Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Mi a véleményetek a Hit Gyülekezetéről? fórum

Mi a véleményetek a Hit Gyülekezetéről? (beszélgetős fórum)

❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
2010. márc. 1. 18:17
Szia! Igen nagyon szivesen megnézném. Nincs G-mailes címem, de mindjárt gyártok egyet:-))). Aztán priviben elküldöm. Ha pedig megnéztük- a férjem nagyon be van sózva- akkor megbeszéljük.
851. 548acefc9c (válaszként erre: 850. - Monik303)
2010. febr. 28. 15:46

Jól van.Bár azt hittem elment.Én néztem a közvetítést és annyi,de annyi minden szólt pont rólatok,erről az egész helyzetről,meg amit még a közvetítés után mondott Sándor is...Kár,mert szinte nevettem rajta,hogy mennyire pont azokat mondta,amiket mi is beszéltünk.Felvettem.Ha akarod,egy gmailos címre átküldhető...:D

A csudába...pedig akkora poén volt...No mindegy...

Meg aztán...nem szabad emberekre figyelni.Isten szuverén tőlük.És Ő a lényeg!!! :D

2010. febr. 28. 12:00
Szép vasárnapot! Tegnap átbeszélgettünk az egész éjszakát, és végigolvastuk együtt a hozzászólásaidat. A férjem teljesen elképedt, hogy egészen más hitben éltek ti, és élnek erre mifelénk. Ha jobban belegondol nem igazán van olyan a közelünkben, aki teljes szívében tért volna meg. A felszín és a mutogatás inkább jelemző rájuk. Már az "angyali" nyelvet is értem így, és tiszteletben tartom még akkor is, ha nekem ez hihetetlen. Kedves nagymamám mondta mindig: Nem vagyunk egyformák, mint ahogyan az ujjunk sem:-))) A párom aztán ma már nem is ment. Azt hiszem a tegnap nap nagyon megingatta. Pedig én biztattam, hogy menjen el, probálja ki, hátha ott "okosabb" lesz. Azt mondja ez már neki is sok. Aztán, hogy szombaton megy e újból azt még nem tudja. Persze ez nem azt jelenti, hogy nem folytatja tovább a megkezdett utat, csak talán másképp. Majd beszámolok a fejleményekről:-))
849. 548acefc9c (válaszként erre: 845. - Monik303)
2010. febr. 28. 09:45

Na,teljesmértékben megértelek.Szerintem mi nők így vagyunk kitalálva...Hiába,nem megy a pasink nélkül az élet...:) Hát gondold meg: én 16 éve vagyok hívő,ténlyeg elkötelezett,de még nekem is hiányzik,ha valami miatt én nem tudok menni a gyerekekkel a gyülibe,csak ő megy.Persze az ember felnőtt és szereti a másikat,így nem törődik ezzel,dehát akkor is hiánycikk...A hétvégék miatt ne aggódj,mert most konferencia van péntek-szombat-vasárnap.Ez néha előfordul,de általában szombat este az,amikor a gyüli van nálatok.De most nézem a térképen,hogy nem is laktok messze pesttől...hát...gondolom nem akar minden vasárnap feljárni.Az semmiképpen sem lenne helyes.Nem lehet családapaként kiszállni a családból.Neki abszolút nem ez a dolga.A megtérés nem arról szól,hogy eljött a második tinikor.Hát...remélem,hogy sikerül mindent a helyére tenni és a végén mindketten győztesek lesztek... :S

;)

848. 548acefc9c (válaszként erre: 847. - Monik303)
2010. febr. 28. 09:26

:D Na,ha jól értelmeztem,akkor a frászt hozták a férjedre? :)))))

Nem haragszom. :) Még Isten Igéje is nektek ad igazat: :) "Azért ha az egész gyülekezet egybegyül és mindnyájan nyelveken szólnak,bemenvén az idegenek vagy hitetlenek ,nem azt mondják-e,hogy őrjöngtök?"(1Korintus:14,23) :)

Biztos első éves a lelkem,mert ettől érthetőbb magyarázatot illik adni.Én ugyan a sotén tanulok,nem a Szent Pálon,de a nyelveken szólásról való tanítás amúgyis a Derek Prince-i hat alaptanításban benne van,ahhoz nem kell iskola.Szóval szerintem ezeket ő is el tudná magyarázni.Mindegy.Biztos csak nagyon lelkesek és tök örülnek a férjednek és szerintem a csillagokat is lehoznák bemutatni neki,ha lenne ilyen opció,de...bölcsen kellene ezeket rendezni pont emiatt szerintem.

Nincs semmi baj a nyelveken szólással,sőt egy hívő számára az egyik legfontosabb ajándék,mert rengeteg benne a lehetőség a javunkra.Az egész "angyali" buli pünkösdkor kezdődött..."És mikor a pünkösd napja eljött,mindnyájan egyakarattal együtt valának.És lett nagy hirtelenséggel az égből mintegy sebesen zúgó szélnek zendülése és eltelte az egész házat,ahol ülnek vala.És megjelentek előttük kettős tüzes nyelvek,és üle mindenikre azok közül.És megtelének mindnyájan Szent Lélekkel és kezdének szólni más nyelveken,ahogy a Lélek adta nekik szólniok."(Apostolok cselekedetei:2,1-4)Na,hát ezt szeretik mindig szépen megfestve ábrázolni oly annyira,hogy az ember azt gondolja,hogy a nagy zúgás(6.vers) miatt odasereglett embereknek biztos egyből nyílvánvalóvá vált,hogy itt nagy szentség történik éppen...Ám ezzel ellentétben a következő reakciók születtek: "megzavarodának" (6.vers),"álmélkodának" (7.vers) "Álmélkodának vala pedig mindnyájan és zavarban valának,egymásnak ezt mondván: vajjon mi akar ez lenni?Mások pedig csúfolódva mondának: édes bortól részegedtek meg."(12-13.versek) Így azért már egy kicsit más képet kell az eseményről festeni.Hogyan nézhettek ki az apostolok és a többiek,összesen 120-an(Apostolok cselekedetei:1,15),ha a jóindulatú emberek megzavarodtak,a rosszindulatúak pedig egyből gúnyolódni kezdtek rajtuk?Péter apostol meg állhatott neki magyarázkodni...(Apostolok cselekedetei:2,15-18)Szerintem nem lehetett túl freskós kinézetű,inkább amolyan..."ölég" fura,de semmiképpen sem "normális".Maga a nyelveken szólás egy nagyon értékes ajándék,mert sokszor van úgy,hogy van egy fontos kérésünk Istenhez,de pontosan annyira fontos,hogy azt sem tudjuk,hogyan is lehetne azt az Úr elé tárni,hogy a maga teljességében és fontosságában sikerüljön elmondani.Vagy épp vágyunk valamire,de nem tudjuk egyértelműen,hogy Isten akarata mennyiben van abban benne és ezért nem tudjuk,hogyan is imádkozzunk és mit is affelöl.Ilyenkor nagyon jól jön,ahogy a Biblia is mondja: "hasonlatosképpen pedig a Lélek is segítségére van a mi erőtlenségünknek,mert azt, amit kérnünk kellene,nem tudjuk;de Maga a Lélek esedezik mi értünk kimondhatatlan fohászkodásokkal.Aki pedig a szíveket vizsgálja,tudja,hogy mi a Lélek gondolata,mert Isten szerint esedezik a szentekért."(Róma:8,26) Egy másik nagyon áldásos funkciója pedig ez: "aki nyelveken szól,magát építi".(1Korintus:14,4) Sokszor a terhek súlya alatt nagyon összetörik az ember.De a nyelveken szólás ajándéka leveszi ezt a terhet,megerősödik az ember belül méghozzá úgy,hogy közben imádkozott is amiatt,ami nyomasztja.Szóval nem csak tökéletes reakció a problémák megoldására,de pszihés hatása is kitűnő például.Mi ezért szeretjük.Nagyon áldásos a Szent Lélektől imádkozni.Az hogy a semmiből váratlanul felharsant...hát...talán a nyelv miatt fura,de az ember amúgy is,legalább is én szoktam annyira erősen gondolkodni,hogy néha egyszercsak megszólalok,hogy: "jajj,tényleg..."vagy ilyenek.Na,meg aki amúgy is magába motyog...:))) Vagy épp mérgelődik... Szóval ez úgy amúgyis benne van az emberben.Más az,hogy most a férjedet,mint azért még kívülállót,nem vették figyelembe,hogy esetleg sokkolja egy érthetetlen nyelv.Nah...:P kíváncsi leszek,hogy mit szól majd a mai naphoz pesten...:D :P :))))))

Egyébként ezt az "angyali" jelzőt biztos az 1korintus:13,1-ből veszik.Az én véleményem szerint azért téves így hívni,mert erről a nyelvről azt mondja a Bibilia,hogy "aki nyelveken szól,nem embereknek szól,hanem Istennek,mert senki sem érti,hanem lélekben beszél titkos dolgokat."Azaz csak Isten érti,még az angyalok sem.Hát az elég titkos.Érdemes egyébként az egész 1Korintus:14-et elolvasni,ott szerepelnek a gyakorlati tanácsok ezzel kapcsolatban,azaz,hogy mikor minek van itt az ideje és minek mi a haszna,értelme.Na,remélem,hogy sikerült érthető választ adni...:)


Érzi a gonosz szagát... :D De lehet inkább: :( .Nem,ez semmiképpen sem normális viselkedés...Én biztos megszóltam volna,vagy többet nem is mentem volna a tesóhoz,erre az előadásra még én sem lennék kíváncsi...

2010. febr. 27. 22:58
Szép éjszakát:-)). Nemrég ért haza a férjem, nagyon meg van zavarodva, ezért gondoltam rögtön rá is kérdezek a dologra. Mi a helyzet az "angyali nyelvvel". Hazafelé, megtörtént vele az a dolog, amellyet már egy ismerősöm mesélt, hogy vele is megtörtént. Az egyik kanyarban a sofőr-aki már hét éve megtért, és jelenleg is a Szent Pál akadémián tanul teológiát- felkiáltott, hogy SABALABA, vagy valami hasonló. Mikor rákérdezett a párom, azt mondja, hogy megérintette Isten, és ez az angyali nyelv. Létezik ilyen? Mert ez már neki is sok. Szintén egy megtörtént dolog, hogy egyik hittársatok aki nagyon "komolyan" veszi a dolgot, egyik alkalommal egy régi barát felkereste a fiát az otthonukban, és ő folymatosan kiabált, hogy érzi a gonosz szagát, és közben kajak szaglászott is:-))) Kérdésem az, hogy ezek az emberek normálisak? Ne haragudj meg rám, nem áll szándékomban gúnyt űzni belőle, de így kívűlálló szemmel nagyon nevetséges, és aggodalomra ad okot.
846. 548acefc9c (válaszként erre: 843. - Monik303)
2010. febr. 27. 18:41

Na,a család-fenntartás.Tegyük fel,hogy ott van a levél,hogy kikapcsolják a villanyt,hát nyílvánvaló,hogy be kell fizetni.Nem csak a család miatt,hanem a lelkiismeretért is.Bár amiatt már sokkal előbb sem ártott volna...És az is igaz,hogy még az emberek sem viszik nyírni azt a birkát,amelyiken nincs is mit nyírni..."Mennyivel drágább pedig az ember a juhnál!"(Máté:12,12)A gyülekezet újra és újra felhívja a figyelmet arra,hogy senki ne kárhoztassa magát azért,ha nem tud adni.Tudom,mert néha mi is járunk így.Ez az igazság és nem az,hogy még az utolsó bőrt is lenyúzzák az emberekről.És ez a mondat konkrétan már nagyon sokszor elhangzott,újra és újra.


Egyébként Jézus maga sehol nem tanít a szegénységre.A gazdagokat nem azért ítéli meg,mert sok a pénzük,hanem egy pár más dolog miatt.A Biblia Istenről azt mondja,hogy a mi Atyánk.És azt is,hogy Övé az arany és ezüst.(Aggeus:2,8).A Menny maga is egy igen gazdag hely,arany utcákkal és drága kövekkel."És kőfalának rakása jáspisból vala,a város pedig tiszta arany,tiszta üveghez hasonló.És a város kőfalának alapjai ékesítve valának mindenféle drágakövekkel.Az első alap jáspis, a második zafir,a harmadik kálcédon,a negyedik smaragd,az ötödik sárdonix,a hatodik sárdius, a hetedik krizolitus a nyolcadik berillus, a kilencedik topáz, a tizedik krisopráz, a tizenegyedik jácint, a tizenkettedik ametist.A tizenkét kapu pedig tizenkét gyöngy,minden egyes kapu egy-egy gyöngyből vala, és a város utcája tiszta arany,olyan mint az átlátszó üveg."(Jelenések:21,19-21)Nem tudom az emberek között is csak elképzelni azt,hogy egy elképesztően gazdag szülő megkövetelné a gyerekétől,hogy szegény legyen.Szerintem nincs az a felhalmozott vagyon,aminél többet a szülő ne kívánna a gyerekének.Nem értem,hogy Isten,aki hihetetlen gazdag a Biblia állítása szerint,miért érezne másképp?Hát milyen szülő az ilyen,nem?Isten igen gazdag áldást ígér azoknak,akik Őt hallgatják és a szavait megtartják.És súlyos életkörülmények várnak azokra,akik nem.Ezügyben szélesebb tájékoztatást ad az 5Mózes:28.


A gyülekezet amúgy rendszeresen adományoz.Szervezetileg és szervezeteknek,vagy magánszemélyeknek is rendezünk osztást.Csak minket nem ver az állami tévé nagydobra,mint másokat,ez a helyzet.Azt,hogy Németh Sándor magánemberként mennyit ad abból,amije van,ezt sem te,sem én,sem más nem jelentheti ki,ebben ő a kompetens.De most már van saját honlapja,azon meg lehet tőle kérdezni egész nyugodtan.

2010. febr. 27. 17:41
Hát tudod ez igazán megnyugtató, ha hazajön a gyüliből, igaz ma már késő lesz, de holnap reggel ezt feltétlenül megmutatom neki. Szolnok megyében lakom, és a szolnoki gyülibe járnak. Mondjuk holnap mennek Pestre a hitcsarnokba. Egészen biztos hogy erről a gyülekeztről van szó. Mint említettem, sok-sok olyan gyerekkori barátunk van, aki megtért több éve, és tőlük tájékozódom. Soha nem volt ez vita köztünk, mindig összejártunk, és toleránsak voltunk egymással hitével kapcsolatban. De hidd el nekem, és ezt NAGYON NAGYON KOMOLYAN ÍROM NEKED, MINDEN FERDÍTÉS NÉLKÜL: Látom ahogyan egyes dolgokat betartanak, míg másokat nem. Én úgy gondolom, ezt csak teljes szívvel lehet "csinálni" Pl. ragaszkodnak, hogy minden héten ott legyenek a gyüliben, de simán félrelép a feleség a férj mellől. Ez egy nagyon dúrva példa volt. De teljesen igaz. Mindenesetre a te szavaidtól bátorodva, biztosan elfogok látogatni egy ilyen alkalommal, és személyesen érdeklődöm a dolgok felől. Lehet, hogy ezen a környéken laknak ilyen "sumákolosak", de hidd el nekem, hogy nem potyára írom amit írok. Az biztos, hogy a férjem még nem a lelki pásztortól értesül a dolgokról, mert még nem rég kezdte el érdekelni ez a dolog, hanem a megtért tagoktól. Talán itt a baj!!! Továbbra sem célom a hitében gátolni, de ha nem tér észhez a hamis dolgokkal kapcsolatban, akkor ténleg kilépek a 14 éves házasságomból. Hogy ez így leírom annak komoly oka van. Gondolhatod, hogy három gyermek mellett nem "ugrálnék" ilyen könnyen. Azt azonban nem hagyom, hogy olyan dolgokat kényszerítsen rám, amit én nem szeretnék. Ha ragaszkodik az "elveihez", akkor ténleg választani kell. Mint írtam, ma a helyi gyülekezetbe vannak, holnap pedig Pestre mennek. Na most akkor mikor van velünk??? A helyi gyülekezetet minden szombaton látogatja amióta egyszer elment. Ezért vagyok elkeseredve. Hiszen ha így kezdi, akkor mi lesz a vége. Nagyon szimpatikusan írtad, hogy attól neki még van családja. Na ezt elfelejti. Azért azt te is beláthatod, hogy a hétvége mindkét napját távol tőlteni a családtól nem helyes. Mindenesetre nagyon köszönöm a megnyugtató válaszaidat, ha ténleg ilyen lenne a férjem, akkor nagyon boldog lennék. Jelenleg azonban még csak a negatív dolgokat látom ebből az egészből. Viszont annyira átértékeltem a dolgokat, hogy rájöjjek, nem az egész gyülekezetre kell neheztelnem, hanem emberekre, akik bort isznak,és vizet prédikálnak. Kívánok neked és családodnak további szép hétvégét, és köszönöm a sok sok értelmes, és kedves írást.
844. 548acefc9c (válaszként erre: 842. - Monik303)
2010. febr. 27. 17:20

Na,hát nem tudom,hogy ezt a férjed honnan vette.De szerintem el is felejtheti.:D A gyülekezetben ilyet egyáltalán nem tanítanak és nem tiltanak.

Amúgy az ország melyik részén éltek,ha nem gond?Kicsit fura nekem ez az egész...Biztos a HGy-be jár,ugye? :S

De amúgy pont ez az,amit írtam: nem húzhatja rád az ő megtérését még abból a félelméből sem,hogy te miattad bármilyen bűn tulajdoníttatna neki.Ilyen nincs.Nyugodjon meg,aki az egrest megette,annak a foga vásik el,ahogy az meg van írva.(Ezékiel:18,2)De a védekezés még csak nem is bűn.Nem kell aggódnia.:)

Szóval: Akadhatnak részéről határozott és nyomatékos kérései,mint hogy ugyanmár hadd ne kelljen neki ezt vagy azt tennie,vagy ekkor és ekkor szeretne Bibliát olvasni,imádkozni,meg hogy ne említsd előtte Isten nevét káromolva.De ezek olyan figyelmességek,amik tényleg nem nagy kérések hidd el és hát ő is tehet ezekben annyit,hogy odafigyelve bölcsen rendezi,hogy valóban ne legyen egyik sem nagy kérés.Azt például ne csinálja minden nap,hogy megjön 4-kor a munkából mondjuk és este 10-ig ki sem jön a szobából,mert imádkozik.Azzal,hogy megtért,még ugyanúgy van családja,családi élete.Ha néha,nagy ritkán van ilyenje,előfordulhat egy-egy megterhelőbb időszakban,hogy szüksége van rá,de azok nyílván súlyos terhek és nem lelkivilágára telepedett "nyomások",meg Isten őrizzen titeket minden komoly indoktól igazából,de napi rendszerességgel neki nem ez a dolga,hogy kivonuljon.Meg az senkinek sem dolga,ahogy Jézus is imádkozott:"Nem azt kérem,hogy vedd ki őket e világból,hanem hogy őrizd meg őket a gonosztól"(János:17,15).Na,ez csak egy példa volt,hogy mire utaltam.De ami a lényeg:ahogy eddig is mindent,ezt is megfogjátok tudni oldani.Szóval bizonyos okok miatt kisebb munka lesz összehozni a lelkiismereti kérdéseket,de nem lehetetlen.Isten gyűlöli a válást,ezért Ő Maga is abszolút mindent megtesz kettőtök házasságáért és egyben nagyon örül férjed megtérésének,ahogy azt a Bibliában olvashatjuk Istenről."Őrizzétek meg azért a ti lelketeket és a ti ifjúságotok feleségét meg ne csaljátok.Mert gyűlölöm az elbocsátást,ezt mondja az Úr,Izráelnek Istene,és azt,aki ruhájára kegyetlenséget borít,azt mondja a Seregeknek Ura.Őrizzétek meg azért lelketeket..."(Malakiás:2,16-17)De ő sem veszekedhet veled azért,hogy miért teszed ezt vagy azt,miért beszélsz,vagy gondolkozol így vagy úgy.Vagyis nem kérheti rajtad számon a megtérés gyümölcseit,ha egyszer nem hoztál döntést Isten mellett.Isten is "csak" egy szempontból fogja a világot megítélni: hogy nem hittek Őbenne."És Ő amikor eljön,megfeddi a világot bűn,igazság és ítélet tekintetében:bűn tekintetében,hogy nem hittek én bennem..."(János:16;8-9) Mondjuk ez elég is lesz mindenre...Az Istenben való valóságos hitnek a mérőzsinórja az,hogy az ember elhagyja a bűnös cselekedeteket és nem vállal azokkal közösséget a továbbiakban.Mondjuk ezt tiszteletben illik tartani,hiszen ez meg az ő döntése.Szóval ne presszúrázzátok egymást.:) Nyílván hitéből,világnézetéből és nem utolsósorban az irántatok érzett szeretetéből adódóan is vágyik arra,hogy te is veletarts,de ez pont ezek miatt nem róható fel neki...:)

Szóval mégegyszer: védekezni egyáltalában nem bűn,mivel Isten szabad akaratot adott az embernek,hogy az élete menetét odaterelje,ahová jónak gondolja,és ráadásul ti még egy extra felhívásnak is már eleget tettetek,miszerint "szaporodjatok és sokasodjatok"(1Mózes:1,28),szóval nem hinném,hogy bármi miatt aggódnia kellene.:)

Egyébként én azt gondolom,hogy "csak" nagyon örül,hogy megtalálta Istent és megpróbálja az utolsó centig betartani a dolgokat,még azt is,amit nem is kell.Ez ne legyen gond neki.Isten szereti őt és pontosan látja az élethelyzetét is.A közös dolgokban meg jobb lenne,ha nem az általad is említett barátoktól informálódna,hanem a gyülekezet elöljáróit,vagy egyenesen pásztorát szólítaná meg.Szóval: pásztorlásra kell menni!Az a mondat,hogy "a gyülekezetben mondták",csak a pásztortól elhangzottak esetén bír súllyal.De ő ilyet nem fog tanítani,ez 1000%.És végső soron te magad is utánajárhatsz ott,bármi botránkoztat is meg téged.Senki nem fog rád rontani és sok lúd disznót győz elvet alkalmazni.De lehetőséged lesz szemtől szembe megkérdezni a súlyos kérdéseket és egyetlen embernek,aki lehetőleg a vezető legyen,feltett kérdésedet ő maga fogja megválaszolni.De írhatsz emailt pestre is.Ha egy csokorba összegyűjtöd ezeket,válaszolni fognak elég hamar.Kb ilyen stílusban mint én is írok,bár szerintem ettől csak jobbra számíthatsz...:))) Nem kell bizonytalanságban lenned és a férjedről is lemegy a felesleges presszúra,mint ahogy a védekezés "tilalma" is az.Nem kell ezzel terhelni magatokat,nincs ilyen tilalom.

Sajnos neki tudomásul kell vennie,hogy jelenleg egy felemás igában él,és ezt kell szépen,bölcsen, szeretetben(1Korintus:13,7) hordoznia,és sokat,nagyon sokat imádkoznia effelől.Ahol nincs mit tenni,ott tényleg csak az ima a kulcs.Na de az elég is lesz neki.:D Küldök neki egy igét,add át: zsoltár:37,4-5.:D Isten sem vak.Látja a helyzetét és Ő könyörülő és irgalmas Isten.Ebben kell bíznia és akkor nem lesz így besózva.Nem könnyű most neki sem,de ha ezeket az igéket megérti,akkor meg fog nyugodni az Ő Istenében és shalomra lel.Isten a szíveket nézi.(1Sámuel:16,7)

Na,folyt.köv.

2010. febr. 27. 11:04
Visszatérve az adakozásra: Természetesen ezerszer jobb, ha valaki a gyülinek adja, mintha kábítószerre, italra, vagy más hasonló dologra költené. DE!! Szerintem amikor a családja létfenntartása van veszélyben, akkor kutya kötelessége, hogy áldozatokat hozzon!!! Abban igazat adok neked, hogy ezek az emberek nagyon sokat ártanak a gyüli hirnevének, de ha tudnád, hogy hányan vannak ilyenek erre....Én egyébként a bibliát olvasgatva azt látom, hogy Jézus a szerénységre tanít(javíts ki ha tévedek), és nem értem ebbe, hogyan fér bele Németh Sándor Mercije, és rózsadombi háza. Az aranyékszerekről, és a drága öltönyökről pedig nem is beszélve. Véleményem szerint, nem arról van szó, hogy koldusként kéne élnie, de talán ha kicsit kisebb életszinvonalon élnének, akkor többet tudnának azoknak segíteni, akinek igazán szükségük van rá. De ez csak az én szerény véleményem. A férjem azt hisz, és gondol amit akar, ebben soha nem befolyásolnám, egészen addig, mint a lent említett példa már engem nem érint. Szerintem így már igenis szétválasztó ereje van a gyülinek!!!
842. monik303 (válaszként erre: 841. - 548acefc9c)
2010. febr. 27. 10:51
Hűű. Nagyon sok új dolgot írtál nekem, amire nagyon nagy szükségem volt. Azt hiszem te ténleg egészen másként cselekszel, mint a körülöttem élők:-))). Szintén van egy srác, aki nagyon súlyos dolgok után állt talpra(kábítószer, öngyilkosság, stb.), véleménye szerint a hit miatt. Megtért, és azóta egész normális:-)). Ezt azért írom neked, hogy lássd észreveszem a pozitív dolgokat is, nem vakon "haragszom". Mindig is tiszteletben tarottam a döntéseit, épp úgy, mint ő az enyémet. Hangsúlyozom nem azzal van baj, hogy a szombat estéket a gyüliben tölti, hanem a szemléletváltással. De,hogy jobban értsd írok egy pl: Mi a helyzet valóban a védekezéssel. Szerinte nem szabadna védekeznem, mert az bűn rá nézve is. Majd Isten "eldönti". Nekem pedig teljes az életem három gyerekkel, és eszem ágában sincs kockáztatni. Na ilyen dolgokból akadnak a nézeteltérések!!!
2010. febr. 26. 23:11

Á,oké értem.Hát ez most megint nem lesz rövid....:P Tudnod kell,hogy ezek nagyon súlyos dolgok.Ezek az emberek egyszerűen bűnt követnek el és nem is egyet ráadásul.És a legsúlyosabbak közül.Valószínűleg ezek az emberek a személyes kijelentést(ami ebben az esetben 1000%-ig nem Isten) fölé helyezik a Bibliának.Ez óriási baj.Az,aki az Isteni vezetést elsősorban a Bibliából veszi,nem fog megőrülni és ilyeneket elhinni sem magáról,sem az életéről.A Biblia sehol nem állítja azt,hogy munka nélkül meg lehetne élni.Sőt.Nagyon súlyos dolgokat állít azokról,akik ezt nem teszik.Idézek néhányat ide neked: "Mert a mikor nálatok voltunk is, azt rendeltük néktek, hogy ha valaki nem akar dolgozni, ne is egyék."(2Tesszalonika:3,10) Vagy: "Ha pedig valaki az övéiről és főképpen az ő házanépéről gondot nem visel: a hitet megtagadta, és rosszabb a hitetlennél."(1.Timóteus: 5,8) Vagy: "Aki oroz vala,többé ne orozzon; hanem inkább munkálkodjék,cselekedvén az ő kezeivel azt,ami jó,hogy legyen mit adnia a szűkölködőnek."(Efézus:4;28).Ezek önmagukért beszélnek,sem félremagyarázni,sem belemagyarázni nem lehet.Azt hiszem,hogy kitetszik ezekből a szavakból,hogy mennyire súlyos dolgok ezek.Ezekkel a bűnökkel nem csak magát zárta ki az illető Isten országából,és ha meg nem tér ez így is marad,hanem mint hamis bizonyság,megölte azt a hitet,ami esetleg a házastársában is megszülethetett volna Isten felé a jó által.Ahogy Jézus maga mondta: "De jaj nektek...mert ti magatok nem mentek be,és akik be akarnának menni,azokat sem bocsátjátok be." Ezt a farizeusokról mondja Jézus,de rájuk is az volt a jellemző,hogy az emberi gondolat előbbre volt Isten írott beszédénél.Nagual jól mondta,ezen a ponton már bálványimádásról kell beszéljünk.Mert bálványt nem csak kőből lehet készíteni,hanem torz Isten-képből is.Olyannak látni Őt,amilyen Ő nem.Ezzel folyamatosan a Tízparancsolat megtörésében is benne él az,aki a Biblia fölé a saját elképzeléseit helyezi.Legalábbis a Biblia szerint.Csodálom a barátnőd türelmét.Egyáltalán nem kellett volna csendben tűrnie.Fel kellett volna keresni a helyi pásztort és elmondani,hogy ez az ember hogyan viselkedik.A megtérni nem akaró embereket egyébként arrább tessékelik.Az nincs eltűrve,hogy valaki odajár és HGy-snek mondja magát,de komoly bűnökből esze ágában sincs megtérni.Az ehhez hasonló emberek már nagyon sok kárt okoztak a gyülekezet jó hírének és azt gondolom,hogy a Biblia tekintélyének,értékének is.Ahogy szerepel is benne: "Ki a törvényben dicsekszel,a törvény megrontása által az Istent gyalázod-e?Mert az Istennek neve miattatok káromoltatik a pogányok között..."(Róma:2;24)Szóval bűnben élni és Istenhez tartozónak vallani magát...erről szól ez.


Valóban igaz az,hogy "Vajjon járnak e ketten együtt,ha nem egyeztek meg egymással?"(Ámos:3;3)De ez nem jelenti azt,hogy akkor el kellene egy hívőnek válnia,mert a másik nem tér meg.De nem is jelent kizárólagosan világnézeti egységet.Hanem megegyezésről van itt szó.És máris mondom,hogyan tud ez kinézni a valóéletben.Az én sógornőm már 12 éve,hogy megtért.A férje viszont még azóta sem.De.Szépen megvannak együtt.Senki nem nyüstöli a másikat és mindenki éli életét.Sógórnőm ugyan mindennap imádkozik a férjéért,de soha nem szólná meg.Megveszi neki a boltban ugyanúgy a cigarettát is és a napi sörét is.És egyéb apróságok.Viszont a férj nem szól bele abba,ha ő gyülibe megy,Bibliát olvas,vagy elvonul imádkozni.Vagy dícséretet hallgat,vagy tanítást.Mindenki úgy rendezi a dolgát,hogy azzal amennyire lehet,ne zavarja a másikat.Ezért a szobában pl szól a tv,rajta az akármi,míg a konyhában megy a dícséret,tanítás,vagy épp a másik szobában.12 éve!!!Nem lehetetlen ezt összehozni,de alapvető,hogy egymást tiszteletben tartsuk és ne piszkáljuk semmiért.


Az adakozással kapcsolatban nagyon jól tetted fel a kérdést.Válaszolni viszont azért nem tudok,mert a te és az én életfelfogásom különbözik.Máshonnan nézzük a dolgokat,átadni ezért a választ nem is tudnám.A tized egy sarkalatos kérdés valóban,ha felemás igában él az ember, pont ezért.Ezért nézzük máshonnan,ne teológiai szempontból: egy hívő ember,ha nem tudja fizetni a számláját,akkor tételezzük fel,hogy keres 80ezret kézhez és ez még sajnos szépnek is mondható hazánk egyes régióiban.Ennek a tizede 8ezerFt.Ez valóban elég tud lenni egy panelos villanyszámlára is akár.Vagy bármire.De most vegyünk egy másik embert.Egy olyan embert,aki nem hívő,viszont dohányzik (min.30.000Ft havonta).Ebből is ki lehetne fizetni pár számlát,de soha senkinek nem jut eszébe,hogy azért költözzön el tőle,mert a másik úgy szereti a cigarettára adni a pénzt,hogy inkább nem veszi meg a kajáját,vagy ha van gyerek,akkor nem fizeti be a számlát,mert kaja ugyan kell. Lássuk be,hogy azért itt van egy kis elfogultság a dolgok kiértékelésében.Miért védem ezt a lépését...Egy részről azért,mert azt a pénzt,amiből tizedet ad,ő kereste meg,másrészről pedig a tizednek van áldást közvetítő funkciója,ez lenne a teológiai rész minimálisan érintve.Ugyanakkor nem kizárólagos elem.Tehát az nem működik,hogy valaki tizedet fizet a segélyből mondjuk,mert ő egésznap imádkozni akar és nem dolgozni.Ilyen nincs.A Bibliában a hit mindig cselekedetekkel párosulva lehet élő és aktív."Azonképpen a hit is,ha cselekedetei nincsenek,meghalt ő magában"(Jakab:2;17).Nem látok bele az illetőék életébe,de a nehéz anyagi körülmények másból is simán eredezhetnek.Mondok egy viccet rá példának,jó?Pista bácsiék falujába betör az árvíz.Pista bácsi felmászik a tetőre és hangosan imádkozik:"Uram!Ments meg!"Egyszercsak arra jön egy csónak:"Jöjjön Pista bá'" "Nem mék fiam,majd Isten megsegít!" Pista bácsi tehát tovább imádkozik:"Uram,ments meg!" Hát egyszercsak arra jön egy motorcsónak:"Jöjjön Pista bá'" "Nem mék fiam,majd Isten megszabadít!" Pista bácsi tovább imádkozik: "Ó,Uram,most már tényleg ments meg,mert a nyakamig ér a víz!" Hát egyszer csak arra jön egy helikopter,de Pista bácsi az előbbiekhez hasonlóan elutasítja.Meg is fullad.Na,odafent egyből kérdi is az Urat: "Há' mé' nem mentettél meg?" "Fiam!Én küldtem ladikot.Küldtem motorcsónakot.Végül még helikoptert is.Mond mi mást kellett volna még nyújtanom?" Szóval érted.De mondjuk ez hogyan jönne le a való életben? "Pista bácsit a gyülekezetben arra tanították,hogy az ima elég mindenre.Meg is fulladt..." Elég durva.És a helyzet az,hogy még csak nem is lenne igaz.Kb.ilyen helyzetben vagyunk most azokkal kapcsolatban,amit írtatok.


Na,az igéd...Ezt Jézus a farizeusokról írta.Nem azzal van a baj,hogyha az ember színt vall.Mert azért a Vidám Vasárnap erről szól igazából.Hanem a farizeusok azért szerettek ott imádkozni,hogy lássák őket az emberek és dícséretet vegyenek tőlük.Jézus ezért nagyon haragudott rájuk,sokszor kemény szavakkal ostorozta őket.A vidám vasárnap nem arról szól,hogy mi az emberektől dícséretet szerezzünk magunknak.Ezért ez az igerész semmiképpen sem üti a közvetítést.Sőt.Inkább betölti ezt az igét: "Amit a fülbesúgva hallotok,a háztetőkről hírdessétek."(Máté: 10;27)Hát hogy néznénk ki,ha az egész gyülekezet a házak tetején "ugrálna"?Nem csinosabb az antenna? ;) :D Na,nincs a technikával semmi baj sem...:)


Sajnálom a férjeddel a nézeteltéréseket.Nem tudom pontosan,hogy miről van szó,de egy biztos: ha szeretne járni,erre minden embernek joga és szabadsága van,hogy eldöntse akar-e.De ez rád is vonatkozik.Mit jelent ez?Te nem nyúzod őt,ő pedig nem nyúz téged.Szabadság.Ez a lényeg.Mivel konkrétat nem mondtál,így nyilatkozni nem tudok erről többet,de ez egy alap megegyezés.Szép napot és sok sikert nektek!!! :)

2010. febr. 26. 21:15

Ezt olvassátok el, baromi jó:-)))


[link]

839. Nagual (válaszként erre: 838. - Monik303)
2010. febr. 26. 16:53
Nálunk az egyik pap A6-ossal jár.. Mit fog szólni ehhez szentpéter? :DD A kínálattal nincs baj, inkább a minőséggel, de tényleg nem szükségesek, táplálják az egót, ám a technika is művészet ne felejtsük el ami által létrehozhatunk dolgokat és kifejezhetjük önmagunkat. Ha valódi hitről lenne szó, templomokra sem lenne szükség.. Annyi bajom van a technikával, hogy egyenlőre nincs összhangban a természettel és a kapzsiság uralkodik felette.. :)
838. monik303 (válaszként erre: 837. - Nagual)
2010. febr. 26. 16:26
Szia! Na pont így látom jelenleg én is!!! Akiket ismerek- én is hozzáteszem, hogy tisztelet a kivételnek- fanatikusan, ragaszkodnak dolgokhoz. Azonban vannak dolgok, amellyek már nem is annyira fontosak. Úgy formálják a hitet, ahogyan nekik jó. Mivel közvetlen érint a dolog, elkezdtem olvasgatni a bibliát-bár "hitetlen" vagyok- és sok sok dolgot nem értek. Nem értem a méregdrága öltönyöket, a drágábbnál drágább luxusautókat, és így tovább. Ha a valódi hitről szólna a dolog, szerintem akkor ezekre a dolgokra nem lenne szükség....
837. Nagual
2010. febr. 26. 15:49
Szerintem ugyanolyan gyülekezet, mint bármelyik. Egyik gyülekezet tagjai sem érik el azt a spirituális fejlettségi szintet ami az igazi célja lenne a vallásoknak (tisztelet a nagyon ritka kivételeknek) ezért felesleges különbséget tenni vagy kiemelni a többi közül. Minden vallás a saját korlátait teremti meg azzal, hogy elzárkózik, elkülönül vagy kiemeli magát a többi közül, aminek a hatására a tagok fanatikusan ragaszkodnak a felvett, betanult dogmákhoz anélkül, hogy önmagukon igazolnák, magukra formálnák vagy valóban befogadnák a tanítások eszenciáját. A hit helyét a hitegetés tölti be vak elfogadással és bálványt csinálnak a hitükből, amitől még a biblia is óva int. Mindenkinek joga van abban hinni amiben akar legyen az bármennyire is elvakult, valós vagy valótlan.. :)
2010. febr. 26. 14:35

„És mikor imádkozol, ne légy olyan, mint a képmutatók, a kik a gyülekezetekben és az utczák szegeletein fenállva szeretnek imádkozni, hogy lássák őket az emberek."


Nagyon igaz idézet a bibliából! Sajnos ebben a gyűlekezetben is, mint minden tásadalomban vannak normális emberek, akik hisznek, nem ártanak másoknak, normálisan élnek, boldogok. Remélem ilyen emberből van a több.A szélsőséges esetek amiket itt olvasok, igen kiragadott példák, és jól mutatják az emberi elme, lélek, sokszinűségét...remélem érthetően, és nem bántóan fogalmazok...! Aki a túlzó, vakbuzgó irányba térnek, azoknál mindig megfigyelhető valami törés, egy gyenge pont az életükben...mi vezett idáig? Mi történt??? Olyan gyülisek, mint Tili, a hitük szerint élő boldog kiegyensúlyozott emberek. A végletes, bigott búzgóság szerintem nem Istennek tetsző, én nem ilyen Istenben hiszek!


A hsz-om elején az idézet szerintem erről szól...

835. monik303 (válaszként erre: 833. - 548acefc9c)
2010. febr. 26. 14:19
Szép napot! Örülök, hogy találkoztam egy ilyen értelmesen érvelő emberrel. Azt hiszem a te helyzeted egészen más, hiszen mind a ketten ugyanazt a dolgot fogadtátok be, és együtt haladtok az úton. A következő dolog miatt érzem veszélyesnek: Megismertem valakit 15 évvel ezelőtt, akivel családot alapítottam. Aztán elkezd teljesen más életformát kialakítani maga körül. Lehet, hogy ez teljesen jó, de akkor is más. Miért kellenne nekem elfogadnom, hogy egy "idegen" férfi legyen mellettem. Azért írom, hogy idegen, mert nem ismerek rá. Egészen más dolgokat vall, mint eddig. Emiatt állandó közöttünk a vita, már a gyerekeink is észrevették, és ez a legborzasztóbb. Én innestől már csak azt kell mondonom, hogy a gyüli miatt van a feszkó, hiszen más dolgot eddig mindig meg tudtunk oldani. Talán nagyon sok "fura" gyülis van a közelünkben, ezért félek, és tartok tőle ennyire. Kb egy hete történt,hogy az egyik hittársatokat elhagyata a családja, mert a felesége már nem bírta. Kb. hét éve tért meg a srác, és attól kezdve nem dolgozik. Azt mondja, őt Isten nem munkára teremette, hanem arra, hogy művész legyen. Ezzel csak egy a gond: Semmilyen művészi hajlama nincs. A felesége aztán most beelégelt és lépett. Beszélgettem vele a hétvégén, és borzasztó dolgokat mesélt. Ha csak a fele igaz, nekem már az akkor is aggodalomra ad dolgot. Egy biztos!! A következő dolgot szürtem le: Ha úgy mint ti, mindketten egy nézetet vallatok, akkor természetesen nincs miről beszélni. Nektek ez így jó, és én ennek ismeretlenül is örülök!! Azonban, ha az egyik fél nem akar ebben részt venni, az már gond. Szintén egy nagyon kedves barátoméknál történt az a dolog, hogy nagyon lecsúsztak anyagilag, anyuka könyörgött, hagyja ki a férje a tizedet, de ő nem engedett. Kb. két évig ugyanúgy adta a tizedet, mint előtte, annak ellennére, hogy közben elmaradtak a közüzemi számlákkal. Nagyon sajnáltam a társát, de soha nem szóltam egy rossz szót sem. Aztán végül belátta, hogy talán inkább azt a pénzt is a családra kellenne költeni. Én nem azt mondom, hogy "erővel" kell adnotok, de mondd meg nekem miért van az, hogy úgy érzik az emberek, a legrosszabb helyzetben is adni kell? Aztán rögtön idéznék neked egy sort a bibliából amire eddig nem tudott nekem a legrégebben megtért haverunk sem választ adni. Pedig már két éve A Szent Pál padjait koptatja:-)) Ime: Máté 6; 5-15: ézus mondja: „És mikor imádkozol, ne légy olyan, mint a képmutatók, a kik a gyülekezetekben és az utczák szegeletein fenállva szeretnek imádkozni, hogy lássák őket az emberek. Ezt is a biblia írja. Kíváncsian várom válaszod. Nem lennék igazságos, ha nem említeném meg azt, hogy természetesen olyan család is van a közelemben, akik példamutatóan szépen élnek, mióta megtértek. De hangsúlyozom az egész család megtért!! Na ez sem sikerült valami rövidre:-)))
834. cbundth (válaszként erre: 827. - Pirosalma)
2010. febr. 26. 12:23

"Jehova Tanúi az idegen vért utasítják el."-ennél érthetőbben nem tudom leírni.Olvass vérpótlókról ami a transfúziót váltja ki:dextran,heemaccel,HES,és a Ringer-laktát oldat.A vér pótolható teljes vér vagy vérplazma felhasználása nélkül is!

"Sok kórházban végeznek vér nélkül műtéteket,az orvostársadalom nagy része a saját családtagjait is így műti." -Ez így igaz.A TANÚK NEM MONDJÁK,HOGY A VÉRBEN VAN A LÉLEK!!Ez baromság.

"Veszélyes idegen vért kapni,hiszen az mindenkinek a sajátja ,utánozhatatlan."- Te tévedsz sajnos..Az orvosokat aggasztja a vér útján terjedő betegségek.Rengeteg van.(Techniques of Bllod Transfusion 1982)Pl.szifilisz,herpesz vírus,citomegalovírus-fertőzés,mononucleosis stb..A vért tisztítják a vérbankok,de idézek Neked a Vöröskereszt igazgatójától:Képtelenek vagyunk újabb és újabb teszteket kidolgozni minden fertőző anyag kiszűrésére! (Medical World News 1989)A saját véred utánozhatatlan.Vércsoportja sokaknak van egyező,de a vér membránja nagyon összetett.Dán tudós 1984-ben orvosi Nobel.díjat kapott.Mégis visszautasította a vért...

"Ezt az orvosi egyetemen is tanítják." - Ez így van, nyugodtan járj utána.

"Nem véletlenül tiltja a Biblia is." - Igen a hívők betartják Isten szavát, amiben közli az emberekkel,h semmilyen formában nem vehetnek magukhoz vért.Tévedsz, a vért lehet pótolni egyéb dolgokkal is,csak ez egyszerűbb,kéznél van.A vérpótló készítmények igen drágák.És a vér nélküli műtéteket nagy szakértelemmel és odafigyeléssel kell elvégezni.Apukámat vér nélkül műtötték bélelzáródással, nem kapott vért,másnap felkelt,a mellette levő ágyon az intenzíven levő hölgy még a 3.napon is az intenzíven volt,immunológiai válaszreakció miatt...

"Betegség,műtét után ,nem véletlenül vannak jobban azok,akik nem kapnak idegen vért." -Ez van ,hiába is tagadod.:)Lásd feljebb


"Sokan ezért halnak bele a műtétbe mert nem tudja a szervezetük befogadni a z idegen vért..." -Amiért sok esetben az idegen szövetet ,szervet.Amikor az orvosok májat vagy más szervet ültetnek át,a befogadó szervezet érzékeli az idegen szövetet és kivetheti magából.Valójában a vér átömlesztése is egyfajta szervátültetés.Még az a vér is amelyiket megfelelően választottak ki ,megrongálja az immunrendszert.(Case Builds Against Transfusion :Medical World News 1989)

Végezetül:Vannak tartalékaid az oxigénszállításban.Ha vért vesztesz beindul egy csodálatos kiegyenlítő mechanizmus.A szíved minden dobbanásával több vért pumpál a megszokottnál.Mivel a hiányzó vért megfelelő folyadékokkal helyettesíthetik,a higított vér könnyebben áramlik még a kis véredényekben is.A kémiai változások következtében a szövetek számára több oxigén szabadul fel.Ez az alkalmazkodás olyan hatásos, h ha a vörösvértesteidnek csupán a fele marad is meg,az oxigénszállítás a normálisnak még a 75%-a is lehet.Nyugalmi állapotban a beteg a vérében levő oxigénnek a 25%-át használja fel.EPO:vesék állítják elő ezt a hormont ami a csontvelőt vörösvértest termelésére serkenti.Vn szintetikus formában is.Bizonyos esetekben a saját vért dúsitva,szűrve is vissza lehet juttatni a betegbe.

Az EPO pontosan erre való..Életet menthet.És DE!HELYETTESÍTI A VÉRÁTÖMLESZTÉST!!!

ALKOTMÁNYOS JOGA MINDENKINEK ELDÖNTENI,HOGY GYÓGYÍTTÍTJA MAGÁT.ENGEM A TÉNYEK GYŐZTEK MEG,NEM TE!REMÉLEM NEM LESZ SOHA SZÜKSÉGED VÉRÁTÖMLESZTÉSRE!!


Szép napot mindenkinek!

833. 548acefc9c (válaszként erre: 832. - Monik303)
2010. febr. 25. 19:21
Szia!Köszönöm,hogy reagáltál.Azt gondolom a gyülekezettől függetlenül (tehát,hogy ha gyülis valaki,ha nem) így nem lehet viselkedni.Ami történt közönséges károkozás és vandalizmus.Még ha te magad is járnál a gyülibe,még abban az esetben is kikérheted magadnak azt,hogy a tárgyaidat rongálják.Senki nem vitathatja el a magántulajdon jogát.Ha még egy ilyen akcióra készülnek,csak dugd ezt az orruk alá: Mk:10,19.Én a magam részéről szégyellem magam (na szóismétlés...)és bocsánatot kérek ezért a viselkedésért,de egyáltalán nem kell a vandalizmust,akámilyen köpenybe is bújtatja,eltűrni.Ha elpanaszolnád a pásztoruknak ezt a viselkedést,hidd el,nagyon megrökönyödne rajtuk és nem hagyná szó nélkül.Így nem lehet viselkedni.Azt gondolom,hogy a férjedet,ha érdekli is a hit téma,sosem lesz ilyen.Nézd meg a vérmérsékletét,az intelligánciáját.Ezeket a hit dolga nem fordítja ki magából.Azok,akik deviánsan viselkednek,azoknak valahol mindig is volt erre affinitásuk,legfeljebb nem jött úgy elő.Nem kötelessége barátságot ápolni velük még abban az esetben sem,ha esetleg gyülibe kezdene járni.És ha neki jó,ha ő úgy érzi,hogy szeretné megpróbálni,nem fogja megvadítani,vagy meghülyíteni.Ilyen dolgokat nem fog prédikációkban hallani,az biztos.Én visszolvastam a fórumot,hát a hajam égnek állt.A nem helyén való viselkedés botcsinálta Biblia-olvasásból fakadnak,nem gyülekezeti túlhevítésből.Én 16 éve járok rendszeresen.Én is ugyanazt hallgatom,még sem vette el az eszem.Sőt!Inkább rám az jellemző,hogy inkább meghozta.Pont amiatt lettem normális,mert az ott elhangzott prédikációkat megfogadtam.Nem itt lennék,és nem így élnék,ha nem térek meg,ez biztos.Én igazán hülye voltam.De tényleg.Nyugodtan kérdezz,mert őrültség,amiket összehordanak némelyek és ahogy viselkednek(hidd el én is dugtam már el a Bibliámat az 51-es buszon 1-2 emberkénk miatt)és hidd el,hogy saját kútfőből fakadnak ezek.Én azt gondolom,hogy a te férjed nem ostoba.De tudod mit?Ha elhangzik abban a gyüliben az,hogy fúj villany és fúj víz,akkor nem kell odajárni.Oda én se mennék.A hit szép dolog annak,aki be tudja fogadni és vágyik rá.De nincs az a hülyeség,amit ezzel együtt be kéne venni.Bár,mondom én 16 éve járok,de ilyeneket egyszer sem hallottam.Ha mondták volna,akkor nem járnék.Ez tuti.Meg ha mondanák,akkor meg nem is kell járni.Ez őrültség.Ha akarod szívesen adok érveket a szádba,hiszen biztos nem ismered úgy a Bibliát.A Biblia szerint a vízet is (a józanságot is) és mindent Isten teremtett.És amikor megalkotott egy-két dolgot egy-egy napon,akkor azt mondta,hogy jó.És amikor teljesen végzett,akkor azt is mondta,hogy minden,amit alkotott,az igen jó.Szóval hogy lehetne a Biblia alapján azt állítani,hogy a víz,az Istennek nem tetsző dolog?Őrültség.Nem játszunk Szent Margitosat,ez biztos.Ja és a gyerekek...Az én tapasztalatom az,hogy a gyerekek úgy általában nagyon nyitottak Istenre.Igazából,ha a hittől elvonatkoztatunk a Bibliai történetek ismerete az alapvető műveltség egy része.Ahogy elmesélem neki az Andersen meséket,mellé kinyitom a nagy és erős Sámson történetét is és nagyon élvezik,ahogy ő győz és vele együtt egy picit ők is.Az én legkisebbem már babának is (10hó!!!) hozta a Jézus élete dvd-t,hogy tegyem be.Nagyon szerette,állandóan kérte.No meg mellé az elmaradhatatlan kakaót...:)))Nem is értettem,hogy mi ez a nagy érdeklődés,de a mai napig a lefekvéshez hangos bibliát kér.Pedig ha mesét kérne szívesen küldeném be azt is,de nem azt szokta választani.Közben persze az a legnagyobb gondja mostanság,hogy az ovis farsangon Lucky Luke legyen,vagy Spiderman,mert azért az nem mindegy,de igen-igen nehéz választani...:))) Szóval,ha a hit dolgát választanátok is,a ti családotok a tiétek és azt engedtek be oda,és úgy,ahogy ti gondoljátok.A Biblia szerint Isten-alkotta intézmény és erős vár a házasság/család.Csak a tagok tartoznak oda.A barátok nem,akármilyen kedvesek,aranyosak is.Ha meg nem azok,akkor meg nem is barátok...:)Na,hát ez kicsit hosszúra sikerült.Szóval persze,kérdezzél,de az én véleményem az,hogy nem kell félned a férjed miatt.Azt gondolom,hogy az,ami jót tesz a lelkivilágának,abból ti is csak profitálhattok.Kiegyensúlyozottabb és türelmesebb lehet tőle.Ja!És senki el nem veheti tőled,ez is fix.;)
832. monik303 (válaszként erre: 830. - 548acefc9c)
2010. febr. 25. 17:23

Szia! Nekem sem állt szándékomban senkit megsérteni, a saját életem miatt kértem tanácsot. Én tiszteletben tartom azt amit ti képviseltek, egészen addig amíg engem nem érint a dolog. Hidd el nekem, amint említettem férjem több gyermekkori haverja megtért, mindig toleránsan fogadtam. Amikor viszont az én lakásomban kivágják a széket, mondván a gonoszt érzi benne, az már nekem sok. Természetesen távol áll tőlem, hogy álltalánosítsak!!! Ti ezek szerint jól érzitek magatokat, ennek örülök. Mindig szivesen cserélek tapasztalatot még akkor is, ha a vélemények különböznek. Hidd el nekem nem áll szándékomban ferdíteni. Vannak köztetek fanatikusak, ezt a saját két szememmel tapasztaltam. Az elmesélt történetek szóról szóra igazak!!! Talán butaság a gyülekezettel összehoznom őket, de ezek a dolgok az illetők szerint ezért vannak. Ténleg nincs az anyukánál villany, sem víz. És szerinte azért, mert ez Istennek nem tetsző dolog...Ha van kedved, hozzá nagyon sok kérdésem lenne, teljesen normális, sértegetés mentes dolgokról. Csakis azért, mert van pár dolog, ami nekem nem fér össze a nagy "megtéréssel", és hátha te nekem választ tudsz adni. Szóval ha van kedved tapasztalatot cserélni, kérlek írj, és felteszem a kérdéseimet:-)))


Üdvözlettel: MÓNI

831. 60dc903c1a (válaszként erre: 830. - 548acefc9c)
2010. febr. 25. 06:56

Nagyon szép és értelmes hozzászólás...


Ennek "minden oldalon" így kellene működnie: akár (bármely) gyülekezet tagja, akár nem... A csendes elfogadás, hogy a személyes hiteinkről ítélkezés mentesen, megváltás mentesen beszéljünk és tájékozottan vitázzunk bármiről is, nem kiragadva egy egy jobbára negatív eseményt....

830. 548acefc9c (válaszként erre: 819. - Monik303)
2010. febr. 25. 00:27
Nekem is 3 gyermekem van.11-9-6 évesek.Van télapó,karácsony,stb.Van villany.Van mobiltelefonok/személyek.Kishazánk "szuper" lehetőségei miatt nincs munkám,ahogy még sokan másnak sem,akik nem HGY-sek.Nem csöngetek be senkihez,legfeljebb a szomszédba,hogy megkédezzem,hogyan alakult a kisfiú cukra,jól vannak-e,ahogy a hittársaim sem járnak házról házra.Nem vagyok ön és közveszélyes,viszont gőzerővel készülünk a farsangra oviban és suliban is.A nagyfiam igazi sakkbajnok.Anyagilag jól élünk,a nagy lenyúlásról tapasztalatunk nincs.Van net (ugyebár) és az ATV-n kívül egyéb csatorna is behozva.A lakásban 3 tv készülék.Jelenleg a sotén tanulok,pedig az természettudomány a javából,no lám,nem csak a természetfeletti létezik számomra.Bár anatómia vizsga előtt 1hétig én sem beszéltem túl sokat érthető nyelven...De pont azért magoltam,hogy ne legyen annyira idegen az apparatus digestorius.Úgy gondolom,hogy mindennek megvan a maga helye és ideje.Pedig már 16 éve rendszeresen járok a HGY-be.És várom a kérdéseket.Sok hülyeséget olvasgattam csupán másfél oldalon itt.A fura emberkék fura sztoriaji nekem is életidegenek,gondolkodásuk teljesen szuverén felfogásukból adódik,nem gyülekezeti tanításból,vagy félreáll a fülük.A vezetők pedig azért nem írnak,mert nem szokásuk fórumozni,gondolom én.Nem érzem tisztemnek a gyüli nevében szólni ám személyes élettapasztalatomat gondolkodásomat az élet dolgairól,mindennapjainkról megosztom.Férjemet is a gyüliben ismertem meg.A gyerekeinkről az ovónők és a tanárok mindig messzemenőkig jót nyilatkoztak és senkit nem traktálok soha.
829. 548acefc9c (válaszként erre: 804. - Realbrigitte)
2010. febr. 25. 00:13
Határozottan nem.
828. 548acefc9c (válaszként erre: 798. - Realbrigitte)
2010. febr. 25. 00:05
Bocsánat,teljesen új vagyok,ez az első hsz-m.A kérdésem az,hogy ez az oldal(akárhanyadik)miként kapcsolódik a topikcímhez?
827. Pirosalma (válaszként erre: 821. - Cbundth)
2010. febr. 23. 17:50

"Jehova Tanúi az idegen vért utasítják el." - idegen vérről volt szó, vérpótlókról én itt nem olvastam.


"Sok kórházban végeznek vér nélkül műtéteket,az orvostársadalom nagy része a saját családtagjait is így műti." - ettől még ugyanúgy csak egy ideológia ( --> Biblia) az, hogy káros az idegen vér, mert abban van a lélek.


"Veszélyes idegen vért kapni,hiszen az mindenkinek a sajátja ,utánozhatatlan." - tévedsz, a szükséges előírások betartásával a kockázat elenyésző, mindenképp kisebb, mint a halálé akkor, amikor vérre van szükség.


"Ezt az orvosi egyetemen is tanítják." - azt tanítják, hogy figyelni kell a vércsoportokra.


"Nem véletlenül tiltja a Biblia is." - tényleg nem véletlen, mert valaki valami miatt leírta. De úgy néz ki, az a valami (a vérben van a lélek) nem állt racionális lábakon.


"Betegség,műtét után ,nem véletlenül vannak jobban azok,akik nem kapnak idegen vért." - ezt gondolom, ott mondták neked. Az orvosok meg viccből adnak vért annak, akinek szükségét látják. Ha valaki a vérének adott részét elveszíti, akkor talán még magas Jehova sem menti meg. Ez van, hiába tagadod.


"Sokan ezért halnak bele a műtétbe mert nem tudja a szervezetük befogadni a z idegen vért..." - miért nem tudja?


Az EPO-val rövid távon, amikor a legnagyobb szükség lenne, szart sem érsz. NEM helyettesíti a vérátömlesztést, nem tudom, honnan vetted ezt a hülyeséget.

826. cbundth
2010. febr. 23. 12:50
Én értem.Nem az a baromság,hanem hogy félre vagytok tájékoztatva.Nem értitek mit hírdetnek.Ahogyan szerintetek Ők nyomulnak és fanatikusan hisznek szerintetek, Ti a másik oldalon ugyanazt csináljátok itt.Fanatikusan ellenzitek.Mindenki azt és úgy hisz ahogy akar.Az, meg hogy prédikálnak szívük joga, nem hiszem ,hogy erőszakosak lennének.Én még erőszakos Tanúval nem taliztam soha.Értelmes,tisztességes emberek,akik Jehova Isten létéről tanúskodnak.Senkit nem akarok sértegetni,ha esetleg úgy jönne le elnézést!
825. Lili74
2010. febr. 23. 12:03
Egyszerűen nem fogják fel, hogy nem mindenkit érdekel a szövegük, rendületlenül erőszakosan nyomulnak.
824. Lili74 (válaszként erre: 822. - Cbundth)
2010. febr. 23. 12:02
Érdekes, hozzánk ugyanezzel a szöveggel jöttek és jönnek most is. Akkor most mi is a baromság?
823. cbundth
2010. febr. 23. 11:49
Azért a visszaolvasás során lejön,hogy mennyire nem tájokozódnak egyesek mielőtt írkálnak...
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook