Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Elvesztett babák fórum

Elvesztett babák (beszélgetős fórum)


2009. ápr. 23. 19:13
nekem decemberben volt missed abom a 14.héten. ikrek voltak de leállt a kicsi szívük.műszeresen fejezték be.utána 6 hétre volt egy általános vizsgálat ott minden ok volt.most vagyok megint 8 hetes terhes.nagyon remélem nem lesz gond.
2008. ápr. 27. 17:12

Sziasztok!


Nekem tavaly márciusban volt missed ab -om a 10 héten!


Senkinek nem kívánom!:-(


Sőt azt kívánom minden kedves leendő kismamának hogy soha de soha ne kelljen ilyesmin átesnie!


Moni! Tudom hogy ilyenkor nem könnyű (tapasztalatból) de gondolj arra hgy hamarosan jön a másik baba és minden rendben lesz! És neked is lesz babád meg babás pocid mint másoknak!!!

Kitartás!

21. encike 2 (válaszként erre: 20. - Dus)
2008. márc. 7. 12:12

Szia!

Örülök, hogy leirtad a történteket és nagyon sajnálom. De ott van már a két nagy fiud!

Mi 3. babával probálkozunk, de nem akart megmaradni. Nekem az első 2-vel semmi gond nem volt.

20. dus
2008. márc. 7. 09:09

Sziasztok!


Én is átestem egy vetélésen!

Nem most volt, de ez a tragédia egy életre megmarad bennem!

Nekünk is az első babánk lett volna! Nagyon vártuk, és rettenetesen kétségbe voltunk esve, amikor begörcsöltem és elkezdtem vérezni! 11 hetes voltam.

Bementünk a kórházba, de az én fogadott orvosom épp vidéken volt! Egy másik orvos vizsgált meg! Az ultrahang alatt megdöbbentő alpári módon közölte:

" Minek jöttünk be? Ez a baba már 3 hete nem él! Nem igaz, hogy ezt a legutóbbi ultrahangon az orvosom nem látta?? "

A férjemmel csak összenéztünk és sírtunk! Az eset előtt 3 héttel voltunk ultrahangon, akkor még minden rendben volt!

Nekem is művi úton fejezték be a vetélés (abortuszt. Útálom ezt a szót!!!)

Azt mondta az orvosom, hogy várjuk fél évet(!), de egy pszichológus ismerősünk azt javasolta, ha késznek érzem magam rá, ne várjak! (nagyon magam alatt voltam, hogy nem vagyok képes egy babát kihordani, hogy lesz nekem kisbabám????) A vetélés után 5 hónapra estem ismét teherbe, veszélyeztetett terhes voltam az elsővel, de semmi gond nem volt egyik terhességem alatt sem! Azóta 2 gyönyörű kisfiam van és nagyon boldog vagyok!

Engem sem vizsgáltak ki, csak annyit mondtak: ez az első terhességnél gyakran előfordul!

Őszintén átérzem egy várt kisbaba elvesztése!

19. Moni0302 (válaszként erre: 16. - Encike 2)
2008. márc. 7. 06:19
Igen,csináltak Uh-ot,és sajnos már csak az üres petezsákot látták.Utánna mehettem a kórházba.Mi majd csak májustól próbálkozhatunk,2 hónap védekezést javasolt a doki.Éreztem,hogy nem lesz rendben minden,mert néha "barnáztam",orvosom Duphastont írt,(3*1 naponta),de ez sem segített.
18. encike 2 (válaszként erre: 17. - Erica1982)
2008. márc. 6. 17:43
Én folsavat, elevitet szedek. De már jan ota folyamatosan. Már akkor is szedtem, mikor terhes voltam.
2008. márc. 6. 16:19

Nekem is az első lett volna. De állítólag minden 2. terhes nő elveszti az 1. babáját.

Nekem csináltak UH-t, aznap is amikor elvetéltem, meg másnap is. Akkor is véreztem még, de úgy látszik fontos volt a vizsgálat.

A következő próbálkozást pedig nem fogjuk elkapkodni, mert fel kell épülni testileg-lelkileg hozzá. Ja és előtte már nem árt elkezdeni folsavat szedni azt mondta a dokim!

16. encike 2 (válaszként erre: 15. - Moni0302)
2008. márc. 5. 13:30

Mikor elvesztetted csináltak UH-t?


Nekem igen, de már akkor nem volt terhességre utalo jel. De a doki azt mondta várjunk még inkább. De ápr.-ban mindenz bele adunk.

15. Moni0302 (válaszként erre: 14. - Encike 2)
2008. márc. 5. 12:56

Nekünk az első baba lett volna.Orvos 2-3 hónapot mondott,hogy utánna ismét lehet próbálkozni.

Jövő héten megyek kontrollra,remélem minden rendben lesz.

14. encike 2 (válaszként erre: 13. - Encike 2)
2008. márc. 5. 08:47

Most várom a menszim és közben ismerkedek a szervezettel, vettem lh-t és probálok rájönni, mikor van pém. ti mikor probálkoztok ujra?

Kinek hanyadik baba lesz?

13. encike 2 (válaszként erre: 11. - Erica1982)
2008. márc. 5. 08:44

Sziasztok!

Hallottam a vetélés folyamatárol, de épp ez volt ami meglepett, hogy nálam nem volt semmilyen görcsölés. 20.-án biciklivel elmentem barátnőmhöz és akkor ott éreztem mintha kicsusszant volna vmi. Hazajöttem és akkor láttam, hogy barnás a bugyi. Meg sem gondoltam, hogy elvesztem. Másnap reggelre vérzés lett belőle. Hivtam a dokim, de majd másnap tudtunk találkozni. Elküldött UH-ra, ahol már nem volt terhesség jele. Meg sem vizsgált. Ezt furcsállom. Mondta, hogy 3 ho pihi és utána lehet probálkozni.á

12. Moni0302 (válaszként erre: 9. - Encike 2)
2008. márc. 5. 07:48

Szia,

Nekem volt kaparásom,mert mondta a doki,hogy jobb lenne,ha megcsinálná.1 hét után volt egy kisebb gyulladásom,kaptam rá gyógyszert.Jelenleg én is a szövettanra várok,jövő pénteken lesz eredményem.

Doki szerint,nem fogunk belőle túl sokat megtudni,csak azt,hogy terhesség volt.

11. erica1982 (válaszként erre: 9. - Encike 2)
2008. márc. 4. 16:14

Szia!

Neked hogy zajlott a vetélésed?

Én erősen görcsöltem, és szinte ömlött belőlem a vér 2 napon keresztül. Első nap láttam távozni egy egybefüggő kb 4 cm hosszú szövetdarabot/méhnyálkahártyát. Lehet hogy az tartalmazta a babát, de majd 2-3 hét múlva meglesz a szövettan eredménye.

Azt mondta a doki, ha nem lesz rendellenes vérzésem és gyulladás sem akkor nincs szükség kaparásra. Neked azóta nincs semmilyen tüneted?

10. encike 2 (válaszként erre: 1. - Nitácska007)
2008. márc. 4. 15:02
Szia Nita!!!
9. encike 2 (válaszként erre: 5. - Moni0302)
2008. márc. 4. 15:01

Szia!

Nekem 02. 21.-én volt egy 6 hetes elvesztésem. Engem se vizsgált meg a doki, de, ha legközelebb megjön megnézetem magam. Csak ugy probálkozunk köv. babával, ha tudom, hogy minden rendben.

8. bb52f751dd (válaszként erre: 7. - Erica1982)
2008. márc. 4. 10:03

Teljesen igazad van!

Az első nekem is elhalt terhesség volt.Azt mondta az orvos,hogy ez szinte minden második nővel megesik,fogjam fel úgy,hogy ez jó,hogy így történt,inkább mint hogy valami rendellenességgel jöjjön a világra a baba.

Azóta három makkegészséges gyerekem született,teljesen normális terhességek után!

Drukkolok,hogy nektek is sikerüljön :))

2008. márc. 4. 08:57
Én is elvetéltem 6 nappal ezelőtt. Pontosan tudom hogy mit érzel! Nem könnyű egy ilyet feldolgozni. Nekem az első terhességem volt. Sajnos a mai rohanó életmód, a sok stressz sem tesz jót a babának. De valami biztos nem volt rendben nálad sem meg nálam sem, ha ilyen megtörténhetett. Lehetett valami fejlődési rendellenesség. Az az egy vigasztal engem, hogy jobb hogy most történt, mint amikor esetleg betegen született volna meg és egy életen keresztül néztem volna a szenvedését. Fel kell épülni testileg és főképp lelkileg mielőtt újra próbálkoztok!
6. Mandula71 (válaszként erre: 5. - Moni0302)
2008. márc. 3. 14:18
Ne aggódj (tudom, könnyű ezt mondani), az első vetélés után senkinél nem szoktak vizsgálatokat végezni. Sőt, sokszor még a második után se...Tudom, két vetélésen vagyok túl, 98-ban volt egy spontás vetélésem, majd 2001-ben a 10. héten elhalt a magzat. Semmilyen vizsgálatot nem végeztek egyik alkalommal se.
5. Moni0302 (válaszként erre: 1. - Nitácska007)
2008. márc. 3. 10:32

Szia,

én 2008.02.22-én szintén missed ab-on estem át,mert a 8.héten már csak az üres petezsák látszott:-(

Neked milyen vizsgálatokat javasoltak?-mert nekem semmit,"mondták"nyugodjak meg,van ilyen..-

2-3 hónap múlva ismét próbálkozhatunk,csak nagyon nehéz,mert a környezetembe több terhes is van,akik tavaszra várják a babát...

4. Mandula71 (válaszként erre: 1. - Nitácska007)
2008. márc. 2. 20:12
Sajnos tudom mit érzel, nagyon sajnálom. Egyéb közhelyeket meg nem akarok mondani.
3. 61e5310fec (válaszként erre: 1. - Nitácska007)
2008. márc. 2. 19:59
Szia!!Nagyon sajnálom ami a kisbabáddal történt.
2008. márc. 2. 19:52
nem történt velem ilyen, de babára készülök, ezért átérzem, milyen nehéz lehet. szívből kívánom, gyógyuljon a lelki seb és legyen újabb trónörökös/nő!
2008. márc. 2. 19:10
én 2008.01.06-án estem át missed.ab spontán vetélésen mert a babám a 12 héten meghalt,

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook