Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Mi a véleményetek a Hit Gyülekezetéről? fórum

Mi a véleményetek a Hit Gyülekezetéről? (beszélgetős fórum)

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
942. 4705d7a6b8 (válaszként erre: 941. - Magdalénia)
2016. okt. 21. 18:50
te jó ég. én még a dédnagymamáim nevét is tudom és ápoljuk a nagymamák, és felmenők emlékeit most is nem tudom hány felé is megyünk temetőbe majd halottak napjára. mert akik szerettek minket az nekünk is fontos marad amíg élünk
941. Magdalénia (válaszként erre: 940. - 4705d7a6b8)
2016. okt. 19. 21:24

Ezek családi kincsek. :)Én is őrzöm.


Egyszer valakinek segítettem jelszót fabrikálni és megkérdeztem, hogy mi a nagymamája leánykori neve, mert abból jól kialakítható. Nem tudta. :(

940. 4705d7a6b8 (válaszként erre: 924. - 80ASIQ)
2016. okt. 19. 19:04
nekem is vannak régi keresztlevelek, még a dédapámé is olyan gyönyörű régi írással vannak írva és akkorák mint egy kisebb lepedő (A/4-es) és totál meg vannak sárgulva, a legrégebbi 1810-es. olyan szépek
939. Mezei Virág (válaszként erre: 938. - Magdalénia)
2016. okt. 19. 14:50

Igen...

Nem is írok ide már.

938. Magdalénia (válaszként erre: 937. - Mezei Virág)
2016. okt. 18. 14:34

Én azon csodálkoztam volna, ha benne marad. :)

Érzi azt az ember, hogy mikor érint olyan témát, amit nem kellene feszegetni. Itt legalábbis. ;)

937. Mezei Virág (válaszként erre: 936. - Magdalénia)
2016. okt. 18. 14:18

hm...

Szerintem ez nem lépett át semmit. De nem érdekes.

Már több hsz-t is kitöröltek...

:)

Kritika NO!

936. Magdalénia (válaszként erre: 935. - Mezei Virág)
2016. okt. 18. 13:57
A szabályokat nem mi alkotjuk, de szeretjük átlépni, mert minden, mindennel összefügg. ;)
935. Mezei Virág (válaszként erre: 934. - Magdalénia)
2016. okt. 18. 13:30

Ja, meg erre járt a cenz ura, a radírpókkal!

:)

2016. okt. 17. 19:45
Elkalandoztunk kb.5-7-ig. ;)
933. Magdalénia (válaszként erre: 928. - Unom)
2016. okt. 17. 16:31

Az ember mindegy, hogy miben hisz, vagy nem. Az emberi tulajdonságait nem tudja levetni.

Attól, hogy valakik egyazon vallás hívei, még nem azonos az a hitvilág, amit ők értelmeznek ugyanabból a könyvből.

932. Mezei Virág (válaszként erre: 931. - Magdalénia)
2016. okt. 17. 16:20

Így gondolom én is.

Meg azt, hogy nem erkölcstant kéne tanítani.

931. Magdalénia (válaszként erre: 919. - Mezei Virág)
2016. okt. 17. 16:17

Felnőttek esetében lehet szó a reményvesztettségről, de nem a fiatalok esetében. Tudjuk, hogy sok fiatal tagja van. Itt talán a szeretetigényük nyer kielégítést.


Ami a tankönyveket illeti, az is megérne egy misét, függetlenül attól, hogy régen is eltért a valóságtól és az igazságtól. A szüleink helyre tudták tenni és mi magunk is.

930. Mezei Virág (válaszként erre: 927. - Magdalénia)
2016. okt. 17. 16:13
:(
929. Mezei Virág (válaszként erre: 925. - 80ASIQ)
2016. okt. 17. 16:13

:D

Mivel a tv-ben az ismeretterjesztő adókat kedvelem,sok érdekeset látok.

A vallások kialakulását, mellette pedig a világegyetem kialakulását.

Mindegyik érdekes. Nem lettem hívő. :)

928. unom
2016. okt. 17. 16:12

Érdekes látni, hogy a keresztények egymást is tudják utálni, oda-vissza.

Pedig elméletben ugyanazt az istent és prófétát imádják, a szent könyvük is ugyanaz.

Szerencse, hogy ma már nem lesznek ebből vallásháborúk.

927. Magdalénia (válaszként erre: 923. - Mezei Virág)
2016. okt. 17. 16:06
Nincs ilyen, hogy csak prédikál és lehúz egy destruktív szekta. Családokat tesz tönkre, szülőket a kétségbeesésbe sodorva, akár öngyilkosságba is, gyermekeket szülei megtagadásába stb.
926. 80ASIQ (válaszként erre: 924. - 80ASIQ)
2016. okt. 17. 15:54
Próbáltuk egyházi nyilvántartás alapján visszakutatni családfánkat. Sajnos kb 150 évvel ezelőtt egy tűzvészben elégtek a könyvek. Mindenbe nem szól bele a Jóisten.
925. 80ASIQ (válaszként erre: 923. - Mezei Virág)
2016. okt. 17. 15:51
Egyszerre írtunk, azt hiszem, hasonlóan, csak én hosszabban. :)
924. 80ASIQ (válaszként erre: 920. - Mezei Virág)
2016. okt. 17. 15:49

Elfogadom felvetésed.


Amúgy:

Egyházhoz tartozni annyi mint egy közösséghez tartozni. Van akinek erre igénye van, amit természetes dolognak tartok.

Nálunk, katolikusoknál nyilvántartják több generációra visszamenőleg, ki hol, mikor született, keresztelnek, megesketnek, eltemetnek bennünket. Gyerekkorban (felnőttkorban is) van hittan, elsőáldozás, bérmálkozás. Egyházi ünnepek, búcsúk (a bűnöktől). Meg kell nézni a csíksomlyói búcsút, szép látvány félmillió ember összegyűlve! De magam abszolút elfogadom bárkitől, hogy hogyan gyakorolja vallását.

(Magam ingadozok, néha hiszek, néha, hát hogy is mondjam...? Felfoghatatlan.)

923. Mezei Virág (válaszként erre: 922. - 80ASIQ)
2016. okt. 17. 15:46

Nekem ebben a hit dologban az tetszik most éppen, hogy miért nem mindegy, ki hova csatlakozzon.

Ha létezik Isten, csak 1 van. Mindenki másnak hívja, máshogy hisz és még ölnek is az igazukért.

A hit gyülekezet legalább csak prédikál, meg hát lehúz.

Az emberek szeretnek valamilyen csoporthoz tartozni.

922. 80ASIQ
2016. okt. 17. 15:37

Hajlok arra, hogy Magdaléniának igazat adjak. Az evolúció ismerete szerintem (sem) zárja ki azt, hogy valaki hívő legyen, legfeljebb arra kell gondolni, hogy lehet, hogy van Isten, legfeljebb nem minden úgy igaz, ahogyan a vallásunk tanítja. Én legalábbis így vagyok vele, akinek katolikusnak kellene lennem, mert szüleim / nagyszüleim is azok. Tehát az Ádám - Éva történetet én nem is hiszem, régen úgy magyarázták az ember keletkezését.

Azt viszont tényleg fenntartással fogadom, hogy "Általában azok válnak hívővé, akik reményvesztett emberek lettek". Lehet persze ebben is valami, de régen teljesen természetes volt, hogy vallásosak voltak az emberek és a gyerekeket is vallásosnak nevelték. Ugyanakkor az is igaz, hogy vallás ide, vallás oda, az Istentől való félelem soha nem volt annyira erős, hogy ne legyenek bűnök, bűnös emberek, gazemberségek, háborúk stb. Gondolom, ahány ember, annyiféle felfogás létezik a vallásról, Istenről, ez lehet oka a különböző irányzatok, szekták kialakulásának.

Visszatérve a Hit Gyülekezethez, egy ismerősöm is ateistaként nőtt fel, de mégis úgy érezte, hisz Istenben. Valamilyen egyházhoz szeretet volna tartozni. Elment egy csomó, misére, Istentiszteletre különböző felekezetekhez és valami miatt a Hit Gyülekezet tetszett meg neki. Nem firtattam az okot, csak ötletem(!), hogy talán a vidám, zenés összejövetel tetszett meg neki. Hívta szintén ateista szüleit, ismerőseit, egész sok embert becsalt (elnézést a kifejezésért!) a gyülekezetbe.

Gondolom, erre nem kerülhetett volna sor, ha szülei valamelyik rendes (vagy értsd: katolikus / református egyház hívei lettek volna. Ha megússzák a Hitgyüli rossz hírét, akkor végül is ez is kielégítheti vallásos érzéseiket.

Gyulán a zeneiskolában szoktak gyülekezni, egy orgonával zenél valaki. De szokta persze az ATV-n a Vidám Vasárnapot nézni.


Egy másik ismerősöm Jehova tanú. Próbált megdolgozni, sikertelenül. Szerencsére belenyugodott, hogy nem tud megmenteni (sőt, a saját lányát sem), így csak sajnálkozik rajtam. Ugye ők is kigyomlálták a Bibliából a nekik tetsző részeket, amiben hisznek, mint egyetlen igazságban.

2016. okt. 17. 15:27

Korábban csak a történelmi egyházakat fogadtam el. Mostanában a sok kis egyház annyira lejáratta a vallást, hogy " ez is csak egy ... " a 917 hsz.ben MV által megfogalmazott véleménnyel intézzük el, a vallás már - köreinkben - nem igazán téma. ( Ok, majd 31-én elmegyünk a templomba ennyi még belefér )

A Hgy-nek több tagját tisztségviselőjét ismerem, meglepően normális és korrekt emberek, -még el nem kezdenek tériteni - de egyszer majdnem megvertek - még a fiam hittant tanult és kikérdeztem tőle, én is tájékozottabb voltam a hitbéli kérdésekben - mert arra hivatkoztam,

hogy a protestánsok puritánabbak, dolgosabbak a többi valláshoz tartozóknál - és emiatt, hogy ők azok.


istenem., hol volt akkor még B Zoltán és B Zsolt

akik szintén Kálvinra hivatkoztak ...


(csak kár hogy - igy a reformáció ünnepéhez közeledve - arról nem lehet sem fórumot sem szavazást kiirni, hogy ki mennyiben ért egyet megnyilvánulásaikkal).


Különben a gyerekek hittanon megtanulták a más vallásuak alapelveit is.

920. Mezei Virág (válaszként erre: 916. - 80ASIQ)
2016. okt. 17. 15:22

Nem értem, miért kell bármelyik egyházhoz is csatlakozni?

Végül is nem az egyházban kell hinni. Templomba meg bárki bemehet. Vagy rosszul gondolom?

919. Mezei Virág (válaszként erre: 918. - Magdalénia)
2016. okt. 17. 15:12

Szerintem is fontos, hogy a gyerekek megismerjék a világ vallásait. Ezt kéne oktatni.

Nem hiszem, hogy ezt erkölcstan órán ismerik meg.

Nem csak a vallásban lehet hinni.

Általában azok válnak hívővé, akik reményvesztett emberek lettek. Mert nem ismernek/találnak máshol vigaszt, megoldást, gyógyírt.

[link]

918. Magdalénia (válaszként erre: 916. - 80ASIQ)
2016. okt. 17. 14:33

Amikor megtér, akkor már valakinek, valakiknek a befolyása alá került és ahhoz csatlakozik.


Én fontosnak tartom, hogy egy felnövő gyermek megismerje a vallásokat, a természettudományi magyarázatot, a régi családi hagyományokat.

A legfontosabbat, a vágyat, ami a hit mozgatórugója, illetve annak kezelését.


Ha egy gyereket elzárnak a vallásoktól és lebecsüljük a hit erejét, később könnyebben válik valamelyik vallás, vagy ideológia vonzáskörébe, ill.szektába.

Nem véletlen, hogy a 80-as évek közepétől napjainkig is tarol a HGY, (melyet a politika történelmi rangra emelt) a Krisna tudat és egyéb szellemi ráhatás.

A volt ateisták gyülekezete.


A hit és erkölcstan órák ellen sokan tiltakoztak, pedig egy gyerek sem lesz attól hívő, vallásos vagy erkölcsös. De abban segít, hogy a szülei magyarázatával saját világnézete kialakuljon. Megakadályozva, hogy a csak ateista ismereteivel egyszer csak szembetalálja magát egy olyan helyzettel, ami számára ismeretlen és befogadóvá válhat. A veszélyt ebben látom a tapasztalataim alapján.


Sokan azt hiszik, hogy az evolúció természettudományi elismerésével védetté válnak a hittel szemben. Ez nem ilyen egyszerű.


Pl.egy házaspárnak, ha a harmadik gyermeke is meghal, könnyen válik a hit rabjává. A szenvedélybetegek, akik szeretnének megszabadulni a szenvedélyüktől. A világnézetileg semleges fiatalok, mert szabad kapacitásuk van az ismeretlen területen.

917. Mezei Virág (válaszként erre: 914. - 4705d7a6b8)
2016. okt. 17. 11:52

Már nem is írok semmit...

A lényeget már leírtad.

Ez egy pénzgyűjtő szekta... :(

A vezetők igen jól megélnek a sok agymosottból. :(

916. 80ASIQ (válaszként erre: 914. - 4705d7a6b8)
2016. okt. 17. 09:17

Én is ezt hallottam egy pszichiáter ismerősömtől. Több kifosztott páciense is volt.

Itt vetődik fel a kérdés, hogy aki ateistaként nőtt fel, de megtér, akkor melyik egyházhoz csatlakozzon.

915. 80ASIQ (válaszként erre: 913. - 549be03e80)
2016. okt. 17. 09:11

Ha jól vettem ki Bartus cikkeiből, ő is Hites volt és rájött illetve állítja, hogy Németh Sándor egy sz@r ember.

Vannak nekem is Hites ismerőseim, de nem beszélek velük erről, szerintem nem örülnének nekem. Majd meglátjuk, ráfáznak-e vagy sem. Reméljük, nem.

2016. okt. 16. 16:10
totálkáros agymosás kőkemény anyagi lehúzással párosítva. de ehhez viszont baromi jól értenek, mert teljesen normális emberből 2 év alatt hóthülyét csinálnak és kihúzzák a vagyonát a zsebéből (láttunk ilyen lakótársat a társasházban) ha valakin észreveszik, hogy egyedül van, el van keseredve valamiért (pld. megözvegyült stb.) keményen rá tudnak szállni. röviden minél távolabb tőlük, annál jobb
913. 549be03e80 (válaszként erre: 912. - 80ASIQ)
2016. okt. 16. 07:44
Persze ertheto , Bartus Laszlo nagyon szembenall a Hit Gy.-el, hogy pontosan miert azt nem tudom..
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook