Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Gyerekbicikli vásárlás - mire figyeljünk? fórum

Gyerekbicikli vásárlás - mire figyeljünk? (tudásbázis kérdés)


12. 18e79e1970 (válaszként erre: 10. - Szafaripók)
2013. máj. 22. 07:56
Igen, nem túl olcsó. Remélem találtok majd megfelelőt!! :)
11. trapiti (válaszként erre: 10. - Szafaripók)
2013. máj. 21. 21:07
A Decathlonos bicajok nagyon jól bírják a gyűrődést, érdemes a teszveszt, vaterát is nézegetni, sokszor tesznek fel. És mivel a 14-16-os bicajokat még hamar kinövik, és sokan nem is mennek vele csak pótkerékkel, így szép állapotban megmaradnak... Mi is a teszveszről vettünk újszerű állapotú Decathlonost...
10. szafaripók (válaszként erre: 9. - 18e79e1970)
2013. máj. 21. 11:20

Nem tudtam megnyitni...:( Pedig kivettem a szóközt...

Na de mindegy is. A decathlonban már mi is jártunk, gyerek végig is próbálta az összeset (a biztonsági őrök nagy örömére...), tetszett is. Csak azért kicsit drágállom, megmondom őszintén. Tudom, a minőséget meg kell fizetni, de amikor az én felnőtt bicajomat vettük egy éve, akkor is körülnéztünk, és 10-20-30 (!!) ezer forintos különbséggel is árulták egyes helyeken ugyanazt a biciklit...

2013. máj. 21. 10:04

[link]


Mi ezt vettük meg sógornőm lányának. Először nem tudta tekerni (amikor megkapta, akkor volt két éves) de most már tudja tekerni.

8. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 7. - 9b10f3d7ff)
2013. máj. 21. 09:17
Talán úgy lehet észre venni, hogy a gyereklába , nem egyenesen áll a pedálon, hanem olyan furcsa átlósan a térde a kormány felé előre hajlik. Hú ezt nem tudtam elmagyarázni normálisan. A pedálról jut eszembe, azt is jó megfigyelni, hogy ne kemény műanyag legyen amiről lecsúszik a lábfeje, a nagyság sem mindegy ne legyen kicsi sem, hogy kényelmesen ráférjen a lábfej. A gumija legyen szélesebb,hogy jól tapadjon az úton, nehezebben esik el egy kavicson is. Maga az ülés is legyen kényelmes. Én nem igazán ajánlom azokat a bicikliket, amit túl díszítenek, minden aktuális divathoz igazodnak, mert legtöbbször elvész a minőség közben.Ha újat veszel akkor inkább sport, vagy kimondott kerékpáros boltban vedd meg, azt ajánlom a bevásárló központokban kaphatóknál nagyon mellé lehet nyúlni.
7. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 5. - Szafaripók)
2013. máj. 21. 09:05
Valahogy hátul volt, nem lehetett lendületet adni neki, el nem tudom így mondani. Ránézésre minden rendben volt azzal, használatnál derült ki, hogy nem stimmel.
6. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 4. - 9b10f3d7ff)
2013. máj. 21. 09:02
Figyeljetek milyen fékek vannak rajta, van amelyiknek az eléréséhez felnőtt méretű kéz kellene, és hogy ne csak első fék legyen, hátsó is kell, mert könnyen fejre áll a gyerek, ha csak elsőt tud használni.
5. szafaripók (válaszként erre: 4. - 9b10f3d7ff)
2013. máj. 21. 09:01
Hogy érted, hogy a pedál nem esett jó helyre??
4. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 3. - Szafaripók)
2013. máj. 21. 08:59

Nem tudom mennyit tudtok rászánni, de inkább a drágább, jobb minőségűben gondolkodnék én esetleg használtan, mint egy műanyag alkatrészes vacakban.

Az én hibám az volt amikor 3 évesnek vettem, nem néztem meg a pedál jó helyre esik-e, teljesen megvoltam győződve róla, hogy az evidens ,hogy jó lesz. Tévedtem, a gyerek nem tudta normálisan meghajtani. Valahogy úgy volt rossz, ahogy volt. Arra is ügyelnék, hogy ne "ráhasalni keljen neki, hanem kényelmesen emelt felsőtesttel tudja hajtani, hogy kellően körbe lássa a forgalmat is.

3. szafaripók (válaszként erre: 2. - 9b10f3d7ff)
2013. máj. 21. 08:50
3 éves múlt, méretre a 16-os jó neki (kipróbáltuk), mert korához képest igencsak magas (112 centi)...
2013. máj. 21. 08:50
Mekkora gyereknek szeretnéd venni?
2013. máj. 21. 08:45

Szisztok!

Gyerekbiciklit szeretnénk venni a kisfiunknak, az érdekelne, hogy kinek mimlyen szempontok voltak a döntőek.

Ill. érdekelne, hogy Budapesten vagy Kecskeméten tudtok-e megbízható, jó, és nem méregdrága bicikliüzletet, ahol meg is tudnánk venni?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook