Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Mi a véleményetek a Hit Gyülekezetéről? fórum

Mi a véleményetek a Hit Gyülekezetéről? (beszélgetős fórum)

❮❮ ... 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 ... ❯❯
462. barbi777 (válaszként erre: 459. - Jemma)
2008. márc. 8. 08:19

A könyvet természetesen elolvastam még 2000-ben, a megjelenését követően.Mivel ismertem Bartust, nem okozott meglepetést, kb. ezt lehetett várni tőle. Egy sértődött ember megpróbál visszkézből ütni. De nem sikerült neki, ugyanis ő sérült meg, a későbbi életét látva.

A HGY Isten munkája, hogyan árthatna neki bármi emberi gáncsoskodás?

461. barbi777 (válaszként erre: 460. - 5cb4354c81)
2008. márc. 8. 08:11

Köszi Mirmil!

Remélem kedves Ritamoto, te is elolvasod ezt a hsz-t...

460. 5cb4354c81 (válaszként erre: 440. - 14775640c4)
2008. márc. 8. 07:59

Ez már tényleg nem normális, ahogy ők gondolkodnak!

Ők nagyon szélsőségesek. Nekem ilyen dolgok, eszembe sem jutottak, sőt nagyon sok szomszédom jár hit gyülibe, és ők is teljesen normálisak maradtak!

459. jemma (válaszként erre: 457. - Barbi777)
2008. márc. 7. 22:08

több értékes embert ismerek aki "ideggyógyászati kezelésben részesült"... úgyhogy számomra ez nem negatív...


olvasd el. érdemes. más szemszögből is lesz rálátásod a dolgokra!

458. 14775640c4 (válaszként erre: 449. - Jasminel)
2008. márc. 7. 20:37

nekem van ebből linkem is :))))

olvastam

457. barbi777 (válaszként erre: 452. - Jemma)
2008. márc. 7. 20:36

Vajon miért mondod, hogy érdemes elolvasni? Mert hetet-havat összehord a vezetőkről? Bartus Lászlót személyesen ismertem. Egy végtelenül egzaltált ember, aki még világi újságíróként is a szélsőséges megnyilvánulásairól volt nevezetes.Ideggyógyászati kezelésben is részesült.

Szomorú, hogy egy ilyen embernek milyen könnyedén hisz mindenki, talán azért, mert azt mondja, amit "megnyugtató" hallani?

456. 14775640c4 (válaszként erre: 455. - 53cc09e608)
2008. márc. 7. 20:34
de irigyellek
455. 53cc09e608 (válaszként erre: 454. - 14775640c4)
2008. márc. 7. 20:29
Mikor suliba jártam a parttól 200-300 méterre volt a part ,sokat lenn voltunk tesiórán a parton ,ott tartotta meg a tanár az órát ..imádom is ,mert valami nagyon nagy vonzása van ... az egyik Öcsém meg hajós volt eddig ...most kinevezték ,most egy hajó állomás főnőke 3 hónapja . Ő is a balcsinál Lakik csak Ő Zamárdiba .
454. 14775640c4 (válaszként erre: 453. - 53cc09e608)
2008. márc. 7. 20:19

én szivesebben laknék arra ahol te :)))

még pestet is feladtam volna könnyebben

ám

egy ilyen környékért

igy megértelek

a balaton nem mindennapi :))))

453. 53cc09e608 (válaszként erre: 448. - 14775640c4)
2008. márc. 7. 19:44

Azt hittem a Te tesód neje ! :))De most leesett :)) Ma ugyis skiklis napom van ,mert a dogon megleptem a csajokat egy szexis videóval amin csak pasik vannak ..és elkültem egy nagyon hivőnek is ! :)) Finoman megírta többet ilyent ne küldjek ! :))Én voltam lüke ,nem figyeltem oda ! :) De a másik 60 csaj nagyon örült! :)))))))

Én nem szeretnék Pesten lakni , De többször megyek kirándulni oda is , meg vannak haverjaim és sok rokonom ott ,én a Balatont imádom soha nem mennék el innen , márcsak azért sem mert imádok horgászni ! Lassan megyünk is, mert egy hónap és érdemes lesz kicsit a halacskák nyugalmát megzavarni ! :))))

Én nagyon jóban vagyok a sógörnőimmel és a tesóimmal is ! Vagyunk 8 -an tesók ,de csak ketten vagyunk ilyen idősek a többiek nagyon fiatalok 30-és 40 között vannak én egyébként a legeslegjobban a 33 éves hugommal vagyok ,vele hetente többször összejővünk . de van 3 sógórnöm is ,jóban vagyunk ,sőt szerintem nagyon is ! :)) De a sógoraimmal is kijővők jól , szerencsés vagyok mindig ezt mondom ! :))

452. jemma (válaszként erre: 449. - Jasminel)
2008. márc. 7. 19:27
azt a könyvet érdemes elolvasni! évekkel ezelőtt olvastam és ajánlottam az ismerőseimnek is.
451. ritamoto (válaszként erre: 437. - Barbi777)
2008. márc. 7. 18:55
Ja és köszi a bókot.. :-)
450. ritamoto (válaszként erre: 437. - Barbi777)
2008. márc. 7. 18:54

Hát én nem mondatok veled olyat amit nem mondtál..én azt írtam le, ahogyan én értelmezem a te gondolataidat, illetve ahogyan érzem ezt az átértékelődés dolgot.Csak én másképp érzem. Remélem azért ez nem baj, hogy nem úgy gondolom, illetve látom mint te?

Én tisztelem, becsülöm a szülőket de azért nekem is vannak elvárásaim velük szemben, mint ahogy nekik is.Vagy fogalmazzak másképp? A szeretetükre van szükségem, és azt hiszem ez nem túl nagy elvárás.És ha minden rendben lenne ezen a téren biztos nem leveleznék itt órákig keresve a megoldást, hanem élném boldogan az életemet a családommal.De itt valami nagyon nincs rendjén....

És a felháborodásról:nem Isten ellen beszéltem-ez igaz.Hanem választ vártam olyan nyugtatlanító kérdésekre amikben én az egész probléma gyökerét látom.

2008. márc. 7. 18:47

Sziasztok:)

Mindenkinek üzenem a Hit gyülekezet másik arca c.könyv címe Pontosan:Bartus László-Fesz van. Nekem megvan a rövidített változata,de nem tudom átküldeni azoknak,akik kérték tőlem,mert valamiért nem megy.

448. 14775640c4 (válaszként erre: 447. - 53cc09e608)
2008. márc. 7. 16:41

hát igazából ez ugy kezdődött hogy a párom 18 éves korába felment pestre dolgozni. ottragadt

és mivel ott nem tudtunk lakást venni a szüleim meg nem segitettek

igy eljöttünk ide

anyós már nem lakik itt

sopronba költözött

igy nincs segitség

ha a gyerekért menni kell nekünk kell megoldani

főleg ugy hogy nemsoká kezdődik a munka

legalábbis remélem minél előbb elkészül a plus

én magam pesti vagyok

igy nem is nagyon ismertem a sógornőm

a párom teljesen más mint ők

igy alapból sem értik meg egymást

még akkor sem ment mikor nem hittek

447. 53cc09e608 (válaszként erre: 446. - 14775640c4)
2008. márc. 7. 16:36
Hat az érzelmeikre !Megértem ha nem vagytok vele jóban !
446. 14775640c4 (válaszként erre: 445. - 53cc09e608)
2008. márc. 7. 16:12

nem foglalkozunk a rokonokkal

nem vagyunk túl jó viszonyba

nem ugy zsarolja

a gyerekek elmennek ugyan mert az anya szeretné

ugy tesznek mint akiket érdekel közbe halálra unják magukat közbe

nem erőszakoskodik vagy valami hasonló

csak menni kell mint a gyereknek különórára még akkor is ha nincs kedve

445. 53cc09e608 (válaszként erre: 444. - 14775640c4)
2008. márc. 7. 16:10
A mai törvények értelmében ,nem kényszeritheti a gyerekét ,mert elveszik Tőle !! Szegény gyerekek !!Én a tesód helyében nem engedném ,hogy akaratukon kivül elvigye őket! És mit szól a Testvéred ,mert ez zsarolás !? Őt is kényszeríteni szeretné ,ez egy zsarnok ,egy igazi hívő ilyet nem tesz!!!!!!!!!!!!
444. 14775640c4 (válaszként erre: 443. - 53cc09e608)
2008. márc. 7. 15:55

akkor még nem volt hivő később lett az

náluk ez ugy működött hogy a barátnője megtért aztán az ő barátnője is

stb...jó buli

aztán ő is

mikor összekerültek a férjével istenről azt sem tudta hogy létezik

most meg ő az aki a legjobb barátja

mostanra ott tart hogy a férjét megzsarolta ha nem tér meg elhagyja mert neki csak keresztény férj kell

és a gyerekeknek is kötelező volt megtérni

mert különben a gyerekek pokolra kerülnek

szóval kemény

a gyerekek ugy utálják a hitet hogy csak na

állandóan menniük kell

ha tetszik ha nem mert isten figyel

a gyerek amint lehetősége lesz ugy menekül a vallástól mint annak a rendje

ha meg akarja szerettetni velük

akkor miért nem hagyja hogy járjonak mikor nekik tetszik?

443. 53cc09e608 (válaszként erre: 442. - 14775640c4)
2008. márc. 7. 15:49

:))))) Jó... akkor visszatérünk a korra :)))Ne ám elfelejtsed ,mert akkor már valóban nagyon öreg leszek ,lehet kicsit szenilis is ! :)))))))


Nem értem a felfogását, miért ment férjhez ,ha Isten a vőlegénye ! Ez roppant csúnya dolog volt ,mert akkor az Istent átverte .

Ha már az Ő mennyasszony akkor ,hogy tehetet ilyent ???

442. 14775640c4 (válaszként erre: 441. - 53cc09e608)
2008. márc. 7. 15:38

na igen

amugy 32 éves

hol vagy még öreg?

ne nevettess

még a 90 éves sem az :)))

441. 53cc09e608 (válaszként erre: 440. - 14775640c4)
2008. márc. 7. 15:37
Komolyan sajnállak ,hogy ilyen sógornőd van . Mennyi idős , ha most is menyasszony ,Oh pont őt veszi el az Isten és miből gondolja ? Lehet elöbb venne el engem ! :))) Pedig én már öreg vagyok ! :)) És persze jobban is járna velem ,mert én még tanitható vagyok ! :))
2008. márc. 7. 15:30

nálunk a rokonok mondhatni átmentek fanatikusba

olyan dolgokat állitanak,mint leirtam a hsz-ben

a számitógép világi,sőt az iwiw a legrosszabb,mert ott a sok világi ismerős és azokat maguk mögött kell hagyni, sőt klári mármint a sógornőm nem a férjének él hanem isten menyasszonya

a férj nála csak eszköz

ő mondta

és azért nem segit nekünk mert mi hitetlenek vagyunk

szóval durva

és abban igazatok van hogy aki rendes normál keresztény az olyan mint a többi ember

és nincs különbség

sajna vannak olyanok akik nem tudom miért de tejesen megváltoznak, ami helyesen az előttem szólóhoz

nem kéne igy lenni

nekem is van hivő ismerősöm

és azok egyáltalán nem idióták vagy fanatikusok

hogy miért van az hogy egyesekre ez elég rossz hatással van azt nem tudom

439. ac1096844d (válaszként erre: 434. - Ritamoto)
2008. márc. 7. 15:21

"Értékrendje megváltozik = Isten az első, és utána minden más:család, barátok.Ami addig az első helyen volt most leértékelődik. "


Csakhogy ennek nem kell leértékelődéssel járnia. Ha azzal jár, az az egyén értelmezésének, a felekezet elnyomásának, uralkodási vágyának, és nem a kereszténységnek a hibája.

A hívő életében Isten játsza a legfontosabb szerepet, de ennek következtében minden más érték is felértékelődik(család, gyermek, házasság)

Az én életemben is Isten áll az első helyen, csak utánna jön a feleségem.

Talán őt kellene megkédezni, mit nyert, vagy veszített azzal, hogy a helyére kerültek a dolgok.

Minthogy mikor nem még voltam hívő, akkor is együtt éltünk, így személyesen élte meg a változást.

Szememben nem hogy le,hanem igazán felértékelődött a személye s a házasság intézménye.

(de mindez egyéni meglátás, vélemény s tapasztalat)

2008. márc. 7. 14:44
Sziasztok !Szép napot mindenkinek .
437. barbi777 (válaszként erre: 434. - Ritamoto)
2008. márc. 7. 14:37

Te olyan kedves, értelmes, és türelmes vagy! Ezért is kérlek, hogy ne mondassál velem olyant, amit nem mondtam, vagy nem úgy.

Az értékrendre gondolok! Egészen más, ha a dolgok leértékelődnek, vagy,ha átértékelődnek. Én az utóbbiról beszéltem, ami csupán súlyponti kérdés. Anyósodra gondolva, az hogy neki most már az Úr az első, lehet nem elfogadni, de ettől nem fog változni semmi. Mindamellett miért ne szerethetne benneteket IS? Nem igaz, hogy a HGY családellenes, sőt nemigen hallok máshol, csak nálunk a szülők tiszteletéről tanításokat. Sajnos a világban pont a fordítottját súlykolják:(persze nem szavakkal, néha humorosan, vagy éppen jól becsomagolva) az idősödő szülő csak teher, ha mindenét nem adja oda, akkor meg egy önző alak. ( Általánosítva, bocsi.)

Mért kellett volna felháborodnom? Nem az Isten ellen beszéltél!!

436. 5cb4354c81 (válaszként erre: 434. - Ritamoto)
2008. márc. 7. 14:30

Én is megtértem, de az életem maradt az, ami előtte volt. Nem látok semmit fátyolon keresztül. A családom maradt az első!!

Ami nekem tetszik egy ilyen gyüliben, hogy jól érzem magam, énekelek (amit máshol nem tennék, pedig szeretek), egy kicsit elfelejtem a gondjaimat.

Én valahogy nem úgy hiszek Istenben, hogy most ettől bármi is megváltozna az életemben. Segít ha kell, de ettől én még ugyanaz vagyok, aki voltam. Illetve amivé teszem saját magam a jövőben. Istennek ehhez semmi köze. Neki ahhoz van köze az életemben, hogy lelki társam. Hogy mindig velem van. Én pedig megpróbálok (mert van amikor nem sikerül), betartani néhány dolgot, ami ahhoz kell, hogy velem legyen.

De az életem olyan, mint bárki másé!

435. 14775640c4 (válaszként erre: 434. - Ritamoto)
2008. márc. 7. 13:30

amit irtál

teljesen igazat adok

mert amint megtér,átkerül valahova máshova...

nekem a rokonok átkerültek

egyik bolondabb lett mint a másik

és tényleg kizárják a külvilágot

persze azért vannak kivételek is,hisz nem mindegyik megrögzött


de amugy én sem fogom megérteni hogy mi az ami vonzza őket

én elhiszem neki hogy a hgy más másképp látja a bibliát

mint a történelmi egyházak,és ez igy nekik teljesen jó

és ez hiteles

de valójában ez is csak porhintés a szembe

mióta rokonok megtértek azóta próbálom megérteni őket

nekem sem sikerült

ugy látszik vastag az a fátyol a szem előtt :)))))

434. ritamoto (válaszként erre: 428. - Barbi777)
2008. márc. 7. 13:04

Látod pont az az én bajom amit írtál:" amikor az ember újjászületik Jézus által, életének súlypontja átkerül egy másik valóságba, értékrendje megváltozik és hiába beszél továbbra is, már nem fogja tudni magát megértetni a kívülállókkal."

Értékrendje megváltozik = Isten az első, és utána minden más:család, barátok.Ami addig az első helyen volt most leértékelődik.

Hiába beszél, nem tudja megértetni magát a kívülállókkal= elvárja hogy más is úgy gondolkozzon, ahogy ő, különben nem foglakozik velük tovább.

..és látod, te is megállapítottad, hogy nem lehet egymást meggyőzni, mert amit te mondassz az nekem képtelenség, amit én mondok, azt te nem akarod megérteni.És nem bántásként írom, de tényleg rengeteg dolgot írtam ,amin fel kéne háborodj, és rögtön védeni a Hit Gyülit, de nem tetted, hanem

a válaszod az volt, hogy :" hát én nem láttam, nem hinném, (biztosan a kamera zavarta őket)nem tudom mennyit adtam eddig, nem lehet kiszűrni a fanatikusokat( pedig egyik közösség se nagyon tűri meg a deviáns tagokat),-na nem sorolom,de nekem olyan, mintha akik ott vannak, egy fátyolon keresztül látnák a saját helyzetüket ott a gyüliben és lehetetlen őket bármilyen témakörben is elgondolkozásra sarkallni, mert mindíg mindenre van válaszuk és teljesen biztosak a dolgukban.

Tényleg elbeszélünk egymás mellett.Ez sajnos nekem nem jó hír, mert az volt a célom ezzel a topiccal, hogy talán így jobban megértem, vagy valaki meggyőz engem, hogy nem olyan rossz az ami ott történik, de nem sikerült...

Én nem teoloógiai eszmefuttatásokra voltam kíváncsi, henem arra hogy a mindennapi életben hogyan lehet együttélni egy ilyen helyzettel, amit amiben én vagyok.Az akarat meg volt bennem,nem zárkóztam el, hiszem azért tettem föl a kérdéseimet, hogy így talán sikerül megértenem de nem megy.

433. 53cc09e608 (válaszként erre: 429. - 14775640c4)
2008. márc. 7. 11:32
Látod én kimaradtam az ilyenekből , hiába vagyok mama is é nyugdíjas is :)))))Soha nem vállalnák szórólap terjesztést ,de ahogy ismernek megsem mernek kérni ,mert tudják a válaszom még álmukban is ! :))))))))
❮❮ ... 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook