hónapig tart, de a gyerek veled marad egy élten át :) Most én is terhes vagyok, a másodikat várom 11 év után. Így alakult ! Először el sem hittem, hogy lehet gondtalan gyerekvárás, de ma ár tudom, hogy igen. Kicsit lelkiismeret furdalásom is van miatta, de mit tegyek, semmi bajom nincs. 25 hetes terhes vagyok, dolgozom, nagyüzemben kertészkedek, és semmi bajom nincs. Bezzeg az elsővel minden elért , amit az ember lánya akar ( vagy nem ) ! Volt vizesedés, lábdagadás rendesen ! Most élvezem, hogy jól vagyok. Nem tudom meddig, de remélem a kitart még !

Drukkolunk a kistesónak ;)

17. panndi
2013. máj. 25. 13:31

Én mind a négy gyerekkel nagyon sokat hánytam, kórházban is voltam miatta.


Engem a hűtőszafg borított ki, meg a "fürdőszag" :) Télen is csak nyitott ablak mellett voltam képes benn maradni. És a mentolos fogkrémet nem bírtam, fujjj :(

16. Ayna (válaszként erre: 12. - M0ncsa)
2013. máj. 25. 13:06

Van fenn szüléstörténet is.

De az inkább érzelgős hangvételű. :)

15. Ayna (válaszként erre: 5. - Násfa)
2013. máj. 25. 13:03

Köszönjük szépen!

Drágám! Te melyik képet nézted?:) A cikkhez mellékelt valóban egész barátságos, de csak azért, mert kizárólag felül látszom rajta. Azon a fotón épp 75 kg körül mozgok. A jelenlegi súlyom, 56 kg.

14. Ayna (válaszként erre: 2. - 099c0bed40)
2013. máj. 25. 12:59

Köszönöm szépen!

Ha az anyagiak is úgy akarják, feltétlenül szeretnénk még egy babát! :)

2013. máj. 25. 12:34
ismét jó cikk :)
12. M0ncsa (válaszként erre: 1. - Ayna)
2013. máj. 25. 12:28

Joooo cikk, vicces, tetszett :)

Nem tudom, van-e fenn szulestorteneted, de mar elore felek tole XDDDDD


PS.: en nem voltam rosszul tulsagosan, de lattam egyet s mast a kornyezetemben :)

11. arzo
2013. máj. 25. 12:18
Én sírva röhögtem a cikken. Én is végig rókáztam az első három hónapot, "mázli", hogy veszélyeztetett terhes voltam, így nem kellett dolgoznom. Nálunk a csúcspont akkor jött el amikor a 3 trimeszterben visszatért a hányinger és egyszer jobbhíjján a sálamba hánytam a kocsiban, utána röhögő görcsöt kaptam. Férjem mondta, hogy akkor döntsem már el hogy rosszul vagok vagy hányok. Meg, hogy mázli, hogy így fogom fel a visszatérő hányást.
10. *Vinike* (válaszként erre: 1. - Ayna)
2013. máj. 25. 12:14

Még hogy konyhaszag...házszag kérlekszépen. :D

Ahogy beléptem a SAJÁT házunkba, azonnal felfordult a gyomrom. Na ez milyen már...:DD


Imádtam a cikked!:D

2013. máj. 25. 11:45

Húúú, nagyon tetszett ahogy leírtad a terhességedet. Ez az egyik legjobban megírt sztori amit eddig olvastam. (Nem olvastam mindet!)

Gratulálok nektek!

Ha lesz kistesó azt is írd meg!

2013. máj. 25. 11:37
Gratulálok, többször felnyerítettem olvasva:-)
2013. máj. 25. 11:14
Imádom a sztorit, köszönet érte! :))))
2013. máj. 25. 11:11
Fantasztikus cikk volt, hálásan köszönöm! Tündéri egy nő vagy! Jó egészséget és sok örömet a babázáshoz! Gratulálok mindkettőhöz a cikkedhez is és a babócához is! Jó egészséget kívánok!
2013. máj. 25. 10:42

Csúnyán meghíztál? A képen fantasztikusan nézel ki! :)

Gratulálok a babához. :)

2013. máj. 25. 10:36

A 6. héttől a 15-ig hétig hánytam, mint a lakodalmas kutya. Semmit sem birtam elviselni és kimenni a konyhába... Holnap töltjük be a 32. hetet, és tegnap este visszatért a hányinger... pedig már olyan boldog voltam :D :D :D


3 hónapot én is átfeküdtem, bár néha mennem kellett tanfolyamra, amit nem is tudom, hogy vészeltem át.

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook