Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Mi a véleményetek a Hit Gyülekezetéről? fórum

Mi a véleményetek a Hit Gyülekezetéről? (beszélgetős fórum)

❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ... ❯❯
732. supin
2008. nov. 28. 14:01
Ha vallás akkor az nem érdekel.. Mind csak butitja a népet.
731. Amaril
2008. nov. 28. 09:11
Nem is tudtam,hogy a hit gyülisek iszlámok??? Szerintem ezt nem itt kellene megbeszélni. Nyithatnál egy fórumot,biztos sokakat érdekel! Én csak annyit kérdeznék Tőled,hogy Mohamed meghalt e értetek??? Szép napot!
730. 80ASIQ (válaszként erre: 729. - Abe24d45e1)
2008. nov. 27. 23:53

Nem haragszom a helyesbítésért, sőt! Megköszönöm. :)

Te muszlim vagy?

Ez esetben érdekes téma lenne a nőkkel való bánásmód. Bizonyára ez esetben is előjönnek a különböző vallásirányzatok közötti különbségek.

729. abe24d45e1 (válaszként erre: 728. - 80ASIQ)
2008. nov. 27. 23:36

Meg anyiban most kijavitalak ne haragudj,hogy a mohamedan szo az nem helyes.

Az emberek tobbsege a tudat hianyaban Mohammedrol neveztek el a muszlimokat "Mohamedanoknak",vagyis az iszlam vallasu embereket.Akkor a keresztenyeket is peldaul hivhatnank valaminek mert Jezust kovetek ?

Nem.!

Szerintem mindenik profeta megerdemli hogy tiszteljek es az iszlam tiszteli ugy Jezust mint barmelyik masikat.Nem tesznek kivetelt egyikuk szamara sem.

Igen igazad van az arabok reggen nagyon nomad emberek voltak.Ezert is lett elkuldve Mohammed profeta ,hogy a helyes utra hivja oket.Neki sem volt konyu az embereket a vallasra hivni mint elotte egyik profetanak sem,vagy meg hazutoltak,vagy megoltek oket de egyikuk sem volt elfogadva csak hoszu idok soran ,es ez igaz Jezusra is.

Igen sajnos mi muszlimok ezt tudjuk, hogy az iszlam vallas szerte hullik naponta sajnos.Amiutan az emberek megszerzik a tudast akkor mar maguk akarnak vallast alapitani.De ez nem ilyen egyszeru.Az igazi Istenfelo muszlimok hiaban akarnak tisztak es jokk maradni sajnos nagyon sok mas van aki elviszi a rosz hirt ezzel vagy azzal.

728. 80ASIQ (válaszként erre: 720. - Abe24d45e1)
2008. nov. 27. 23:07

Ne vedd rossznéven tőlem, de lazán, kötetlenül, laikus módra társalgok. Nekem ez elég. A szőnyeg szélén állást most arra értettem, hogy olyan ez a helyzet, mintha a munkahelyemen a szigorú főnök behívna és az irodában a szőnyeg szélén állva kellene végighallgatni a letolást. Mifelénk erre mondják, hogy a "szőnyeg szélén állni".

Nem bántottam én senkit, Mohamedet sem, már csak azért sem mert neki is köszönhető, hogy a sok nomád arab törzs néppé szerveződött. Igaz, nem lett teljes arab egység, hiszen sok arab ország van ma is, nem csak egy. Hozzá lehet persze tenni, hogy nem csak az arabok mohamedánok. Aztán persze az iszlám is több irányba fejlődött, ellenségek jöttek létre a mohamedánok között is. Képesek őlni is egymást.

Keresztények körében ekkora szmbenállásról nem tudok, de régebben egy katolikus számára egy református csodabogárnak vagy ki tudja minek számított. Most inkább a Hit-esekre vagy a Jehova Tanúira nézünk ferde szemmel, bár szerintem a valódi hívők szintúgy jót akarnak.

2008. nov. 27. 16:29

Sziasztok .

szep napot mindenkinek aki erre jar .

726. Pircsi24 (válaszként erre: 725. - Abe24d45e1)
2008. nov. 27. 13:57
Ha valakit mélyebben érdekel nyilván csak az ad teljes képet ha olyannal beszélget akinek ez a vallása, de egy általános műveltségi szinthez elegengő információt tartalmazhat egy ilyen könyv. Egyébként érdemes is kézbevenni hogy egy átfogó képet kaphatunk a világ vallásairól, már akit érdekel a téma.
725. abe24d45e1 (válaszként erre: 721. - Pircsi24)
2008. nov. 26. 22:49

Igen teljesen igazad van ,nagyon sok hiteles konyvet lehet venni,de ezzel ellentettben az arab nyelvet nagyon nehez es szinte lehetettlen teljesen leforditani a szo szoros ertelmeben.

Foleg amik Mohammedel kapcsolatosak,vagy a Koran..

724. Pirosalma (válaszként erre: 723. - C42a13b98c)
2008. nov. 25. 21:12
Úgy egészen más:-) No, túlvagyok a mai napon, nemrég értem haza, írok neked!
723. c42a13b98c (válaszként erre: 722. - Pirosalma)
2008. nov. 25. 21:08
A vallás szót a szoros értelemben véve, Jézus igenis mondta, hogy tegyünk vallást róla. Persze ki mit ért vallás alatt. Nekem a hitem megvallása.
722. Pirosalma (válaszként erre: 719. - C42a13b98c)
2008. nov. 25. 20:59

Szia, Vikta!:-)


Nem, Jézus tényleg nem volt vallásalapító. Vallásalapítónak talán Istent - pontosabban talán: az Atyát - lehetne nevezni, de ez elég erőltetett szerintem (a hit maga Istenben gyökerezik, nem kellett semmit megalapítani), én nem is szoktam a vallás szót használni, legalábbis a hétköznapi értelemben semmiképp.

2008. nov. 25. 18:35
Vannak direkt vallásról szóló könyvek és ezek lektorálva is vannak, tehát hitelesek.
720. abe24d45e1 (válaszként erre: 715. - 80ASIQ)
2008. nov. 25. 18:27

Neha egymast figyelmesztetnunk kell ,hogy mitt teszunk vagy mondunk,olyan dolgokrol amirol keves a tudasunk vagy a meggyozodesunk.Mohamedrol meg anyit ,hogy a media es mindenki elege bemocskolja manapsag a vallast es mindent,ugy hogy konyvekbol szerintem nem sokra jutsz[attol fugg persze milyen konyvrol van szo.

]Nem kell reszketned ,en nem bantalak ugyan olyan eloleny vagyok mint te ,kisebb nagyob kulombsegekkel lehet.

A jo Isten tudja csak !


"Allok a szonyeg szelen es reszketek.!"


Ez most direkt kihivas -nak szamit ,csak azert mert a szonyed szelen allnak es imadkoznak???????pl.a muszlimok szerintem te is ugyan erre ertetted.

Ha nem tudod kinek higyel vagy minek akkor miert nem jarsz utanna vagy kersz segitseget valakitol?En biztos vagyok ,hogy talalnal normalis embereket akikel lehet beszelni.

Tovabbi szep estet mindenkinek.

719. c42a13b98c (válaszként erre: 718. - Panka-8)
2008. nov. 25. 17:17
Szerintem meg de.
718. Panka-8 (válaszként erre: 712. - KOVÁCS KÁROLYNÉ)
2008. nov. 25. 17:14
Szerintem Jézus semmiféle vallást nem alapított.
2008. nov. 25. 16:24
Mindegy ki milyen vallásu,a lényeg,hogy az szerint élje az életét.
716. Amaril
2008. nov. 25. 16:13

Sziasztok!



Én úgy tudom, hogy minden egyházban van tized, meg adakozás, szerintem akkor a nagy vallásokat is lehetne ugyanúgy bírálni.

Sokmindenben nem értek egyet a hit gyülivel kapcsolatban, de nekem is van pár ismerösöm és példás férjek-feleségek, apák-anyák. Semmi rosszat nem tudok róluk mondani. Mindenkinek megvan a joga ahhoz, hogy miben higgyen, szerintem.

Németh S. szerintem erre áldozta az életét, én olvastam a könyvét és a fesz van-t is, Ettöl függetlenül nem szeretem amikor nyögdécselve beszél, viszont rosszat nem mond, hiszen az igét hirdeti.

715. 80ASIQ (válaszként erre: 714. - Abe24d45e1)
2008. nov. 25. 14:46

Állok a szőnyeg szélén és reszketek! Úgy rámszóltál itt hirtelen. (:D)

Egyébként igazad van. Könyvben olvastam Mohamedről. Tényleg nem tudhatom kinek van igaza. De hiszen majd' minden hozzászólásomban visszatérő motívum az, hogy nem tudom mit higyjek.

714. abe24d45e1 (válaszként erre: 639. - 80ASIQ)
2008. nov. 25. 11:57

Azert nem beszelhetsz igy olyan emberekrol akivel nem is talalkoztal,nem is lattad stb, Honnan veszed peldaul ,hogy Mohammed nem volt igaz profeta??Vele szemben Jezus az volt? Vele talakoztal,beszeltel??Mert nehez elfogadni olyan dolgokat amiket nem lattunk.Pl.ott van egy betegseg elmesz Dr.hoz azt mondja ,hogy Isten oriz ez vagy az a bajod van azt akkor miert hiszuk el neki/........????

A vallasok miota szakadtak szet felekezetekre?

Amiota megismerkedtek aztan szepen lassan mindenki a kedve szerint kijavitott ezt azt a konyvekben ,uj torvenyeket hoztak stb...Vajon tenyleg nem felnek Istentol?Errol is sokat lehetne beszelni csak az a kerdes ,hogy van-e olyan akit erdekel vagy csak a vita kedveert csinalja .

713. Pircsi24 (válaszként erre: 710. - Ritamoto)
2008. nov. 24. 13:37
Nem vagyok hívő, csak tolerálom azokat akik igen, és próbálom megérteni őket is, és azt ami vezérli őket.
2008. nov. 24. 13:29
Hát nem is tudom!Én is gondolkodtam,halottam sok szépet jót,pénzük,házuk,boldogságuk van amiót áttértek erre a vallásra, de én nem tudom a saját vallásomat megtagadni!Az isten igy is ugy is annyit ad amennyit megérdemlünk.Ha ilyen ha olyan vallásuak vagyunk!
711. dancingqueen (válaszként erre: 709. - Pircsi24)
2008. nov. 24. 13:10
rám jópár hitgyüli próbált már sok mindent erőltetni...
710. ritamoto (válaszként erre: 709. - Pircsi24)
2008. nov. 24. 11:03

Na, azt hiszem megtaláltuk végre a közös hangot.

:-)

Bár eddig "szent":-), meggyőződésem volt, hogy te hívő vagy, de most úgy veszem ki a szavaidból, hogy nem.Jól értem?

709. Pircsi24 (válaszként erre: 708. - Ritamoto)
2008. nov. 24. 09:30

Így már oké, manipulálni próbál és az érzelmeidre hatni, ami nagyon nem szép dolog, mi nem hívők tiszteljük annyira mások másságát hogy nem próbáljuk rajuk erőltetni a mi világnézeteinket.


Viszont most már értem azt is hogy ők annyira hisznek abban hogy kötelességük a nem hívőknek felnyitni a szemüket, megmenteni a lelküket, hogy nem rosszindulatból teszik hanem teljes meggyőződésből, mert jót akarnak nekünk.


Azt viszont én sem értem meg ha valaki elhárítja ezt a közeledést, miért próbálkoznak többször is erőszakosan? Nem tudom ez mennyire általános, de engem is nagyon bosszantana. Viszont ha idősebb ha nem, bármilyen családtagom is legyen elmondanám őszintén és kíméletlenül én is a véleményem persze azért udvariasan, de annyira határozottan elhárítóan és egyértelműen hogy ne legyen lehetősége mégegyszer bepróbálkozni.


... de az is lehet vannak levakarhattalan emberek, gondolom az ilyen erőszakos emberektől az egyház is elhatárolódik, hiszen már nem a középkorban élünk /?/

708. ritamoto (válaszként erre: 707. - Pircsi24)
2008. nov. 24. 09:13

Én sem írtam azt, hogy én sírva fakadtam,amikor ezeket mondta, sőt el is mosolyodtam volna, ha a tehetem, de mivel közeli családtag és idősebb is mint én, nem röhöghettem ki nyilvánosan.

De azon túl, hogy egyáltalán nem tudok azonosulni a nézeteivel, fel is háborít, hogy milyen eszközökhöz folyamodik, hogy elérje a célját.

Akkor a zsarolás helyett használjam a "megtéríteni" szót?

2008. nov. 24. 08:54

Rita, arra céloztam ha nem hiszel sem istenben sem a pokolban akkor az lenne a természetes reakció hogy elmosolyodsz vagy azt gondolod hogy stikkes aki olyannal akar zsarolni ami az ő fantáziájában létezik és fel sem veszed.


Mondok egy durva példát, ha én most azt mondom hogy ha nem eszik meg a gyerekednek minden csütörtökön fél háromkor egy marék homokot és nem iszik rá két pohár tejet harmadrészt málnaszörppel higítvan akkor 25 éves korára kihullanak a szempillái és megőszül a szemöldöke.


Tudnálak vele zsarolni?

Szerintem nem, mert nem hiszel benne és tudod hogy marhaság és elmosolyodnál, legyintenél és azt gondolnád stikkes vagyok :)


Csak olyannal lehet valakit zsarolni amiben hisz is, erre akartam kilyukadni.

706. ritamoto (válaszként erre: 703. - Pircsi24)
2008. nov. 24. 08:09
Oké, akkor légyszives mondd meg nekem , hogy mikor az egyik ember egy másk ember érzéseire hatva próbál valami elérni, amit egyébként "normális" eszközökkel nem tud, akkor az mi?
2008. nov. 24. 05:21

ISTEN Tudja.." már" nincs véleményem

Hála-Istennek :)

2008. nov. 24. 00:34
Nincs véleményem,a lakásomat pedig kerüljék ki nagy ivben,mert ha valamit nem akarok megismerni,ugysem tudnak rábeszélni.
703. Pircsi24 (válaszként erre: 702. - Ritamoto)
2008. nov. 23. 23:18
Ha nem hiszel benne hogy tudnak vele zsarolni?
❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook