Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Első terhességnek valóban vannak veszélyei? fórum

Első terhességnek valóban vannak veszélyei? (beszélgetős fórum)


18. Adri005 (válaszként erre: 17. - Nikk_1982)
2013. szept. 16. 17:35
Köszönöm szépen! :)
17. Nikk_1982 (válaszként erre: 14. - Adri005)
2013. szept. 16. 17:23
Gratulálok!
2013. szept. 16. 15:59

Ahogy visszagondolok, kb. 8 hetesen kimentem ebédszünetben a könyvesboltba, és megvettem a Kismamák nagykönyvét. Boldogan vittem be a melóhelyre, és a velem szemben ülő kolleganő mondta, hogy tök kár volt, nem kellett volna, mert a 12. hétig "még bármi lehet".

Tök jólesett, mit ne mondjak:(( (De aztán minden rendben volt végig).

15. spinneli (válaszként erre: 1. - Adri005)
2013. szept. 16. 15:55
Nem nagyobb az esély, mint bármelyiknél.
2013. szept. 16. 15:53

Sziasztok!

Elnézést a késői válaszért, teljesen behavazódtam, és már nagyon rég óta nem néztem erre.

Köszönöm szépen a válaszokat és a jókívánságokat:) Már az 5. hónap vége felé járok minden a legnagyobb rendben, és már azt is tudjuk, hogy kisfiú lesz :)

Aranyosak vagytok! Mégegyszer köszi!

2013. máj. 21. 13:25

Szia!

Én fél éve szültem, nem tervezett baba volt, pont az álláskeresés közepén :))

Ne tudd meg hányan láttak el "hasznos" tanácsokkal, mit tegyek, mit ne tegyek a 12. hétig.

Én már az elejétől kvázi eldöntöttem fejben, hogy egészséges baba lesz, nem lesz semmi baj, pedig előtte kb 10 évig vérvételre se mentem...azt se tudtam, milyen egészségi állapotban vagyok ez alapján. Én csak annyit mondanék, hogy ne terheld túl magad, étkezz rendesen, igyál sok folyadékot és vigyázz az uszodákkal. Mindenki máshogy gondolja a dolgot, nem szabad megijedni az esetleges rémtörténetektől...nekem a környezetemben jutott belőle bőven.

Vigyázz magatokra, szurkolok, hogy minden rendben legyen a továbbiakban is! :)

12. Krisz42 (válaszként erre: 10. - Andi6020)
2013. máj. 20. 13:52
Igazad vanazt kellene írni,h izgulj,aggódj,biztos baja lesz,ne legyél nyugodt a 3hónap végéig,mert ha aggódsz,akkor biztos jobb lesz és ha véletlenül történik vmi-amit akkor se lehet kivédeni ha aggódik,akkor sem ha nem-akkor mondhatod,h igen,én féltem ettől és bekövetkezett.Milyen jó volt nekem,h jó pár évvel ezelőtt voltam terhes,se internet,se ilyen típusú jóindulatú barátnők nem voltak,így nem izgultam feleslegesen.
11. andi6020 (válaszként erre: 1. - Adri005)
2013. máj. 20. 13:44
Egyébként jó egészséget kívánok nektek!
10. andi6020 (válaszként erre: 8. - Krisz42)
2013. máj. 20. 13:43

"megnyugodhatsz,nem megy el"


Ezt most garantáltad neki?

2013. máj. 20. 13:33
Minden terhességnek vannak veszélyei, tök mindegy hányadik
2013. máj. 20. 13:31
Nekem se volt az elsőbetervezve,de jött ês nem akart elmenni.Már a 3.-on is túl vagyok,egyszer sem vetéltem,mind a három terhességem normális volt,semmi gond nem volt velük,a többi dolog pedig mindenkinél más.Az elsőnél engem csak a 4.hónapban látott orvos,akkor volt ultrahang is,terhes vitamint csak 7hónaposan kezdtem el szedni,mert nőgyógyászhoz is akkor kerültem,addig csak annyi volt,h egy doki-sima-csinâlt 4hónaposan ultrahangot,baba rendben volt,ennyi.Kanadában voltam,nem tudtam hogy âllandóan orvoshoz kellene menni,stb.Sima,könnyű szülésem volt,egészséges gyerekkel.Második ugyanez.Harmdikat itthon szültem,itt mentem el először vérvételre,mindenféle vizsgálatra,tehát megnyugodhatsz,nem megy el.:)
7. Nikk_1982 (válaszként erre: 1. - Adri005)
2013. máj. 20. 13:11
Írtam privát :-D
6. moonlight13 (válaszként erre: 5. - Adri005)
2013. máj. 20. 11:29
Figyelj: vannak olyan emberek, akik bizonyos szituációkban egyből elkezdik mesélni a rémtörténeteket, legyen szó bármiről! Ne ezekkel beszélgess! Írj inkább nekünk! :D
2013. máj. 20. 11:20
Köszönöm mindenkinek! Megnyugtató! Nem tudom mért riogatják akkor ilyesmivel az embert :)
4. moonlight13 (válaszként erre: 1. - Adri005)
2013. máj. 20. 07:55
Ezt felejtsd el, hogy az első terhesség elmegy! Persze minden egyéni, de inkább a pozitívumokról olvass! Jó babavárást kívánok én is!
3. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 1. - Adri005)
2013. máj. 19. 23:23

Szia!

Van a terhesség hétről hétre oldal, ott nagyon sok hasznos tanácsot találhatsz. A 12.hétig az orvosom azt mondta nem szabad beleélni magát senkinek. Nem gyakori a magzat elhalás, de előfordulhat.

Vegyél terhes vitamint, azzal ártani nem ártasz, se megadnak, se a babának.

Boldog babavárást!

2013. máj. 19. 23:23

Szerintem kb.annyi az esélye,mint a másodiknál,vagy sokadiknál.

Sok pihenés,sok folyadék,fehérjedús étkezés,ezek segítenek az első időszakban.

2013. máj. 19. 23:13

Sziasztok!


Ma reggel csináltam meg a 3. tesztemet, és ez is pozitív lett. Kedden megyek orvoshoz, már nagyon várom, mert nem tervezett terhesség és sok kérdésem van. Nem lesz egyszerű jelenleg még egyetemista vagyok. Ha van köztetek olyan aki már túl van az első terhességén és szívesen beszélgetne és látna el jó tanácsokkal azt megköszönném, ha írna privát.

Illetve egy nagyon fontos kérdés ami nem hagy nyugodni. Azt hallottam, hogy az első terhesség gyakran elmegy. Ez valóban így van? Mennyire nagy az esély rá? Esetleg tudok ellenne tenni?

Attól, hogy nem tervezett Baba, nem szeretném elveszíteni!

Köszönöm előre is!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook