Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Közösségbe kerülés és a betegségek! fórum

Közösségbe kerülés és a betegségek! (beszélgetős fórum)


2013. máj. 25. 20:22
Köszi a válaszokat!
10. moonlight13 (válaszként erre: 9. - Milup2)
2013. máj. 25. 09:38

Én annakidején a mellkasára kentem ezeket a köhögésre való kencéket, elől, hátul bekentem, rátettem egy-egy rongyot, és betakartam a gyereket nyakig. Neki használt.

Nem tudom, most miket lehet kapni ebben a kategóriában. Azt nem próbáltad?

9. Milup2 (válaszként erre: 6. - Ede71)
2013. máj. 25. 09:14

Sajna, a fiamnál a Broncho-Vaxom sem hatott..2 dobozzal vettünk már, s mégsem..:(

Nem értem...

Jó, hogy nálatok hatott...

Na, de ja, most ez a sok vitamin, amit nyomatok bele, azért ez vhogy hat..Bár már megint náthás, dehát addig jó, míg csak náthás...S hát ebben a nagyon szélsőséges időjárásban nem is csoda, ha megfázik...


Végül kisebb köhögéseknél én is vittem a fiam oviba, mert ha akkor sem viszem, akkor nem lett volna értelme az ovinak, mert soha nem ment volna...

8. Milup2 (válaszként erre: 5. - Cippora)
2013. máj. 25. 09:10

Volt tüdőgyulladása is a kicsinek, az 1 év alatt 4-szer voltam vele mellkasröntgenen....

Hát hol így, hol úgy, hol ugatós, hol mélyről jön, már vagy 4-szer kapott antibiotikumot is...

Őrület, s borzasztóan sajnáltam is, merthát szenved a gyerkőc..:(


Hát, gondolhatod: Sajna rokonok nem laknak a közelben, nincs kire állandóan lepasszolni...

Nem dolgozom..:(

7. moonlight13 (válaszként erre: 1. - Cippora)
2013. máj. 25. 09:04

Erre készülj fel, egy jó darabig így lesz! Pár hét bölcsi, egy hét otthon. Amelyik gyerek bölcsiben kezd, az ovira megerősödik, amelyik oviban kezd, az csak iskolára erősödik fel.

Mindenki viszi a gyereket bölcsibe/oviba amíg nem lázas. Nem tudsz mást tenni, mert akkor tényleg nem tudsz dolgozni menni! Az orra szinte mindig mindegyiknek folyik, tehát mindegy, hogy meggyógyítod-e a saját gyerekedet, másnapra ugyanúgy lesz, mint a többi. :( Azért egyszer kinövik!

2013. máj. 25. 00:35

sziasztok!

2,5 éves fiam tavaly januárban kezdte a bölcsit, a doktornő szerint a legrosszabb időben. első hónapban mi is köhögéssel, majd antibiotikum kúrával szenvedtünk, de aztán a doktornő javasolt egy immunerősítőt Broncho waxom a neve, nem olcsó 5400 Ft/ 30 tasak, 1 hónapig ,aztán 1 hónap szünet, majd a második adagot pedig 3 hónapon keresztül havi 10 napig szedtük.

nem mondom hogy nem volt beteg a fiam, de 2-3 napnál tovább nem voltam vele itthon és alig párszor. tény hogy a bölcsiben állandóan betegek a gyerekek, ha nem lázasak elviszik őket köhögve, tehát bármit össze szedhetnek a gyerekek ott.

a legdurvább nekem az volt, hogy a fiam egyik szombaton hasmenése volt, nem volt étvágya, gondoltam elcsapta a gyomrát, vittem bölcsibe. elmentem dolgozni, reggel 8-kor már szolnóm kellett a kolléganőmnek hogy hozzon haza, mert annyira rosszul voltam, hánytam, hasmenésem volt. egész nap az ágyat nyomtam, alig tudtam felkelni, vagy 7x jött alul felül minden, egy hétig voltam itthon, végül a gyereket is hazaküldték, persze neki semmi baja nem volt másnap.

ha nem lázas a fiam akkor megy bölcsibe (most itthon vagyok egy 4 hónapos kisfiúval), száraz köhögésre rinathiolt adok neki ( gyógyszerész javasolta egyszer ügyeleten), hurutosra meg spiropent (csak este 5-ig adható, köhögés serkentő)ezt receptre lehet kiváltani. ja és méz, bodza vagy hársfa tea ezerrel, Cvitamin.

nálunk már nem is kell elvinni a gyereket az orvoshoz ha nem lázas, addig anyuka oldja meg otthon a kúrát.

Kitartás:)

egyébként meg minden gyerek másképp reagál a közösségbe kerülésre, van aki jobban bírja van aki nem.

2013. máj. 24. 13:15

Huh,hát nem nagyon bíztattatok meg :D :S


Milup extrém köhögés alatt mit értesz?Nekünk borzasztóan köhög,ugatósan,szárazon,a köptetők sem érnek semmit...igaz két napja hurutos volt,1 napig nem köhögött,most megint száarazon...


Másik: hogy lehet így dolgozni?Mert ha így haladunk akkor leginkább sehogy...

4. Milup2 (válaszként erre: 1. - Cippora)
2013. máj. 24. 13:09

Fiam tavaly augusztusban kezdte az ovit, s nem volt olyan hónap, hogy ne lett volna beteg, az egész évet átbetegeskedte, pl. áprilisban össz 6 napot volt oviban, ennyire extrémül sokat betegeskedett..:(

Hiába szedett immunerősítőt szeptembertől kezdve, mindenfélét, nem ért semmit...

Vitaminokat adtam neki, mégis beteg lett újra és újra (többnyire extrém köhögés, nátha nonstop, láz)...

Most vasat szed, meg c-vitamint, folsavat és d-vitamint, 3 hónapos kúrán van májustól, még nem volt ebben a hónapban beteg:) Talán a jövő év jobb lesz...Lehet előbb kellett volna ez a kúra, de most már mindegy (vérvétel után kiderült, hogy vashiányos)...


Úgyhogy készülj fel, az első év ilyen lesz valószínűleg....Többet lesz otthon, mint a böliben...(fiam nem volt bölis, valószínűleg mire a kislányod oviba kerül, már nem lesz annyira beteges...)

2013. máj. 24. 13:09
Mi tavaly szeptemberben kezdtük a bölcsit, szinte folyamatosan beteg volt a fiam, ha már 2 hetet folyamatosan mentünk az nagy szó volt....remélem azért majd szeptembertől az óvodában lesz folyamatos 3 hét is:)
2013. máj. 24. 13:02
az idő az egyetlen csak. egy év, mire megerősödik az immunrendszere annyira, hogy nem lesz folyamatosan beteg
2013. máj. 24. 12:56
Kislányom kicsivel több mint 1 hónapja került bölcsibe.Már most a 3. hete hol jobban-hol kevésbé beteg.Már megkaptuk az igazolást,hogy hétfőn mehet,ennek ellenére úgy és olyan szárazon köhög,hogy rossz hallgatni.Két féle antibiotikumot szedett,a gyógyszertárban fellelhető homeós és nem homeós szerek tömkelegét megvettük,és használtuk,és még sem 100%-an van jól.Gyermekorvos szerint ez normális,és akár hónapokig húzódhat a taknyolós,köhögős korszak.Ki hogyan élte meg?Tényleg most majd állandóan beteg lesz?Van valami készítmény ami ér is valamit?Vagy valami tényleg hatásos immunerősítő?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook