Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Mi a véleményetek a Hit Gyülekezetéről? fórum

Mi a véleményetek a Hit Gyülekezetéről? (beszélgetős fórum)

❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... ❯❯
762. 7717d911a9 (válaszként erre: 752. - Monik303)
2010. jan. 18. 19:29

"Minden gyermek önmaga iránti hatalmas szeretettel születik. A társadalom pusztítja el ezt a szeretetet – elvégre, ha egy gyerek úgy nő fel, hogy önmagát szereti, ki fogja szeretni Jézus Krisztust? Ki fogja szeretni az elnököt? Ki fogja szeretni a szülőket? El kell téríteni a gyermek önmaga iránti szeretetét. Úgy kell nevelni, hogy szeretete mindig egy rajta kívül eső dologra irányuljon. Ez nagyon szerencsétlenné teszi az embert, mert amikor önmagadon kívül álló lényt szeretsz, legyen az az Isten, a pápa, az apád, a feleséged, a férjed, vagy a gyerekeid – akárki is a szeretet tárgya – függeni fogsz ettől a tárgytól. Saját szemedben másodrendűvé válsz, koldus leszel.


Te császárként születtél, és mélységesen elégedett voltál önmagaddal. Az apád azonban azt akarja, hogy őt szeresd, az anyád azt kívánja, hogy őt szeresd. Mindenki körülötted szereteted tárgyává akar válni. Senki sem törődik azzal, hogy aki önmagát nem szereti, nem képes senki mást sem szeretni. Így egy őrült társadalom jön létre, ahol mindenki megpróbál valakit szeretni – és senki semmit nem tud a másiknak adni. A másiknak sincs mit adnia. Miért veszekednek, zsörtölődnek egyfolytában a szerelmesek? Egyszerűen azért, mert nem azt kapják, amit elvártak. Mindketten koldusok, mindketten üresek.


A helyesen felnevelt gyermek számára lehetővé teszik, hogy önmaga iránti szeretetben nőjön fel, hogy olyannyira feltöltődjön szeretettel, hogy a megosztás végül szükségletként jelentkezzen. Olyannyira nyomja a szeretet súlya, hogy már vágyik valakire, akivel megoszthatná. Ráadásul a szeretet soha nem tesz függővé. Te vagy az, aki ad, s aki ad, soha nem koldus. Sőt, a másik fél is ad. Amikor két császár – akik uraik saját szívüknek – találkozik, akkor óriási a boldogság. Senki sem függ senkitől, mindenki független és egyéni, saját magában összpontosul, önmagában gyökerezik. Gyökerei mélyre nyúlnak önnön lényében, oda, ahonnan a szeretetnek nevezett nektár a felszínre tör, és ezer meg ezer rózsában kivirágzik.


Mindeddig esélytelen volt ilyen emberré válni, a prófétáitok, a messiásaitok, az isteni inkarnációitok és a többi idióta miatt. Ők a saját dicsőségük, a saját egójuk érdekében tönkre tettek benneteket. Végképp megsemmisítettek.


Láthatjátok a logikát. Vagy a messiás, a megmentő lesz szeretetetek tárgya, és ti csak árnyként, vakon követitek őt... vagy teljes elégedettségben, a szeretettől túlcsordulva, ezernyi rózsában virágoztok ki. Kinek kellene akkor megváltó? Akkor ti már megváltottak vagytok. Ki törődne akkor a mennyországgal? Már most ott vagytok.


A papnak vége, ha megtanuljátok, hogyan szerethetitek önmagatokat. A politikus követők nélkül marad, a társadalom minden befektetése tönkre megy. Ők mind a ti alig tetten érhető lelki kizsákmányolásotok által gyarapodnak."


/OSHO/ (ZEN MEGVILÁGOSODOTT MESTER)

761. xyzé87
2010. jan. 18. 19:29
Sziasztok!Mégis miért kell fizetni ezekben a gyülekezetekben??Anyósom is jár,őt is megbolondították,de azt nem tudtam,hogy még fizet is érte...
760. 9242a6388c (válaszként erre: 755. - Monik303)
2010. jan. 18. 19:26

Nekem is volt kollegám aki "gyülis" volt, ő azt mondta, minden hónapban adnak a fizetésükből, talán 1o%-ot ha jól emlékszem...

Nem szimpatikus számomra, kicsit agymosás érzésem volt mindig mikor a kolleganőm mesélt róla.

2010. jan. 18. 19:25

volt párom is tagja volt.sajnos,ha nincsenek igazi barátai,ma már nem élne.akkora törést okozott az életében,mikor rájött a hátsó dolgokra.


volt kolléganőm,inkább éhezett és agresszívan térített,csak hogy tagokat toborozzon.


népbutítás ez is,mint minden vallás,csak ez jóval többe kerül:(

2010. jan. 18. 19:24

HÁt, ritka esetben elég naív ahhoz, hogy csak a pénze csappan meg.És viszonylag boldogságot lel abban, hoyg azt hiszi helyes úton jár Az Istennel.


NEm akarlak elkeseríteni, de nagyon rossz vége is lehet.Teljesen átmossák az embert.Sajnos ez az egéssz hátterében a pénz áll, és az emberek megtartása végett hülyítik őket, amiről nem tehet.Téves eltorzított tanokat , féligazságokat kap.Hitebn nem teljes, és nagyon sok szektás dolog van benne.Végül is az.NAgyon remélem, hogy a családotok nem megy rá.

757. szika
2010. jan. 18. 19:23
Mi is elvesztettük egy nagyon jó barátunkat így. A barátnője vitte bele. Először csak megcsappantak a találkozások, beszélgetések. Aztán teljesen ellenünk fordította. Közölte, hogy én a sátánnal cimborálok.. és nem tudtunk mit tenni.. :(
756. Bcicus
2010. jan. 18. 19:22
Nem szül másról mint butításról és pénzszerzésről.
755. monik303 (válaszként erre: 753. - Bige)
2010. jan. 18. 19:20
Szia! Én is ettől tartok. Én ugyanezt látom az ismerőseimnél, csak úgy gondoltam eddig, talán bennem van a hiba. Ők is tizezreket visznek minden hétvégén, és még akkor is mennek, ha nagyon szűkősen vannak már. Az egyik nagyon kedves ismerősöm pedig kifejezetten azért vált el, mert a férjet "elvette" a gyülekezet a családjától. Egy picit azért megnyugodtam, hogy akkor más is így látja:-))
2010. jan. 18. 19:19
Igen,én is hallottam,hogy átformálják az embert.Sőt ,a pénze is megcsappan.
753. bige
2010. jan. 18. 19:15
meghülyítik az embert eléggé. én biztos nem örülnék neki. barátnőm agyát mosták át teljesen. a pénze is eléggé megcsappant
2010. jan. 18. 19:12
Sziasztok. Egy igen kényes témáról szeretnék most beszélgetni, anélkül, hogy bárki megbántva érezné magát. A közelmúltban a férjem úgy döntött, hogy csatlakozik a Hit gyülekezete egyházhoz. Nagyon sok rosszat hallottam már róluk, és mivel ismerőseim közül is sokan tagjaik, saját szememmel is látom ezek negatív hatásait. Persze tudom, most sokan azt gondolják: Örüljek neki, hogy nem rosszabb helyekre jár. Én azonban féltem a családom, és őt, ezért érdeklődöm, hogy ha valakinek van valamilyen tapasztalata, örülnék ha megosztaná velem.
751. 80ASIQ (válaszként erre: 748. - 036bf4cfe4)
2008. dec. 30. 15:07

Nem csak a BTK-ban szereplő dolgok a bűnök!

Hazugság, csalás, valakinek megbántása, káromkodás...sok minden.

750. Pirosalma (válaszként erre: 749. - Pirosalma)
2008. dec. 30. 09:34
Mármint: a világ törvényének értelmében nem bűnös.
749. Pirosalma (válaszként erre: 748. - 036bf4cfe4)
2008. dec. 30. 09:33
Természetesen a világ törvényének értelmében nem, Isten törvénye viszont egészen más, de a bocsánat is.
748. 036bf4cfe4 (válaszként erre: 737. - Pirosalma)
2008. dec. 30. 09:20

" nincs bűntelen ember"


Aki nem követett el bűncselekményt az bűntelen. Én pld nem követtem el.

2008. dec. 30. 08:49
Részemről többek között ez is egy felesleges időtöltés, persze nézőpont kérdése.
746. abe24d45e1 (válaszként erre: 745. - Abe24d45e1)
2008. nov. 30. 18:19

Itt vagyok.

Tegnap sietnem kellet ,mentunk vasarolni.Kicsit itt is hideg lett aztan az unnepi ruhat meg kellet venni.

Nezztel be az oldalra?

Talaltal valamit ami erdekelt?

szep estet mindenkinek .

2008. nov. 29. 16:50

Szia.

Csak bekukintottam,most nincs idom bovebben irni .Ne haragudj.

Addig is ha akarsz olvasni ami erdekel "www.iszlam.hu ez magyar web-oldal. Ha mast akarsz akkor a googel-ben ird be az iszlam szot es akkor kiadja a neveket.

Remelem tudtam kicsit segiteni most egyenlore.

Minden jott ,tovabbi szep estet.

szia.

744. Amaril (válaszként erre: 743. - Abe24d45e1)
2008. nov. 28. 22:09
Pont azért,mert az emberek ha meghallják rögvest beparáznak! Engem érdekelne az egész,h ki volt Mohamed és miért hajlonganak a földre,na meg azt sem tudom,h nálatok mi van a halál után.
743. abe24d45e1 (válaszként erre: 742. - Amaril)
2008. nov. 28. 20:53

Szia!


Nem haragszok ,nem vagyok olyan tipus aki a haragot tartja,vagy aki szeret veszekedni.

Hat ,hogy menyire sok embert erdekel igazan az iszlam az elgondolkodtato tudod.Manapsag ha meghalljak ,hogy iszlam akor egybol roszra gondolnak az emberek.Ezert nem is igazan van kedvem ilyen forumot nyitani,.

Ha valakit tenyleg erdekel az iszlam vannak web-oldalak ahol lehet olvasni rola.Engem is kerdezhetsz barmirol ,szivesen valaszolok a legjobb tudasom szerint.

Tovabbi szep estet.

742. Amaril (válaszként erre: 741. - Abe24d45e1)
2008. nov. 28. 19:29

Szia!

Neharagudj nem akartalak megbántani, csak valahogy nem értettem, miért ebbe a fórumba írsz. Én azt a fórumnevet adnám egyszerüen, hogy Iszlám. Szerintem sokakat érdekel, köztük engem is. Szeretnék tudni többet a vallásodról, ha nem baj. Szép estét!

741. abe24d45e1 (válaszként erre: 731. - Amaril)
2008. nov. 28. 19:08

Ja eszemben jutott valami :szerinted mi erdekelne az embereket?

Es te milyen nevel nyitanal egy ilyen forumot?

Ezt most csak azert kerdeztem meg mert neked volt az otleted.!

740. abe24d45e1 (válaszként erre: 736. - 402e06a0c9)
2008. nov. 28. 19:04
Igazad van teljesen egyetertek veled.
739. abe24d45e1 (válaszként erre: 731. - Amaril)
2008. nov. 28. 19:03

Szia Amaril.


Csak azt szeretnem tudni ,hogy mi a baj ,hogy ide ebben a forumban irtam?Minek kellene egy masikat nyitnom?Szerintem mindenki oda ir mar megbocsas ahova akar vagy tevedek?


A valasz a kerdesedre:Nem

Neked is tovabbi szep napot estet kivanok .!

738. abe24d45e1 (válaszként erre: 730. - 80ASIQ)
2008. nov. 28. 19:00

Szia.


Igen muszlim vagyok,vagyis iszlam vallasu.

737. Pirosalma (válaszként erre: 735. - Supin)
2008. nov. 28. 16:31

Követni a jót mindenben, és megpróbálni követni a jót két külön dolog.

Neked nem az alapján kell egy "vallás"-t megítélned, hogy 1-2 követője hogyan él. A hívő nem bűntelent jelent, nincs bűntelen ember. Sokak számára ez egy kifogás, hogy miért ne próbálják meg. Miért legyek hívő, ha a hívők ilyenek (--> általánosítás, helytelen)?

Nem szabad ezt mondani.

A másik oldalról a hívőknek nagy a felelősségük, mert sok embert elijeszthetnek a hittől és Istentől.

2008. nov. 28. 15:45
Szerintem mindenki más. Válassza azt a vallást, ahol úgy érzi, hogy a legjobban ki tud bontakozni, és meg tudja találni a belső harmóniáját. Ha ilyet nem talál, akkor maradjon ateista. De a legrosszabb, ha valaki miközben bort iszik, vizet prédikál.
735. supin (válaszként erre: 734. - Pirosalma)
2008. nov. 28. 15:36
Így igaz! Nekem nem magával a vallással van gondom. Csupán a hirdetőivel. A családomban is van nem 1 pap. Szóval közelről látom,hogy nem ugy él ahogy prédikál!
734. Pirosalma (válaszként erre: 733. - 80ASIQ)
2008. nov. 28. 15:33
Szerintem - én hívő vagyok - nem buták az ateisták, ez nem a butaság kategóriája.
733. 80ASIQ (válaszként erre: 732. - Supin)
2008. nov. 28. 14:25

A vallásos emberek szerint meg az ateisták a buták! Márpedig valamelyik oldal tévedésben van!

(Én nem tudom, hova álljak. Én vagyok a legbutább!) Mindenesetre szerintem jobb vallásosnak lenni, mint hitetlennek.

❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook