Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » 4 hónapos kisfiam hamar megunja a játékait. Egyedül sem szeret játszani. Mivel kössem le a figyelmét? fórum

4 hónapos kisfiam hamar megunja a játékait. Egyedül sem szeret játszani. Mivel kössem le a figyelmét? (tudásbázis kérdés)


2010. júl. 29. 17:36

csaktán, hát azóta már 2 éves:)

remélem már játszik egymagában is...

16. 793a9334d7 (válaszként erre: 1. - Beatrix6)
2010. júl. 29. 14:07

És amikor unatkozik, mit csinál? Sír egyfolytában?

És hol van egyedül, bent a szobájában, senki se néz rá? Mert azzal is jól elvan egy ilyen kisbaba, ha a járókájából lát téged és közben "beszélgettek".


Átfordult már egyébként?

15. 793a9334d7 (válaszként erre: 8. - _kleo_)
2010. júl. 29. 14:02
Pont ezt akartam mondani, hogy ne legyen elöl mindig minden játék, cserélgessük.
2009. márc. 26. 19:49
szerintem normális dolog ez, majd talán 1 éves kora körül feltalálja magát, vagy már amikor mászni, járni kezd. De akkor meg nem hagyhatod nagyon magára, mert ugye nehogy baja essen...
2009. márc. 26. 19:33

4 hónaposan????

Mégis mennyi ideig kellene játszania? Pláne egyedül...???


Egy kiscsoportos gyereknek is 20 percig tart a figyelme.

2009. márc. 26. 19:04
4 hónaposan?
2009. márc. 26. 16:29
A játékokat megunja,Téged nem.Játsz vele,legyél többet vele! Én is ezt teszem.A gép előtt is az ölemben van.Igénylik a törődést,oly picikék még,szükségük van ránk!
10. Ani58
2009. jan. 19. 22:04
Az én picikém 5 hónapos és ő is állandó társaságot igényel.Nekem is folyton cserélgetnem kell a játékokat a tornázón és amit odaadok neki.Mindig új játékokat kell kitalálnom(pl. táncol a kutyusa,pocakfújás,megeszem a babát,berregés).De tényleg nagyon tud ő is örülni annak,amit már egy hete nem látott.Most a tükör a jó játék,igaz ott kell állnom vele,de olyan édes,ahogy dumál és tapperolja a tükröt!Amit soha nem unt még meg,van egy plüss kutyusa,egy zenélő macija és a kedvenc zenéi(pl.Moncsicsi,Süsü).Nagyon leköti egyébként a színes újság és a szatyor is.Ezekkel elvan kb. 15 percet.Csak az újsággal vigyázni kell,nehogy lenyelje!
2009. jan. 15. 22:20

ez a kérdés komoly?de hisz még csak négy hónapos!majd meglátod,hogy idővel mennyivel többet játszik!gondolj bele,még azt sem tudja mi a funkciója egy-egy játéknak,akkor hogyan tudna vele játszani? arról nem is beszélve,hogy a látása sem 100%-os még.Érjék inkább benyomások, mint zene, erős kontúrral körülhatárolt geometriai testek (én ezeket akasztottam az ágy föle).Arról ne is álmodj (így utólag),hogy egy éves kora előtt hosszabb ideig ellesz egyedül -és az is nagy szó,ha akkor. az enyém most,ha jóllakott,nem fáradt (ami nagyon ritka,mert annyi benyomás éri) fél-fél órát játszik egyedül egy nap.többiben mással boldogan,vagy még ahhoz sincs kedve.Sok sikert!

látom,már régi a kérdés,de leírtam,hátha másnak fontos.

2008. márc. 4. 13:59

Nekünk ilyen idős korban a bébitornázó nagyon bevált. Egy egyszerű műanyag állvány amire mindenfélét fellógattam neki, gyakran cserélgettem. Másik ötlet, a játékait szortírozni. A hét minden napjára egy-egy kis dobozt rendszeresíteni, szétosztani bele a játékait és minden nap csak az aznapi játékokat odaadni neki. 1 hét után újra örömmel fedezi fel a rég elfeledett játékokat. A piciknél nagyon igaz még hogy a kevesebb játék több. Azokat a játékokat amiket már határozottan un tegyük el egy időre, hogy később ujra örömmel felfedezhesse.


Nekem 2 fiam van, 3 és 1 évesek. A nagy már néha elmaszatol egyedül, de csak körülöttem, pedig egyébként nagyon önálló, jól feltalálja magát. A kicsi viszont igazi kis matrica, le sem lehet vakarni rólam.

2008. márc. 4. 08:27
Az en kisfiam 7 honapos es ot sem koti le sokaig semmi,kell nekik a valtozatossag es mindenekelott a tarsasag,nem szeretnek egyedul lenni es imadjak a gyerekek tarsasagat!
2008. márc. 4. 07:51
Szerintem nem lehet elvárni egy 4 hónapos babától, hogy egyedül játszon, s azt meg főleg nem, hogy egy-egy játék órákra lekösse a figyelmét. Bár biztos vannak babák akik nem igénylik a társaságot, de ez később a bölcsiben/oviban csak hátrány lesz! A kisfiam nagyon szerette a forgókat. A 7 éves nővére készített neki színes papírból és fellógattuk a baldachinvasra. Imádta! (A színes papírt legyezőszerűen hajtogatta, majd középen összekötötte. Két színből készített, s ezt cérnán erősítette fel. Egyszerű, nem kerül semmibe, és a babák figyelmét leköti egy időre...:-) Vagy nem?) Az én kisfiam sem hagyott sem főzni, sem mosogatni, másról nem is beszélve! Most 17 hónapos, és azt mondhatom, hogy ma már el tudok tőle mosogatni és el tudom végezni más dolgomat is... De ha leülök ide a számítógép elé, azt még mindig utálja!!!
2008. márc. 4. 07:38

Vannak az átlagnál mozgékonyabb, kiváncsiabb természetű, társaságigénylő csemeték.

Az én kislányom 4 éves lesz és talán egy pár hónapja játszik el egyedül, leginkább szerepjátékokat, de ezt is úgy, hogy közben állandóan jön hozzám és beszél!Pl. a konyha, ahol főzök az óvoda és hozza az állatokat, babákat!

Nagyon értelmes, gazdag szókincsű és fantáziadús gyerkőc! Az aki sokat foglalkozik gyermekével később többszörösen megtérül!

2008. márc. 4. 06:45

én a mai napig nem hagyhatom "egyedül".. báttyus és apa se jó neki.. mosogatni se enged el, pedig lát közben. magyarul, ha fent van a lelkem, meg vagyok lőve :)

9 hónapos.

mi se tudtuk mivel lekötni 4 hó-san.. mindent megunt, a csörgőt is.

mindig, olyan 2-3 naponta be kellett újitani neki valami játékot. holott még nincs olyan emlékezetük ha minden igaz.. :o

nem tudom. ami most menő, az egy pár zöld zokni, az ő kis-zoknija. azt cipelgeti hetek óta folyamatosan:)))

2008. márc. 4. 06:26
Majd idővel el lesz magában is csak ne szoktasd annyira rá arra hogy veled játszik.probáltad már a csörgöt neki?
2008. márc. 3. 20:22

Szia!


Az en fiacskam 8 honapos, de meg mindig nem szeret egyedul jatszani. Ha dolgom van, akkor beteszem a kocsiba es tologatom magammal a lakasban, igy mindig lat engem, nezegeti, hogy mit csinalok. (Meg mondom is neki folyamatosan) Szoktam a jatakait is betenni melle a kocsiba, igy azokkal is eljatszogat, de ugy tunik, fontos neki, hogy maga korul tudhasson.

Szerintem csak ido kerdese.:)

2008. márc. 2. 17:49
4 hónapos kisfiam hamar megunja a játékait. Egyedül sem szeret játszani. Mivel kössem le a figyelmét?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook