Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Mire figyeljek a szerződésben? fórum

Mire figyeljek a szerződésben? (beszélgetős fórum)

2013. máj. 30. 17:07
köszönöm az infókat.
22. moonlight13 (válaszként erre: 21. - Cirmoscicajaj)
2013. máj. 25. 08:54
Az mellékes, hogy milyen járulékot fizet utánad. Ha akar utána úgyis felmond, ha meg meg van Veled elégedve, akkor megtart. Bizonyított terhesség alatt nem lehet felmondani tudtommal. Utána megint az van, hogy vagy visszavesz, vagy nem, az ő döntése. Attól függ, mennyire van meglégedve Veled. Nem tudom, érvényes-e, hogy gyerekszülés után pár hónapra vissza kell venni, de azzal sokra úgysem mész!
21. cirmoscicajaj (válaszként erre: 19. - Moonlight13)
2013. máj. 25. 06:01
arra gondoltam,hogy támogatást kap utánam,mint pl.a start-kártya,ahol nem-vagy csak kisebb összegű járulékokat fizet utánam.esetleges terhességgel kapcsolatban,ha pl.egyszer odaállnék elé.hogy terhes vagyok,100%-ra venném,hogy nem alkalmazna tovább,ill.nem venne vissza a későbbiekben.
20. moonlight13 (válaszként erre: 18. - Cirmoscicajaj)
2013. máj. 24. 23:07
A határozott időre szóló szerződésnél azért vigyázz, mert ott lehetnek Rád nézve következményei, ha idő előtt felmondasz, még lehet, hogy Neked kell fizetned, mert megszegted a szerződést. Betegség és terheség miatt nem szokott a munkavállaló felmondani.
19. moonlight13 (válaszként erre: 18. - Cirmoscicajaj)
2013. máj. 24. 23:04
nekem volt olyan munkahelyem, ahol nem volt próbaidő. mi az, h támogatással jelent be?
2013. máj. 24. 16:21

Jó napot mindenkinek.Köszönöm az infókat.még van pár kérdésem:akkor is kell lennie hivatalosan próbaidőnek,ha én már régóta (1 éve)ott dolgozom?csak nem jelentett be.

most támogatással jelentene be.

arra is ugyan azok a szabályok érvényesek?

és ha csak határozott idelyű tám.-t kap(gondolom addig irja a szerződést (pl.2 év)mi van ha közben én mondok fel,pl.betegség,terhesség,stb.miatt?

17. moonlight13 (válaszként erre: 16. - 9b10f3d7ff)
2013. máj. 23. 23:17
:D :D Ettől nagyobb problémánk sose legyen! :D
16. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 15. - Moonlight13)
2013. máj. 23. 23:15
Nem baj, megesik az ilyen, ez legyen a legnagyobb probléma. :)
15. moonlight13 (válaszként erre: 14. - 9b10f3d7ff)
2013. máj. 23. 23:14
:D Jaj!!Elvesztettem menet közben a fonalat!
14. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 13. - Moonlight13)
2013. máj. 23. 23:13

Én nem tudom, csak válaszoltam délután kutyafuttában a kérdezőnek, este értem haza és csak tovább írtam az információt.

A tény választ arra adtam, hogy igen, a próbaidő alatt mindkét fél eldöntheti, hogy folytatják, vagy elválnak útjaik.

13. moonlight13 (válaszként erre: 12. - 9b10f3d7ff)
2013. máj. 23. 22:55
Ennyire határesetnek látszik ez a cég?
12. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 11. - Moonlight13)
2013. máj. 23. 22:42
Ez tény :)
11. moonlight13 (válaszként erre: 3. - 9b10f3d7ff)
2013. máj. 23. 22:40
Próbaidő alatt úgyis sok minden kiderül, az alatt meg bármikor fel lehet mondani mindkét oldalról.
2013. máj. 23. 22:33

A felmondási idő legkorábban a felmondás közlését követő napon kezdődik, e rendelkezéstől

kollektív szerződés csak a munkavállaló javára térhet el. Ez azt is jelenti, hogy kollektív

szerződésben vagy a felek megállapodásában is lehetőség van ennél későbbi kezdő időpontot

kikötni.

A korábbi felmondási tilalmak köréből többet is a felmondási időnél szabályoz a törvény. Itt

sorol fel ugyanis több olyan körülményt, amelyek fennállásakor – a munkáltató felmondása

esetén – a felmondási idő nem közvetlenül a felmondás közlését követően, hanem csak

későbbi időpontban kezdődik. Ezek a következők:

 a betegség miatti keresőképtelenség, legfeljebb azonban a betegszabadság lejártát

követő egy év,

 a beteg gyermek ápolása címén fennálló keresőképtelenség,

 a hozzátartozó otthoni gondozása céljából kapott fizetés nélküli szabadság.

A felsorolt esetekben a felmondás közölhető, de a felmondási idő legkorábban a megjelölt

időtartam lejártát követően kezdődhet el. E rendelkezésektől kollektív szerződés csak a

munkavállaló javára térhet el.

A felmondási idő harminc nap, amely a munkáltató felmondása esetén a munkáltatónál

munkaviszonyban töltött

 három év után öt nappal,

 öt év után tizenöt nappal,

 nyolc év után húsz nappal,

 tíz év után huszonöt nappal,

 tizenöt év után harminc nappal,

 tizennyolc év után negyven nappal,

 húsz év után hatvan nappal

meghosszabbodik.

Lényeges változás, hogy a munkáltatónál munkaviszonyban töltött időnek csak a munkáltatói

felmondás esetén van jelentősége, ha a munkavállaló mond fel, harminc nap marad a

felmondási idő.

Mindkét felmondásra igaz viszont, hogy a fentinél hosszabb, legfeljebb hathavi felmondási

időben is megállapodhatnak a felek (e szabályt az Mt. hatálybalépését követően kötött

munkaszerződésre kell alkalmazni). A kollektív szerződés ugyancsak megállapíthat a

törvényben foglalt harminc napnál hosszabb felmondási időt.

A felmondási idő számítása szempontjából nem kell figyelembe venni azt az egybefüggően

legalább harminc napot meghaladó tartamot, amelyre a munkavállalót munkabér nem illette

meg.

9. moonlight13 (válaszként erre: 5. - Cirmoscicajaj)
2013. máj. 23. 22:25
Beütöd a bérkalkulátor 2013-at a neten, és mindent kiír.
8. moonlight13 (válaszként erre: 3. - 9b10f3d7ff)
2013. máj. 23. 22:24
A felmondási idő (hacsak nem valami vezetői állásban vagy) a Munka Törvénykönyvében van benne.
2013. máj. 23. 15:27

szóval:munkaidő,munkabér,munkaköri leírás.

ennyire kell figyelni?

2013. máj. 23. 15:07
Munkaköri leírás sem ártana...
2013. máj. 23. 15:02

és min.bérre mennyit kell kapnom?(gondolom ennyire jelent be)

És akkor azt minden esetben meg kell kapnom,ha le van dolgozva az órám?

2013. máj. 23. 15:02
ja és a lényeg mennyi a béred :D
2013. máj. 23. 15:01
nem felmondási idő , hanem próbaidő akart lenni. Nem árt azt sem tudnod, mennyi a felmondási idő
2013. máj. 23. 15:00
hány órát kell dolgoznod, milyen munkakörben. Mikortól vagy munkaviszonyban, mennyi a próbaidő, és arra is azt a pénzt kapod-e, amennyit a felmondási idő lejárta után. Az, hogy határozott, vagy határozatlan lesz-e a munkaviszonyod.
2013. máj. 23. 14:54
A főnököm nemsoká bejelent,mire kell figyelnem?Minnek kell benne fennie feltétlen a szerződésben?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook