Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Mi a véleményetek a Hit Gyülekezetéről? fórum

Mi a véleményetek a Hit Gyülekezetéről? (beszélgetős fórum)

❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
882. ina87 (válaszként erre: 882. - Brizzy)
2014. jan. 15. 23:36
:-)
881. ina87 (válaszként erre: 1. - Ritamoto)
2014. jan. 12. 23:55
Mindenkinek megvan a maga meglátása,saját véleménye.de azt gondolom aki nagy ivbe tesz rájuk és lemondja őket,az az ember vajon hová sorolja magát.természetes h külömbözö emberek vagyunk.én szoktam halgatni egyes hit beszédeket azzal semi rosszat nem mondanak,sőt mielött itélünk talán megkellen halani egyes beszédeket.de ez egy olyan dolog aki nem hisz istenbe annak lehet bármit olvasni,hallani rola annak akk is más lesz a véleménye!
2013. dec. 28. 19:39

Én csak hallomásból ismerem őket,de semmi jót nem hallottam róluk. Kinek van joga "tizedet" szedni, és embereket elválasztani a családtól, barátoktól?, csak azért, mert a Szent Szellem azt mondja!

Elég szomorú, hogy annyi ember bedől ennek a maszlagnak, amit ők terjesztenek. De mindenkinek szíve joga,hogy azt tegyen az életével, amit csak akar,de ha ezzel fájdalmat okoz azoknak, akik segíteni szeretnének, akkor az a helyzet már több, mint elszomorító.


Ajánlom ezt a cikket mindenki figyelmébe: [link]

879. Hoffy
2013. dec. 26. 14:40

Kedves ex hitesek!

Hozzátok szólok ezen a blogon.

Nagyon értékesek vagytok és minden történet ellenére vár az atyai ház.

Tudom nem a Hit gyülekezete az egyedüli üdvözítő egyház, mert akkor sok nemzet ahol nincs jelen esélytelen lenne az üdvösségre. De Magyarországon nagyon is meghatározó és sok embert vezetett Jézushoz. Én elhagytam a gyülekezetet és egy drasztikus esemény döbbentett rá, hogy nem jó helyre járok és több hónap vívódás után visszataláltam. Ma nagyon boldog vagyok és újra ég a tűz bennem.

[link]

2012. máj. 15. 10:24
kedves peachFlover! tücsimücsinek igaza van... már semmit nem tehetnek veled mert Jézus téged már megváltott! :) tudod erre a kommentekre csak azt tudom mondani hogy egy próféta sem kedves a maga városában örülök hogy felvállalod a hitedet és Jézus mellett teszel bizonyságot csak az urra nézz és elnémul minden vádlód! Áldjon és őrizzen meg téged úr!:)
2012. máj. 9. 01:46

Én 18 évesen ismertem meg a Hit Gyülekezetét, elötte nem hallottam róla.

Férjem családja több mint 22 éve rendszeresen oda járnak, és a Biblia szerint élnek, és nagy az Istenbe vetett hitük. Én 2 hétig sírtam mikor megismertem őket, hogy létezik ilyen család!! (Pozitív értelemben) Egy 16 és egy 18 éves huga van páromnak, mindkét lány tisztelettudó, szeretik az anyjukat, apjukat, és nem a mai tinikről beszélek. A 18 évesnek 3 éves kapcsolata van, a 16 évesnek 1 éves, és mindkét lány szűz, nem jár bulizni, otthon van legkésőbb 10 re és boldogok.


A szüleik olyanok mint mi most 20, 22 évesen, ugyanúgy szeretik egymást a 24 év elteltével mint akik most ismerkedtek volna meg, jó rájuk nézni. És miért van ez? Mert a házasságukba ott van Isten, gyülekezetbe járnak, imádkoznak.


Párom születése óta itt nőtt fel, erkölcsileg , emberileg nem tudok jobb embert elképzelni magam mellett. Miatt járok én is a gyülekezetbe, azaz azért mert megtértem, mert érzem Isten közelségét mikor ott vagyok.

Nem megyünk sokat, kb havonta 1-2 szer, mert nem vagyunk társasági emberek, és sok időnk sincs rá. Viszont mindennap olvassuk a Bibliát, mindennap imádkozunk közösen.


És akit a gyülekezetből ismerek mind ilyen nagycsaládos, szeretetreméltó emberek mint párom szülei vagy mi.


Nekem semmiféle negatív élményem nincs a gyülekezettel kapcsolatban, mi így boldogok vagyunk, és ez a legfontosabb :)

2011. nov. 22. 18:10
.
2011. ápr. 14. 22:17
Agymosott bolondok, "kigyógyult" narkósok gyülekezete. Be kéne tiltani.
874. Zombecz
2011. ápr. 14. 22:01
Csatlakozom: épp olyan agymosottak, mint a jehovisták. Szóval ott a pont.:-)
2010. júl. 17. 20:14
De nekünk ezt annyira nehéz elfogadni :( És nagy tétje van,mert ha otthagyja őket azért,mert nem térnek meg,akkor ő ottmarad a közös fiúkkal,aki egyébként beteg. Azt mondta nekünk,hogy ő már elfelejtette a közös emlékeket,mert ki kellett törölnie és örül,ha már nem látjuk a boldogságot a szemében,mert az jót jelent :S
872. tücsimücsi (válaszként erre: 871. - Kbetty16)
2010. júl. 17. 20:03
Figyi, én a barátnőmből indulok ki, azt meg a jehovák hülyítették meg. Meg a férjét is. Az egész család lehülyézte őket, még a szülők is, de hiába, egyet hajtanak mint a pereces, mindig a Bibliát emlegetik. Zsibbasztóak!!! Nem hallgatnak senkire, csak jehovára:-)) :-(((
2010. júl. 17. 19:56
Igen,azt észrevettük...de akkor örökre ilyen marad?? mi már bármit megtennénk.Igaz,hogy nem hiszünk 100%-osan a természetfeletti dolgokban,de ha ez lenne a megoldás,hát megtennénk... :(
870. tücsimücsi (válaszként erre: 868. - Kbetty16)
2010. júl. 17. 19:46

Semmit nem tehettek:-((

Már rendesen kimosták az agyát.

2010. júl. 17. 19:32
2010. júl. 17. 19:25
Sziasztok! Még nem olvastam vissza minden hozzászólást,de nagy problémával küzdünk a hit gyülekezet miatt...a keresztapum teljesen megváltozott,mióta a hitgyülibe jár. Pesten élnek a fiával és a ker.anyummal és mivel ők nem akarnak vele járni,"megtérni",ezért azt mondta,hogy ha megkapja a "jelet",akkor el kell hagynia őket,mert nem lehet együtt olyanokkal,akik nem hívők.Állítólag még mi is bevisszük a rossz szellemeket.Valami komoly dolog történhetett vele,de ha elhagyja őket,akkor nagyon nagy gondjaik lesznek...pedig imádja őket.Ilyenkor mit lehet tenni? mert ezt nem hagyhatjuk...
867. depp10
2010. jún. 17. 15:37

Igen ezt én is észrevettem,hogy olyan igazságokat mondtam neki sokszor amin láttam hogy meghökkent...igazat adott csak nem volt jó hallani...azt hiszem ezeket nem akarja hallani tőlem,mert tudja,hogy igaz,és az álomvilág kezd szertefoszlani.

Nem beszél ,nem tesz rábíz mindent az időre és hagyja,hogy sodródjon .....szerintem ez a legrosszabb hozzáállás....valóban menekülés .

csak ezzel az a baj,hogy így a dolgok nem megoldódnak,hanem a rossz elmélyül ,aztán egyszer csak se barátok se család se semmi,mert ahová jár az nem igazi,csak mentsvár ......aztán marad a nagy semmi,de ha ebben ő nem partner nem tudok segíteni(sajnos)

Egy kicsit olyan mintha nem a földön járna.....

866. 30d5fdc0b3 (válaszként erre: 865. - Depp10)
2010. jún. 17. 14:45

Szerintem meg csak menekül,és ezzel nem oldott meg semmit.A család az család marad,a testvér meg testvér.Neki valóban önmagával van baja,mert elmenekül a megoldandó problémái elől.Ennyi leírás után mondom ezt,de nem ítélkezem felette,nem kell félreérteni.

Mások is ugyanúgy sokat dolgoznak,de ha valaki családot alapít,akkor az is benne van,hogy bizony foglalkozni kell velük is,mert mikor baj van,talán senki más nincs ott a bajban,csak a család.

Akik ilyen gyülikbe járnak,sokszor azért nem tartják a kapcsolatot a családjukkal(testvér,szülő),mert nem tudják összeegyeztetni a hitüket azzal,aki nem vevő rá,így a könnyebbik megoldást választják,azaz megszakítják a kapcsolatot velük,sajnos...más részről meg félnek,hogy valami elgondolkodtatóra hívják fel a figyelmüket hitükkel kapcsolatosan,ami miatt az meginoghat,és ők bízni,hinni akarnak az adott gyülekezet szavában,szokásaiban,stb.

865. depp10 (válaszként erre: 864. - 30d5fdc0b3)
2010. jún. 17. 14:35

Ezt nem tudom,de az biztos,hogy mindig azt mondja ő otthon annyit dolgozik, hogy nincs semmire ideje csak szolga és már akkor is meg van sértődve ,ha neki kell megkennie a kenyeret,minden iszonyú nehéz és állandóan mindet csak halogat.Erről is beszélgettünk sokat ,se az édesanyjával se a testvérével nem tartja a kapcsolatot,olyan nagyon énközpontú mindenben.


Én úgy gondolom,hogy nagy rendetlenség van körülötte ,esetleg úgy gondolja itt megtalálja a megnyugvást

864. 30d5fdc0b3 (válaszként erre: 861. - Depp10)
2010. jún. 17. 14:31
A családjáról azért kérdeztem,hogy talán őket is így kizsigereli,amíg neki jó?A pénzt pedig nem haza,hanem a gyülekezetbe adja be?
863. depp10 (válaszként erre: 862. - 0a6ce1d48d)
2010. jún. 17. 13:05

Máshol be van tiltva ?

Ezek szerint nem én látok valamit rosszul ?

Úgy érzem teljesen átmossák az emberek agyát,bocsánat nem akarok senkit megbántani,de ez nem valamiféle személyiség torzítás ?

2010. jún. 17. 13:00
Ahogy már máshol, itt is betiltanám.
861. depp10 (válaszként erre: 860. - 30d5fdc0b3)
2010. jún. 17. 12:41

Köszönöm,hogy ezt írod,nagyon kedves vagy .

A családból senki sem hívő csak ő egyedül.....

a gyerek még ki is nevet (19 éves)

csak azt nem értem,ha ilyen jó ott a gyüliben 5 éve miért nem segítettek "kézzelfoghatóan "

Egyetlen levélre sem válaszol a telefont nem vesz fel már hetek óta.

Pedig megírtam,hogy nem haragszom,és segítek ha valami baj van oldjuk meg,és megértem bármi történt...de nem ....csak a csend.....azt mondja benne van a hiba és nem tudja mi van nem tud átlépni saját magán.....

Na ezen aztán okosodjak ki

860. 30d5fdc0b3 (válaszként erre: 859. - Depp10)
2010. jún. 17. 11:35
A bizonyos 'barátod' családjáról nem írtál semmit,ők hogyan is viselik ezt a gyülekezetes dolgot?Nem tudom,mi motiválta barátodat,de nagyon úgy tűnik,addig kellett a barátságod,amíg rendbe hoztad az életét,magyarán kihasznált,még ha ezt te szívesen tetted is meg érte.Örülhet és összeteheti a két kezét,hogy ilyen barátja vagy,mert a legtöbben nem kapnak efféle segítséget a barátaiktól.És ilyenkor alkalmazhatná is,amit tanítanak neki,a felebaráti szeretetet,bár ehhez még az sem kell,csak annyi,hogy megbecsülje a barátságotokat.
859. depp10
2010. jún. 17. 09:41

Kérem segítsen itt valaki nekem.

Egy nagyon kedves barátomat találtam újra meg akit 25 éve nem láttam.Újra felvettük a kapcsolatot.

Beszélt nekem a hit gyülekezetéről.hozott nekem zenét stb.5 éve oda jár de csak egyedül a feleség gyerek nem.

De nem tudom olyan furcsa az egész ember.

Mindig a bibliából idéz,de esküszöm éppen az ellenkezőjét cselekszi.

A fél életét megoldottam másfél év alatt ,ami tényleg sorsfordító dolgokból állt,ne értsétek félre nagyon szívesen tettem,de miért nem segített ebben senki a gyülekezetből.

De nem is ez a baj,hanem azóta rendesen cserbenhagy.Szakmájából kifolyólag most nekem kéne segítség,a telefont sem vesz fel.Nem válaszol a leveleimre ,nem érdeklem,nem áll velem szóba.

Megkérdeztem mi az oka azt mondta nem velem van a baj,hanem vele.

Én nem tudom miféle énközpontúság ez,és milyen barátság.

Nem akarom én ezt a hit gyülekezetére fogni,de akkor minek jár oda,ha éppen az ellenkezőjét teszi,mint amit elvileg ott tanítanak.

Ha segítene nekem ezt valaki jobban megértetni,hogy mi is folyik ott,nagyon megköszönném

858. 64d640aa58 (válaszként erre: 4. - Direne)
2010. márc. 22. 11:44
Ez így igaz.
2010. márc. 22. 10:40
szép napot:)
856. monik303 (válaszként erre: 855. - 548acefc9c)
2010. márc. 4. 15:55
AMEN:-))))))
2010. márc. 4. 09:18

Sajnos ennyi idő elteltével sem sikerült megtalálnom,hogy van-e email beállítási lehetőség hsz-értesítésről...Fel-fel nézegetni meg a suli miatt nem nagyon lesz időm,ezért még egy utolsó idézetet beillesztenék a Bibliából ide zárszónak az én részemről:


"Akinek van füle a hallásra,hallja.De kihez hasonlítsam ezt a nemzedéket?Hasonlatos a gyermekekhez,akik a piacon ülnek és kiáltoznak az ő társaiknak,és ezt mondják: Sípoltunk nektek és nem táncoltatok,siralmas énekeket énekeltünk nektek és nem sírtatok.Mert eljött János,aki sem nem eszik,sem nem iszik,és azt mondják: ördög van benne.Eljött az embernek Fia,aki eszik és iszik,és ezt mondják: íme a nagyétkű és részeges ember,a vámszedők és bűnösök barátja!És igazoltaték a bölcsesség az ő fiaitól."

Máté evangéliuma,11.fejezet,15-19.versek

2010. márc. 2. 23:55

Na,hát muszi voltam szelektálni.Akkora anyag volt,hogy így is csak több levélben ment át.A teljes anyag egyébként itt elérhető:


[link]


Persze,amint felteszik az archívumba,mert ez a link nem az,de odavezet a full listához.Sajna még nincs fönt,de hamarosan már ott lesz.Ez a 2010.február 28-i vidi vasi volt,amiből szemezgettem neked-még jó,hogy rögzítettem.Viszont jó is,hogy bebiggyesztettem ide,mert ez(amint fent lesz) tulajdonképpen egy abszolút teljes reflektálás erre az egész topik-témára,legalábbis ahogy elhallgattam... :P

Nálam most már törlésre is került,mert férjem meghallgatta-tudod: dolgozott aznap,úgyhogy ha a teljes érdekel,akkor picit türelemmel kell lenni és fönt is lesz.Talán már holnap.Ki tudja.

Szóval emilke kiküldve!!! :D

853. 548acefc9c (válaszként erre: 852. - Monik303)
2010. márc. 2. 16:32
:D Rendben! Írtam válasz privit.
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook