Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Mi a véleményetek a Hit Gyülekezetéről? fórum

Mi a véleményetek a Hit Gyülekezetéről? (beszélgetős fórum)

❮❮ ... 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 ... ❯❯
342. barbi777 (válaszként erre: 338. - 53cc09e608)
2008. márc. 6. 10:46

Nagyon sok igazságot leírtál!

Röviden:

1. szerintem is a vallásháborúk a legádázabb gyűlöletből fakadnak. Az igazi hívők( nem a vallásosak!!!) sohasem háborúztak! Őket általában meg szokták ölni (lásd.inkvizívió)

2.Nekem is sok évembe telt mire képes voltam elválasztani, hogy ne az emberi viselkedésből, reakciókból következtessek Isten munkájára.

3.Nagy tévedés a "világvége", mert ez is kitaláció.

Ilyen, hogy világvége, nincs a Bibliában. Jézus visszajövetele éppen nem a világvégét jelenti, hanem nagyon sok minden pozitív értelemben fog megváltozni. (Erről bőven lehet olvasni a jelenések könyvében)

4. A gyülekezetek pénz-centrikusságáról nem sokat tudok, én csak egy mezei hívő vagyok.Ha van, akkor nagyon titkos, és nem tudom, mire van alapozva ez a vélemény.Annyi biztos, én húsz év alatt egyszer sem tapasztaltam kényszert, vagy rábeszélést, hogy adjak a közösségnek.(Az meg hogy egyénileg kinek mit adok, teljesen rám van bízva)Ha tudtam, adtam, mert én is szeretek télen meleg helyen eltölteni 4-5 órát. Ha nem adtam, az se számított.

Én is hallottam megfogalmazni ilyen feltevéseket, de még soha senki nem bizonyított.

341. 14775640c4 (válaszként erre: 339. - Barbi777)
2008. márc. 6. 10:42

mident lehet jóra és rosszra is használni

amugy én vagyok a képen most ez tavaji kép

én fiatalos vagyok

most is ha meglátnál nm mondanád meg mennyi idős vagyok

genetika

ezt örököltem meg a soványságot aminek nem örülök:((((

340. 14775640c4 (válaszként erre: 339. - Barbi777)
2008. márc. 6. 10:40

ő SLE autoimmun betegség áldozata lett

életében nem volt beteg egyszer lett.40 évesen kapott tüdőgyulladást.és ez az egész ugy felboritotta az immunrendszerét hogy nem tudta összeszedni magát.aztán mikor mondták ezt a betegséget aminek az a lényege hogy beteg vagy és jó az immunrendszered akkor meg gyógyulsz,de ha a szervezeted védekezőképessége nem működik rendesen akkor további betegségeket elkaphatsz amibe végül meghalhatsz

20 évig küszködött,neki ráadásul a rosszabb ,halálosabb fajta volt,de van olyan amit szinten lehet tartani

339. barbi777 (válaszként erre: 337. - 14775640c4)
2008. márc. 6. 10:25

A számítógép nem cél nekem ám!!! Csak eszköz a munkámhoz, de tetszik, nagyon.Tudom a sokan nem tartják összeegyeztethetőnek a hittel, de lehet ezt is jóra vagy rosszra használni.

Nagyon sajnálom az édesanyádat!!!

338. 53cc09e608 (válaszként erre: 324. - Barbi777)
2008. márc. 6. 10:22

Köszönöm ,azért ,hogy mégis kitetted ,habár én a döntés jogát rád biztam ! De mint olvastam is ,akkoriban mikorZe beléptél egy közösségben azért ,lelki problémáid s voltak ,mert a férjed lelépett egy nálad fiatalabb nővel !- Ez gondolom Téged lelkileg kiborított !


Végig olvastam az evolúcióról írtakat, és nagyon sokat olvastam a témáról ,de .. ami engem nem tud mégsem meggyőzni , Te találkoztál Isten szeretetével ..vagyis megtértél ! Nekem ahoz ,hogy bizonyságot nyerjek egy témáról kézenfogható bizonyíték kell . Én egy nagyon erős jellem vagyok, és nem tud senki meggyőzni ,főleg a megtapasztalt dolgok után .Az evolúcióra visszatérve .. az emberi szervezetben minden anyagot megtalálsz ami a világűrben van ,ugyan azokból a szerves anyagokból és fémekből ,atomokból ,mindent megtalálsz .. a földön és az emberi testben . akkor felvetődik itt a nagy kérdés ... esteleg a csillagközi anyagok játszottak szerepet az emberiség megalkotásában , ez igy rossz kifejezés ,de nem jut eszembe más . És azért lássuk be ,hogy ezt nagyon nehéz is visszavezetni ,több milliárd évre . Igy marad a kettősség ,az egyik fél ezt állítja ,a másik meg teljesen mást .De vajon kinek van igaza a kérdés mindig nyuitott marad ! És megmondom Neked öszintén ,hogy a gyülekezetek is csak egyre öszpontosítanak ,minnél több anyagi jóra szert tenni !Na már most Ha Isten lennék ,akkor nem ez lenne a fő szempontom,ha már Jézust feláldoztam ,az emberiségért ,hanem az ,hogy minden embernek egyformán juttassak a jóból ,és ne tegyek kivételt! És főleg ne ijsztegessem az emberiséget a világvégével ,mert akkor rettentően nagy hibát követek el ! Mert egy felöl adtak ,de két kézzel vissza is vettem !!Vagy adok vagy nem ,ha adok akkor nem várok el érte dicsőitést , azt jószívvel teszem ,nem holmi magasztalásért .A másik dolog ami engem nagyon nagyon zavar ,de ennek ellenére tiszteletben tartom mindenki döntését ,hogy miben hisz ! Ami zavar a szitás ! Egyik gyülekezet leszólja a másikat és szerintük a másik nem mond igazat ,ugyanakkor olyan heves viták vannak a vallások között, nagyon sok példa van rá ,aki kicsit is ismeri a történelmet az tudja miről van szó ,de nem kell messzire menni ,most is nagyon sok zavargás és háború kirobbantója ! És visszatérve ide a témához , Ha ez a gyülekezet pusztán a szellemiség alapján működne ,és mindenki csak azért menne ,mert Isten szereti az rendben is lenne ! De ez a gyülekezet minden országban ott van és egyről szól.. a pénzről ,nem arról ,hogy Te leszel gazdag,hanem az aki elindította ,okosan ,beetetéssel . De ezt igy nagyon nehéz leírni ,mert vannak okok és okozatok . Nagyon sok olyan ember van aki lelkileg nem kiegyensúlyozott.. és menekül valahová.. Ő is tartozni szeretne ,ezt megis értem . De amikor már fanatikusan csak oda szeretne menni és mindenkin keresztül gázol ,családon és embertársain akkor ,a véleményem mássá alakul át !Mert százalékos arányt állítsál fel ,lehet téged nem győztek meg ,hogy a vagyonod oda add ,ha veled történik valami ,de az 50 % igen meggyőzhető ,kiszámolhatatlan összegekre tehet igy szert egy ember ..vagy egy kissebb embercsopot!!!!

337. 14775640c4 (válaszként erre: 334. - Barbi777)
2008. márc. 6. 10:14

60 éves

de szeretnék én is addig élni

jó lehet ennyi kort megélni

nekem anyám 62 évesen halt meg, nagyon beteg volt

remélem nekem több szerencsém lesz

336. 14775640c4 (válaszként erre: 334. - Barbi777)
2008. márc. 6. 10:13

én mondjuk ugyanezeket a magam erejéből szoktam megtenni mármint a tanulást vagy a leszokást a cigiről mikor terhes lettem,és nem az úr által

de nem vagyunk egyformák

én ezt igy el is fogadom

egy a lényeg csak akármi inditasson, a cél a legfontosabb hogy legyen célod az életben bármi is az,ne érezd ugy hogy hiába élsz

mint neked a számitógép

335. barbi777 (válaszként erre: 330. - 14775640c4)
2008. márc. 6. 10:06
Az utolsó kérdésedre: Idén szeptemberben lesz éppen húsz éve!! Ez folyamatos, nem volt kihagyás.
334. barbi777 (válaszként erre: 331. - 14775640c4)
2008. márc. 6. 10:03

Lehetnék nyugdíjas 60 évesen, de mégsem lehetek, mivel "csak" harminc év munkaviszonyt tudok felmutatni, és a magyar törvények szerint ez nem elegendő. Munkahelyem nincs egy éve, ezért tavaly nyáron nekiláttam a számítástechnikának, hogy egy honlapot összehozzak, ami legalább annyit termeljen, ami biztosítja a megélhetést.

Nagyon tetszik ez nekem, egyre többet tanulok, és egészen boldoggá tesz, ahogy gyarapszik az én kis weblapom.

Persze, hogy az Úr velem van, mert egyedül az már biztos, hogy képtelen lettem volna. Sose tanultam félévvel ezelőttig, és most valahogy ragadnak az agyamba az új infók.

333. 14775640c4 (válaszként erre: 332. - Barbi777)
2008. márc. 6. 09:59

persze hisz ha valaki akar hinni hisz ugy is ha nem jár sehova

ha pedig nem akkor mehet száz misére akkor sem fog

332. barbi777 (válaszként erre: 328. - 5cb4354c81)
2008. márc. 6. 09:56

Nagyon örülök, hogy leírtad ezeket, mert itt a bizonyíték, hogy Isten jelenléte, ereje nem függ semmilyen egyháztól gyülekezettől. Ezek a borzongások bizony hogy az Ő jelenlétére utalnak és nagyon sokan vannak így, hogy azt se tudják mi történik velük, mikor az Úr megérinti őket.

Sajnos a Sátán együk trükkje az utánzás, nagyon fontos a megkülönböztetés. Arról lehet megismerni, hogy mi a "következmény": az Úrhoz fordulás vagy éppen hogy eltávolodás, mivel a démoni világnak ez a célja.

Csodák is ugyanígy történnek, de ezek sem öncélúak: Az üdvösség a tét.

331. 14775640c4 (válaszként erre: 329. - Barbi777)
2008. márc. 6. 09:55

azért mindenesetre tök jó hogy nyugdijasként is érdekel a számitógép

remélem én is ilyen leszek majd nyugdijasnak :)))

vagy még nem vagy az?

már bocsi

330. 14775640c4 (válaszként erre: 329. - Barbi777)
2008. márc. 6. 09:54

ez igy igaz

nem szabad erőltetni

elég ha a gyerek akarja majd vagy éppenséggel nem akarja

de mindenképp helyes hogy az ő döntésük és nem a mienk

én hiába nem vagyok hivő, de ha a gyerekek eesetleg nagynak azok akarnak lenni biztos nem fogom őket piszkálni ezért

jó nagyok az unokák!

akkor biztos sok örömet szereznek neked,pláne a kicsi :)))

nekem a fiam most 3 éves. és nagyon aranyos. csak lusti kissé beszélni

de majd kialakul

akkor nálad az istennel való kapcsolatod elég régi lehet,ha jól értem

329. barbi777 (válaszként erre: 327. - 14775640c4)
2008. márc. 6. 09:48

Inkább nagyon is kedvesek a kérdéseid, örömmel válaszolok! :)

Az unokáim 13, 10 és 3 évesek. Elébe megyek a kérdésednek: vidéken laknak, és így elég ritkán jutnak el a gyülekezetbe. Nagy öröm számomra, hogy a fiaméknak sikerült elkerülnie mindazokat a buktatókat, amik a fanatizmushoz vezetnének. Tehát a gyerekek úgy vannak nevelve, hogy majd felnőtt korukban döntenek, szabad akaratból.

Mindenesetre látják a szüleik elkötelezett életét, de szavakkal nincs rájuk hatás gyakorolva.

2008. márc. 6. 09:45

Én jártam gyülekezetbe, meg is tértem. Ennek már lassan 12 éve. Azóta nem mentem, és most kezd újra érdekelni a dolog. Annyit tudok, hogy bárhol, bárkivel elkezdek Istenről beszélgetni, egyből kiráz a hideg, és libabőrös leszek. Nagyon jó érzés. Bár nem vagyok fanatikus hívő, szoktam imádkozni, és azt hiszem, most is segített. Jelzem nem konkrétan magammal kapcsolatban , hanem a családban, de elég súlyos probléma volt (nem betegség) És senki nem érti a hirtelen változást!!!! Ami remélem már így is marad!


Az egyházakban nem hiszek. Pl. azért nem keresztelik meg a lányomat, mert nem fizetek egyházadót. Előbb fizessek be vagy 20000Ft-ot, majd utána lehet keresztelkedni. Na, én meg ebből nem kérek.

327. 14775640c4 (válaszként erre: 326. - Barbi777)
2008. márc. 6. 09:40

értem

még mindig jobb mint egy hazug társsal

unokád is van?

most meglepődtem azt hittem kb 38-40 éves lehetsz :))))

és hány évesek?

már bocs hogy igy faggatlak

326. barbi777 (válaszként erre: 325. - 14775640c4)
2008. márc. 6. 09:17

Volt férjem, de még a "régi"életemben, elváltunk, a klasszikus történet: beleszeretett egy nálam fiatalabb nőbe.

Van egy fiam, három unokám, ők is hívők.

Tudatosan nem keresgélek "társat", teljes bizalommal vagyok az Úr felé, tudom, hogy Ő gondoskodik rólam az életem minden területén.

Nincsenek véletlenek!!!!Erről sokszorosan megbizonyosadtam. Ha jönne valaki, aki szeret, akkor tudnám, hogy Ő általa van, ha nem jön, akkor azért, mert így jobb nekem.

325. 14775640c4 (válaszként erre: 324. - Barbi777)
2008. márc. 6. 07:12

mondjuk érdekes történet

ha neked igy jó és emellett tejes életet élsz ugy hogy istennek szenteled mindennapjaid

akkor sok szerencsét

neked amugy van családod?

gyerek, férj?

ha igen ők is hivők vagy ha nincs akkor olyat választasz aki keresztény vagy mindegy csak szeressen?

324. barbi777 (válaszként erre: 293. - 53cc09e608)
2008. márc. 5. 22:23

Megtérésem története:

A megtérésem előtt meggyőződéses ateista voltam tele kíváncsisággal az élet eredete iránt, amit kizárólag az evolúció által tudtam elfogadni. Könyvtárosként dolgoztam és szorgosan kutattam az összes idevágó irodalmat, átnéztem minden hivatkozást. Ahogy teltek az évek egyre gyanúsabbá vált, hogy mennyi fél-információból kovácsolnak tényeket és evidenciaként van tálalva. A legngyobb felháborodás kerített hatalmába, ahogy sorra jöttek elő az evolúciót cáfoló bizonyítékok, a hiányzó fosszíliák, a párcentis csontdarabok nyomán kreált és bemutatott állatok és félemberek és a vizsgálati módszerek is milyen elképesztően megbízhatatlanok. Kiábrándító volt rájönni, hogy világméretű becsapás folyik.

Akkoriban kezdtem tanulmányozni a Bibliát, mint az élet kezdetének lehetséges alternatíváját. Eleinte annyira primitívnek találtam, hogy alig tudtam olvasni. Egy barátomnak beszéltem róla, hogy mivel foglalatoskodom, aki elvitt egy zuglói gyülekezetbe, mondván ott elég sokat hallhatok a Bibliáról. Semmi mást nem mondott, sem megtérésről, sem Istenről nem beszélt. Elmentünk és elég megdöbbentő volt számomra, hogy a prédikátor úgy beszélt Istenről, mint azelőtt soha senkitől nem hallotam.De a csodálkozáson kívül mást nem éreztem.

Aznap éjjel az éjszaka közepén felébredve, egyszerűen mint egy sötét szobában felkapcsolják a villanyt, hirtelen teljes bizonyossággal TUDTAM, hogy Isten létezik, és ez nem is hit volt már hanem egyfajta biztos tudás.

Erre mondom, hogy Ő keresett meg és én nem mondtam nemet. Teljesen világosan megértettem, amivel azelőtt soha nem foglalkoztam, hogy Jézusnak szükséges volt emberré lenni, hogy meghalhasson az emberek bűneiért, mivel Isten annyira igazságos, hogy nem bocsáthat meg az embereknek, csak egy ártatlan élet feláldozása árán.

Elfogadtam az értem kifolyt szent vér tisztító erejét, tudom, hogy üdvösséget ad.

Azóta életem központi kérdése a Vele való személyes kapcsolat,az Iránta, mint megmentőm iránt érzett hálás szeretet.

A Biblia mélységei kitárultak és már tudom, ha ezer évem lenne a tanulmányozására, akkor se jutnék a végére.

A Hit Gyülekezetére kb. 1 évvel később akadtam rá, és úgy tűnt, ott még töményebbek a tanítások, ezért mentem át oda.

Ez az én történetem, ami majdnem húsz évvel ezelőtt kezdődött. És talán sikerült rávilágítanom, hogy abszolute nem a HGY-ről szól ez a történet.

323. barbi777 (válaszként erre: 311. - Pirosalma)
2008. márc. 5. 21:36
Teljesen egyetértek!!!!!
322. ritamoto (válaszként erre: 321. - 14775640c4)
2008. márc. 5. 21:24
....hát én akkor jól kifogtam,hogy nekem kettő is jutott a rosszabb fajtából... :-(
321. 14775640c4 (válaszként erre: 315. - Ritamoto)
2008. márc. 5. 21:19

nézd egy dolog biztos igazából nem elsősorban a hgy hibás azokért akik ilyen módon megtérnek,hanem azok az emberek akik hagyják magukat

engem térithetnek mert alapból nem hiszek de azok akik valamilyen módon lelkileg sérültek belül üresek azoknak kell valami amibe kapaszkodhatnak.nincs is ezzel baj ha elhiszik a zagyvaságot amig nincsenek más kárára

mint mondtam nekem is van rokon aki még a saját férjét is rávette ha nem tér meg akkor elhagyja.ilyen va de azért nem hinném hogy mindegyik ilyen

nekem van ismerősöm aki hgy-s és olyan mint bárki más

az tény hogy mindig is vannak és voltak befolyásoható emberek

ezzel nem lehet mit kezdeni

320. 53cc09e608 (válaszként erre: 309. - Barbi777)
2008. márc. 5. 21:11
Nem nevezném szegénynek ...azt a gyülekezetet ,aki több milló dolláros adományt kapott ! Ennyi dollárból mindenki feltud mutatni bármit ! :))
319. 53cc09e608 (válaszként erre: 313. - Ritamoto)
2008. márc. 5. 21:07
Ha pokolra kerülsz mi is ott leszünk veled ,ne aggodj nem leszel egyedül ! :)))) Tuti nem fogunk unatkozni ,igaz rettentő nagy kondér kell hozzá ,hogy ennyi hitetelen elférjen benne ! ))
318. 53cc09e608 (válaszként erre: 315. - Ritamoto)
2008. márc. 5. 21:02
Na ez is furcsa ám ! Ha hiszek Istenben akkor a templomba is bemegyek , ezt egyébként hallottam mástól is és azt is nem ment el a hozzátartozója temetésére ,mert egy másik vallás képviselöje temette ! De nem fogta fel ,hogy valakit az utolsó útjára kisérnek el ,semmi köze nincs ki temeti el! És még mondja valaki ,hogy nem fanatikusak !Ha egy és ugyanazt az Isten szolgálja valaki ,nem mindeggy Neki,hogy mi a neve annak az egyháznak ? De itt a lelkésztől még soha nem hallottam ,hogy nem temet el valakit, mert más volt a vallása !!
2008. márc. 5. 20:48
ja, svédasztal...:lehet hogy nem pesten, hanem a helyi gyüliben volt, de tuti hogy volt.Tök mindegy, az se állami támogatásból volt.És a terem amit bérelnek-azt is ők fizetik.Meg a rengeteg cd,könyv a prédikációkról ,és egyéb dolgok amiket árulnak ott-az se ingyen van.valakinek az a pénz a zsebébe kerül.És akkor ott van amit a tv nem mutat, amikor körbehordozzák a kosarat...
316. 53cc09e608 (válaszként erre: 295. - Pirosalma)
2008. márc. 5. 20:46
Köszönöm ,megtettem már az eléjén külön választottam a két dolgot amit írtál . mert én is ugy gondolom ahogy Te :Már elöbbiekben is írtam róla ,hog a kettő egészen más dolog !
2008. márc. 5. 20:25

Ne haragudj, nem bántani akarlak, csak a személyes rossz tapasztalatom indulatossá tesz,hiszen 2 hozzám közel álló ember is közétek tartozik és láttam a rajtuk végbemenő változásokat.Én ugyanolyan maradtam mint azelőtt, tehát nem miattam romlott meg a kapcsolatunk.És furának tartom, hogy ezek szerint a 2 emberből mind a kettő fanatikus, ostoba, rossz keresztény, mert minden elé helyezte a hitét.Ez azért elég rossz arány.Ezek szerint az ott lévők jó része nem is igazi megtért hívő keresztény, henem eltévelyedett, sajnálatra méltó ember, aki félreértelmezi az egészet? Mert ha igen , akkor ők nem valami jó reklám a Hit gyülinek.És így másokban is kialakul egy nem valós kép a gyülekezetről.Ez ellen nem kellene tenni valamit?

Amúgy ezután is meggyőződésem, hogy valamilyen módon- nagyon ügyesen , manipulálják ezeket az embereket-titeket, mert nem természetes az a viselkedés ami ott látható és amit később családjuk, barátaik értetlenül néznek.Ahelyett hogy a családban, barátokban találnák meg az életük értelmét , oda járnak, pénzt adnak-szerintem nem is keveset-még ha nekik maguknak is kevés van( utaznak városról városra, és a "konferenciákra" heti rendszerességgel) és próbálják a körülöttük lévőket is bevonni ebbe.Van aki erre fogékony-mert épp bajban van, vagy egyedül van, vagy úgy érzi tartozni kell valakikhez, és van akiről lepereg az egész és futva menekül onnan.

Mindenesetre én ennek pozitív oldalát nem igen látom, sőt.Nem akarom a családi szennyest kiteregetni, de tudnék mesélni érdekes sztorikat,párbeszédeket amiből egy párat már lentebb leírtam.

1-et még leírok: az a "rokon " akiről írogatok az anyósom.Akkor került a hit gyülibe mikor én a fiával összeköltöztem, és ő egyedül maradt.A magánélete korábbi( fia születése előtti) éveiről nem mesél, de mégis kiderült egy pár furcsaság ,amit azért a fiának illett volna elmesélnie.Na ,de a lényeg: kijelentette az esküvőnk előtt, hogy reméli, hogy nem katolikus templomban esküszünk, mert ő akkor nem jön el, oda be se teszi a lábát, mert az bűn. Képes lett volna nem eljönni az egyetlen fia eküvőjére.Végül reformátusban esküdtünk, nekem mindegy volt, hogy hol.Oda bejött nagy nehezen, mert azelőtt ő is ref.volt.

Hát ezekről beszélek...ezeket azért elég nehéz megmészteni, nem?

314. barbi777 (válaszként erre: 313. - Ritamoto)
2008. márc. 5. 19:41
Pedig igyekeztem konkrétan válaszolni, meg főleg érthetően. Elárulod, mi az, amiben mellébeszéltem szerinted? Mert nem volt szándékos!!!
2008. márc. 5. 18:41

Sajnos ezt tapasztalom mindíg, ha elkezdek kérdéseket feltenni egy Hit gyülisnek , akkor mindíg van válasz, de semmit se tudok meg belőle, semmi konkrétumot. Nekem mellébeszélésnek tűnik.

....és egy újabb elkeserítő példa: a rokonom úgy próbált meggyőzni, hogy térjek meg, mert ha nem, a pokolra kerülök, mivel hamarosan itt a világ vége.A Hit gyülisek viszont mind a mennybe, és magával viszi oda a másfél éves kisfiamat is , mert Isten a megtérteknek és a kisgyerekenek megkegyelmez.

❮❮ ... 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook