Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Ha a gyerek nem eszik, szinte semmit, mit lehet tenni? fórum

Ha a gyerek nem eszik, szinte semmit, mit lehet tenni? (beszélgetős fórum)


1 2
2017. júl. 8. 08:05
Én most a keksz evéssel küzdök a hétévesemmel. Ha sokszor jön kekszért, közlöm vele, hogy ez csak nasi és nem kaja, kérjen rendes ennivalót. Ilyenkor megsértődik két percre, majd utána közli, hogy mit akar enni, és megkapja. Egyébként egy rossz evő, válogatós gyerek, de ha szigorral veszem az étkezését, akkor kis mennyiségben normális ételt eszik. Amúgy képes lenne. cukorkán és kekszen élni, de nem hagyom rá
59. globus
2017. júl. 7. 21:51
Barátnőm unokája szörnyen rossz evő volt, gyermekorvos szerint nem kell aggódni érte, ha rendesen fejlődik. Tényleg, már kisiskolás lett, most sem eszik sokat, de teljesen egészséges.
2017. júl. 7. 21:45
:)
2013. júl. 24. 20:47

Már rég írtunk ide.

Nálunk a helyzet a zöldségekkel változott. Kicsio lányom imádja a paradicsomot, ha talál egyet (nem nehéz sok van a kertben) egyszerűen harapja és eszi.

Mindenhez adnom kell, arra jöttem rá, hogy csúszik neki könnyen és még ízlik is.

Sárga paradicsom nem savanyú. házi nincs agyon permetezve, nem lesz baja.

A fiacskám a medencében négy öt szendvicset is megeszik, imádnak kint enni.

Nincs napközben nass, csoki rettenetesen ritkán. Édesség csak házilag készített hamis somlói, ami nem annyira édes, babapiskótás, nagyon kedvelik.

Persze tartok a téltől, mert a paradicsom nem olyan már, de azért majd igyekszünk. :-)

9 éves gyereknél, már elég kínos, hogy csak csoki. :-(

56. Csillag29 (válaszként erre: 3. - Rékibogyó)
2013. júl. 24. 20:20
:) Ez nállunk is így van. Hol van étvágy hol egész nap csak turkál. Amikor 1.5 éves volt volt , hogy egész nap nem evett csak, hogy tápszert ehessen éjszaka 5* :( De azóta változott nincs nasi nics kínálgatás ha szol hogy éhes megkérdezem mit kér és fel ajánlok 2 lehetőséget.
55. Imisz (válaszként erre: 54. - Anitav83)
2013. júl. 24. 19:21
Nem tudom, lehet-e pszichés oka a nem evésnek. Mennyire ismer titeket? Sosem nyaralt/aludt nálatok még? Sógornődet kellene megkérdezned az ügyben. Kérdezd meg a kislányt, hogy mit enne szívesen és főzzél az ő igénye szerint. Esetleg próbáljátok együtt összeállítani a menüt. Lehet pl. palacsinta ami édes de mégis más mint a csoki, vagy tűrós, diós, grízes tészta ami szintén édes. Bár a gyerekek szokták szeretni a spagettit is, vagy készíts te házilag hamburgert, az is finom és ha te készíted egészséges is. Egyébként meg szerintem semmi baja nem lesz ha pár napig alig-alig eszik, majd otthon bepótolja:)
2013. júl. 23. 15:34
Az én sógornőm kilenc éves lánya épp nálunk nyaral..én már bedilizek tőle ez a gyerek nem szeret semmijen zöldséget..nem eszik sajtot..se felvágottat..a fene se tudja mit tegyek elé..illetve de.. csokit csokival..a lényeg hogy sok cukor legyen benne..amúgy kórosan sovány szerintem.Az én lányomnak szinte minden fekszik..nincs kaja problémánk.De a vendég kislány semmit nem hajlandó megenni.Szerintetek lehet ez pszihés nála???
53. fejeragi (válaszként erre: 52. - Szalaiedina1)
2013. jún. 5. 18:24
Szia! Hogy kell csinalni a kakukkfuves furdot?
2013. jún. 2. 22:42
Az enyém nem rosszevő volt, hanem nem evett semmit. Én is kipróbáltam mindent. Aztán kaptam egy gyógynövényes könyvet. Abban azt írták, hogy a KAKUKKFÜVES FÜRDŐ meghozza az étvágyát. Gondoltam miért ne próbálnám ki. Egy péntek este volt, sosem felejtem el, megfürdettem, alvás, és másnap elkezdett enni. Hihetetlennek találtam, de nem mertem abbahagyni a kakukkfüves fürdőzést. Nemrég elfogyott, másnap már szóltak a bölcsiben, hogy keveset evett, és persze otthon is észrevettem. Ekkor már biztos voltam, hogy megvan a csodaszer! Azóta olyan heti 1-2x használjuk. Persze van amit nem eszik meg, de szinte egész nap éhes. Kb. 3 hónapja végre látjuk enni.
51. kisfazakas (válaszként erre: 50. - Klarika5)
2013. máj. 31. 20:33
:-)
50. klarika5 (válaszként erre: 49. - Kisfazakas)
2013. máj. 31. 18:25
Mi is várjuk a labor-eredményt. Ma figyeltem, és jegyeztem, hogy mit evett. Tk. egész nap evett, most nem bántam, hogy mit, csak végre evett:) Aztán fokozatosan ráállunk mi is, hogy főétkezések között elmaradjon a nasi. Persze játékosan mindent hajlandó belapátolni a kedvére valóból. Ma pl. kóbor kiskutya volt, akit akkor fogadunk be, ha jól evő. Hajlandó volt a kirakott krumplit,szószt mind bekanalazni, de hát nem hülyeség az, ha mesét csinálunk az étkezésből? Viszont evett végre kitartóan, kedvvel. Látszólag?A mese kedvéért?
2013. máj. 30. 21:39

Visszajelentkezek kicsit, kész vagyunk a vizsgálatokkal, volt minden még röntgen is, mert közben hurutosan köhögött a nagy fiam, így csomó mindent megnéztek.

Kis vas hiány , és nagyon kis vérszegénység van.

Amúgy minden rendben, viszont már kapja a vitaminokat, a béres cseppnek megérkezett a hatása.

Most sem esznek sokat, csak több mindent megkóstolnak.

Az étkezések közötti nassokat kajálgatásokat abbahagytuk, csak ha pogit sütök, akkor lehet enni, így a napi 5x étkezést sikítva könyörgik.

Néha van előtte kis rinya, mert iylenkor ebéd vacsi előtt, szokott bekapni valamit, mert már kezdi érezni hogy éhes.

Most sem erőltetek rájuk nem szeretem dolgokat, iygekszem összehangolni, hogy mindenki által szeretett kajákat főzzek.

Azt mondták a súlyuk miatt ne aggódjak, teljesen jól néznek ki.

A kislányom kicsit sovi, bár most hogy túl vagyunk a náthán hasmenésen visszaszedett valamennyit, de ha meg kövér volna, azért lenne gond, mert a dankák hízékonyak, örökké ezzel emésztenek, hiába zörög a csontja:-(

48. tixtina (válaszként erre: 47. - Csoda)
2013. máj. 30. 15:35

Igen,vannak ilyen gyerekek sajna:O

Az egyik barátnőm kisfia szinte semmit nem eszik.

Csak a csokikat,meg a csoki fagyit-néha a sült krumplit,ha nagyon éhes.

Nagyjából ennyi-,de igazi vasgyúró a srác.

47. Csoda
2013. máj. 30. 10:04

Nem magasabb, 104 cm. :-)

Nem is a súlyával van a bajom, hanem hogy alig eszik meg valamit. Mitől nőjön nagyra? :-)

46. tixtina (válaszként erre: 45. - Csoda)
2013. máj. 29. 23:33

Az is lehet,hogy magasabb,mint az átlag 3 éves.

A lányom 6 és fél évesen 19 kiló-118 centi-átlag

Nem sovány,pont jó ,és közepesen nehéz a csontszerkezete.

A barátnőm kislánya a múlt héten volt 1 éves,és 13 kiló-szerintem ő picit husi-folyton eteti,ha sír a gyerek-mert szegény éhes:oo

Alig bír felkapaszkodni szegény-nem tudja megtartani magát,elesik:O Nehezen fog elindulni.

45. Csoda
2013. máj. 29. 23:04
Az én lányom jövő héten lesz 1 éves és ma mértem, 9200 gramm. Az elején szó szerint tömni kellett, mert nagyon lassan gyarapodott. Aztán kiderült, hogy vashiányos. Most ott tartunk, hogy szinte bármit megeszik. Adhatnék pörköltöt nokedlivel azt is befalná. Ennek nagyon örülök, mert a 3,5 éves fiam viszont borzalmas evő. :-((( Van olyan nap, hogy szinte semmit nem eszik. Nem finom, nem ízlik. Persze meg sem kóstolja, honnan tudja, hogy nem finom??? Járt családi napközibe, az nagyon jót tett az evésének. Szeptembertől megy oviba, reménykedek, hogy ott összeszedi magát, jót tesz majd neki a közösség. Ő 17,5 kiló, de szerintem a csontjai nehezek, mert nagyon kis vékonyka. :-)
44. klarika5 (válaszként erre: 1. - Kisfazakas)
2013. máj. 23. 20:51

No, mi is ma vittük be endokrinológiai vizsgálatra.

Bizony, súlya és magassága sem felel meg az életkorának. Vért vettek tőle, hogy kizárják a pajzsmirigy,lisztérzékenység...problémákat. Ha semmi probléma ezen a téren, akkor őszig kell figyelni, mert a nyár az hoz kellemes meglepetéseket növekedés terén. Viszont ha nem nő, akkor be kell avatkozni. De az is igaz, hogy a géneken nem lehet erőszakot tenni. A szülők testmagasságából a táblázat szerint csak 170 cm jósolható be - ha normális és átlagos a fejlődés. Ennyit léptünk a cél érdekében.

2013. máj. 23. 17:52

Persze nem minden gyerek eszik jól. De azért legyen már egy határ, amire nem legyintünk. Nem egészséges, ha egy két éves gyerek alig 8,5 kiló. Holott x héttel ezelőtt meg még megvolt majdnem 10 kiló.

Tényleg lehet itt jönni azzal, hogy ki hogy eszik meg akár a genetikával is, de a gyerekem egészsége legyen már ennél sokkal fontosabb is.

42. syria (válaszként erre: 38. - Kisfazakas)
2013. máj. 23. 17:29

Nyugalom!

(Apának küldök egy virtuális pofont. Nooormális?)


Gyerekkoromban én is nagyon rossz evő voltam, a szüleimet az őrületbe kergettem a finnyásságommal. 18 évesen, a 162 cm-hez 48 kg voltam. És soha nem voltam éhes. Ha a fogam alá való kaja volt, abból nagy kegyesen ettem, aztán slussz. Édesség? Abban az időben nem is futotta rá.


Megszületettem az első fiam. Pont olyan rossz evő volt, mint én. Nem csináltam belőle ügyet. Azt mondtam: a gyerek szervezete nem hülye, pontosan tudja, mire van szüksége. Mára egészséges, az elhízáshoz közel álló 33 éves.


A második fiam zabagépnek született. Hú, de boldog voltam! De ha olyan ételt erőltettünk bele amit nem akart megenni, nemes egyszerűséggel visszaküldte az asztalra. :(

20 éves korára egy mázsa fölött járt, rettenetesen nézett ki. Ezt akarod?

Mára életmódot váltott, megválogatja miket eszik, és elkezdett konditerembe járni.


Úgyhogy nyugi. Te mindent megteszel, változatos ételeket teszel eléjük, nem fognak éhen halni. Erőltetni tényleg a legrosszabb dolog: se neked, se nekik nem jó.

41. bajuti
2013. máj. 22. 21:04

Sokat számít,ki mit örököl(gének).Az én lányom júniusban lesz 4 éves,12-13 kg között van a súlya.Itthon rossz evő,oviban -állítólag-jól eszik.

Mi is rágörcsöltünk az evésre,de próbálunk változtatni.Kortársaihoz képest kisebb termetre,de rengeteget mozog,nem is csodálom,hogy lassan hízik.Az apjára ütött.

Viszont eleget iszik,kakál rendesen,jókedvű.

Igyekszem nem túlaggódni a dolgot.

40. kisfazakas (válaszként erre: 39. - Valakivagyok1984)
2013. máj. 22. 15:28

Gondolom a zöldség gyümölcs takarítja annyira:-)

Ez jónak hangzik,

2013. máj. 22. 14:08
Az én kislányom 4éves lesz novemberben és nálunk pont ellenkezője a helyzet.Elképesztően jó evő.Zöldség,gyümölcs,husi..viszont 12kg..ez szerintetek normális?naponta van,hogy 2x is elmegy kakilni.
38. kisfazakas (válaszként erre: 35. - Tavasz007)
2013. máj. 22. 09:54

Teljesen egyetértek veled, sajnos tudom is, nagyon görcsölök, az élet minden területén.

Így az etetésnél is, csak mindig mondogatom magamnak, hogy ők hozták ki belőlem, pedig nem...:-(

Visszaemlékszem még a szopizás időszakára, van ez a fránya, az enyém már 130 at megevett amint hazahoztuk, és próbáltam én is, aztán már jött is a görcs a kicsikben.

Erre tisztán emlékszem, és ostorozom is magam érte, csak nem tudom visszafordítható e?

Most sokat tipródtam minden h.sz-n, és úgy döntöttem ezután is lesz legalább 2 féle kaja, igyekszem hogy az egyik egyik felének, másik másik felének jó legyen valamilyen szinten, és megpróbálom, nem erőltetni.

Sajnos van rossz példa(én mindenevő vagyok ezért kicsit nehezebb is) apa nem, és ő képes asztalnál a zöldségekre azt mondani fúj, a gyerekek füle hallatára.

Balázs picinek imádta a paradicsomot, most ő is azt mondja fúj.

Persze ha próbálom apának mondani, fölveszi a lesajom arcát, és rögtön mondja minek erőlteted őket....

De sokszor nem arról szól, csak arról hogy hadd kóstoljanak meg mindent.

Na azért még védőnővel is beszélek, imádom, nagyon segítőkész(tudom ritka)

37. mothertiger (válaszként erre: 36. - Mothertiger)
2013. máj. 22. 08:26
Ja, egyébként 7 éves múlt decemberben. :)
2013. máj. 22. 08:25

Nálunk a Marslakócskák tabletta (előzőleg szirup), meg a Multitabs ImmunoKid vált be nagyon. A fiam nagyon válogatós, az apja is az volt (és még mindig az).

Nálunk csak és kizárólag akkor van édesség, ha aznap jól evett a gyerek. Inkább közvetlen ebéd után kap valamit, mint a köztes időpontban, ne rontsa az étvágyát. Ő most 136cm/30kg.

Én is erőltettem egy időben a kaját neki, de volt, hogy szó szerint kiöklendezett mindent. Ráhagytam. Minden lehetséges trükköt kipróbáltam: díszítettem a tányért, jópofa alakzatokat raktam ki kajából, ez többször be is vált.

Észrevettem, hogy ha többet van kinn levegőn, sokat mozog, jobb az étvágya is.

A húslevest csigatésztával, meg a krumplipürét bármikor képes megenni, de a főzelékeket, borsót, gombát soha. Zöldséget-gyümölcsöt is keveset eszik, egyedül az alma, amit szívesen fogyaszt. Belenyugodtam, békén hagytam az evés témával, utána pedig azt vettem észre, hogy elkezdett hízni.


Szívből kívánom nektek is a legjobbakat!

2013. máj. 22. 08:07
en is erzem magamon, hogy ha valmit eroltetetnek, blokk jon letre bennem. Amikor nem eroltetetnek, egy ido utan megjelenik a sajat vagy. Es az mindenre ervenyes! A gyerek egesz eletere!...
2013. máj. 22. 08:05

egyszer dolgoztam bebiszitterkent, mondta az anyuka, hogy nem eszik a gyerek, tomjem.


ok elmentek otthonrol. A gyerek ele raktam az etelt, mindjart megfeszult a teste, es stresszes lett. Nem mondtam semmit, hanem kimentem a konyhabol, es az ajtoresen keresztul neztem, hogy mit csinal, nehany perc mulva elkezdte megfogdosni a kajat, es lassan elkezdett enni. En szep lassan feltunes nelkul vissszamentem a konyhaba, de meg oda sem ulte melle, hanem par meterre elkezdtem mast csinalni. A gyerek evett. Anyuka hazajott, elmondtam neki, nem hitt a szemenek. hat ennyi :)

2013. máj. 21. 21:22

Valóban van néhány étel, amit szívesen megesznek, persze nem ugyanazokat, nehogy csak egy félét kelljen..., ja és apa is nagyon válogatós, és az anyja, is erről panaszkodott, dokinál ő is járt vele, semmi nem volt, úgy látszik a gének....

áááá de akkor is nehéz.

Majd azért igyekszem kicsit fölengedni magamban, ne görcsöljek ennyire.

Köszönöm mindenkinek, mindenki építően szólt hozzá:-)

2013. máj. 21. 21:20

Nekünk a nagyobbik(júliusban lesz 3 éves) nem akar annyit enni amit mi a férjemmel szeretnénk.Néha meg bezabál,de le is dolgozza,mert rengeteget megy egész nap!!!Amúgy 17 kg.

A kicsi most volt 3 hónapos.Na ő szó szerint zabál!!!!!!!!Ha nem kapja a kaját,úgy ordít,hogy tiszta vörös az arca,mikor a szájában van a cumisüveg akkor kifehéredik.Most a 3 hónapos tanácsadáson voltunk,és 5670 g,és 58 cm-er.1 hónap alatt majdnem 700g-ot hízott.

31. Imisz
2013. máj. 21. 21:13

Én is lassan a nagyi lehetnék...én is azt gondoltam anno, hogy az én fiamnál roszabb evő nem létezik. Neki időszakai voltak. A "spagetti korban" heti 7 napból 5 nap azt evett. Volt sajtos tészta kor és rántott csirkecomb kor is. Bármi volt a családi menü ő csak azt volt hajlandó megenni én meg elkészítettem neki az egy adagot:) Ezek a korszakok akár 1-2 hónapig is eltartottak de most 21 évesen azért mindent megeszik a főzeléktől a tésztán át a húsig. Csak felnőt valahogy. Nem voltam könnyű helyzetben mert ő középső gyerek, a másik kettő azért aránylag mindenevő volt. De külön főzni minden nap....

Csak azért írtam le, hátha nálatok is van valami kedvenc, amit megesznek szívesen. Nem baj, ha minden nap ugyanazt eszik, csak egyék meg! Aztán ha megunták jöhet valami más kedvenc.

bár most csak az ebédről (főétkezésről) írtam, a reggelik, uzsonnák vacsorák nem volt gond.

A másik ami beugrott: férjem mindent elnevezett, pl. paradicsomleves = kedvenc piros leves, húskonzerv = békahús vagy gyíkhús, meg ilyenek. Nagyon szerették a gyerekek:))nagy komolyan fel is olvastuk nekeik, összetevők: békacomb,/gyíkcomb, békabőr stb. Mire "lebuktunk" mert tudtak olvasni, túl is estünk a rossz korszakon.

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook