Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Mi a véleményetek a Hit Gyülekezetéről? fórum

Mi a véleményetek a Hit Gyülekezetéről? (beszélgetős fórum)

❮❮ ... 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 ... ❯❯
372. 53cc09e608 (válaszként erre: 361. - Pirosalma)
2008. márc. 6. 17:08
Én nem töröltetném ,mert joga van Neki is azt írni amit jónak lát . Ha az N.S Úrnak kifogása lesz ellene jöjjön és védje meg magát . Ő igy látja és Te másként .
371. Pirosalma (válaszként erre: 369. - 53cc09e608)
2008. márc. 6. 17:07

Meglehet, nem volt szép szó, de mindenképp találó kifejezés szerintem:-)


Szerintem amúgy gyerekes hozzáállás a "Te vagy a hívő..." Mert ez nem erről szól.


Dehogy feltételeztem, hogy nem igazat írsz...

2008. márc. 6. 17:06
Hűazannya, megy ám a teológia keményen ;)
369. 53cc09e608 (válaszként erre: 367. - Pirosalma)
2008. márc. 6. 17:02
Na hát pont most írtam meg a véleményemet : Habár kicsit lenyomtál ,most mert annak ellenére ,hogy Te vagy a hivő elég csúnyákat írsz !:))) Én soha nem káromkodom soha ..és nincs okom rá ,hogy ide hazug ídézetet tegyek !Itt van elöttem fehéren feketén ,ezek azt igazolják ,hogy a bibliákban nem egyforma szöveg van !Egyébként semmi gondom a hivőkkel ,ez jó ki téma mindenki megmondhatja Ő hogy látja !
368. 53cc09e608 (válaszként erre: 362. - Barbi777)
2008. márc. 6. 16:59

Nem azt írtad ,hogy nincs teste ,hanem a szellemisége van , akkor a testet figyelmenkivül hagytam . már mint én laikus . De látod Te magad ,hogy nem mindegyik biblia ugyanazt írja ,honnan is tudhatná egy laikus melyiknek higgyen ?

Köszönöm,hogy meglátogattál ott is ! :))

367. Pirosalma (válaszként erre: 366. - 53cc09e608)
2008. márc. 6. 16:57

Akkor az egy nagy szar, már elnézést.

Ellentmond a Bibliának, a keresztény szellemiségnek, hitnek.

Az én Bibliámban nincs ilyen.

Az önözés tudtommal sehol nem fordul elő.

366. 53cc09e608 (válaszként erre: 359. - Pirosalma)
2008. márc. 6. 16:48
Komolyan most itt van elöttem a biblia i ídézet ,amit ma kaptam és igy van leírva beszkennelem Neked ! Holap ha ide nem engedi akkor , az oldalamra . a gyerkbiblia meg szóról szóra azt írja !
365. Pirosalma (válaszként erre: 364. - Pirosalma)
2008. márc. 6. 16:44
A ref. egyház csak példa volt, nem hinném, hogy a katolikusoknál más lenne a helyzet.
364. Pirosalma (válaszként erre: 360. - 14775640c4)
2008. márc. 6. 16:43
Azért azt kikérem magamnak, hogy Németh Sándort a ref. egyház lelkészeivel azonosítasd! Gyere el Pasarétre, ott 4-ből 4 olyan lelkész van, aki teljesen ellentéte az itt leírt negatív ideálnak.
363. Pirosalma (válaszként erre: 362. - Barbi777)
2008. márc. 6. 16:38
A rossz értelmezés enyhe kifejezés.
362. barbi777 (válaszként erre: 356. - 53cc09e608)
2008. márc. 6. 16:37

Ilyent én sose írok, hogy Jézus teste nem számít!

Jelenleg szellemi testben-ami hasonlít az emberi testhez, de nincs alávetve a (földi) fizikai törvényeknek- a Mennynek nevezett helyen van, onnan fog visszajönni, (amit tévesen neveznek viágvégének)

Még ezután lesz a "jöjj, Uram, Jézus" megvalósulása, ahogy tegnap szóba is került, hogy megvannak az erre utaló jelek. Pld,többek között a megváltozott időjárás, ami nem azért változott meg, mert jön viszzafelé Jézus, hanem azt mondja a Biblia (most az én szavaimmal): hogyha ezek megtörténnek, akkor lehet tudni, hogy nemsokára jön.

Bocs, de vigyázni kell a kül.féle fordításokkal is, a Károli Gáspár fordítás ellenőrzött, a többiben lehetnek rossz értelmezések.

Sikerült az oldalt betölteni, fantasztikus profi munka! Gratulálok!Fogok regizni is, ha leszegy percem.

2008. márc. 6. 16:37
Ezt szerintem töröltesd ki Hoxával, mert nagyon nem korrekt.
2008. márc. 6. 16:36

persze az egész hit dolog tele van ellentmondásokkal

de már tul vagyok rajta

én elhatárolódom a hittől mint eddig

a véleményemhez tartom magam,hogy tőlem mindenki ugy hisz ahogy akar abban amiben akar

a hgy-ről eddig is az volt a véleményem hogy nem tartom tul sokra talán a németh sanyi miatt

mert tul bohócnak tünik

de az tény hogy a többi egyház sem jobb csak régebbi

a papok sem jobbak csak komolyabbak csendesebbek

és aki ugy hisz hogy ezzel senkinek sem megy a kárára

csinálja

joga van hozzá,ezért le nem nézem mert másképp gondolkodik

359. Pirosalma (válaszként erre: 357. - 53cc09e608)
2008. márc. 6. 16:36

Ez nekem is feltűnt, meg is néztem, az adott helyen ilyen nincs a Bibliában.


A nyelvezet sem stimmel.

2008. márc. 6. 16:20

Egyébként nem lebeszélni akarlak , hanem csak az ellentmondásokra hivom fel a figyelmedet !

Mert szuverén jogod ..abban hinni.. amiben Te szertnél .

357. 53cc09e608 (válaszként erre: 355. - Barbi777)
2008. márc. 6. 16:01
Itt van a kezemben, onnan másolom ki !:))Szóról szóra másoltam .
2008. márc. 6. 15:58

És most a végén ídézek neked a fiatalok bibliája zárómondatait !

...............................................

" De akik szeretik őt, azok vágyakozva imádkoznak : "Jöjj ,Uram Jézus !"

És amikor majd eljön ,micsoda ünnep lesz az ! Akkor Jézus mindig velünk marad .Akkor nem lesz többé sem fájdalom ,sem szomorúság ,sem háború .És semmiféle csúfság .Akkor minden nagyszerű pompás lesz .

És annak az ünnepnek nem lesz vége .Igen .Jöjj ,Uram Jézus ! " ÁMEN

--------------------------------------------

Namár most azt írtad , a szellemisége itt van , csak a teste nem !

Ha a test nem számit ,akkor amely szöveg idézőjelben van ,miért nem jött el ???

355. barbi777 (válaszként erre: 354. - 53cc09e608)
2008. márc. 6. 15:55

(Még nem értem rá, de mindjárt megpróbálom a másik böngészőmmel)

Amit idéztél, ilyen szó EGYÁLTALÁN NEM szerepel a Bibliában!

Jézus nem azért jött, hogy utasítgasson, hanem, hogy meghaljon a bűnös emberiség megmentéséért.

Ő elmondta, ami Rá volt bízva és meg is tette, amiért jött, a többit teljesen!!! az emberiségre bízta. Az említett igehely, amit "emberesítve" valaki kiragadott, a Bibliában Így áll: "ezt cselekedjétek az én emlékezetemre". És ha megnézed a szövegkörnyzetében, láthatod, hogy minden szava mély szeretetről tanúskodik, és sehol sem utasít.

2008. márc. 6. 15:45

Hogyan teszed be a linket másolással Nekem bejön innen is .De van You Toube is de nem azt tettem ide ! :))


Most kicsit viszatérek egy szó erejéig .Most kaptam és ídézem

" Milyen hatással van Önre Jézus halála ? Miért volt ez a szeretet legnagyszerübb megnyílvánulása ? Ön is Jézus barátai között lesz ? Ha szeretne közéjük tartozni ,akkor arra buzdítjuk ,hogy tegyen eleget .Jézus utasításának ,és emlékezzen meg a haláláról ." (Lukács 22:19)

Ami itt megfogott megint Az a Jézus utasítása !!!! Kicsit furcsa Nekem !

2008. márc. 6. 15:40
A világvége után van a züveghegy aztán meg a 7 6 5 4 3 2 fejü sárkány (anyós) majd a süsü. Utána meg a mézeskalácsház.
352. barbi777 (válaszként erre: 349. - 53cc09e608)
2008. márc. 6. 14:26

A portál linkjén vagy semmi nem jön be, vagy a You Toube, nem ez a Tiéd, gondolom???Hiába próbálom...

Az anyagiakra visszatérve nem tudok újat írni, amit tudok, leírtam. Az adók 1 %-ánál valóban elhangzanak ilyen kérések, de ez azért más, mint a személyes adományok.

Inkább a világ végéről: én is hallottam mindenféle előrejelzéseket,Nostradamustól-Konfuciuszig, de nekem a Biblia a mérce, mivel az "kipróbált" könyv, úgy értve, hogy azt ott leírtad mindezidáig beteljesedtek.Szóval a Bibliában nincs szó olyan világvégéről, hogy "nincs tovább" legfeljebb a mostani formában lesz befejezve, de azért ez mindjárt más!!Akik szeretik Jézust, azoknak mindenképpen öröm és nem félelem napja.

351. barbi777 (válaszként erre: 348. - Ritamoto)
2008. márc. 6. 14:13

Hogy én mennyit adtam, azt képtelenség lenne itt most leírni, nem a nagy összeg miatt, hanem mert 20 évről van szó. De az biztos, hogy nem volt köze felfokozott állapothoz, -bár feltevésnek nem rossz gondolat. Mások nevében nem beszélhetek, de az BIZTOS, hogy én MINDEN esetben már előre itthon tudtam, hogy mennyit fogok adni-vagy nem!!!-és úgy is pakoltam be a pénztárcámat.

Nem hinném, hogy egyedi eset vagyok, de az is valószínű, hogy vannak olyan esetek, amikor belejátszik a "testi" állapot.

Ezt nagyon helytelenítem, mivel az Úr nem kényszerít senkit semmire, pont attól szuper az egész, hogy szabadnak érezhetem magam.

Az anyósod esete nagyon szomorú, mert neki kéne előljárni jó példával, de semmit nem mondhatok így látatlanban.Nem lehet, hogy esetleg szállítják őt oda és nem kerül pénzébe? Nem lehet, hogy ő meg azt szeretné, ha Ti látogatnátok meg?

Nem lehet esetleg leülni vele és megbeszélni ezeket?

2008. márc. 6. 12:54

[link]


Szivesen látlak ezen a portálomon is :

349. 53cc09e608 (válaszként erre: 342. - Barbi777)
2008. márc. 6. 11:53

Az adományok ,nem úgy vannak ,hogy kötelezővé teszik ! Hanem ösztönöznek rá. Én csak hallottam a Televiziót ,mert itt közben szerkesztek ,de olyan rafinált modon beszéli rá az embereket ,hogy adjanak ,hogy néha én csodálkozom rajta ,honnan veszi ezt a sok ötletet amivel rávezeti a gyülekezet tagjait ,hogy adjanak ...

Kiemeli milyen nagy összeget kaptak adományba ,hogy vegye észre magát mindenki ,hogy mennyivel jobb tagok is vannak ..akik áldoznak rá! Ti azért nem veszitek észre mindezt ,mert úgye a hit az egy.. nagy erő ,és tudom megfordul mindegyikötök fejében ,de jó lenne ha engem is megemlithetne ,mert ilyen nagy összget adtam ! Tisztelet vannak kivételek ,akik nem gondolják ezt ... mert a dicsőség is nagyon nagy Úr . hogy valaki milyen gazdag és mennyit adott kiemeli ..ez nem Nekünk kivülálloknak szól ,hanem azoknak akik ott vannak . A vélágvégére is vissza térek kicsit ,nem egy vallás jósólta meg már zt ,hogy hamarosan itta világvége !

Ezzel kapcsolatban volt is kis vidám napunk, mert fiatal lány voltam és éjszakai műszakba mentünk este busszal ,mikor az egyik csajnak eszébe jutott ,hogy az napra jósolták a világ végét ! És kibált a söförnek álljon meg ,mert felesleges elmenni dolgozni ,ha itt a világ vége ! Inkább menjünk bulizzunk eggyet ! :)) A söför bezzeg nem állt meg ,mert Ő nem hitt benne , igy kénytelenek voltunk dolgozni annak ellenére ,hogy aznap volt a világ vége ! :)) Mi munkával töltöttük el .

348. ritamoto (válaszként erre: 342. - Barbi777)
2008. márc. 6. 11:39

Azért ezt az anyagi dolgot egy kicsit tovább feszegetném...Miért van az hogy mindenki azzal hárítja el a kérdést, hogy nem kötelező adni, ha adok adok, ha nem nem.Pl. te konkrétan eddig mennyit adtál? Nálunk anyósommal mindíg az a baj, hogy nem jön hozzánk, nem hív föl mert állítólag nincs pénze.Ebben az évben 1x volt nálunk, 35 km-re lakik, ha mi nem megyünk, nem látja az unokáját.De a múlt héten vol Pesten a gyüliben és minden héten 2 x elmegy a lakóhelyén és a közeli városba is.Erre van pénze ,a családjára meg nincs?Szóval jó ez a szöveg, hogy ha akarok adok, ha nem akarok nem adok-de szerintem mindenki ad és az ottani felfokozott lelkiállapotba kerülve nem hinném, hogy meggondolja amit tesz.

Nekem is vannak mélyen hvő ismerőseim, tisztelem őket, bár nem értem.De ami a tv-ben folyik a Vidám vasárnapon az még nekem is messze áll a hittől.A kövekezményeiről meg nem is beszélve...

347. 14775640c4 (válaszként erre: 344. - 5cb4354c81)
2008. márc. 6. 11:23

hát nem tudom mit tennék

valószinű imádkozni bztos nem

és biztos vagy benne hogy csak azért oldódott meg mert imádkoztál?

és ha nem imádkoztál volna

lahat akkor is megodódik?

346. 89ae2d5455 (válaszként erre: 328. - 5cb4354c81)
2008. márc. 6. 11:13

ÉN is ezt érzem. Sokáig nem hittem csak amikor ugymond sok szenvedés után csoda történt velem. Akkor megláttam,hogy a sok szenvedésnek oka volt és annak is miért akkor kaptam egy cosdás ajándékot.


DE én nem szeretem sem az egyházat sem a HGY-t. Inkább hiszek csendesen , otthon.

345. 89ae2d5455 (válaszként erre: 329. - Barbi777)
2008. márc. 6. 11:11

SZiasztok!


barni777! Örülök,hogy írtál Magadról picit illetve arról,hogyan tértél meg.

344. 5cb4354c81 (válaszként erre: 336. - 14775640c4)
2008. márc. 6. 11:05

És mi van akkor, ha olyan dolog történik amikor semmit sem tudsz tenni, sem te, sem más. Nem tudod mi fog történni, és félsz, hogy nem jó irányt fog venni a történet, mégis tehetetlen vagy. Én most egy ilyen szituban voltam, a családban történtek rossz dolgok! Napokig rágtam magam, hogy mit tehetnék, hogy javuljon a helyzet, de semmit sem tehettem!!! Ekkor kezdtem el imádkozni. Ez volt az utolsó kapaszkodó!

Aztán egyszer csak minden megoldódni látszik, és remélem így is marad!!!!!!!!!!!!!!!

343. 5cb4354c81 (válaszként erre: 332. - Barbi777)
2008. márc. 6. 10:53
Most is borzongok! Nem hiszem, hogy a gonosz műve lenne, mert amikor ezt érzem, akkor utána még inkább hiszem, hogy Istentől van ez.
❮❮ ... 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook