Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Hogyan érjem el, hogy a békák petéket rakjanak? fórum

Hogyan érjem el, hogy a békák petéket rakjanak? (tudásbázis kérdés)


2013. máj. 26. 18:02
Amiről én hallottam,ott vödörbe fogják be az autópálya vagy az út egyik oldalán a brekkancsokat, és átjuttatják őket a túloldalra. :D
2013. máj. 26. 11:07
Jó,de én azért tettem fel a kérdést,mert elöttünk is sok békát ütnek el. Csak szeretnék párat menteni,átvinni a másik oldalra. Mert előttünk nincs ilyen mentés. Ja és nincs sok alufóliám,szóval a hagyományos mentés nem működik.
2013. máj. 25. 15:38
Az a fura szó az első sorban "homályos" akart volna lenni, elnézést!
2013. máj. 25. 15:38

Nem tudom, hol nézzek utána, devan valami holűámyos emlékem arról, hogy azért is vándorolnak az utakon keresztül (és az állatvédők átsegítik őket a túloldalra), mert ott akarnak petét rakni, ahol felnőttek, és messzebbről is képesek odatalálni. Legalábbis egyik-másik fajtájuk ilyen, mert én magam is láttam tavaszonként tömeges béka-átkelést az úton, ahol munkába jártunk. (Azaz sok elütött békát, de csak egy időszakban.)


Szegedmánia, én nem szidlak, de tényleg elhamarkodott fogadást kötöttél, aminek a rosszabbik esetben a (védett) békák látják kárát.

2013. máj. 25. 12:14

Nekünk mindíg van béka a kertitóban,de még utódokat sose láttam.Nagy esők után hajlamosak elugrálni és nem jönnek vissza.1 kitelelt és a gyerekem hozott 3-at.Szeretem a kuruttyulásukat,nem állandóan csinálják.A fiamnak természetes hogy megfogja,de én nem tenném.Petét még nem hozott,mert a halak megennék.Jópofa állatok sokat nézegetem őket.

A petéket nagyon elrejthetik,azt szerintem nem találsz.

2013. máj. 25. 11:10
Még nem fogtam be,csak megkérdeztem valamit. És válaszokra,nem pedig szidásra várok.
20. f1ed0b587a (válaszként erre: 1. - Szegedmánia)
2013. máj. 24. 22:43
Víz kell nekik.
2013. máj. 24. 21:41

Lehet...:D

Már az indító kérdés is tájékozatlanságról árulkodik némileg.

Vagy az a helyes válasz, hogy hagyd békibe', a saját élőhelyén, és nyugodtan le fog petézni. Mert leginkább a hím béka "éri el" a peterakást azzal, hogy megtermékenyíti a nőstényt.

18. michelle.r (válaszként erre: 15. - Emagdi)
2013. máj. 24. 21:18
Lehet, hogy így haltak ki a dinoszauruszok is? ;)
2013. máj. 24. 21:15

És persze nem úgy működik, hogy petét rajk a anőstény.

Hanem megkezdődik a párzási időszak, a párzás, és utána rak petéket a nőtény, tehát nem lehet befolyásolni a peterakást, hanem ki kell várni az alkalmas pillanatot.

2013. máj. 24. 21:13

Nem mindegyik fajta!

Van, amelyik a petéit a szárazföldön rakja le, ezekből kicsi békák bújnakki, ebihal-állapot nélkül.


Én azt nem tudom, melyik fajta béka van a kérdező közelében, és az mikor petézik.

Még akkor is kérdéses, hajlandó-e petét rakni a nőstény,ha grabancon fogták és elrángatták otthonról?

Vagy a kérdezőnek kellene megtalálnia a vízben a petecsomót, de az lehet fajtától függően bárhol. A víz tetején, vagy a parton eldugva, de lehet a mederben is.

15. emagdi (válaszként erre: 13. - Szegedmánia)
2013. máj. 24. 21:10

nem azt értettem az alatt, hogy nem értesz hozzá, hogy nem mered megfogni a békát :)))


hanem hogy nem értesz a gondozásukhoz, nem ismered őket, hogy mik az igényeik, mik árthatnak nekik stb... így te magad vagy a veszély szegény állatokra, ezért mondom, hogy ha jót akarsz nekik, akkor nem fogod be őket.

14. bnedora (válaszként erre: 13. - Szegedmánia)
2013. máj. 24. 20:36
Ezt nem értem: ... ha már tudnak úszni. A békák a vízbe petéznek, ott kelnek ki, és csak akkor jönnek ki onnan, amikor már teljesen kifejlődnek.
13. Szegedmánia (válaszként erre: 10. - Emagdi)
2013. máj. 24. 20:32
Fogtam már békát,szinte minden évben. Egyébként a barátnőm mondta hogy szerinte nem tudom megcsinálni. Így megmutatnám neki hogy merem,és vissza fogom őket engedni, ha már tudnak úszni.
2013. máj. 24. 20:26
Még válaszok?
2013. máj. 24. 20:20
Nekem van az udvaron egy régi kádam tele vízzel, náddal, növénnyel. 2 évvel ez előtt egy béka belepetézett, millió ebihal kelt ki. Pici, 1 cm-es békák lettek belőle, és szépen eltűntek. Tavaly vártam ismét, hogy idetalál egy béka, de nem jött.
10. emagdi (válaszként erre: 3. - Szegedmánia)
2013. máj. 24. 20:18

ha veszélyeztetett faj, akkor inkább ne fogd be, sem a kifejlett állatot, se petéket v ebihalat... :S


többet ártasz, mint használsz, főleg ha nem is értesz hozzá :(

9. 408020f45e (válaszként erre: 5. - Guruljka)
2013. máj. 24. 20:16
Garantáltan nem fejlődik ki béka ebihalból "fogságban" Gyerek koromban nekem is volt ilyen küldetéstudatom és a kifogott ebihalat hazavittük, megmaradt szegény, még meg is nőtt, de valahogy nem lett belőle béka. Lett belőle egy nagy ebihal. Lettek lábai, de a farka is megmaradt, szóval egy foltos-tarka hal-béka lett, nagyon ronda volt szegény, végül visszavittük a tóba, ahonnan kifogtuk ebihalként.
2013. máj. 24. 19:57
Le a kalappal előtted:) Én rettegek a békáktól,innen a kertből az összeset elvihetnéd,mert ha meglátom,rögtön sikítok.
2013. máj. 24. 19:52
Petét hiába szednél, ahhoz hím és nőstény béka is kell, és jól eldugják. De guglizz bátran, mert minegyik fajta máshová rakja a petecsomókat...
2013. máj. 24. 19:49

Bocs, sajtóhiba:


csapvíznem = csapvízben

5. Guruljka (válaszként erre: 1. - Szegedmánia)
2013. máj. 24. 19:49

Ha van olyan hely a lakóhelyeden, ahol vannak békák, akkor egy hálóval tudsz szedni ebihalat, már amennyiben raktak már petét. Ugyanis az ő szaporodásuknak is megvan az ideje. Ez függ a fajtától is, de az időjárási és környezeti körülményektől is.

Vigyél magaddal kilyuggatott tetejű befőttesüveget is, amit az ottani vízzel töltesz fel! Abban haza tudod vinni az ebihalakat, és az előkészített, vízzel feltöltött medencébe öntöd őket.

A vizet napokkal előbb kell előkészíteni, hogy beálljon, mert csapvíznem nem fognak felnőni az ebihalaid. Guglizd ki, mit eszik az ebihal, és az is legyen biztosítva.

Legközelebb meg olyanra fogadj, amit magad is biztosan tudsz, mert minden béka védett az országban, elvileg ki sem halászhatnád az ebihalakat, de ha már így alakult, akkor tényleg neveld fel őket becsülettel!

4. Begu (válaszként erre: 3. - Szegedmánia)
2013. máj. 24. 19:47
hangosak lesznek, ha megnőnek. komolyan. nem fogsz tőlük éjjel aludni. legalábbis bátyáméknál rendes hangzavart kuruttyolnak...
2013. máj. 24. 19:44
Újévi fogadás,egy veszélyeztetett fajnak segítek pár utódot rakni. Élőhelyet biztosítok neki(a kert másik fele)és oda csak én mehetek őket nézni. Csak pár pete kéne.
2013. máj. 24. 19:40

Te, ez csak mese, hogy a békából királyfi lesz, ha sokáig csókolgatod :o))).


Mi ez a békamánia? ;)

2013. máj. 24. 19:35
Hogyan érjem el hogy a békák petéket rakjanak? Mit esznek az ebihalaj? Egyáltalán hogyan fogjak békát(csapdára gondolok)?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook