Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Angliából Magyarországra babával, ideiglenes útlevéllel? fórum

Angliából Magyarországra babával, ideiglenes útlevéllel? (beszélgetős fórum)


1 2
33. Yaweb (válaszként erre: 30. - 9b10f3d7ff)
2013. máj. 24. 20:29
Mikor megszuletik a baba,a korhazban adnak egy teloszamot amit fel kell hivni idopontot kerni az anyakonyvoire. Kapsz majd egy papirt a korhazban amit vinned kell. Nekunk 1 het alatt megvolt. Akkor kiadjak mikor az idopont van
32. Yaweb
2013. máj. 24. 20:27
Az angol utlevelhez most szulok eseteben annyi kell,hogy meglegyrn a home offices regisztracio ES az 5 ev. Ha meg csak 4 ev van meg akkor nem kaphatja meg.
31. szaszi2 (válaszként erre: 1. - Nikci001)
2013. máj. 23. 13:30

Én Németországban fogok szülni Augusztusban,és engem s össze zavart a nagykövetség.Ha itt indítom el a magyar állampolgárságot,4 hónap kell a papíroknak és nem biztos, hogy karácsonyig meglesz.:-(

Legújabb felállás.

Itt meg csináltattuk az apasági nyilatkozatot,először csak német állampolgár lesz.

Aztán haza küldöm a papirokat,mert csak az OFFi fordítást fogadják el otthon.Már meg beszéltem a fordító irodával.És karácsonykor megcsinálják az anyakönyvezést és minden papírt.A fordításra két hetet kell várni :-)

30. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 24. - Nikci001)
2013. máj. 23. 13:09
Ja és arra is készülj fel, hogy az angolok nem azonnal adják ki a születési anyakönyvi kivonatot, az is lehet hetekkel később. Nem lesz egyszerű. Kérdezz rá a védőnőre, ahol Ti éltek kb. mennyi idő, ez alapján kérj időpontot a konzulátusra.
29. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 24. - Nikci001)
2013. máj. 23. 13:05

Én úgy tudom angol útlevelet nem kaphat a baba, hiszen Ti magyarok vagytok, már megszűnt az, hogy azt az állampolgárságot kapja a baba automatikusan, ahol született.

Viszont vedd fel mielőbb a kapcsolatot a követséggel ,hogy ideigleneset kapjatok, mert akár 1-2 hónapos várakozási idő is lehet amíg ügyintézőhöz kerültök. Ha kocsival mentek parkolásnál vigyázzatok, ha túllépitek az időt nagyon drága okmány lesz.

28. 9678a02221 (válaszként erre: 26. - Nikci001)
2013. máj. 23. 12:59
Mondjuk nalunk a ferjem francia,tehat kicsit mas a felallas..De ismerek olyan magyar hazaspart akiknek a kicsijuknek ir utlevele van..Nem tudom a burokracia utvesztoiben mindig elveszek:(
27. 9678a02221 (válaszként erre: 26. - Nikci001)
2013. máj. 23. 12:56
Ja nekem is ezt uvoltozte a csaj a telefonba a nagykovetsegrol..Semmi feltetel nem volt csak annyi,hogy az egyik szulonek minimum 5 eve itt kellett hogy dolgozzon full time-ban.Megszulettek,uton hazafele bevittuk oket a reg.office-ba megkaptuk az anyakonyvit,megkervenyeztuk az utlevelet,5 evre visszamenoleg kertek az egyik szulotol a P60-ket es kesz.3 heten belul itt volt az utlevel:D
26. nikci001 (válaszként erre: 23. - 9678a02221)
2013. máj. 23. 12:50
szia, mi volt az útlevél igénylésének a feltétele? Mert nálunk mindkét szülő magyar. Én sem erőltetném a magyart, ha lenne egyszerűbb, gyorsabb megoldás. Akkor ezek szerint ti nem is anyakönyveztettétek Mo-n? Mert én azt olvastam vmi hivatalos oldalon, hogy köteles vagyok anyakönyveztetni otthon, akkor is, ha külföldön születik. Röhej, hogy mindenhol csak az van, hogy mit kell csinálnom, meg mennyit kell fizetnem, aztán örülhetek neki, ha fél év alatt elintéződik az egész procedúra...
25. nikci001 (válaszként erre: 8. - 111vadvirág)
2013. máj. 23. 12:46

Hát ez nem semmi! Az angol bürokrácián is kiakadtam már párszor, de a magyar simán lekörözi. És hát ez, hogy minden hivatal ül 1 hónapot a papirokon...Mi ez már? Ráadásul nem kevés pénzbe kerül, mire elintéződik. Apasági nyilatkozat 29font(kb 10150Ft), ideiglenes útlevél 25font(kb 8750Ft), fordittatás kb 18000Ft, útlevél 2500Ft, gyorsitott eljárásban azt hiszem 5000Ft körül. Midez azért, mert külföldön élünk.

Köszi, hogy leirtad a ti kálváriátokat, kicsit jobban képbe kerültem.

24. nikci001 (válaszként erre: 20. - 9b10f3d7ff)
2013. máj. 23. 12:39

Engem tulajdonképp az angol útlevél is érdekelne, ha az gyorsabb. Kérhetek azt is, attól függetlenül, hogy nem angol állampolgár?

Nálunk a felállás a következő: nem vagyunk házasok (ezért is kéne a magyarhoz az apai elismerő nyilatkozat), mindketten magyarok vagyunk, párom 4, én másfél éve élek itt. Neki már magyar személyije sincs, leadta, nekem még van. Bár ez nem tudom, h számit-e.

Az a baj, hogy minket szorit az idő...Kb 8-10 hetes lesz a baba, amikor hazamennénk (ennyi idő alatt képtelenség a rendes magyart megszerezni a követségről, ezért akartuk az ideiglenest), de nincs 3-4 hónapunk, csak 3 hetünk arra, hogy Mo.-n legyünk (párom szabadsága miatt, és hát együtt megyünk, együtt jövünk).

23. 9678a02221 (válaszként erre: 5. - Nikci001)
2013. máj. 23. 12:34
Miert nem?Nalunk folajanlottak hogy kerhetunk nekik francia utlevelet is sot magyart is.Az en gyerekeimnek ir utleveluk van,de csinaltathattam volna nekik magyart es franciat is.Mikor betelefonaltam a magyar konzulatusra akkor fol volt a csaj haborodva hogy nincs a gyerekeimnek magyar utlevele:DD Azok utan ahogyan beszeltek ott velem,ugy dontottem nem is lesz..Az egyik baratnomnek a kisfianak van szlovak alban es ir utlevele is..
22. Yaweb (válaszként erre: 20. - 9b10f3d7ff)
2013. máj. 23. 10:42

Igen,nekem van. A ferjem meg csak juliusban lesz 5 eve,hogy az orszagban van es a kisfiam masfel eves.

Igazad van,ne vogyuk el a forumot. Csak azt mondtam,hogy nem kap TAJ- es adokartyat,mert kulfoldon tartozkodo magyar allampolgarnak minosul es addig nem is adnak mig haza nem koltozunk. Valamilyen szinten ertheto is.

2013. máj. 23. 10:41

Itt azt irja lehet meghatalmazassal anyakonyveztetni:

[link]

20. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 19. - Yaweb)
2013. máj. 23. 10:39

Viszont van akkor x év, 5 évnél több igazolt munkaviszonyotok, gondolom.


Mindegy nem akarom a fórumot elvinni, így is lesz éppen elég intézni valójuk.

19. Yaweb (válaszként erre: 18. - 9b10f3d7ff)
2013. máj. 23. 10:37
En magyar vagyok es az is maradok :-) sem en,sem a ferjem nem angol allampolgar
18. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 15. - 9b10f3d7ff)
2013. máj. 23. 10:35
Persze, ha a szülők felvették az adott ország állampolgárságát nem jár, és a GYES-GYED sem addig, amíg nem tartózkodnak itthon. viszont amíg itthon vannak jár.
17. Yaweb (válaszként erre: 15. - 9b10f3d7ff)
2013. máj. 23. 10:35
Mi srm orokre mentunk ki,mert szeretnek hazamenni es sajat lakasunk is van,de nem szamit
16. Yaweb (válaszként erre: 13. - 9b10f3d7ff)
2013. máj. 23. 10:34
Igen,en lassan 10. evemet taposom kint :-)
15. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 14. - Yaweb)
2013. máj. 23. 10:34
Ha nem örökre megy ki valaki, és van itthon is lakásuk bejelentett címmel megkapja.
14. Yaweb (válaszként erre: 11. - 9b10f3d7ff)
2013. máj. 23. 10:32
De viszont TAJ kartyat es adoszamot nem kap,mert kulfoldon elo allampolgar es azoknak nem jar. Csak abban az esetben ha a szulok azt hazudjak,hogy hazamentek. Probaltam elintezni en is a TAJ es adokartyat a kisfiamnak es addig mig apa bele nrm egyezik abba a hazugsagba,hogy Mo-n elunk,nem kap. Igy rahagytuk
13. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 10. - Yaweb)
2013. máj. 23. 10:31
Akkor Ti már x ideje kint éltek, automatikusan nem jár állampolgárság.
12. Yaweb
2013. máj. 23. 10:30

A magyar butokracia kiveteles. Kulfoldon hazasodtam a ferjemmel,nem az o orszagaban. 5 honapig tartott minden papir beszerzese es kb 100 000 Ft-ba 5 evvel ezelott!!!

Az anyakonyvi es az utlevel nekink 3 honapba telt es 105 fontba. Az angol meg 49-be es csak postan kuldtuk el mig a magyar konzulatushoz be kellett citalni az akkor 3 honapos babat...

11. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 6. - Nikci001)
2013. máj. 23. 10:29
Az, és én még hozzátenném, hogy itthon, még kötelező az önkormányzatnál az eredeti házassági anyakönyvi kivonatot leadni és a szülők anyakönyvi kivonatát is. Azokat ott rögtön visszaadják, fénymásolva küldik tovább az idegenrendészetre. Óriási procedúra. Amíg nem kap a gyerek állampolgárságot, addig ugye nem lehet magyar lakcímkártyája, ami meg elengedhetetlen a az itthoni TAJ kártyához. A TAJ-kártya nélkül meg semmit nem lehet intézni
10. Yaweb (válaszként erre: 5. - Nikci001)
2013. máj. 23. 10:24
De igy mukodik. Az en kisfiamnak 3-as allampolgarsaga van. Magyar,angol es az apukajae. Semmi gond nincs belole
9. Roza78 (válaszként erre: 8. - 111vadvirág)
2013. máj. 23. 07:04
Nem semmi... Amikor nővérem szült (Olaszo-ban ) akkor csak fel kellett küldeni az anyakönyvit a konzulátusra Milánóba és ők kb. 1-2 hónap (nem emlékszem pontosan) visszaküldték a magyar anyakönyvit. Most annyi változott, hogy meg kell jelenni személyesen mindkét szülőnek. Azért furcsa, hogy Angliában ezt nem csinálják meg , a külképviseleten ugyanúgy kellene menni a dolgoknak. A gyerek 5 hós volt amikor hazajöttek, de olasz személyivel es itthon csináltattak útlevelet neki. Ez a fordítás is elég érdekes amit írtál, én most vittem el az offi-hoz és az anyakönyvi kivonatokat darabra számolják nem szóra mint más iratot és 6000ft-ba kerül.
2013. máj. 23. 06:04
Szept. 19-én szült a lányom. Karácsonyra hazajöttünk. Mi is ebben a cipőben jártunk. Hál Istennek vége!!! Bürokrácia, mindkét országban. Most tudtak visszamenni május 3-án, érkeztünk dec-11-én. Még a Nagykövetségen aláirattak a lányommal egy nyilatkozatot ha nem lesz kész a magyar útlevél a baba marad!!!(utolsó héten kész is lett, némi protekció kellett hozzá mert 3 hét lett volna, de a lányomnak vissza kellett menni dolgozni, stb.) Az ideiglenes igazolvány 5 napig érvényes! Más országban ez egy ÉV. Miután angliában szült, a szül. akvit. először le kell fordítatni, azután bemenni az Önkormányzathoz, anyakönyvvezetőhőz és indul a lavina...Ja és nem akárhol csak egy helyen lehet a fodítani csak a OFI Budapest, Bajza u. 52-, de vigyázz ne az eredeti születésit add le hanem a másolatot, mert csak az tartalmazza a szülők adatait és a szül. helyet. Én hülye az eredetit adtam le és nem néztem, h azon csak a kislány neve szerepel. Nem csak Pesten lehet elintézni, vannak kirendeltségek, és onnan még tovább küldik. (mert a másolatot is le kellett másoltatni.)16.000,-ft + posta kltg. 2.200.-Ft. attól függ hány betüből áll a fordítás, ennek arányában fizetsz. Már megérkezett a fordítás kb másfél hónap, még aznap mentünk az anyakönyvvezetőhöz. A lányom tudná megmondani pontosan mi zajlott le, mit töltött ki...Ami ezután történt az mutatja leginkább a bürokráciát. kb 30 nap az ügyintézés, ez még helyben történik, azután jön a honosítás Pesten a Minisztériumban. Adtak egy telefonszámot, h lehet hívni, sürgetni, ha nagyon szorít az idő. Így is lett, hívogattuk Őket hívatkozva az iktató számra, de csak hitegettek, hogy a kicsik anyakönyvi kivonatát soronkívül intézik. Mig mondtam a lányomnak beszéljen az osztályvezetővel, aki pont szabadságát töltötte és helyettese nem volt. Azt modták csak aláírásra vár. Közben megtörtént végre elpostázták, csak nem érkezett meg. A két hivatal egymásra mutogatott. Végre azon a héten mikorra megrendeltük a repjegyet kedden ápr. 30-án megérkezett. TAJ kártya is kell az oltások beadásához, de csak személyivel lakcím kártyával megy, ezt is megoldottuk...!Sok síkert és imádkozz Istenhez, csak pozítivan...
7. Roza78 (válaszként erre: 6. - Nikci001)
2013. máj. 23. 03:47
Tudtommal az anyakönyvezést a nagykövetségen kellene intezni nem itthon. Bár az angolt nem ismerem, de Olaszo-ban el kell oda menni mindkét szülőnek és ők intézik. Angol személyi igazolványt nem tudsz kérni neki?
6. nikci001 (válaszként erre: 4. - Bázis22)
2013. máj. 23. 00:17
Nem is tudtam, h még külön az állampolgárságot is meg kell kérni (mivel mindkét szülője magyar, ezért automatikusan ő is magyar lesz, ezért is nem kérhetek neki brit útlevelet). Ez az egész procedúra tényleg egy agyrém, plusz egy rakás pénz. De a londoni magyar nagykövetségről is megvan a véleményem...:)
5. nikci001 (válaszként erre: 2. - 9678a02221)
2013. máj. 23. 00:12
Hát, sajnos nem igy működik, hogy kérek neki ilyet is, meg olyat is:)
2013. máj. 22. 23:32
Az angol anyakönyvi kivonatot hazaküldöd. Nagyszülőt meghatalmazhatsz. Hivatalosan lefordíttatja, azt be kell adni az illetékes önkormányzathoz, ők elküldik az idegenrendészetre, párhuzamosan kérjétek meg a magyar állampolgárságot is, mert nálunk nem adták egyszerre meg, így az ügyintézés 6 hónapba került, plusz a londoni konzulátuson a várakozás az útlevélért. Agyrém az egész. A nagykövetségre időben adjátok be az időpont egyeztetést, mert sokat kell várni. Kitartást!!
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook