Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Nyelvgyöki mandula duzzanata, gyulladása mitől múlik el. Nem gyógyszerre gondolok. Ez okozhat e bármi gondot nekem? fórum

Nyelvgyöki mandula duzzanata, gyulladása mitől múlik el. Nem gyógyszerre gondolok. Ez okozhat e bármi gondot nekem? (tudásbázis kérdés)


2013. máj. 20. 06:06
Igyál naponta 2 csésze zsálya teát, és óránként gargarizálj vele.
2013. máj. 20. 02:05

A beteg helyében feltétlenül elmennék ezzel a problémával gégész szakrovoshoz.

Én úgy értelmezem, magától nagyon nehezen múlik el.

Bármilyen szájüregi gyulladás is okozhat súlyos megbetegedést, ha elhúzódik. Még abban az esetben is, ha kezelik, de sikertelenül.

Elsődlegesen reumás lázat, ízületi bántalmakat szokott okozni (akár egy tartósan rossz, gyulladt fog is, de mandula is lehet), de a mi családunkban szívizomgyulladást is okozott már egy újra és újra begyulladó, majd félig-meddig kikezelt mandula, ami hosszas kezelést és utókezelést igényelt.


Idemásolom, amit a neten találtam:


"Kezelés


A torokgyulladásnak elsősorban a tüneteit lehet jól kezelni: fontos az ágynyugalom, a bőséges folyadékfogyasztás, a láz- és a fájdalomcsillapítás, a gyakori toroköblögetés, a torokborogatás és az inhalátoros kezelés. Vírusfertőzés esetén nem, bakteriális fertőzésben azonban a szövődmények megelőzése miatt antibiotikumos kezelést is alkalmaznak.


A heveny mandulagyulladás terápiájának alapja - ép immunrendszer mellett, főleg a szövődmények megelőzése érdekében - a legalább 8-10 napon át nagy adagban adott penicillin. Penicillinérzékenység esetén makrolid típusú antibiotikum vagy clindamycin adása jön szóba. Ha a nyelés nagyon fájdalmas, különösen a gyerekeknek érdemes az ennivalót pépesíteni. Ilyenkor amúgy is jobban esik a meleg, folyékony étel, a levesek, meleg tej, tea, kakaó. A nyak vizes borogatásával lehet enyhíteni a fájdalmas gyulladást.


Gyógyulási esélyek


A megfelelően és időben kezelésbe vett torok- illetve a mandulagyulladás általában egy-két hét alatt gyógyul, fontos azonban megemlíteni, hogy a kezeletlen vagy nem jól - esetleg túlságosan enyhén - kezelt A-csoportú béta-hemolitikus Streptococcus fertőzésnek lehetnek szövődményei. A torokmandula melletti tályog képződése a betegség helyi szövődménye, súlyos torokfájás, nyelési fájdalom, a szájnyitás nehezítettsége és jellemző "dünnyögő" hang kíséri. A skarlát a láz mellett az egész testre kiterjedő vörös, pontszerű kiütéssel jár, amely a nyakon, a hónaljban, az ágyékon és a hajlatokban kifejezett, jellemző tünete a száj körüli sápadtság és a málnavörös nyelv. A reumás láz a Streptococcus fertőzés késői következményeként jelentkező, súlyos szövődmény. A fertőzés után 6-21 nappal jelentkezhetnek a vesék gyulladásos megbetegedését jelző húgyúti tünetek."

2013. máj. 19. 23:17
Nyelvgyöki mandula duzzanata, gyulladása mitől múlik el. Nem gyógyszerre gondolok. Ez okozhat e bármi gondot nekem?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook