Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Elmehetek fogorvoshoz, ha nincs TB-m? fórum

Elmehetek fogorvoshoz, ha nincs TB-m? (tudásbázis kérdés)


9. Regin_a (válaszként erre: 3. - Toulouse)
2013. máj. 22. 11:07

Ha a munkaugyi központon keresztüli OKJ akkor igen

Ha nem, nem

8. Toulouse (válaszként erre: 6. - Cessi)
2013. máj. 22. 09:45
Már voltam az önkormányzatnál, de itt nem hajlandóak átvállalni a TB fizetését...Júniustól már nem lesz vele probléma, mert a munkahelyem fizetni fogja. Csak az elmaradások miatt aggódom...Illetve, hogy ha most elmegyek fogorvoshoz még nagyobb összeget varrnak majd a nyakamba...
2013. máj. 22. 06:50
Ez igy van nekem nincs munkám és elintéztem én is nemrég járt le a Gyesem és csak a Családit kapom én is rá vagyok szorulva nekem is jár, elintéztem én is, 1 évig ingyen fizetik nekem is a TB-t!
2013. máj. 22. 05:55

Menj be az illetékes önkormányzathoz. Kérvényezheted, hogy rászorultsági alapon, mivel nincs jövedelmed, fizessék a tb-t. Anyukámét, és tesómét is fizették 1 évig, amíg nem találtak munkát.

Anyu sem akarta, mert nagyon megalázónak tartotta, de amikor már a gyógyszereit sem akarta ingyen felírni a doki, elintézte.

5. noozimanoo (válaszként erre: 3. - Toulouse)
2013. máj. 22. 05:47

Bemész a NAV-hoz, és ott kapsz egy csomó sárga csekket, amin addig is fizetheted magad után a TB-t, míg nem lesz melód. Gondolom, ott adnak részletfizetést is...

Egyénként kb 6500 havonta a TB, ha jól tudom.

4. vikucka (válaszként erre: 3. - Toulouse)
2013. máj. 22. 05:41

Persze, hogy elmehetsz, de fizetned kell. Ahogy a NAV-hoz is be kell fizetned az elmaradt TB-t. Bár a kérdés, hogy a suli miért nem fizeti, nem középiskolai rendszerben lévő OKJ-s oktatás...


A középsuli befejezésével a TB-d elvileg június 30-ig volt érvényes, de szerintem menj be a NAV-hoz és kérdezd meg!

2013. máj. 21. 23:19
2012-ben érettségiztem, szeptember óta pedig OKJ-s képzésre járok. De mint kiderült az új sulim nem fizeti a TB-t, csak ezt elfelejtették eddig közölni... Így most, ha jól tudom január óta nincs TB-m, mert a középsuli befejeztével még december 15-ig érvényes volt. (Javítsatok ki ha nem jól tudom!)Már nagyon esedékes lenne a fogorvos, nem szeretnék tovább várni vele. 95% hogy Júniustól lesz munkám. Jövőhéten pedig bemegyek a NAV-hoz, szeretnék kérni részletfizetést, hogy befizethessem az elmaradásomat. Azért is lenne ilyen sürgős, mert jelenleg vidéken lakom, de Júniustól már Pesten leszek albérletben, így pedig nem igazán fogok tudni lejárni vidékre fogorvoshoz, ha már lesz munkám is. A kérdésem, az lenne, hogy elmehetek-e így fogorvoshoz avagy nem? Illetve, nem tudja valaki, hogyan lehet részletfizetési kedvezmény kérni a NAV-tól?
2013. máj. 21. 23:19
Maszekhoz igen. Az nem kér semmit,csak sok sok pénzt! :-(
2013. máj. 21. 23:17
Elmehetek fogorvoshoz, ha nincs TB-m?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook