Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Ha kihagyok egy nap fogamzásgátló tablettát az baj? fórum

Ha kihagyok egy nap fogamzásgátló tablettát az baj? (tudásbázis kérdés)


1 2
2014. nov. 23. 09:29
igen baj,mert teherbe eshetsz.en igy lettem terhes.
38. Kati92 (válaszként erre: 1. - Petra00)
2014. nov. 19. 12:02
szia. mi lett a vege a sztoridnad? lett baba ?
2013. jún. 21. 13:30
okozhat bajt igen.en igy lettem terhes.
36. mkriszti81 (válaszként erre: 31. - Petra00)
2013. máj. 23. 13:06

A "védőangyalod" (pasionella) szerint jól csináltad, szerintem nem... de most már mindegy is

Ha egyszer tudtad (olvastad), hogy 12 órán belül lehet bevenni a kihagyottat, akkor ha ez az idő eltelt (vagyis egy egész nap), akkor minek vetted be az azt követő napon azt a kihagyott szemet? Akkor már rendesen este kellett volna a soron következő és kész. + természetesen egyéb módon védekezni...


Amúgy meg vajmi kevés az esély így még babára, ne izgulj, hisz a szervezetedben benne van az addig folyamatosan szedett gyógyszer, nem véletlenül vagy valamennyire védett abban a 7 napban is, amíg nem szeded (és menstruálsz)...

35. Petra00 (válaszként erre: 34. - 569a7df0cf)
2013. máj. 23. 12:58
A fórumot én indítottam, nem háborogtam egyik hozzászólásban sem:)"Baleset" pedig bármelyikünkkel történhet, még azzal is, akinek esze van:)
2013. máj. 23. 12:54
Felnott, ertelmes nonek tartod magad, de valojaban nincs annyi eszed, ha kimaradt egy nap, de dugni akarsz, akkor gumit huzatsz a pasiddal? Es meg haborogsz, hogy hulyenek neznek?
2013. máj. 23. 12:45
Bajom nem lett, nem éreztem semmit még van másfél hét kábé hogy megjöjjön, ha meg nem jön meg, akkor sem esek kétségbe:)Köszönöm mindenkinek a kedves és "kedvetlen" tanácsokat:D:D
32. Pasionella (válaszként erre: 31. - Petra00)
2013. máj. 23. 12:44
Akkor jól csináltad.
2013. máj. 23. 12:42
Látom, zajlik a feldobott kérdésemre az "élet":) Igen, kettőt vettem be. Mivel csak kedden reggel tudtam megirattatni és kiváltani, ezért kedden délelőtt 10-kor vettem be az egyiket, a másodikat pedig kedd este 10-kor. Sajnos a 12 óra régen eltelt, mivel hétfőn egyáltalán nem tudtam bevenni, mivel kiraboltak és elvitték a táskámmal együtt, doki nem volt, mert pünkösd, legkorábban kedden tudtam recepthez jutni, tehát a hétfő teljesen kimaradt.
30. Pasionella (válaszként erre: 27. - Szafaripók)
2013. máj. 23. 12:38
Mielőtt elkezdtem volna bármilyen fogamzásgátlót szedni elolvastam egy párnak a tájékoztatóját. Pl a yadine-nak ilyen esetben szintén ezt írják...symicia szintén ugyan ez...yasminelle szintén.
29. mkriszti81 (válaszként erre: 28. - Pasionella)
2013. máj. 23. 12:37
Akkor talán hagyjuk, hogy ő maga erősítse ezt meg, nem hiszem, hogy ennyire a védőszárnyaid alá szorul. Amúgy már rég cáfolta volna, ha így lett volna...
28. Pasionella (válaszként erre: 24. - Mkriszti81)
2013. máj. 23. 12:34
Én mindenhol azt olvastam, hogy 2őt vett be aznap, és nem, hogy egyszerre, ezt nem írja le, de akkor ezek szerint így értelmeztétek.
27. szafaripók (válaszként erre: 26. - Pasionella)
2013. máj. 23. 12:34

Újra megkérdezem, ugyanazt a gyógyszert szeditek a fórumindítóval? Vagy bárkivel itt a fórumon?

Ha gyógyszert váltassz, akkor el fogod olvasni annak a betegtájékoztatóját, vagy eszerint fogod szedni, még ha arra esetleg más vonatkozna???????????

2013. máj. 23. 12:32

Ha első héten hagytad ki: éltél nemi életet a gyógyszer kihagyás előtti héten? ha igen orvos, ha nem akkor vedd be a tablettát és szedd tovább a többit, 7 napig alkalmazz más védekező módszert is.

Ha a második héten hagytad ki vedd be és szedd tovább.

Ha a 3. héten hagytad ki vedd be, szedd tovább és ne tarts szünetet, hanem kezd egyből a következőt vagy hagyd abba a megkezdett csomagot vagy tarts 7 nap szünetet, a késedelmet is beleszámítva és folytasd a következő csomaggal.

25. szafaripók (válaszként erre: 22. - Pasionella)
2013. máj. 23. 12:31

Ok, átfogalmazom:


Tudod, a többség nem azért írja, hogy ne vegyél be kettőt, mert "hülye", hanem azért, mert a gyógyszerek nagyon nagy többségére igaz, hogy nem szabad dupla adagot bevenni a kimaradt helyett - legyen az fogamzásgátló, vagy akármi más gyógyszer. Ennek is oka van, és valószínűleg a gyógyszerek készítői jobban tisztában vannak a hatásmechanizmussal, mint te - nyilván ezért is írták rá!

Korábban is írták, akkor is lehetsz terhes, ha nem felejtetted el bevenni, szóval ha kihagytál csak egyet is, akkor is.

Tuti módszer a terhesség elkerülésére az aszkéta élet meg a vibrátor, de ne hülyézz már le másokat, amiért leírják azt, amit neked is tudnod kéne, sőt mindenkinek, aki valamilyen gyógyszert szed...

24. mkriszti81 (válaszként erre: 19. - Pasionella)
2013. máj. 23. 12:30

Te olvasd már vissza, miről szól a fórum 3. hsz-a!

Nem az a bajunk, hogy később pótolta (persze, hogy 12 órán belül be lehet venni), hanem az, hogy következő nap egyszerre 2-t vett be.


így kellett volna helyesen:

egyik nap este: 1 szem

másik nap este: kimaradt gyógyszer

köv. nap délelőttig (azaz 12 órán belül): 1 szem

ugyanazon nap este a szokásos időben: 1 szem


tehát egy napon belül veszi be a kettőt, de a mindkettő között is eltelik 10-12 óra! Így még belefér, de egyszerre megterheli a szervezetet, erről szól a betegtájékoztató.

23. szafaripók (válaszként erre: 19. - Pasionella)
2013. máj. 23. 12:29

A te fogamzásgátlódon az van. Én most megnéztem az enyémet, azon nem - az van rajta, amit többen is írtak, kimaradt tabletta pótlására nem vegyünk be duplát következőleg.

Te egyébként ugyanazt szeded, mint a fórumindító?

22. Pasionella (válaszként erre: 21. - Szafaripók)
2013. máj. 23. 12:28
Nem én indítottam a fórumot de nem baj...
21. szafaripók (válaszként erre: 17. - Pasionella)
2013. máj. 23. 12:28

Tudod, a többség nem azért írja neked, hogy ne vegyél be kettőt, mert "hülye", hanem azért, mert a gyógyszerek nagyon nagy többségére igaz, hogy nem szabad dupla adagot bevenni a kimaradt helyett - legyen az fogamzásgátló, vagy akármi más gyógyszer. Ennek is oka van, de ha tényleg tanultad ezt korábban, akkor tudhatnád.

Ha véleményekre voltál kíváncsi, akkor csak azt lehet neked mondani, amit már mondtak is korábban: akkor is lehetsz terhes, ha nem felejtetted el bevenni, szóval ha kihagytál csak egyet is, akkor is.

Tuti módszer a terhesség elkerülésére az aszkéta élet meg a vibrátor, de ne hülyézz már le másokat, amiért leírják azt, amit neked is tudnod kéne...

20. 92c7c20f7e (válaszként erre: 15. - Petra00)
2013. máj. 23. 12:24
:)
19. Pasionella (válaszként erre: 18. - Mkriszti81)
2013. máj. 23. 12:24
Olvasd már el a tájékoztatót az Isten szerelmére, de mindjárt idézem komolyan mondom. Ontjátok itt a hülyeséget!
18. mkriszti81 (válaszként erre: 3. - Petra00)
2013. máj. 23. 12:22
na gratulálok - kettőt vetté be a kimaradt után??? Minden létező gyógyszerre rá van írva, hogy felesleges dupla adagot bevenni, ha már kimaradt egy, akkor így jártál, a dupla adaggal viszont még rosszabbat tettél, utólag soha nem lehet már pótolni a mennyiséget...
2013. máj. 23. 12:19
A saját fogamzásgátló tájékoztatómban az van, hogyha elfelejtettem akkor legalább 12 órán belül vegyem be és utána a megszokott időben a következőt. Aki azt állítja nem lehet így bevenni az hülye vagy még sosem szedett és marha jó okoskodni.
16. 937a2a883a (válaszként erre: 15. - Petra00)
2013. máj. 23. 11:46
Én értem ezt,viszont teljesen mindegy mi az oka annak,hogy nem vetted be.A fogamzásgátló hatását ez nem érdekli.Szóval lehetne akármilyen szomorú a sztori,amiért nem vetted be,sajnos attól még terhes lehetsz,ha nem úgy jártál/jársz el,ahogy az a betegtájékoztatón van.Én úgy tudom,hogy adott időn belül (nem tudom hány óra) be lehet venni és ugyanúgy véd,viszont ezen idő letelte után nem érdemes már bevenni,mert nem nyújt akkora védelmet,mint eredetileg és kiegészítő védekezést kell használni.Szedheted évek óta,akkor is megérzi a szervezet,ha egy kimarad.Igaz,hogy még így is véd,de nem annyira,mint eredetileg.Volt már rá példa nem is egy,hogy valaki így lett terhes.Ennek ellenére szerintem kicsi az esélye,de nem lehetetlen.
15. Petra00 (válaszként erre: 14. - Nikita83)
2013. máj. 23. 10:51
Nikita köszönöm. Azért beszélnek így, mert nem tudnak semmit, csak követ dobálni mása. Engem a hétvégén kiraboltak,feltörték a kocsimat, elvitték mindenemet az autómból 3 perc leforgása alatt a táskámmal együtt mindent vittek és mivel ünnep volt nem tudtam pótolni a gyógyszeremet. Legközelebb kedden tudtam egy ismerőssel irattatni, mert az orvosom még szabin volt és telefonon sem tudtam elérni. Ez az "esztékás" orvos írta fel a gyógyszert nekem látatlanban és azt üzente, hogy vegyek be kettőt. Hát csak ezért maradt ki és ezért vettem be kettőt, utána olvastam a neten is és itt is sok helyen azt olvastam, hogy be kell venni a kettőt. Mindig pontosan betartottam és sosem volt gond. Szomorú vagyok és nagyon elesett a rablás miatt, de még mindig viccesen fogom fel és ha terhes leszek, talán viccből arra is gondolhatok, hogy "kicsim, tudod egy rablónak köszönheted az életedet:)))" mielőtt még megköveznek ezt csak poénból írtam le és mosolygok én is.
2013. máj. 23. 10:40

Most miért kell így "beszélni" a kérdezővel?

Petra: Amikor még szedtem, a pár év alatt 1-2 alkalommal előfordult, hogy elfelejtettem (emberek vagyunk). Én mindig este vettem be, így ha az véletlenül kimaradt, és másnap jutott eszembe, akkor amikor rájöttem, be is vettem azonnal. A következőt pedig a szokásos időben.

2013. máj. 23. 10:38
És ha este elfelejtem, és reggel, tehát 12 órán belül pótolom, az még elfogadható? Erről mit tudtok? Értelemszerűen akkor az esti adagot is kicsit csúsztatom. Ez még belefér?
12. bd55e3f068 (válaszként erre: 9. - Petra00)
2013. máj. 23. 10:33

Megtanultad? Aztán direkt mást csináltál? Grat.

A ciklus végén meg majd elválik, hogy baj volt-e vagy sem.

11. siss27 (válaszként erre: 9. - Petra00)
2013. máj. 23. 10:31
Látszik mennyire megtanultad,akkor nem kérdeznél ilyen hülyeséget.
2013. máj. 23. 10:30
A fogamzásgátló normális szedése sem nyújt 100°-os védettséget, így pedig még inkább teherbe eshetsz. Ha néha így járok, akkor én abban a hónapban még mással is védekezek. Jobb félni, mint ...
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook