Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Mi a véleményetek a Hit Gyülekezetéről? fórum

Mi a véleményetek a Hit Gyülekezetéről? (beszélgetős fórum)

❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
822. cbundth (válaszként erre: 814. - Giga455)
2010. febr. 23. 11:47
Mekkora baromság!!!
821. cbundth (válaszként erre: 809. - Golfáramlat)
2010. febr. 23. 11:45
Szia.Félre vagy tájékoztatva!Jehova Tanúi az idegen vért utasítják el.A vérpótló készítményeket nem.Ezek a készítmények elősegítik,hogy a saját véred jobban termelődjön stb.Sok kórházban végeznek vér nélkül műtéteket,az orvostársadalom nagy része a saját családtagjait is így műti.Veszélyes idegen vért kapni,hiszen az mindenkinek a sajátja ,utánozhatatlan.Ezt az orvosi egyetemen is tanítják.Nem véletlenül tiltja a Biblia is.Egyszerűen csak olcsó hozzájutni.Betegség,műtét után ,nem véletlenül vannak jobban azok,akik nem kapnak idegen vért.Sokan ezért halnak bele a műtétbe mert nem tudja a szervezetük befogadni a z idegen vért...Én speciel nem vagyok Jehova Tanúja,de beléptem a Test-vér egészségpénztárba.Ha szükséges, minden műtétet vér nélkül végeznek rajtam és gyermekeimen is.Megkapok minden ehhez szükséges eszközt és az EPO-t is ami transzfúzió helyettesítője és nagyon drága.Én ingyen fogom megkapni.Egyébként a tagdíj negyedévre 3300 ft.És ha életem végéig nincs semmi bajom,a gyerekek öröklik az ebbe befizetett pénzt.Lássuk be nem rossz dolog...
820. Lili74
2010. febr. 23. 10:50
Sziasztok! Visszaolvastam és elszörnyedtem. Azt eddig is tudtam, h vannak defektes emberek, hiszen a volt férjem is beállt a Jehova tanúi közé, hamar válás lett a vége. Az idióta "csak mi kerülünk a mennybe" szövegeiktől is áll a hátamon a szőr, de simán megtették, hogy vasárnap reggel 8-kor beállítottak, leültek az ágyamra, ahol én még édesdeden aludtam volna, ez már sok volt. Én akkoriban esti suliba jártam, a volt férjem elmesélte, h hiába tanulok, attól nem leszek valaki, inkább olvassam a bibliát...stb. Most Csepelem lakom, igen közel a Jehovákhoz, tavasztól-őszig nézem, h a sok 100 agymosott jön ide gyülekezni.
819. monik303 (válaszként erre: 815. - Realbrigitte)
2010. jan. 22. 13:12
Szia! Még csak háromszor volt, ezért írom azt, hogy az elején van. Tudod három gyermekünk van, és egyébként nagyon jól élünk, így csak ezért nem rughatom fel a házasságomat. Persze ha úgy látnám, hogy ez engem, vagy a gyermekeinket veszélyezteti, akkor egy percig sem gondolkoznék. Még nem mondhatom azt sem, hogy bármi negatív dolog történt volna a gyüli miatt, de persze nagyon félek. Bízom benne, hogy tudunk rá hatni, és még idejében észhez tér. Tegnap mikor leültettem, és elolvasta a hozzászólásokat, láttam, hogy ő is nagyon gondolkozik. Ezért is írtam a fórumra, mert más ezt idegen emberektől is hallanni, és más a párjától. Lehet, hogy azt hitte, én csak ezzel "kötözködöm" rajta. Nagyon sok dolgot elolvasott már a hátrányairól is, és csak remélni tudom, hogy ez elég lesz.
818. realbrigitte (válaszként erre: 816. - Tücsimücsi)
2010. jan. 22. 11:37

elolvastam...

hm...

817. etikat (válaszként erre: 807. - Monik303)
2010. jan. 22. 10:00
Hányszor volt már ott ? Ha nem kérdezek indiszkrétet .
2010. jan. 22. 09:21

Ez egy friss cikk:


[link]

815. realbrigitte (válaszként erre: 807. - Monik303)
2010. jan. 22. 09:14
nem irigyellek! képes vagy ezek után kitartani mellette? ezt hosszútávon nem lehet csinálni.
814. giga455 (válaszként erre: 813. - Golfáramlat)
2010. jan. 21. 19:29

jaaaj annyira tudják mikor kell csengetni...

És tényleg mindig a vasárnapi ebédnél kopogtak. Mindig meg is jegyeztük: vagy mormon, vagy jehova...

És egyszerűen levakarhatatlanok! Hiába mondod hogy ne tessék haragudni nem érek rá/ nem érdekel akkor is mondja-mondja, és még a kezedbe nyom egy papírt hogy olvasd el és akkor egy hét múlva visszajön beszélgetni. Hát ne jöjjön.

Egyébként újabban nagyon eltüntek, ezt meg is jegyeztem a barátnőmnek (már nem mintha hiányolnám őket). Azt mondja, hogy mert "küldetést" teljesítettek, hogy bizonyos számú embert meg kell téríteni,úgymond megmentik a lelküket, de erre volt egy kiszabott idő, és az lejárt, és most imátkoznak mert jön a világvége. És ugye csak az kerül a menyországba aki metért az ő tanai szerint a többi pokolra kerül. Jó sokan leszünk azért, majd ott ól megbeszéljük a barátnőmmel, hogy érdemes lett volna hallgatni anyukára, vagy nem :)))))

813. golfáramlat (válaszként erre: 812. - Giga455)
2010. jan. 21. 19:08

Én sem szoktam a hittérítőkkel beszélgetni.

Emlékszem, hogy amikor gyerek voltam, hozzánk is becsengettek vasárnap délben. Apukám - sajna már nem él - ment ki hozzájuk. A két hölgy elkezdte a szokásos szöveget, apum meg megkérdezte: Van maguknak férjük, meg gyerekeik? Mondták: Van.

Apu: Akkor miért nem otthon vannak és főzik a vasárnapi ebédet? Miért nem a gyerekeikkel foglalkoznak?

(Jelzem, nem volt ilyen szalonképesen megfogalmazva!)

812. giga455 (válaszként erre: 811. - Golfáramlat)
2010. jan. 21. 18:46
ezt onnan tudom, hogy tényleg van ilyen pár a környezetemben. De legalább mindketten tagjai a tébojdának (lehet ly-al kell írni, de lusta vagyok megnézni ;) )így közös döntés. részemről mindenki abban hisz amiben akar, addig amíg engem, vagy a családomat nem környékeznek meg. Az ilyen házaló hittérítőket meg páros lábbal rúgom ki, mióta a barátnőm elmesélte a történetét.
811. golfáramlat (válaszként erre: 810. - Giga455)
2010. jan. 21. 18:34

Köszi!!!!

Akkor meg pláne......

Gondoljunk csak bele, van egy normális pár akik együtt tervezik az életet, családot. Aztán az egyiket befírolják a gyülibe...

Ha pedig bármi ilyen probléma van, akkor vége az egésznek.

Na ezt jól megfogalmaztam :DDDD

810. giga455 (válaszként erre: 809. - Golfáramlat)
2010. jan. 21. 18:20

Nem csak vért, de ugye szervet sem.

Sőt ha nincs spontán terhesség, semmivel nem lehet elősegíteni, azt hiszem nagyon még kivizsgáltatni sem szabad, de a lombik, inszem és ilyenek tuti ki van zárva...

2010. jan. 21. 17:52

Ez a baj, ha már valaki fanatikusan hisz! Akkor már ugye nem tud logikusan gondolkodni, lehet belevinni a hülyeségekbe. Le lehet húzni anyagilag is! El lehet fordítani a családjától!,stb.


A Jehova vallás sem egy egyszerű eset. Kaptam már tőlük több "írást" is. Az azonban, hogy nem lehet idegen vért elfogadni (nem tudom, hogy pontosan hogyan van megfogalmazva) az teljesen kiakasztott!!!

Még orvosi esetben - balesetkor - sem lehet vérátömlesztést engedni. (Ezt nekem a volt kollégám mondta, aki Jehova tanú.)

Na, ez aztán már nekem több a sok(k)nál!!!


A felnőtt dönthet a saját életéről, de a gyermekének az életét kockáztatni senkinek nincs joga, akármilyen vallást gyakorol is! Hogy jön valaki ahhoz, hogy esetleg a halálba küldje a gyerekét a saját konoksága, butasága, felelőtlensége miatt??


Ennyi az én kis véleményem erről....

808. monik303 (válaszként erre: 805. - Giga455)
2010. jan. 21. 15:39
Ha mondhatom ez még talán rosszabb. Hiszen itt a jövedelmed bizonyos százalékát be kell fizetned a közösbe. Plussz azért, hogy te minden hétvégén elmenj a gyülekezetbe, szerintem a benzin sem kicsibe van. Mi pl. vidéken lakunk, innen a legközelebbi ilyen hely kb. 80km. Már ne haragudj, hogy ezt írom, de aki egy gyereket befolyásol arra még jobban haragszom. Hadd döntse már el a gyerek maga, hogy kiben és miben akar hinni. Mondjuk nekem is volt egy olyan kisgyermek a csoportomban, akinek a szülei Jehova tanúi voltak. Télapókor nem engedte hogy a gyermekének csomagot adjunk, csak nézhette ahogyan a többiek boldogan bontogassák. Persze titokban mindig átvittük másik csoportba és ott megkapta, de ha ez akkor kiderült volna az állásommal játszom. Mindegy hogy mindenki tudta, helytelen amit az anyuka tesz a gyermekével, a törvény az törvény.
807. monik303 (válaszként erre: 804. - Realbrigitte)
2010. jan. 21. 15:35
Még nem tag, csak ismerkedik vele:-((. Nagyon sok gyermekkori haverja megtért, és azt hiszem az ő befolyásukra "gondolkodik" a dolgon. Én minden erőmmel azon vagyok, hogy próbáljam őt észhez téríteni!! Azért írtam, hogy én is elmegyek vele, mert amikor kiakadok, akkor azt mondja kisérjem el, és meglátom semmi rossz nincs benne. Persze most még úgy látja, hogy minden szép és jó, aztán majd jön a fekete leves. Remélem sikerül rá hatnom!!!
2010. jan. 21. 15:07

Az örömhírt hirdetem nektek:

[link]

805. giga455 (válaszként erre: 784. - Monik303)
2010. jan. 21. 13:49

Sziasztok!

Konkrétan erről a vallásról nem sokat tudok, de nekem egy nagyon jó barátnőm édesanyja világosodott meg, csak a jehovák között. Az olvasottak alapján gondolom, hogy valami nagyon hasonló agymosás folyhat a HGY-nél is. (én amúgy vidámvasárnapnak hívom, mert ahányszor rákapcsoltam mindig vigyorogtak meg daláltak :) ) Visszatérve barátnőmre, természetesen ő és az apja nem tértek meg, sem a testvére, sőt mostmár karácsonyfát is állítanak, csak hogy anyukát bosszantsák... Még kislány volt mikor anyja ilyenre vetemedett, mondanom sem kell, hogy egyből jött a sátános szöveg, amitől egy 8 éves kislánynak kellő képpen rémálmai voltak. Lenyeg a lényeg, anyuka azóta nem dolgozik, csak házal, meg ugye a gyülekezetbe jár...

2010. jan. 21. 13:06

monik303, mi az hogy elkisérnéd a párodat?

ő is tag? ezek az emberek önhipnózissal érik el ezt az állapotot?

803. monik303 (válaszként erre: 799. - Realbrigitte)
2010. jan. 21. 12:40
A barátosnőm azt mesélte, hogy odamennek leülnek és először hallgatják a pásztort. Aztán felállnak, énekelnek, kacagnak. Pár perc eltelik. Ismét énekelnek, de akkor már sírnak. Aztán elindul a "lelkipásztor", és akinek megérinti a homlokát, azt megszállja Isten, és az elkezd vergődni a földön, vagy kacarászik mint aki megőrült és ilyesmi. Én is gondoltam már rá, hogy elkisérem a páromat, hogy magam győződjak meg a dolgokról, de inkább nem. Valószínűleg megéreznék bennem a gonoszt, és vagy meglincselnének, vagy mit tudom én:-))))Na meg elég szabadszájú vagyok, és nem igen tudnám magamban tartani a röhögést, vagy a mérgemet amikor látod a sok "agymosottat"
802. monik303 (válaszként erre: 797. - Realbrigitte)
2010. jan. 21. 12:36
:-))))Már most én is mosolygok rajta, de akkor ott nem volt valami vicces. Persze most már egy jó sztori marad, amin még mindig kacagok ha eszembe jut. Mert azt látni még viccesebb volt, mint így elmesélni. De tudnék még mesélni hidd el.
2010. jan. 21. 11:21
fú, akkor most mind a gonoszokat szolgáljuk...
800. etikat (válaszként erre: 798. - Realbrigitte)
2010. jan. 21. 11:14
:))) Mert tudnak OLVASNI !
2010. jan. 21. 10:49

buliból, megnézném mivel hülyitik be az embereket?

én nem ismerek ilyeneket, vagy ilyen vak vagyok?

2010. jan. 21. 10:48

ide mért nem jönnek szektatagok vezetők írni, vitatkozni?

micsoda forró lenne ez a fórum!

797. realbrigitte (válaszként erre: 785. - Monik303)
2010. jan. 21. 10:46
:D ez tök vicces, már bocs...
2010. jan. 21. 09:57
Nemhogy engedélyezik nekik, de még nagy pénzt is fizetnek érte. Rengetegen nézik, tehát nagy az értéke. Azon viszont sokat gondolkozom, hogy mennyit adózhatnak ugyan? Hiszen ki tudná azt ellenőzízni, hogy mennyi adomány megy be egy-egy héten. Bezzeg nekünk minden után kell!!!
2010. jan. 21. 00:38

Sziasztok!

Beleolvastam a fórumba. Megáll az ember esze!!!

És ehhez még a televízió asszisztál az élő adás közvetítésével!!!! Gratulálok!! Azt is úgy vágnám ki a tv-től aki engedélyezte, mint a macskát carni!

794. monik303 (válaszként erre: 793. - Tücsimücsi)
2010. jan. 20. 12:52
Hát sajnos még lehetne. Számtalan olyan dologról tudok, amit nem csak úgy hallottam hanem a saját szememmel tapasztaltam amit ha más mondott volna talán el sem hiszem. Még egy pl. aztán ténleg bef.: Adott 35 éves csinos, anyagilag rendezett, egyedülálló nő, egy tündéri gyermekkel. Megvilágosodás, megtérés, majd úgy döntött villany nem kell a házba, se víz, mert az az Úrnak nem tetsző dolog. Mivel ovónőként dolgozom, egy alkalommal fel kellett keresnem, ez kb. reggel nyolc körül volt. A házból csak ilyen hangok jöttek ki: SABALABA-SABALABA. Gondoltam rosszkor zavarom visszamegyek délután. Délután kettőkör még mindig ugyanez az angyali nyelv. Erre jön a szomszéd, és meséli reggel héttől megálllás nélkül táncol és SABALÁL, már nem bírják idegileg. És ez a hölgy nem drogos, semmilyen tudatmodosító szer hatása alatt nem állt, csupán "megtért". Mondanom sem kell, most már apuka neveli közös csemetéjüket. Az az egészben a döbbenet, hogy amíg ez a hölgy nem akart megvilágosodni, egy teljesen gondoskodó édesanya volt. Szóval erről ténleg csak ennyit!!!
793. tücsimücsi (válaszként erre: 790. - Monik303)
2010. jan. 20. 11:12
Vááááááááááááá......!!!!!! Móni, lehet ezt az elmebajt még jobban fokozni? Döbbenet!!!
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook